█▓▒░ خبـرهای کوتـاه از تیم ملـی فوتبـال ایـران █▓▒░

!!~Pouya~!!

کاربر ویژه
"بازنشسته"
پاسخ : █▓▒░ خبرهای کوتاه از تیم ملی فوتبال ایران █▓▒░

u.goal.com_201900_201934hp2.jpg
ok

سایت گل - انتقاد از فهرست تازه کارلوس کی روش حرف اول روزهای گذشته فوتبال ایران است .
به گزارش گل ، او اگر می خواست نگاه خود و معیارش را بازی های لیگ قراردهد نفراتی زیادی بودند که شایسته حضور در لیست تیم ملی بودند . بازیکنانی که هم جوان هستند و هم در عین جوانی نقش تعیین کننده ای در تیم های خود بازی می کنند اما متاسفانه او چشم خود را روی آنها بسته است . این ها نفراتی هستند که کی روش می توانست در مقدماتی جام ملت ها به آنها فرصت دهد و این کار را نکرد. این ها نفراتی هستند که روی اسم شان اجماع نسبی وجود دارد:کریم انصاری فر؛ محسن مسلمان ؛ پیام صادقیان ؛ میلاد غریبی ؛ بختیار رحمانی ؛ مهرداد جماعتی ؛ اسماعیل شریفات ؛رضا حقیقی ؛ شجاع خلیل زاده ؛ فرید کریمی ؛ ؛ مهدی نظری ؛ حسین ابراهیمی ؛ علیرضا جهانبخش
به جز این نفرات جوان ، بازیکنانی هم هستند که با تجربه بیشتر به واسطه درخشش در لیگ استحقاق حضور در فهرست تیم ملی را داشتند :
عبدالله کرمی ، امیر حسین صادقی ؛ سید صالحی ؛ محمد نوری

روی این نفرات که فکرکنید . برخی از بازیکنان این لیست بازیکنان تعیین کننده لیگ و آینده فوتبال ایران هستند که منتظر فرصت هستند تا بتواند در تیم ملی و زیر دست شما شخصیت ملی بگیرند و تیم ملی آینده فوتبال ایران را بسازند .بدون شک این هم یکی از کارهای شماست که برای ما چیزی از خود به یادگار بگذارید نه اینکه بعد از رفتن شما ما از صفر شروع کنیم تازه بخواهیم از این نفرات تیم بسازیم و
به آنها شخصیت بازی ملی بدهیم .
حتما این گزاره که نفراتی که شما انتخاب می کنید اکثرا سن شان طوری است که بعد از جام جهانی باید از تیم ملی کنار بروند، حرف غیر دقیقی نیست. اسامی را مرور کنید :
جواد نکونام ؛ سید جلال حسینی ؛ هادی عقیلی؛ آندرانیک تیموریان ؛ علی کریمی ( اگر مصدوم نبود حتما بود )و... اما شما می توانید در کنار اینها عده ای از این نفرات را هم کنار تیم ملی قرار می دادید ...

جناب آقای کی روش ، برانکو سرمربی سابق با تیم ملی ایران کار دیگری کرد و برای ما تیمی ساخت که هنوز هم شما هم از نفرات آن استفاده می کنید :نصرتی ,نکونام ؛ آندو ؛ شجاعی و ...بازیکنان تیم برانکو هستند . برانکو به نفرات دیگری هم مثل کعبی ؛ستارع زارع ؛ آرش برهانی ؛ محرم نویدکیا ؛ ایمان مبعلی و خیلی های دیگر در تیم ملی شخصیت داد و سالهای سال برای تیم ملی بازی کردند که حاصل آن قهرمانی بوسان ؛ سومی جام ملت های آسیا؛ رده پانزدهم ریکینگ فیفا و صعود راحت به جام جهانی بود .

او (به عنوان مثال) برای بازیکنان جوان لیگ پای خیلی چیزها ایستاد و خداداد عزیزی را با همه محبوبیتش دعوت نکرد بر عکس شما که پای سن و سال دارها ایستاده اید و جوان ها را حذف می کنید .
جناب آقای کی روش ، سرمربی منتقد به همه چیز فوتبال ایران ، در ادامه راهی که می روید ، حداقل اگر با تو جام جهانی نرسیدیم یادگاری از خود به جا بگذار تا یک روز نگویند آمدنش بهر چه بود و از خود چه چیزی برای ما گذاشت و رفت .
ماموریت شما صعود به جام جهانی و تیم سازی است .و البته کمی امید به آینده که حق مسلم ماست آقای سرمربی!

!!~Pouya~!!

کاربر ویژه
"بازنشسته"
پاسخ : ░▒▓█ خبرهای کوتاه از تیم ملی فوتبال ایران █▓▒░

[h=1]مهرداد اولادي: تلاش ميکنم فيکس شوم[/h]
[h=2] مهاجم تيم ملي مي گويد انتظار دعوت شدن به تيم ملي را داشته است.[/h]
00033115.jpg

مهرداد اولادي در گفتوگو با ايسنا درباره دعوت شدنش به تيم ملي گفت: در شرايط بدني مناسبي به سر مي برم و در اکثر بازي هاي ملوان در اين فصل هم حاضر بودم. از طرفي مربيان تيم هم از عملکردم همواره رضايت داشتند و خودم هم انتظار دعوت شدن به تيم ملي را داشتم.

مهاجم تيم ملي درباره ي تمرين امروز تيم ملي هم گفت: تمرين خوب و با نشاطي را پشت سر گذاشتيم و همه تلاشم را مي کنم تا بتوانم نظر کادر فني تيم ملي را براي حضور در ميدان جلب کنم و اميدوارم اين اتفاق بيافتد.

