چرا چادر؟؟؟چرا مانتو؟؟؟مسئله اینست...

77elham77

خودمونی
"منجی دوازدهمی"
رَخت زیبای آسمانی را /خواهرم با غرور بر سر کن
نه خجالت بکش نه غمگین باش /چادرت ارزش است باورکن

خب هر کسی طبق موازین شرع می تونه نوع پوشش خودش رو انتخاب کنه اما مسلما چادر چیز دیگری است....

Ali

مدیریت کل
پرسنل مدیریت
"مدیر کل"
سلام.درمورد گزینه 2 بگم که خیلی ها هستند واقعا اذیت میشن.در شورای حل اختلاف ورامین برای ترخیص ماشینم رفته بودم که خانمی مسعول امضا پرونده ها بودن.متاسفانه خیلی اذیت میشدن با چادر.سرمو پایین انداختم پرسیدم خانم خوب راحت نیستید بدون چادر کار کنید؟گفتند که اینجا اجباری هست پوشش چادر...!چند مدت پیش هم خانمی درب حرم حضرت عبد العظیم حسنی چادر به سرشون کردن هنوز به حیاط اصلی حرم نرسیده بودن چادر زیر پاشون گیر کرد و خوردن زمین فکر کنم صدمه زیادی هم دیدن.از این بگذریم گرمای هوا بیش از اندازه هست.بعضی ها واقعا زیاده روی هم میکنن.تابستون پارسال خانمی با سن بالا وسط خیابان خوابیده بود....!من فکر کردم فوت کرده اما به سختی نفس میکشید ساعت 3 بعد از ظهر بود حدودا در تهران پارس!چون سن بالایی داشتن ماشین رو نگه داشتیم و راننده زیر کتف خانوم رو گرفتن و نشوندن روی زمین.گرما زده شده بودن...!!این گرما حتی اگر باعث گرما زدگی نشه بنظر شما چه مضراتی داره؟خوب حالا اگر ما از اون خیابونی که هیچ پرنده ای هم توش نبود رد نمیشدیم چه اتفاقی می افتاد؟
حتی اگر قرار هست چادری پوشیده بشه باید رعایت سلامت بدنی هم در نظر گرفته بشه از نظر من...:53:
ـــــــــــــــــــــــــــت
درمورد گزینه 3 وم من میگم بنطرم این چادری که الان در جامعه ما هست(رنگ مشکی و زخیم معمولا)مناسب نیست و اصلا فکر نکنم جلبابی که قرآن کریم اشاره داشته این باشه...!معمولا هم مطهرین با رنگ های سبز و یا غیر مشکی دیده میشدن.

فکر میکنم راجع به این مسائلی که الان دارید میگید، قبلا بحث کردیم؛
این ها هیچ کدوم دلیل نمیشه!
چاقو هم دست آدمو میبره پس استفاده نکن!
دلایلتون صرفاً از یک جنبه و دیدگاه بررسی شده :53:

در سنجش یک چیز باید هم موارد مثبت و هم موارد منفی رو در نظر گرفت، از نظر بنده (که عاقلانه ست) که منفیش در برابر مثبتش، مثل یک قطره در یک اقیانوس بی انتهاست.

behz@d

بی وفــا
فکر میکنم راجع به این مسائلی که الان دارید میگید، قبلا بحث کردیم؛
این ها هیچ کدوم دلیل نمیشه!
چاقو هم دست آدمو میبره پس استفاده نکن!
دلایلتون صرفاً از یک جنبه و دیدگاه بررسی شده :53:

در سنجش یک چیز باید هم موارد مثبت و هم موارد منفی رو در نظر گرفت، از نظر بنده (که عاقلانه ست) که منفیش در برابر مثبتش، مثل یک قطره در یک اقیانوس بی انتهاست.

