چرا چادر؟؟؟چرا مانتو؟؟؟مسئله اینست...

behz@d

بی وفــا
نظر کارشناسی شما این رو میگه، اما نظر بنده:
مورد مثبتش از لحاظ علمی + هست، بخاطر اینه که شما صرفاً بار علمی رو گذاشتید روی جسم خالی! نه روح یا آرامش طرف مقابل؛ از 100 تا خانم سؤال بپرسید بعد آمار بدید اینجا.
مانتو نمیتونه جای چادر باشه، حجاب زیباتر، چادر هست.
خود شما دارید نظرات بقیه رو راجع به اون میخونید؛ همین تاپیک هست نمونه هاش!
وقتی کسی با چادر آرامش روانی و روحی داره، حالا گرمش بشه هم خیالی نیست ... (اونو تحمل میکنه، مطمئناً برکتشو خدا برمیگردونه)
اگر میخواین نمونه بیارید، نمونه های شما در مقابل نمونه های بنده که در مورد حجاب با چادر هست خیلی خیلی کمه
مادر من حدود سی - چهل ساله چادر داره، خیلی هم خوب کنترل کردند،
خاله ی من همینطور، عمه ی من ، دختر عمه هام ، و غیره ... جامعه آماری من از جامعه آماری شما زیادتره.
بار اول که دوچرخه سواری میکنین، ممکنه بیفتید، این امر برمیگرده به تجربه و ... قرار نیست بعد از یک سال پوشش چادر، بازم سخت باشه. عادی میشه برادر:53:

دیگه جواب کاملا واضحه و روشن و ادامه نمیدم.

یک چیز در آخر عرض میکنم.بنده هم وقتی بهم میگن سیگار نکش میگم از نظر روحی ارامش دارم.این پاسخ از نظر شما علمی هست بی خیال بحث!درست مثل قدیم ها:53:

آوا

دوست انجمن
"منجی دوازدهمی"
سلام باران خانم گل.
ببینید چادر فقط برای حفاظت از خود شخص دارندش هست.اما من خیلی از موارد رو قبول ندارم مثال رنگ چادر که سیاه هست.متاسفانه ظلم بدی هست !!
چادر نه برای گفتن چیزی هست نه نشانه ایمان بلکه فقط یک پوشش هست همین!میتونید با مانتو پوشش کامل رعایت کنید؟بسم الله !
:53:
آقا بهزاد دلایل منطقی وزیادی برای رنگ مشکی چادر وجود داره
ببینید رنگ مشکی همیشه نشانه عظمت هستش.مثلا پاپ های کاتولیک و پدارن روحانی همیشه از رنگ سیاه استفاده میکنن.
پس میشه گفت مشکی رنگ عظمته و بنظرم بالاتر از سیاهی رنگی نیست.این نشونه عظمت چادر میتونه باشه

آوا

دوست انجمن
"منجی دوازدهمی"
حفاظت ؟؟ چه حفاظتی ؟؟ اینا همش چیزایی که حفظ شده تو ذهنه !

وگرنه من که خودم چادری نیستم ولی آدمایی چادری که میبینم ایجور که شما میگی حفاظتی واسشون نیست !
ببین عزیزم من بارها با چادر جاهایی رفتم که خیلی هم چادر کردن سخت بوده اما شدنی.
مثلا یه بار رفته بویم یه آبشار برای تفریح من وخواهرام چادر سر کردیم و رفتیم زیر آبشار سخت بودخیلیم سخت بود ولی یه شیرینی خاصی داشت تو اونهمه آب قبل از اینکه حواسمون باید به خودمون بود که نخوریم زمین و نیفتیم تو آب باید حواسمون به چادرمون می بود که از سرمون نیفته.
من راحتی رو فقط تو چادر میبینم همین وبس.
همین که بقیه به چشم ابزار به من نگاه نمیکنن برام کافیه(البته منظورم این نیست که به خانمهای مانتویی به چشم ابزار نگاه میشه)
من زیبایی ومرتب بودن رو دوست دارم و اینو فقط در چادر و حجاب پیدا کردم.
حالا بماند که بعضی ها هم طعنه میزنند که روسری با حجاب کامل پوشیدن و با هد منو بزرگتر از سنم نشون میده اما مهم برای من خودمم که فقط با چادر ومحجبه بودن هست که رضایت دارم از خودم ایشالا که خدا هم ازم راضی باشه .
ولی تا ابد هم خواهم گفت که برای من مصونیت یعنی چادرم...
اسکورت یعنی چادرم...
ماشین ضد گلوله یعنی چادرم...