او در ادامه درباره داربي گيلان گفت: داربي گيلان بين مردم شمال بسيار حساس است و با وجود شرايط نامساعد زمين و بارش شديد باران خوشحالم که توانستيم سه گل بزنيم و دل مردم انزلي را شاد کنيم.

مهاجم تيم ملوان در ادامه دليل پيوستنش در ابتداي فصل به ملوان را اين چنين بيان کرد: دوست ندارم از جداييام از پرسپوليس بگويم ولي دليل انتخاب ملوان را عوامل زيادي تشکيل مي داد، من اکثر بازيکنان تيم ملوان را مي شناختم و ملوان همواره براي من خوش يمن بوده است چرا که من از ملوان به تيم ملي رسيدم.

او در پايان دربارهي ديدار اين هفته تيمش برابر تراکتور گفت: تراکتور تيم خوبي است و از هواداران خوبي برخوردار است ولي ما هم با برد در داربي با روحيه خوبي به ليگ بازگشتيم و حتما براي کسب امتياز در تبريز حاضر مي شويم.

ورزش3

!!~Pouya~!!

کاربر ویژه
"بازنشسته"

u.goal.com_218300_218366hp2.jpg

سایت گل - اینکه مربی گری و انتخاب نفرات برای تیم ملی سلیقه ای است را کسی منکر نیست ولی دعوت نکردن های مکرر ستاره های لیگ و دعوت کردن از روی تیم بازیکن یکی از ایراداتی است که می توان به کی روش وارد کرد.
شایدبعد از شوک رفتن سید مهدی رحمتی کسی به جز این دروازه بانان دعوت شده ، دروازه بانی را سراغ نداشت.دانیال داوری نیز اعلام کرده در آینده در خدمت تیم ملی انجام وظیفه می کند.حال باید دید تیم کی روش بدون رحمتی چه خواهد کرد دروازه بانی که در بازی های ایران یکی از ستاره های تیم بود.

در خط دفاعی حضور هادی عقیلی و محمد نصرتی شاید کمی عجیب به نظر برسد ، جایی که عبدالله کرمی و امیر حسین صادقی و شجاع خلیل زاده در لیگ عالی ظاهر شده اند و می توانستند به جای آن دو دعوت شوند.منتظری و سید جلال در این خط به حقشان که دعوت به تیم ملی بود رسیده اندبرای دفاع کنار کی روش چهار بازیکن را دعوت کرده است.حاج صفی ، ماهینی ، خسروحیدری و پولادی چهار سربازی هستند که باید در دفاع های کنار توپ بزنند.بازیکن هایی همچون جماعتی ، علی حمودی نیز در این پست ها خوب کار کرده اند اما شاید به عقیده کی روش تجربه لازم و کافی را برای دعوت به تیم ملی ندارند.

شاید در این پست ها به کی روش به خاطر دعوتش نمره قبولی داد. اما خط هافبک مورد انتفاد شاید بسیاری از اهالی فوتبال است ، جایی که نکونام و شجاعی نا آماده باز هم دعوت شده اند ولی هیچ اثری از خوب های لیگ همچون رضا حقیقی ، محمد نوری ، بختیار رحمانی و قاسم دهنوی نیست.فوتبال ایران در این روز ها به جای مهاجم نیازمند یک خط هافبک بازی ساز و خلاق است کاری که شاید به جرات گفت هیچ کدام از بازیکنان تیم ملی نتوانند به خوبی انجام دهند.مجتبی جباری ، با روزهای اوجش فاصله دارد اما حضور 2-3 بازیکن از نفرات یاد شده می توانست با کمک جباری و یعقوب کریمی به قدرت این خط کمک شایانی کند.

پژمان نوری ، امید ابراهیمی ، آندو تیموریان و یعقوب کریمی گزینه های خوبی هستند ولی هیچ کدام برتری خاصی نسبت به 5-6 بازیکن گفته شده که دعوت نشدند ، ندارند.
در خط حمله نبود اسماعیل شریفات ، کریم انصاری فرد، سید مهدی سید صالحی واقعا عجیب به نظر می رسد. کی روش با دعوت چند بازیکن در خط حمله می خواهد که این خط را تقویت کند و تیم خود را هجومی روانه کند اما بدون بازیکن تغذیه کننده و پاسور این بازیکنان چگونه می خواهند موفق شوند؟
پیش بینی می شود بازیکنانی همچون آرش افشین ، رافخایی ، فرزاد حاتمی ، یعقوب کریمی در برابر لبنان به بازی گرفته نشوند و تیم ملی با ترکیب همیشگی خود به میدان برود

!!~Pouya~!!

کاربر ویژه
"بازنشسته"

[h=1]کيروش: بازيکنان لبنان استاد تقلباند[/h]
[h=2] سرمربي تيم ملي فوتبال ايران با متقلب خواندن بازيکنان لبنان گفت: من و بازيکنان اتفاقات بازي با لبنان را در ذهن داريم و با اين ذهنيت براي رويارويي دوباره با اين تيم آماده ميشويم.[/h]
00941853.jpg

به گزارش ايسنا، کارلوس کي روش در نشست خبري ظهر امروز (حمعه) خود با اصحاب رسانه که هم زمان با شروع تمرينات آماده سازي تيم ملي براي بازي با لبنان بود، ابتدا از حضور پر تعداد اصحاب رسانه در اين نشست ابراز خوشحالي کرد و گفت: حضور شما مرا بسيار خوشحال کرده و اعلام ميکنم که قدردان حضورتان هستم. مسلما اين ثابت ميکند که تيم ملي براي همه سالم و جذاب است.

