چرا چادر؟؟؟چرا مانتو؟؟؟مسئله اینست...

kyana

کاربر ویژه
"بازنشسته"
سلام
به نظر من مانتو پوشش خوبیه و یک حجاب محسوب میشه
البته چادر سر کردن خوبه اما باید حجاب زیر چادر را هم در نظر گرفت من خودم خیلس از خانم ها رو دیدم که از زیر چادر هر نوع لباسی رو که میخوان میپوشن و اهمیت نمیدن که چی بپوشن خوبه در حالی که اکثرا بلوز شلوار میپوشند و میگن ما که چادر سرمونه پس مشکلی نیست در جالی که این چادر را هم چند بار این و اون ور میکنند و بلوز شلوار کاملا دیده میشه پس مانتو ی مناسب بهتر از این چادر سر کردن نیست؟

دوست عزیزم پوشش مناسب چه چادر باشه چه مانتو
زمانی مناسبه که کامل باشه
پس درهردوصورتش میشه بدحجابی وجود داشته باشه
مااول باید فلسفه وجودی حجاب رو عمیقا درک کنیم بعد یه پوشش مناسب رو انتخاب کنیم
تا دیگه بخاطر اعتقاد سطحیمون نوع حجاب رو هم بدنام نکنیم...

behz@d

بی وفــا
سلام بهزاد

من کلا نمیشناسم اینایی که گفتی رو فقط چند باری اسمشونو شنیدم

خب شما مثلا بگی آقا ما چادری هستیم خب چی میشه ؟ چه اتفاقی قراره بیفته ؟

سلام باران خانم گل.
ببینید چادر فقط برای حفاظت از خود شخص دارندش هست.اما من خیلی از موارد رو قبول ندارم مثال رنگ چادر که سیاه هست.متاسفانه ظلم بدی هست !!
چادر نه برای گفتن چیزی هست نه نشانه ایمان بلکه فقط یک پوشش هست همین!میتونید با مانتو پوشش کامل رعایت کنید؟بسم الله !
:53:

behz@d

بی وفــا
همین حرف شمام یه مشکل بزرگتر که قبول ندارین از بچگی ایمان باید باشه!
یعنی واقعا فک میکنید این چرا ها باعث میشه؟
چادر نپوشن یا به دین جور دیگه ای نگاه کنند؟

سلام.
باید در نظر بگیرید بچه 6 یا 7 ساله در چه حدی متوجه میشه یا نه؟منطق رو باید در نظر بگیرید یا نه؟وقتی از کودکی فشار باشه افکار خراب میشه و این افکار خراب باعث میشه همون مقدار کم دین هم از بین بره.!
کسی صحبت از دین کرد؟:53:موارد رو با هم مداخله نکنید!خلیا ها نمیدونن اصلا امام اول اسلام چی هست اما به اجبار پوشش دارند!مثال؟زرتشتیان!!مثال؟آدم هایی که بیشتر از دین و کتاب سرشون تو زندگی و درست زیستن هست!!و و و و و./////////!

behz@d

بی وفــا
همه ما نظرامونو میدیم ومیدونیم چی داریم میگیم وته تهش یه چیزی هست خودمونم متوجهیم نمیخوایم قبول کنیم!
منم با حرف هر دوتون کاملا مخالفم!
آخه اکثرا دنبال چیزی هستن که
مدو عرف جامعه میشه واگه تو بازار بگردیم اونی که بیشتر ازش تبلیغ میشه وارزونتره که بشه مدام هم عوض کردطرفدار هم بیشتر داره !اصلا چادر هیچی چن نفر افرادی که تو جامعه با مانتو هستن با حجابن به نظرتون؟هست واقعا؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
تو جامعه غربی اصلا حجاب معنی نداره ولی مثه اینجا نیست که طرف با مانتوش که بماند با صد قلم آرایش تو جامعه ظاهر میشه اصلا انگار شده یکی از واجبات زندگی!