آوا

دوست انجمن
"منجی دوازدهمی"

سلام به همگی.
قبل از هر چیز دوتا نکته رو میخوام بگم:
یکی اینکه از یه دیدگاه ما دو جور نظردهی داریم، یکی نظر شخصی خودمون هست، یکی نظر کارشناس...پس نظر شخصی ما ممکنه با نظر کارشناس و و در این مورد نظر کارشناس مذهبی فرق داشته باشه، پس مراقب باشیم حد و مرز این دو مورد برامون مشخص باشه.

دوم اینکه باید ببینیم چی رو داریم با چی مقایسه می کنیم. اینکه بیایم یه خانم چادری بدحجاب که رفتاری خلاف شان یه زن مسلمان داره رو با یه خانم مانتویی محجبه و باوقار مقایسه کنیم درست به نظر نمیرسه. ما باید بیایم ببینیم آیا حجاب یه خانم چادری متین و باوقار با رعایت تمام موازین شرعی مناسبتره یا همین خانم ولی بدون چادر...وقتی سوال روشن باشه، رسیدن به جواب هم آسونتر میشه. فعلا کار به این نداریم که فلان خانم چادریه اما از همه بدتره و...چون بحث در مورد حجاب زیاد هست و میخوایم یکی یکی جلو بریم.

میخوایم ببینیم اگه یه خانمی بخواد حجابش رو انتخاب کنه، اگه بدون چادر باشه و تمام اصول رو رعایت کنه بهتره یا همه اون شرایط رو داشته باشه به اضافه چادر...

خب حالا کسی هست به این سوال جواب بده یا خودم بیام جواب بدم؟

:53:

خدا خیرت بده منم دقیقا همین مد نظرم بود اما نمیدونستم چجوری بیانش کنم

*مریم*

کاربر ویژه
"بازنشسته"
سؤال:
از نظر اسلام، سیاه بودن رنگ لباس، کراهت دارد پس پوشیدن چادر سیاه برای زنان، مکروه بوده و مورد پسند اسلام نیست!

جواب:
در جواب این سؤال باید بگوییم هر چند رنگ سياه در اسلام كراهت دارد ولي اين حكم به طور صددرصد نبوده و در چند مورد، استثنا شده و کراهتی ندارد. برخی از این موارد عبارتند از:

1- پوشیدن لباس سیاه در مراسم عزاداري
2-استفاده از حجاب مشکی برای زنان
از نظر اسلام، حجاب زن باید پوشانندة بدن او باشد و همچنین هنگام مواجهه با نامحرم جلب توجه ننماید.
بدیهی است که رنگ مشكي در مقايسه با رنگهاي ديگر به نحو شایسته پوشش غليظتر و بهتری را برای زن تأمين ميكند.