کي روش در پاسخ به سوال خبرنگاري درباره برنامههاي آماده سازي تيم ملي براي بازي با لبنان اظهار کرد: ما تمرکز کامل براي انجام تمرينات آماده سازي پيش از بازي با لبنان داريم. خوشبختانه تيم را به طور کامل در اختيار داريم و لژيونرهاي ما از دوم و سوم فوريه به جمع بازيکنان اضافه ميشوند.

وي افزود: بازي با لبنان اولين مسابقه ما در رقابتهاي مقدماتي جام ملتهاي آسياست اما براي ما يک نکته بسيار مهم دارد و اينکه اين بازي هم جزو برنامههاي آماده سازي ما در رقابتهاي مقدماتي جام جهاني قرار دارد. بنابراين ما از امروز تا ششم فوريه تمرين ميکنيم و از سوم فوريه سه بازيکن لژيونر يعني دژاگه، قوچان نژاد و شجاعي به تيم ملي اضافه ميشوند.

کي روش گفت: طبق روال تمام بازيها وظيفه ما متمرکز شدن روي برنامههاي آماده سازي است و اين هدف اصلي ماست که به خوبي آماده شويم. مسلما من و بازيکنان ميتوانيم بگوييم اين يک بازي خاص براي ماست، چون در ذهن ما به صورت شفاف اتفاقات بازي با لبنان وجود دارد و با در ذهن داشتن آن اتفاقات سعي ميکنيم در ديداري دوباره مقابل اين تيم بهترين عملکرد را داشته باشيم. اتفاقاتي که نه فقط درون بازي بلکه خارج از زمين بازي هم بود.

کي روش در پاسخ به سوالي مبني بر اينکه با پايان يافتن مهلت ده روزه سازمان ليگ و کادر فني تيم ملي براي هماهنگ کردن برنامه مسابقات باشگاهي و اردوهاي تيم ملي، اکنون چه توافقي ميان شما و سازمان ليگ حاصل شده؟ گفت: ما در حال حاضر يک جواب از سازمان ليگ دريافت کرديم. البته اطلاعات جزيي و دقيق را هنوز نگرفتيم اما يک شکل کلي براي برنامه ريزي داريم و اين را دريافت کرديم.

سرمربي تيم ملي فوتبال در ادامه نشست خبري خود در پاسخ به سوال خبرنگاري که از او درباره واکنش رويانيان به فهرست جديد تيم ملي پرسيده بود، اظهار کرد: هر کسي ميتواند درباره نفرات دعوت شده به تيم ملي عقايدي داشته باشد. وقتي مربيان بازيکنان مورد نظر خود را انتخاب ميکنند هميشه فضا براي اظهارنظر افراد وجود دارد. يک دسته از افراد از اين فهرست خوششان ميآيد و يک دسته هم آن را دوست ندارند.

وي افزود: همين طور وقتي مديران عامل باشگاهها مربي موردنظر خود را انتخاب ميکنند، فضا براي اظهارنظرهاي مختلف باز است. به همين خاطر است که فوتبال بازي اظهارنظرها و عقايد مختلف است.

در ادامه خبرنگار ديگري از کي روش درباره جدال لفظي خود در رسانهها با بعضي از مربيان ليگ برتر پرسيد که او پاسخ داد: من خيلي خوشحالم که شما جلوي ساير دوستان رسانهاي اين بحث را مطرح ميکنيد. اين مسائل را شما از من بهتر ميدانيد. من فقط يک مربيام. يکي از رسانهها از من درخواست مصاحبه داشت و من هم يک ساعت و نيم از وقت خودم را به انجام اين گفت و گو اختصاص دادم. از ميان اين يک ساعت و نيم آن رسانه فقط يک دقيقه از صحبتهاي من را برداشت و يک سري از صحبتهاي من را که خارج از معناي واقعياش بود انتخاب و منتشر کرد. شما ميدانيد و بقيه دوستان رسانهاي هم به اين موضوع واقفند که در طول حضور دو سالهام در ايران به هيچ عنوان راجع به ليگ صحبت نکردم.

کي روش افزود: حتي بعضي وقتها بعضي از خبرنگاران از من ناراحت شدند که چرا درباره بازيهاي ليگ اظهارنظر نميکنم. اما من هيچ وقت راجع به بازيها و همکاران خودم در ليگ اظهارنظر نميکنم.

سرمربي تيم ملي با اشاره به اينکه تنها درباره وجود تمارض در ليگ ايران صحبت کرده گفت: من راجع به يک نوع اخلاق که به نفع فوتبال نيست حرف زده بودم. مصدوميتهاي نمايشي و تمارض و وقت کشي براي فوتبال خوب نيست. من اين مسئله را آن روز گفتم و همين حالا هم تکرار ميکنم. اين موضوع همانطور که راجع به فوتبال ايران مصداق دارد در ساير کشورها هم ممکن است رخ دهد. اما مسلما براي فوتبال مفيد نيست. بازي بعدي ما با لبنان است. در بازي قبلي که با اين تيم داشتيم لبنانيها 13 دقيقه و 48 ثانيه از وقت بازي را تلف کردند. آنها در آن بازي استاد تقلب و اجراي اين کار بودند. داور هم در آن بازي با بازيکنان لبنان همکاري کرد. کاري که اصلا در فيرپلي وجود ندارد.

