مشاوره برای امادگی سال سوم دبیرستان و کنکور (ریاضی فیزیک)

Mr Specific

دوست خوب همه
"کاربر *ویژه*"
سلام خانم محبوب خیلی ممنونم و ایشالله،معلومه خیلی کار کرده یعنی به نظرتونهیچ کمک درسی استفاده نکنم؟واسه فیزیک گاج بهتره به نظرتون؟

محبوب

کاربر فعال
"کاربر *ویژه*"
گاج خیلی خوبه . برای دروس سال دومت هم اگه تونستی گاج تهیه کن . بله . پسر باهوشی بود و تیزهوشان درس میخوند . مامانش می گفت تنها به درس خوندن تو زندگیش عشق میورزه . مادر و پدرش بهش افتخار می کنن. امیدوارم شما هم باعث افتخار پدر و مادرتون باشید.

Mr Specific

دوست خوب همه
"کاربر *ویژه*"
واسه سال دوم دارم گاج رو خیلی تعریف میکنن خیلی ممنون انشالله:gol:

Ali

مدیریت کل
پرسنل مدیریت
"مدیر کل"
سلام
شما سال دوم هستید و دارید میرید سوم درسته؟ بنده ام دو سال پیش کنکور دادم. به ما هم میگفتند از دوم بشینید مفهومی بخونید و ... ولی از الآن شروع کنید به تست. البته این رو در نظر بگیرید که وارد دانشگاه شدید تست بدرد نمیخوره و آموخته های دبیرستان کمکتون میکنه.
لذا تست برای آزمون ورود به دانشگاهه و تشریحی برای استفاده در دانشگاه در سال اول دانشگاهتونه.

هر کسی یک نوع روشی داره ممکنه بنده با کتاب های گاج وارد بشم ممکنه فلانی با کتاب خیلی سبز یا یکی دیگه با انرژی اتمی (نشر الگو) یا مثلا خوشخوان ولی چیزی که مرسوم هست الان:
شما قبل از زدن تست باید تسلط کامل روی اون درس داشته باشید . شانسی و بعدا میخونم و ... نداریم. تا حل نکردین نرید بعدی.چون بعضی مطالب بهم دیگه پیوسته هستن و با نفهمیدن موضوع بعدی رو نمی فهمید. لذا حتی الامکان تست رو اول حل کنید غلط هم حل کنید ولی حل کنید بعد برید دنبال جوابش. حتما هم راه حل تشریحیشو مطالعه کنید تا اگه یه وقت شانسی به جواب رسیدین اشتباه نکنید.
توی کنکور اصولا خیلی کم از متون کتاب میدن. مگر اینکه حفظی باشه و مجبور شن. پس اصلا فقط روی کتاب اکتفا نکنید! این حرف که سؤالات از کتابه بیشتر یه شعاره.

شیمی: مبتکران
فیزیک: خیلی سبز و نشر الگوش بدک نیست
ادبیات : کلک و کلا اینایی که تاریخ و اینارو داره خوبه گاج بدک نیست.
دین وزندگی هم گاج و هم نشر الگو (مخصوصا آیاتش)
عربی: نمیدونم
زبان انگلیسی: سعی کنید متون رو بخونید و لغات رو کار کنید. 80 درصد کار شما فقط لغته و بقیش گرامر. پس تمرکز کنید روی لغت و واژگان.
ریاضیات:
عموما ما ریاضی رو با کلاس تست پیش میرفتیم و تست های کنکوهای خیلی سال پیش رو میزدیم. یعنی کتاب کمک آموزشی نداشتیم. در سال چهارم هم تست سال های جدید.
جبر و احتمال و گسسته:
خیلی مشکله در کنکور چون سؤالاتش دقیقا از ذهن نویسنده یا طراح سؤال بر اومده نه از یک رویه ی خاص. بنده خوشخوانشو داشتم.
هندسه:
باید روی قواعد و اصول کار کنید یه سری قضیه رو یاد بگیرید. فضایی ها رو تقریبا باید تخیلتون یاری کنه + قدرت تصویر
آمار هم بنده از گاج استفاده میکردم.

در آزمون ها هم خواستین شرکت کنید بشرطی که باهاش پیش برید.
بنده در قلمچی بودم، کاملا هم پشیمونم. شاید الان رویشو تغییر داده ولی بهتره از دانشجوی سال جدید یا چهارمی ها بپرسید که چطوریاست، مدل سؤالات کانون یا خیلی سخته یا آسون، استاندارد کم داره. در مورد گزینه جوان و گاج و ... اطلاع دقیقی ندارم.

سپاسگزارم.

Ali

مدیریت کل
پرسنل مدیریت
"مدیر کل"
در ضمن مهمترین نکته رو فراموشش کردم:
توکل به خدا و یاری از خود خودش
هم چنین کمک از ائمه خصوصا امام حسین و امام جعفر صادق :S (31):. ان شاء الله یاریتون میکنند.