استفاده از حجاب مشكي بر خلاف ادعاهاي به ظاهر علمي بعضي از افراد، نه تنها عارضة منفي ندارد، بلكه با فلسفة حجاب، يعني عدم تحريك و ايجاد آرامش رواني در جامعه نيز سازگار است. امروزه در روانشناسي رنگها، اين كه رنگ مشكي باعث تحريك و جلب توجّه نمي‎شود، يك واقعيّت مسلّم است.
«ماکس لوشر» در كتاب روان‎شناسي رنگها دربارة رنگ سياه می گوید: «رنگ سياه نمايانگر مرز مطلق است.» خانمی که از حجاب مشكي استفاده ميكند با اين كار، مرز كاملي بين خود و افراد نامحرم ايجاد مينمايد. او ميخواهد نشان دهد كه نامحرم حقّ ندارد به اين حريم نزديك شود؛ زيرا اين حريم، حريم حيا و عفّت است، نه جاي بيحيايي و هوس‎‎بازي؛ همچنين در همين كتاب آمده است كه «سياه به معناي (نه) بوده و نقطة مقابل آن (بله) يعني رنگ سفيد است.» بنابراين، وقتي بانوان در مقابل نامحرم از حجاب مشكي استفاده ميكنند، در واقع ميخواهند به او (نه) بگويند؛ و در مقابل، آنهايي كه لباس سفيد و روشن ميپوشند، در واقع راه نگاهها را به سوي خود باز ميگذارند.
از نظر رواني نيز وقتي انسان پارچة مشكي را ميبيند، ديگر چندان رغبتي براي نگاه كردن ندارد و خودبه خود نظر را برميگرداند؛ و در مقابل، نگاه به رنگهاي روشن چشم را باز ميكند و براي ديدن و استمرار آن رغبت ايجاد ميكند.
اما عدّه اي با پذيرش اين پيشفرض كه استفاده از حجاب مشكي، هميشة نشانة عزا و فقدانِ شادي است، تلاش ميكنند افرادِ استفاده كننده از حجاب هاي مشكي را افراد غمگين، و افراد استفاده كننده از لباسهاي رنگين را افراد شاد بدانند؛ حال آنكه اين تصوّر و پيشفرض، نادرست است؛ زيرا نه همة افرادي كه از حجاب هاي مشكي استفاده ميكنند، لزوماً افراد غمگين‎اند، و نه همة افرادي كه از لباس‎هاي رنگين استفاده مي‎كنند، لزوماً افراد شادي هستند. علاوه بر اینکه گاهي از نظر عده اي پوشيدن لباس مشكي نشانة زيبايي است؛ و یا گاهي پوشش مشكي، نشانة وقار و سنگيني بوده و در خیلی از مجالس رسمی معمولا از لباس تیره رنگ استفاده می شود.
البتّه باید توجه کرد که اسلام به روحیة خانم ها نیز توجّه کرده است و گفته زنها در مجالسي كه افراد نامحرم حضور ندارند، مثل مجالس زنانه و همچنين در حضور شوهر و افراد محرم، ميتوانند از زيورآلات و لباس هاي شاد و روشن استفاده نمايند و حتي در روايات به استفاده از زينتها و زيباترين لباس ها در مقابل همسر تشويق شدهاند؛ زيرا همانگونه كه حجاب و پوشش، نياز فطري انسان، خصوصاً زنان است، استفاده از زيورآلات و خودآرايي نيز نياز فطري انسان، مخصوصاً بانوان است.(4)

منبع: کتاب پاسخ به شبهات دینی، حسین جمالی، ص65
4. حجاب شناسی، حسین مهدی زاده، فصل (کارآمدی چادر و حجاب مشکی)

آوا

دوست انجمن
"منجی دوازدهمی"
فکر میکنم راجع به این مسائلی که الان دارید میگید، قبلا بحث کردیم؛
این ها هیچ کدوم دلیل نمیشه!
چاقو هم دست آدمو میبره پس استفاده نکن!
دلایلتون صرفاً از یک جنبه و دیدگاه بررسی شده :53:

در سنجش یک چیز باید هم موارد مثبت و هم موارد منفی رو در نظر گرفت، از نظر بنده (که عاقلانه ست) که منفیش در برابر مثبتش، مثل یک قطره در یک اقیانوس بی انتهاست.