در ادامه اين نشست خبرنگار ديگري مجددا علت کاهش بازيکنان دعوت شده از پرسپوليس را پرسيد و سوال کرد آيا اين موضوع ارتباطي به حضور مانوئل ژوزه در پرسپوليس داشته يا خير؟ که سرمربي تيم ملي در پاسخ گفت: اين نگاه درستي براي ارزيابي بازيکنان دعوت شده به تيم ملي نيست. وقتي نوبت به انتخاب ميرسد من از باشگاهها دعوت نميکنم بلکه از بازيکناني دعوت ميکنم که فکر ميکنم بهترين هستند. فرقي نميکند بهترينها در پرسپوليس باشند يا فولاد يا ملوان. اگر نوبت به دعوت شدن از بازيکناني برسد که مصدوم بودهاند و حالا در باشگاه ديگري بازي ميکنند اين کار انجام خواهد شد. من اينجا چوب جادويي ندارم که با آن هر کاري که خواستم انجام دهم. اين طرز تفکر که بخواهيم مسائل باشگاهها را به تيم ملي بکشانيم درست نيست و باعث ميشود متضرر شويم چيزي که در ابتداي فصل هم از آن ضربه ديديم. اما متاسفانه بعضيها به اين موضوع توجهي ندارند.

کي روش در ادامه اين نشست خبري اظهار کرد: متاسفانه عدهاي نميخواهند از اتفاقاتي که در گذشته رخ داده درس بگيرند. بايد اين را باور کنيم که از درب کنفرانس به اين طرف همه مسائل بايد در خصوص تيم ملي باشد و به اين تيم مربوط شود. اينکه همه ما يک هدف داريم و آن موفقيت تيم ملي است و اگر اصرار داريد مسائل مربوط به باشگاهها را ميتوان بيرون از اينجا دربارهاش صحبت کرده و حل کنيد.

وي افزود: يادمان نرود که رقباي اصلي ما لبنان و قطر هستند و جنگ واقعي ما با آنهاست. بنابراين نبايد مسائل بي هدف و بي موردي را مطرح کنيم و سعي کنيم چنين مسائلي وارد تيم ملي نشود.

کي روش گفت: يک روز برخي ها مطرح کردند که من با قطر همکاري ميکنم و من هم گفتم صبر کنيد و يک روزي ميگويم چه کسي با قطر همکاري ميکند. امروز ميخواهم اين را مطرح کنم که لبنان الان کجا اردو زده است؟ اين تيم ديروز با چه تيمي بازي دوستانه داشت؟ کجا بود؟ مسلما در خانه من نبوده است! پس فراموش نکنيد مسئوليت همه ما اين است که بجنگيم و از تيم ملي ايران دفاع کنيم. به خاطر داشته باشيد الان وقت اتحاد و همدلي و به نمايش گذاشتن غرور ايراني است. ما با غرور ايراني بايد بدانيم رقباي اصلي ما کره و قطر و ... هستند و متحدانه به ديدار آنها برويم. رقيب من پرسپوليس يا مدير عامل اين باشگاه، استقلال يا مدير عامل سپاهان و ... نيست. رقيب ما کره ، قطر و ... است.

کي روش گفت: الان زماني است که بايد همه يک دل و متحد باشيم تا از منافع تيم ايران دفاع کنيم و از اين مسائل بي اهميت پرهيز کنيم. از همه ميخواهم تمرکز تيم ملي را با اين مسائل از بين نبرند. به اين موضوع فکر کنيد. من به خاطر يک تصميم ناعادلانه از نشستن روي نيمکت تيم ملي براي بازي با قطر محروم شدم. داور بازي با ازبکستان دو گل تيم ايران را به حساب نياورد. دوباره برويد صحنه گل آنها را ببينيد. من از همگي توقع دارم و وظيفه تمامي دوستان است که به اين موضوع دقت کنند. در آن بازي توپ از زمين خارج شده بود و بايد پرتاب اوت انجام ميشد. بعد از آن داور به اشتباه خطاي پولادي روي بازيکن آنها را گرفت و در ادامه هم که ديديد چه شد. حالا با تمام اين مسائل که جلوي چشمانتان است باز هم ميخواهيد درباره رويانيان يا نظرات مديران عامل باشگاهها و از اين جور مسائل سوال کنيد و انتظار داشته باشيد که در اين باره صحبت کنيم؟! من در ايران حضور دارم، براي اينکه بجنگم و شما هم اگر حاضر هستيد بگوييد.

سرمربي تيم ملي در ادامه در پاسخ به اين سوال که ايران و لبنان الان و چهار ماه ديگر با هم بازي خواهند کرد، در حالي که بازي دوم براي تيم ايران مهمتر است، بنابراين چه استراتژي در پيش ميگيريم تا دست تيم ايران در اين بازي رو نشود که لبنانيها در بازي دوم بتوانند از آن سود ببرند، اظهار کرد: براي من به عنوان سرمربي مهمترين بازي، مسابقهاي است که پيش رو داريم. ما نميتوانيم در يک زمان به دو بازي فکر کنيم. هر بازي در زمان خودش بايد به آن پرداخته شود. اين طرز فکر بايد تغيير کند. ما بايد اول فکر کنيم که اين بازي مهم است و بايد آن را ببريم تا بازي بعدي برسد و آن زمان دربارهاش حرف بزنيم.

وي افزود: لبنان الان اينجاست، بنابراين ما بايد خوب بازي کنيم و ببريم. بازيکنان بايد انگيزه جنگ جويانه بالايي داشته باشند. من از آنها ميخواهم که با روحيه و انگيزه کامل در اين بازي حاضر شوند. بازيکنان ما بعد از بازي با ازبکستان الان ديگر ميدانند که هيچ وقت کافي نيست که يک بر صفر پيروز شويم.