سلام!
ولا ما از مد حرف نمیزنیم!داریم از پوششی حرف میزنیم که رنگش شاید حتی نوعش اصلا برای اسلام نباشه!من هیچ اطلاعات دقیقی ندارم چون از طرفی نمیشه به سایت های ضد چادر اعتماد کرد از طرفی هم نمیشه به سایت های موافق اعتماد کرد.خیلی راحت هست من بشینم بگم پیامبر اکبر فرمودند:چادر نپوشید جهنم جزای شماست!!:1:و خیلی هم راحت تر میشه تخریبش کرد!و....
یک سوال!الان شما دارید تخریب پوشش و تخریب افکار میکنید؟؟؟؟به گمانم همین هست!!مادر بنده مانتو میپوشه اما صرفا جهت اطلاع بگم موی گندیدش بهتر از همسایه بغل ما هست که چادر سرشه و با وجود شوهرش ...!!!!!!نگم بهتره!بله هست!ار خانه برید بیرون میبینید!!!تو خانه که چیزی معلوم نمیشه!
در مورد جامعه هم بگم کشور هایی مانند sweden وقتی یک ایرانی واردش میشه از فرودگاه نیومده بیرون همه میفهمن ایرانی هست یا عرب هست یا مسلمان!میدونید دلیلش چی هست؟؟نگاه ها!!
شما اگر مسلمان باشید یا نباشید با هر نوع پوششی در این کشور راه برید کسی به شما نگاه بد بکنه حتی جریمه زندان هم داره نقدیش بماند!لب ساحلی که اسمش رو یادم نمیاد یک فیلم خانوادگی از عمو ی خودم دیدم.ساحل کاملا معلوم بود.خانم ها آفتاب میگرفتند با لباس های از نظر شما بد!بد که بماند خیلی بد!اقایون هم اون دقیقا با چند متر فاصله در حال بازی با توپ والیبال!اما هیچ نگاهی توجیحی مبنی بر شهوت شما ندیدید!!حالا بنده جرعت ندارم با شلوارک برم تو ایران بیرون با اینکه پسر هم هستم....!!
حرف برای گفتن زیاد هست...
اما بحث ما نه به پوشش مانتو هست نه بحث کشور های دیگه نه بحث تخریب نوعی از پوشش جامعه خودمون یا جوامع دیگه.درضمن یک نکته گوش زد کنم چون شما اعتقاد شخصی یا غیر شخصی رو نوع پوشش دارید دلیلی نمیشه پوشش دیگه هرچند خیلی نامناسب رو تخریب کنید!!هدف ترویج دین و پوشش خوب و مناسب هست نه تخریب پوشش!!
اما چادری که قرآن به اون اشاره کرده کاملا با چادری که شما امروزه سرتون هست متفاوته!!
نقلی از یک وبلاگ بود خیلی وقت پیش ها درباره پوشش بانو فاطمه زهرا(ع)که ایشون با جلباب سبز رنگ یا قهوه ای بیرون می آمدند!بعد پوشش بانو در زیر چادر هم مهم هست!نه امروزه مثل بانوان ایرانی ذل گرما لباس راحتی مانتو چادر اون هم هردو به رنگ تیره!!!!!!از نظر نظافت مناسب نیست چرا؟زیرا باعث عرق کردن بیش از اندازه بدن میشه.از نظر سلامت مناسب نیست!بگذریم از حرف های دانشمند دنیا از نظر انرژی های خطرناک همون عرق سوختگی و گرمای شدید ناراحتی پوستی قلبی عروقی و حتی منجر به مرگ داره!!مگه میشه؟؟بله ولی شما متوجه نمیشید همون لحظه که سیستم بدنی شما گرمای بیش از اندازه رو نمیتونه بخاطر پوشش سخت دفع کنه و دمای بدن شما از حد طبیعی بالا تر میره!!!!
حالا میرسیم به اینکه را نمیشه به حرف مسلمانان در این باره اعتماد کرد؟؟؟
نقلی از چند سایت درباره حضرت زهرا(ع) که در جایی نوشته شده بود به این شرح بود که بانو فرمودند بهترین مکان از نظر خداوند برای بانوان خانه است!!!خوب میرسیم که چرا این جمله کاملا تحریف شده هست؟
زیرا اگر باوان در خانه بمانند هیچ تعاملی با بیرون هم نداشته باشند خوب جامعه خانم ها به کجا کشیده میشه؟فعالیت اون ها چطور؟تحصیل چطور؟؟تفریح چطور؟کار بیرون از منزل چطور؟میدونید الان در ایران نقش سازندگی از نظر علمی چند درصد به دوش بانوان هست؟؟بالای 30% !خوب اینو حذف کنید!30% کاهش سواد و سازندگی علمی...مدارس دخترانه چی میشه؟دانشگاه ها چی میشه؟علم های مختص به بانوان چی میشه؟:53:
برای درک بعضی موارد باید کمی فکر هم کرد به جز مطالعه سایت هایی کهب دون در نظر گرفتن منطق اجتماعی فقط تایپ میکنند!!تایپ کردن و نقل قول گرفتن و سند ساختن راحت هست و هر کسی توانایی این کار رو داره!!!
چند سوال دیگه.عاشورا به گفته بزرگان اسلام بدون حضرت زینب(ع) عاشورا نمیشد.حالا بگیم حضرت زینب مثل شما و این آدم ها تفکر میکرد چی میشد؟نه یاری برادرش بود نه در کاخ یزید بلوا بپا میکرد در نتیجه عاشورا عاشورا نبود!!!
:|:):حرف ها چند گانه شده.اعتقاد ها به بی راهه کشیده شده و و و و و...چند سال دیگه متوجه میشیم حضرت بانو فاطمه(ع)فرمودند صورت مبارک بانوان رو بسوزونید مانند وهابیون که مرد غریبه نگاه نکند!!اما واقعا بانو چه فرمایشی داشته اند؟؟
هدف شما از پوشیدن چادر چیست؟هدف حفظ حریم خصوصی و ارزش های نجابت شماست!این نه تنها با چادر بلکه با تمامی پوشش هایی که بتواند این هدف را دنبال کند قابل انجام میباشد!