بسیار حرف بجایی زدید آقا علی
بنظر منم هر چیزی هم نکان خوب داره هم بد
در این مورد هم صدق میکنه
و در مورد چادر نکات خوب بسیار بیشتر از نکات بده

*مریم*

کاربر ویژه
"بازنشسته"
چادر و رنگ مشکی

بعضی در اظهارات خود بیان کردهاند که رنگ مشکی نشانه تکبر است اما باید این نکته را یادآوری کرد که رنگ مشکی رنگ عظمت و بزرگی و شکوه و جلال است و این با تکبر و خود را بزرگ و برتر دیدن متفاوت است. نکته دیگر این که اتفاقاً در سختی از حضرت علی (ع) آمده است که چند خصلت در مردان وجود دارد که در زنان ضدّ آنها مطلوب است، از جمله آنها تواضع در مردان است که در زنان تکبر در برابر نامحرم مطلوب است. بنابراین بر فرض اگر رنگ مشکی پوشش زنان در مقابل نامحرم نشانه تکبر و عدم تواضع در برابر نامحرم باشد، مورد تأیید دین است. البته تکبر در اینجا معنای عامّ تکبر را ندارد مقصود این است که زن در برابر نامحرم خود را کنار بکشد، صمیمی نشود و به نامحرم راه نفوذ ندهد تا زمینه انحراف اخلاقی و جنسی پدید نیاید.
منبع:تبیان

*مریم*

کاربر ویژه
"بازنشسته"
رنگ مشکي رنگ نه گفتن است...کمترين اثر رو روي غريزه جنسي دارد..
رنگ مشکي رنگ اقتدار است..بخاطر همين در رشته هاي رزمي بالاترين کمربند مشکي است.
رنگ مشکي رنگ دانايي است..بخاطر همين رداي قاضي ها و وکلا و همچنين لباس فارق التحصيلان مشکي است
رنگ مشکي رنگ پرده خانه خداست...رنگ عظمت است...
رنگ مشکي رنگ نجابت و شرافت است..

آوا

دوست انجمن
"منجی دوازدهمی"
نظر کارشناسی شما این رو میگه، اما نظر بنده:
مورد مثبتش از لحاظ علمی + هست، بخاطر اینه که شما صرفاً بار علمی رو گذاشتید روی جسم خالی! نه روح یا آرامش طرف مقابل؛ از 100 تا خانم سؤال بپرسید بعد آمار بدید اینجا.
مانتو نمیتونه جای چادر باشه، حجاب زیباتر، چادر هست.
خود شما دارید نظرات بقیه رو راجع به اون میخونید؛ همین تاپیک هست نمونه هاش!
وقتی کسی با چادر آرامش روانی و روحی داره، حالا گرمش بشه هم خیالی نیست ... (اونو تحمل میکنه، مطمئناً برکتشو خدا برمیگردونه)
اگر میخواین نمونه بیارید، نمونه های شما در مقابل نمونه های بنده که در مورد حجاب با چادر هست خیلی خیلی کمه
مادر من حدود سی - چهل ساله چادر داره، خیلی هم خوب کنترل کردند،
خاله ی من همینطور، عمه ی من ، دختر عمه هام ، و غیره ... جامعه آماری من از جامعه آماری شما زیادتره.
بار اول که دوچرخه سواری میکنین، ممکنه بیفتید، این امر برمیگرده به تجربه و ... قرار نیست بعد از یک سال پوشش چادر، بازم سخت باشه. عادی میشه برادر:53:

دیگه جواب کاملا واضحه و روشن و ادامه نمیدم.

بنظرم دلیل علیم برای چادر همون دلیل برای آرامش روحیه
من تا این زمان آرامشی بالاتر از چادر دربرابر نگاههای دیگران ندیدم.
چادر من مرا در قیامت ساپورت خواهد کرد واین برای من همه چیزاست دلیل تحمل گرما،دلیل برای نادیده گرفتن تمسخر دیگران و...

بالا