کي روش در ادامه نشست تاکيد کرد: چيزي که الان بالاترين اهميت را دارد بازي پيش روي ماست. هيچ شکي نيست که بايد اين پيغام را به همه تيمها از جمله لبنان بدهيم که ما با هم متحد هستيم و با اتحادي که داريم به موفقيت تيم ايران فکر ميکنيم. رسيدن به جام جهاني فقط در بازي پاياني تعيين ميشود و هيچ وقت قبل از آخرين دقيقه بازي پاياني برنده و بازنده مشخص نيست. ميخواهم سه بازي پيش رو را تشبيه کنم به 15 دقيقه پاياني يک مسابقه. به طوري که اين 15 دقيقه براي کساني است که انگيزه بالايي دارند. براي کساني است که با قلبشان بازي ميکنند و خون باشهامتي درون رگهايشان است. اين سه بازي آخر در راه صعود به جام جهاني براي ايرانيان سخت کوش و جنگجو است.

سرمربي تيم ملي در پاسخ به اين سوال که پيش بينيتان از ليست نهايي بازي با لبنان چيست و از نبود سيدمهدي رحمتي در ترکيب تيم ملي نگران نيستيد چون برخي از مردم نسبت به اين موضوع ابراز نگراني ميکنند، پاسخ داد: اميدوارم تمامي بازيکنان تا شش فوريه به خوبي آماده باشند و بتوانند براي ما بازي کنند. من بازيکنان فعلي را کاملا ميشناسم و ميدانم چهارشنبه سردرد بزرگي خواهم داشت. براي اينکه مطمئنا کار سختي براي انتخاب بازيکنان ليست نهايي دارم.

وي افزود: از اين مسئله خوشحالم و مطمئنم تک تک بازيکنان بيشترين تلاششان را ميکنند تا براي تيم ملي مثمر ثمر باشند.

کي روش درباره رحمتي نيز توضيح داد: با تمام احترامي که براي رحمتي قائلم اما تمرکزم روي بازيکناني است که آمادهاند در خدمت تيم ملي باشند نه کساني که آماده نيستند براي ما بازي کنند. من به نفراتي که دعوت کردهام اطمينان کامل دارم و ما دروازهبانان خوبي چون رحمان احمدي، عليرضا حقيقي و شهاب گردان را داريم که کاملا آمادهاند.

کي روش تاکيد کرد: هيچ کس نميتواند مخل برنامههاي تيم ملي شود و انگيزه و روحيه تيم ملي را بر هم بزند. دقيقا بر عکس نظر برخي ها که ميگوييد نگران هستند، من اعلام ميکنم که ما محکمتر و قوي تر هستيم.

منبع:ورزش3

!!~Pouya~!!

کاربر ویژه
"بازنشسته"

[h=1]گزارش تمرين تيم ملي فوتبال[/h]
[h=2] هافبک تيم ملي به دليل تکل خشن روي هادي عقيلي از وي عذرخواهي کرد.[/h]
00942847.gif

به گزارش فارس، تمرين تيم ملي از ساعت 11 در آکادمي تيم ملي فوتبال ايران آغاز شد و در حالي که حسين ماهيني به دليل فوت پدربزرگش، مسعود شجاعي، رضا قوچاننژاد و اشکان دژاگه به دليل حضور در تيمهاي اروپايي در تمرين امروز غايب هستند.

*کارلوس کيروش در ابتداي تمرين چند دقيقهاي براي بازيکنان صحبت کرد و سپس بازيکنان زير نظر مربي بدنساز بدن خود را گرم کردند.

* مهرداد پولادي، سيد جلال حسيني، غلامرضا رضايي، يعقوب کريمي، آرش افشين و يعقوب کريمي جدا از بازيکنان و زير نظر مارکار آقاجانيان تمرين کردند. اين 5 نفر روز چهارشنبه در ليگ برتر به ميدان رفته بودند و به همين دليل کيروش آنها را از ساير بازيکنان جدا کرد.

* رحمان احمدي، شهاب گردان و عليرضا حقيقي نيز زير نظر گاسپار مربي بدنساز تمرين ميکردند.

* بعد از 20 دقيقه گرم کردن بدنها کيروش بازيکنان را به دو گروه تقسيم کرد و آنها در يک نيمه از زمين به فوتبال دستگرمي پرداختند.

* خبرنگاران رسانههاي گروهي استقبال خوبي از اولين تمرين تيم ملي انجام دادند.

* بارش باران در اواسط تمرين آغاز شد.

* 5 بازيکنان فولاد و پرسپوليس در فوتبال دستگرمي نيز حضور نداشتند و زير نظر آغاجانيان تمرين کردند.

* بازيکنان تيم ملي در دو گروه نارنجي و سبز فوتبال دستگرمي انجام دادند که در تيم نارنجي اين نفرات حضور داشتند. رحمان احمدي (شهاب گردان)، هادي عقيلي، پژمان منتظري، احسان حاجصفي، فرزاد حاتمي، اميد ابراهيمي، مجتبي جباري، مهرداد اولادي و در تيم سبز نيز عليرضا حقيقي، محمد نصرتي، جواد نکونام، خسرو حيدري، پژمان نوري، آندرانيک تيموريان، سيد جلال رافخايي و محمدرضا خلعتبري.

* کيروش در اين بخش بازي را زير نظر گرفته بود و تذکرات تاکتيکي و فني به بازيکنان ميداد.

* هواي تهران بسيار پاک و تميز است و تمرين تيم ملي در هواي پاک برگزار شد.

* 4 فوريه (16 بهمن) شجاعي، قوچاننژاد و دژاگه به اردوي تيم ملي اضافه ميشوند.

* حسيني مدير روابط عمومي فدراسيون فوتبال در تمرين حضور داشت و به سؤالات خبرنگاران در مورد بازيکنان پاسخ ميداد.