ممنونم.

Ali

مدیریت کل
پرسنل مدیریت
"مدیر کل"
در ضمن این حرفا رو توجه کنید:
افتخار پدر و مادر شدن فقط موفقیت در تحصیلات نیست (جامعه فقط تحصیل کرده نمیخواد) ولی باید حتما تمام تلاش کنید. جامعه ما بی سواد دیگه نمیپذیره.
بهترین مشاور انسان خودش هست. پس سعی نکنید همه رو بپرسید. در خودتون نیاز رو ببینید و حل کنید.
مقایسه نکنید، اقا زمان ما فلان بوده اینا اینجوره. اینها چیزی رو حل نمیکنه. فقط روی خوندن سرمایه گذاری کنید. با بچه های دیگه رقابت کنید سعی کنید چیز یاد بگیرید.
گروهی درس نخونین، مگر اینکه بخواین مشکلات رو رفع کنید و جدا جدا حل مسأله کنید. لازم نیست برنامه ریزی شما این باشه که از یک تا دو دینی از دو تا دو نیم استراحت و ...
به ازای هر یک ساعت یا سه ربع ساعت درس، یک ربع تا نیم ساعت استراحت دیگه کافیه. اگه به مبحثی خیلی علاقه دارید، به یکی ندارید نباید تبعیض قایل بشید. هر دو یکسان ولی علاقه مندی رو میشه بیشتر مطالعه کرد.
کتابهای تست رو اگر عوض نشده و تغییر نکرده میتونید دست دوم تمیز و نوشو تهیه کنید و بعد اهدا کنید.
معلم مدرسه مسئولیت قبولی کنکور شما با رتبه عالی رو در مدرسه نداره پس نگید تقصیر مدرسه یا معلم بود.
از الان هدفتون دانشگاه شریف و تهران باشه، پایینتر نباشه هرگز. به این معنی نیست که شما حتما اینو بیارید، بلکه باید اینطوری فکر کنید.

اگر آزمون میرید و مشاور میگه از کتابهای ما بخر و ... مواظب باشید که تبلیغات نکنه.

موفق باشید.

Mehrban

دوست خوب همه
"منجی دوازدهمی"
سلام منم بگم؟؟؟؟؟
اول از همه بسپرش به خدا بعد بشین قشنگ تلاش کن
خب من دوسال کنکور دادم سال اول هیچی نخوندم تو انتخاب رشته قبول نشدم سال دوم نشستم خوندم اول کتابای درسی رو خوندم بعد که خوب یاد گرفتم کمک درسی و تست کار کردم.
درس زبان رو من هر شب نیم ساعت میخوندم.درس زیست شناسی رو هر روز میخوندم باعث میشه دروس ملکه ذهنت بشه.هیچ کلاس و آزمونی نرفتم مگر دو مرحله آخر آزمون سنجش برای ارزیابی خودم.
کتابای تستی که کار کردم بیشتر خیلی سبز بود.من بیشتر تستای کنکور میخوندم.سعی کن بیشتر با نوع سوالای کنکور آشنا بشی.
بعدشم کی گفته کنکور سخته!!!!؟؟؟؟؟؟؟؟:nervose::nervose:

Mr Specific

دوست خوب همه
"کاربر *ویژه*"
خیلی جالب و مفید بود جناب مدیر ممنون.شرایط تو نمونه جوری هست که اصلا وقت نمیکنیم تست بزنیم باور کنید وقتی ساعت 2/30 میرسیم خونه از 4 شروع میکنیم تا 12 شب اصلا وقت نیست ولی چاره ای هم نیست بادید با شرایط جلو بریم،خیلی ممنون

Mr Specific

دوست خوب همه
"کاربر *ویژه*"
سلام خانم هم اندیش ممنون که راهنمایی کردین،منم تمرکزم اول کتاب درسیه ولی تو فیزیک مشکل پیدا کردم بازم ممنون

رهایی

کاربر فعال
"کاربر *ویژه*"
سلام.باارزوی موفقیت برای شما نه فقط دردرس ،بلکه درکل زندگی.منم رشتم ریاضی بود.والا،دروس عمومی رتبه رومیبره بالا.شمامیتونیدازکتابهایی که روشهای میانبرروتوتست زدن یادمیده.یعنی مثال :برای حل کردن حدوLimitطبق اون راه حلهایی که قبلاًتشریحی حل میکردین درتست استفاده نمیکنیم.بلکه یک فرمول وراه میانبرداده میشه درکتابهای روش تست زنی.بعدمیتوندخلاصۀ درسهاونکات مهم وکلیدی روبخونید. یه نصیحتی که بهتون میکنم اینه که سختگیری درانتخاب رشته نکنید.چون عمرتون تلف میشه.ازلحاظ بازارکاری اگر ان شاالله قبول شدین برین حسابداری.یاحق.

بالا