سلام.
اول!
خوب میرسیم به بحث.شمارو کاربر ساده میگیرم که بهتر پاسخ گوی شما باشم.
در مورد 2 نکته ای که به رنگ قرمز هست.
باید بگم که مورد مثبتش از نظر علمی 0 هست و از نظر دینی فقط پوشیده موندن.درحالی که میشه با مانتو مناسب جایگزین هم بشه.یا حداقل زوری نباشه!درسته؟
این موارد مثبتش!!!
موارد منفیش که باید بگم گرمای شدید در فصول گرم.جذب نور خورشید و گرمای بیشتر.دستو پا گیری بیش از اندازه برای خیلی ها.کنترل کم.تعادل کم.(برای بعضی ها)
خوب ما گفتیم اگر چادر نباشه جایگزینش مانتو مناسب!
حالا شما پاسخ بدید اگر باشه چطور رفع گرمایش کنند بانوان؟
دست و پا گیریش رو چکار کنند؟
کنترل کمشون در هنگام انجام کار رو چکار کنند؟
تعادل کم رو چکار کنند؟
:53:منتظر جواب شما هستم

*مریم*

کاربر ویژه
"بازنشسته"
سلام.درمورد گزینه 2 بگم که خیلی ها هستند واقعا اذیت میشن.در شورای حل اختلاف ورامین برای ترخیص ماشینم رفته بودم که خانمی مسعول امضا پرونده ها بودن.متاسفانه خیلی اذیت میشدن با چادر.سرمو پایین انداختم پرسیدم خانم خوب راحت نیستید بدون چادر کار کنید؟گفتند که اینجا اجباری هست پوشش چادر...!چند مدت پیش هم خانمی درب حرم حضرت عبد العظیم حسنی چادر به سرشون کردن هنوز به حیاط اصلی حرم نرسیده بودن چادر زیر پاشون گیر کرد و خوردن زمین فکر کنم صدمه زیادی هم دیدن.از این بگذریم گرمای هوا بیش از اندازه هست.بعضی ها واقعا زیاده روی هم میکنن.تابستون پارسال خانمی با سن بالا وسط خیابان خوابیده بود....!من فکر کردم فوت کرده اما به سختی نفس میکشید ساعت 3 بعد از ظهر بود حدودا در تهران پارس!چون سن بالایی داشتن ماشین رو نگه داشتیم و راننده زیر کتف خانوم رو گرفتن و نشوندن روی زمین.گرما زده شده بودن...!!این گرما حتی اگر باعث گرما زدگی نشه بنظر شما چه مضراتی داره؟خوب حالا اگر ما از اون خیابونی که هیچ پرنده ای هم توش نبود رد نمیشدیم چه اتفاقی می افتاد؟
حتی اگر قرار هست چادری پوشیده بشه باید رعایت سلامت بدنی هم در نظر گرفته بشه از نظر من...:53:
ـــــــــــــــــــــــــــت
درمورد گزینه 3 وم من میگم بنطرم این چادری که الان در جامعه ما هست(رنگ مشکی و زخیم معمولا)مناسب نیست و اصلا فکر نکنم جلبابی که قرآن کریم اشاره داشته این باشه...!معمولا هم مطهرین با رنگ های سبز و یا غیر مشکی دیده میشدن.
کسی اگه چیزی براش ارزش باشه هیچ چیــــــــــــــزی نمیتونه اونو از عقیدش منصرف کنه!

behz@d

بی وفــا
کسی اگه چیزی براش ارزش باشه هیچ چیــــــــــــــزی نمیتونه اونه از عقیدش منصرف کنه!

:53::53:ما بحثمون فقط دینی نیست خانم.علمی هم هست...بله.بنده هم به نارنجک اعتقاد پیدا کنم هیچ چیز نمیتونه از من دورش کنه ولی باید ببینید که کار من درست هست یا نه؟:53:از نظر علمی!:53:نه اعتقادی:53:

*مریم*

کاربر ویژه
"بازنشسته"
:53::53:ما بحثمون فقط دینی نیست خانم.علمی هم هست...بله.بنده هم به نارنجک اعتقاد پیدا کنم هیچ چیز نمیتونه از من دورش کنه ولی باید ببینید که کار من درست هست یا نه؟:53:از نظر علمی!:53:نه اعتقادی:53:
الان دقیقا بحث شما سر حجاب داشتن ونداشتنه یا رنگش؟علمیش چیه ؟!:1:

behz@d

بی وفــا
الان دقیقا بحث شما سر حجابداشتن ونداشتنه یا رنگش؟علمیش چیه ؟!:1:

حجاب داشتن و نداشتن؟بنده به کسی گفتن برهنه بره بیرون؟مانتو جزو حجاب حساب نمیشه؟
:53:علمیش یعنی چند نکته مثبت بگید چند نکته منفی.از نظر علمی!یعنی تاثیرات مخرب نداره یا داره؟به چه اندازه؟علمی حرامیت مشروب میشه ایجاد مشکلات مغزی،عصبی و از دست دادن کنترل رفتاری.علمی واجب بودن چادر از نظر شما چی هست؟یا بر عکس؟:53:

kyana

کاربر ویژه
"بازنشسته"
حجاب داشتن و نداشتن؟بنده به کسی گفتن برهنه بره بیرون؟مانتو جزو حجاب حساب نمیشه؟
:53:علمیش یعنی چند نکته مثبت بگید چند نکته منفی.از نظر علمی!یعنی تاثیرات مخرب نداره یا داره؟به چه اندازه؟علمی حرامیت مشروب میشه ایجاد مشکلات مغزی،عصبی و از دست دادن کنترل رفتاری.علمی واجب بودن چادر از نظر شما چی هست؟یا بر عکس؟:53:

همه قضایا دلیل علمی نداره...
گاهی یه چیزی رو باید قلبا پذیرفت
مثل دوست داشتن که هرچی هم بگردین با دلیل علمی نمیتونین کسیو مجبور کنین...

Ali

مدیریت کل
پرسنل مدیریت
"مدیر کل"
سلام.
اول!
خوب میرسیم به بحث.شمارو کاربر ساده میگیرم که بهتر پاسخ گوی شما باشم.
در مورد 2 نکته ای که به رنگ قرمز هست.
باید بگم که مورد مثبتش از نظر علمی 0 هست و از نظر دینی فقط پوشیده موندن.درحالی که میشه با مانتو مناسب جایگزین هم بشه.یا حداقل زوری نباشه!درسته؟
این موارد مثبتش!!!
موارد منفیش که باید بگم گرمای شدید در فصول گرم.جذب نور خورشید و گرمای بیشتر.دستو پا گیری بیش از اندازه برای خیلی ها.کنترل کم.تعادل کم.(برای بعضی ها)
خوب ما گفتیم اگر چادر نباشه جایگزینش مانتو مناسب!
حالا شما پاسخ بدید اگر باشه چطور رفع گرمایش کنند بانوان؟
دست و پا گیریش رو چکار کنند؟
کنترل کمشون در هنگام انجام کار رو چکار کنند؟
تعادل کم رو چکار کنند؟
:53:منتظر جواب شما هستم

نظر کارشناسی شما این رو میگه، اما نظر بنده:
مورد مثبتش از لحاظ علمی + هست، بخاطر اینه که شما صرفاً بار علمی رو گذاشتید روی جسم خالی! نه روح یا آرامش طرف مقابل؛ از 100 تا خانم سؤال بپرسید بعد آمار بدید اینجا.
مانتو نمیتونه جای چادر باشه، حجاب زیباتر، چادر هست.
خود شما دارید نظرات بقیه رو راجع به اون میخونید؛ همین تاپیک هست نمونه هاش!
وقتی کسی با چادر آرامش روانی و روحی داره، حالا گرمش بشه هم خیالی نیست ... (اونو تحمل میکنه، مطمئناً برکتشو خدا برمیگردونه)
اگر میخواین نمونه بیارید، نمونه های شما در مقابل نمونه های بنده که در مورد حجاب با چادر هست خیلی خیلی کمه
مادر من حدود سی - چهل ساله چادر داره، خیلی هم خوب کنترل کردند،
خاله ی من همینطور، عمه ی من ، دختر عمه هام ، و غیره ... جامعه آماری من از جامعه آماری شما زیادتره.
بار اول که دوچرخه سواری میکنین، ممکنه بیفتید، این امر برمیگرده به تجربه و ... قرار نیست بعد از یک سال پوشش چادر، بازم سخت باشه. عادی میشه برادر:53:

دیگه جواب کاملا واضحه و روشن و ادامه نمیدم.

behz@d

بی وفــا
نرود میخ آهنی در سنگ

پاسخ بنده این بود؟:53:تشکر که جواب علمی رو آوردید بعد جناب منتظر میگن جواب میگیری!!!:53:واقعا که علم مورد قبول شما علمی خوب هست!

بالا