* فوتبال دست گرمي قوانين خاصي داشت و بازيکنان نبايد بيش از دو ضربه به توپ ضربه ميزدند.

* بازي در دو نيمه مختلف و در دو زمين متفاوت برگزار شد اما نفرات همان ترکيب سابق قبل بود. در نيمه اول بازيکنان نبايد گلزني ميکردند و فقط بايد توپ را تک ضرب پاس ميدادند در نيمه دوم که بازيکنان حق گلزني داشتند بازي يک بر يک مساوي شد. مهرداد اولادي براي نارنجي و محمدرضا خلعتبري براي تيم سبز گلزني کردند.

*در جريان بازي دستگرمي آندو تيموريان روي پاي هادي عقيلي تکل خشني رفت که باعث شد اين بازيکن با مصدوميت جزيي روبرو شود. البته مدافع تيم ملي نسبت به اين تکل تيموريان اعتراض کرد و در نهايت تيموريان از عقيلي عذرخواهي کرد.

* کيروش به هيچ از يک از بازيکنان تيم ملي امروز اجازه مصاحبه با خبرنگاران را نداد. البته خبرنگاران تلويزيوني از اينکه امروز نتوانستند مصاحبه بگيرند ناراحت بودند.

ورزش3

!!~Pouya~!!

کاربر ویژه
"بازنشسته"

[h=1]پولادي:انتقادهاي مغرضانه به سودتيم ملي نيست[/h]
[h=2] هافبک تيم ملي فوتبال گفت: در اين شرايط حساس انتقادهاي مغرضانه نميتواند به فوتبال ملي ما کمک کند.[/h]
00034454.jpg

مهرداد پولادي در گفتوگو با خبرنگار فارس، ابتدا در خصوص دعوت دوباره اش به تيم ملي اظهار داشت: خدا را شکر ميکنم که اين افتخار به من داده شده تا دوباره پيراهن تيم ملي کشورم را بر تن کنم. تمام سعي و تلاشم را به نمايش ميگذارم تا نماينده شايستهاي براي باشگاه بزرگ پرسپوليس در تيم ملي باشم.

وي افزود: خوشبختانه در حال حاضر شرايط تيم ملي خوب است. بازيکناني که به اردو دعوت شدهاند از بهترينهاي فوتبال ايران هستند. انشاءالله آماده ميشويم براي بازي حساس مقابل لبنان که براي جام ملتهاي آسيا با يک 3 امتياز استارت محکم بزنيم.

پولادي ادامه داد: لبنان تيمي است که ما در مرحله مقدماتي جام جهاني نيز بايد يک بار ديگر در تهران ميزبان آنها باشيم و مطمئن باشيد با اين پيروزي ميتوانيم شرايط را براي نتيجه خوب در بازي بعدي هم مهيا کنيم.

وي در پاسخ به سؤالي که برخيها دوست دارند از لبنان انتقام بگيريم،گفت: شکست تيم ملي ايران که در لبنان اتفاق افتاد يک حادثه بود. ما ميخواهيم نشان دهيم که آن اتفاق تمام شده و فاصله فوتبالي ما و لبنان خيلي زياد است. مطمئن باشيد صد در صد در ورزشگاه آزادي تمام تلاشمان را انجام ميدهيم تا با يک برد خوب زمين را ترک کنيم.

هافبک قرمزپوشان در مورد شرايط پرسپوليس و ديدار با فولاد خوزستان گفت: به نظرم بازي پرسپوليس و فولاد يکي از بهترين بازيهاي ليگ بود. سرعت بازي در اين ديدار بسيار بالا بود و دو تيم موقعيتهاي زيادي روي دروازه همديگر داشتند. در اين گونه بازيها هر تيمي از موقعيت خود بهتر استفاده کند بدون شک برنده بازي است. ما متاسفانه از موقعيتهاي خوبمان استفاده نکرديم و به گل نرسيديم.

وي افزود: يک موقعيت بسيار عادي نصيبم شد. من قبل از اينکه مقابل دروازه به پاس پروويچ برخورد کنم يک فاصله صد متري را استارت زدم تا به پشت محوطه 18 قدم حريف برسم. چون از پشت 18 قدم خودمان تا زمين حريف فاصله زيادي بود و کمي از لحاظ بدني تحليل رفتم. به همين دليل فرصت را از دست دادم. اگر فاصله من کمتر تا دروازه حريف بود قطعا ميتوانستم بهتر استفاده کنم. در کل فوتبال بدي را مقابل فولاد انجام نداديم اما متاسفانه نتوانستيم برنده باشيم.

هافبک پرسپوليس در مورد تشويقهايي که هواداران او را بازيکن باغيرت نامگذاري کردند، گفت: مردم به من لطف دارند و من از تک تک آنها تشکر ميکنم. از لقبي که به من دادهاند احساس غرور ميکنم و از آن لذت ميبرم. هر وقت با پيراهن پرسپوليس به ميدان رفتم خدا ميداند با تمام وجود بازي کردهام. واقعا شرمنده اين مردم هستم. چون الان در جايگاه يازدهم جدول هستيم و ميدانم هواداران ناراحتند. ما بايد رفته به رفته به بالاي جدول و سهميه آسيايي برسيم و سپس در جام حذفي که يکي از مدعيان قهرماني هستيم با تمام قدرت به ميدان برويم تا شرمندگي از هواداران را جبران کنيم.

پولادي در پايان درباره انتقاداتي که از تيم ملي وکيروش ميشود، گفت: ما بايد بدانيم براي تيم ملي هنوز هيچ چيز تمام نشده است. ما الان در يکي از حساسترين شرايط فوتبال ايران قرار داريم. من دوست دارم اگر افرادي انتقاد ميکنند سازنده و دلسوزانه باشد. چون اگر بخواهد انتقاد مغرضانه باشد به درد تيم ملي نميخورد و حتي ضربه هم ميزند. ما بايد به تيم ملي کمک کنيم. خرداد ماه حساسي را پيش رو داريم و با يک برنامهريزي و وفاق ملي و يک همدلي مثل قبل از بازي با کرهجنوبي

ميتوانيم دوباره روسفيد باشيم. قطعا سه بازي ما براي راه پيدا کردن به جام جهاني بسيار سخت و حساس است اما ما هرگز نااميد نيستيم. اگر ما به جام جهاني برويم براي مردم، مسئولين و هر کسي که در اين مملکت زندگي ميکند خوب است پس انشاءالله در فاصله مانده به بازيها بايد نشان دهيم که ما متحد و يکدل براي رفتن به جام جهاني هستيم.

ورزش3

!!~Pouya~!!

کاربر ویژه
"بازنشسته"

رضايي:
[h=1]قول داده بودم پيراهن تيم ملي راپس بگيرم[/h]
[h=2] مهاجم تيم فوتبال پرسپوليس گفت: پس از اينکه دوران سختي را پشت سر گذاشتم به قول خودم وفا کردم و دوباره پيراهن تيم ملي را پس گرفتم.[/h]
00027563.jpg

غلامرضا رضايي در گفتوگو با خبرنگار فارس، در خصوص حضورش در تيم ملي فوتبال کشورمان اظهار داشت: خدا را شکر ميکنم که مزد زحمات خودم را از کادر فني تيم ملي گرفتم و دوباره به تيم ملي کشورم دعوت شدم. اين براي من يک افتخار است که به خود ميبالم.

وي افزود: از تمام بازيکنان پرسپوليس و مخصوصاً هواداران هم سپاسگزارم که به من کمک کردند تا به تيم ملي برسم، من قول داده بودم که پس از آن مصدوميتي که گريبانگيرم شد دوباره پيراهن تيم ملي را پس بگيرم که خدا را شکر به قول خودم وفا کردم و الآن هم نمايندهاي از باشگاه بزرگ پرسپوليس هستم.

رضايي ادامه داد: ما يک ديدار تقريباً حساس را مقابل لبنان داريم. مقابل اين تيم با تمام قدرت بازي کنيم و آن ديداري که حق ما نبود اما نتيجه را به آنها واگذار کرديم را فراموش کنيم اما هرگز به دنبال فوتبال احساسي نبايد باشيم و با تمرکز بيشتر و کمک 100هزار هوادار به خواسته خود برسيم.

رضايي در پايان خاطرنشان کرد: تمام تلاشم را ميکنم که براي رسيدن به ترکيب اصلي نظر کادر فني را جلب کنم. من از همه ميخواهم در اين شرايط حساس و مخصوصاً سه بازي آينده که ميتواند حکم رفتن ما به جام جهاني را امضاءکند از تيم ملي ما حمايت کنند تا انشالله به جام جهاني برويم و دل مردم فوتبال و عاشق را شاد کنيم. مطمئن باشيد من هم تمام تلاش خودم را براي تيم ملي انجام خواهم داد تا پرچم کشورم سربلند باشد.

ورزش3

!!~Pouya~!!

کاربر ویژه
"بازنشسته"

[h=1]تيم ملي با 4 غايب استارت زد[/h]
[h=2] اولين تمرين تيم ملي فوتبال ايران براي ديدار با لبنان امروز با 4 غايب آغاز شد.[/h]
00942350.jpg

به گزارش فارس، اولين تمرين تيم ملي فوتبال ايران امروز در ساعت 11 در زمين آکادمي فوتبال ايران آغاز شد در حالي که اشکان دژاگه،رضا قوچاننژاد، مسعود شجاعي براي حضور در تيمهاي اروپايي و همچنين حسين ماهيني به دليل درگذشت پدربزرگش در تمرين حضور ندارند.

* بازيکنان تيم ملي با پيراهن سبز به ميدان آمدند.

* استقلاليهاي تيم ملي يعني فرزاد حاتمي، مجتبي جباري، پژمان منتظري و هادي عقيلي و حاج صفي در يک گروه مشغول گرم کردن خود با توپ هستند.

* جواد نکونام کاپيتان تيم ملي با عليرضا حقيقي و آندرانيک تيموريان، محمد نصرتي، محمدرضا خلعتبري، رحمان احمدي در حال تمرين هستند.

* کارلوس کيروش در ابتداي تمرين به زبان فارسي با خبرنگاران سلام وعليک کرد.

* سرمربي تيم ملي قرار است ساعت 12:30 با خبرنگاران نشست مطبوعاتي داشته باشد.

* کارگران تا قبل از حضور در تيم ملي در زمين چمن مشغول کار با بيل و کلنگ در زمين بودند تا آبهاي جمع شده در بخشي از نقاط زمين را جمع کنند.

* در ابتداي تمرين کارلوس کيروش چند دقيقهاي براي بازيکنان صحبت کرد.

* مهدي محمدنبي دبير فدارسيون فوتبال که به عنوان سرپرست در تيم ملي مشغول است در تمرين حضور دارد.

* تيم ملي خود را براي ديدار با لبنان در جام ملتهاي آسيا آماده ميکند.

ورزش3

!!~Pouya~!!

کاربر ویژه
"بازنشسته"

ياوري:
[h=1]براي بازگشت آرامش به تيم ملي بايد کمک کنيم[/h]
[h=2] پيشکسوت و مربي فوتبال معتقد است تيم ملي اين روزها از آرامش به دور است و افراد خرابکار جو را بدتر ميکنند، در چنين وضعيتي همه براي بازگشت آرامش بايد کمک کنند.[/h]
00941970.jpg

محمود ياوري در گفتوگو با خبرنگار ايسنا، درباره نفرات دعوت شده به اردوي تيم ملي براي بازي با لبنان در مرحله مقدماتي جام ملتهاي آسيا، اظهار کرد: وقتي اسامي دعوت شدهها را شنيدم تعجب کردم. تيم ملي، تيم باشگاهي نيست که بازيکنانش هر بار تغيير کنند. تيم ملي ما که بازي تدارکاتي ندارد، بنابراين تيمي را بايد در چنين بازيها به زمين فرستاد که قرار است به جام جهاني برود. به اعتقادم تيم ملي در تورنمنتهايي مثل غرب آسيا و مقدماتي جام ملتهاي آسيا بايد با 80 – 90 درصد از بازيکناني بازي کند که قرار است مقابل قطر، لبنان و کره جنوبي بازي کنند.

وي ادامه داد: بازيکنان دعوت شده به نظر خود کيروش بستگي دارد و ما تنها نظر کارشناسي خودمان را ميدهيم. اما درباره اختلافاتي که در تيم ملي به وجود آمده بايد بگويم، چنين مسايلي براي تيم ملي سرعت گير خواهد بود. ما هرگز نميتوانيم به خودمان تلقين کنيم که آرامش در تيم ملي وجود دارد. آنهايي هم که کار را خراب کردهاند، خرابترش ميکنند و توانايي درست کردن اوضاع را ندارند. به اعتقادم مشکل کل ورزش ما اين است که آدمهاي کننده ندارد. مديران، خودشان با خودشان اختلاف دارند؛ حالا ما انتظار داريم که حاشيههاي تيم ملي را جمع و جور کنند؟ هرگز اين اتفاق نخواهد افتاد.

پيشکسوت فوتبال همچنين با اشاره به اين که نبود آرامش در تيم ملي، تاثيرات منفي بسياري خواهد داشت، اظهار کرد: خداحافظي ناهنگام و بيدليل رحمتي و از طرفي هم عکس العمل غير حرفهاي کيروش در مواجه با اين اتفاق، جو بدي را پيرامون تيم ملي به وجود آورده است. نظرات شخصي نبايد در تيم ملي اعمال شود. به اعتقادم ما دستاويز اختلافات شخصي هستيم، اما نبايد با احساسات و سرنوشت مردم بازي کرد. اگر کيروش مطمئن باشد که رحمتي بهتر از ساير دروازهبانها است، بايد در جلسهاي بسته، مشکل را جويا شود و حلش کند. هر کدام از اين بازيکنان متعلق به مردم ايران هستند و نميتوان به خاطر نظرات شخصي، توهمات و شبهات از آن ها گذشت. اين کار، اشتباه محض است. مسئولان فوتبال ما هم خيلي زود به چيزي دل بسته و خيلي زود هم از آن سرد ميشوند. نبايد از ابتدا اين همه اختيار به کيروش داده ميشد. البته من از اول علاقمند کيروش بودم و او را تاييد ميکردم، اما کارش نگرفت!

ياوري همچنين ضمن بيان اين مطلب که « همه موظفند براي ايجاد آرامش در تيم ملي کمک کنند»، به ايسنا گفت: ما مربيان اگر حرفي ميزنيم از سردلسوزي است. آرامش را هم نه ما به هم ميزنيم و نه ايجاد ميکنيم. به اعتقادم 80 درصد ماجرا به کيروش مربوط ميشود و 20 درصد به ما. حرفهاي ما را ميتوانند گوش نکنند، اما حرف کيروش قطعا بايد عملي شود. به هر حال حاشيهها به داخل تيم کشيده ميشود و تمام بازيکنان ناراحت ميشوند. نمي گويم که با اين اتفاقات مقابل لبنان از پيش باخته هستيم، اما مسابقه، مسابقه است. ميخواهد مقدماتي جام ملتهاي آسيا باشد يا جام جهاني. به اعتقادم کيروش در جمع کردن حاشيهها توانايي ندارد.

وي اضافه کرد: در کل مربيان پرتغالي دنبال حاشيه هستند و هيچ کدامشان در ايران موفق نبوده اند و در ايران با يکديگر اختلاف داشتند. به ياد دارم روزي در هتل المپيک جمع شده بوديم و شخصي رو به مربيان پرتغالي کرد و گفت، " کرواتها فوتبال ايران را خراب کردند، ببينيم شما چه کار ميکنيد". پرتغاليها به اين حرف خنديدند و چند روز بعد ديديم که اختلافات ژوزه و کيروش شروع شد. حالا متوجه شدهايم که اختلاف بين پرتغاليها اپيدمي شده است و موضوع جديدي نيست. به هر حال زماني که دو کشتيگير روي هم فن اجرا ميکنند، ضربهاش به تشک ميخورد. بنابراين اختلافات بين مربيان پرتغالي و حتي کيروش با ايرانيها به فوتبال ايران ضربه ميزند.

سرمربي فجر سپاسي شيراز در پايان نيز درباره برنامههاي تيمش در تعطيلات ليگ عنوان کرد: ما هم مثل بقيه تيمهاي ليگ در عرض بيست روز ، پنج بازي انجام دادهايم و به همين دليل تمرين را بعد از سه روز استراحت آغاز ميکنيم. همچنين در نظر داريم چند بازي دوستانه با تيمهاي محلي و اميد خودمان انجام دهيم تا نفعي به آنها هم برسد.

ورزش3

بالا