درضمن بنده ارایش بیرون از خانه رو قبول ندارم بماند داخل خانه هم قبول ندارم...چرا؟؟چون زنی که به زیبایی خودش اعتماد نداره واقعا ارزش نگاه کردن هم نداره...چه ربطی داشت؟ربطش این هست که اگر اعتماد داشته باشه به زیبایی خودش هیچ وقت خودش را با این نوع لوازم خطرناک نمیپوشونه که زیبا تر بشه.پس اگر این کار رو میکنه یعنی خودش از خودش خوشش نمیاد حالا من باید نگاه کنم خوشم بیاد؟؟
:53:بار دوم حرف ما سره پوشش چادر هست به مانتو و آرایش کاری ندارییییییم!:53:

gole yakh

کاربر با تجربه
"کاربر *ویژه*"

دوست عزیزم پوشش مناسب چه چادر باشه چه مانتو
زمانی مناسبه که کامل باشه
پس درهردوصورتش میشه بدحجابی وجود داشته باشه
مااول باید فلسفه وجودی حجاب رو عمیقا درک کنیم بعد یه پوشش مناسب رو انتخاب کنیم
تا دیگه بخاطر اعتقاد سطحیمون نوع حجاب رو هم بدنام نکنیم...
سلام دوست خوبم مثل اینکه شما منظور منو نفهمیدید
من تو حرفم هم گفتم مانتوی مناسب بهتر از چادر ی است که با اون وضع پوشیده میشه
من به چادر بد نامی نکردم اونهایی که به اون روش چادر سر میکنند به چادر اهانت نمیکنند به نظرتون؟
اوایل زندگی مشترک خودم همسرم میگفت چادر سر کن مدام به من میگفت چادر سر کن جالا هر جور که دلت میخواد چادر سر کن یعنی لباس زیر چادر براش اهمیت نداشت ولی من دیدم چادر رو نمیتونم شر کنم و هزار بار اینطرف و اون طرف میکنم حتی با اینکه مانتوی مناسب هم داشتم وی نتونستم دیگه چادر سر نکردم
البته به کسی برنخوره چون همه به اون صورت چادر سر نمیکنند من بعضی هارو گفتم
درضمن من این نوع چادر سر کردن رو نه تنها تو شهر خودم بلاکه تو شهر های مذهبی هم به وضوح با چشم خودم دیدم
و مانتو ی(مناسب)رو ترجیح میدم کاری به کسانی که چادر را مناسب سر میکنند ندارم
مخاطب من افراد دیگه هست
امیدوارم متوجه حرف من شده باشی دوست خوبم

BARAN

کاربر فعال
"بازنشسته"
سلام باران خانم گل.
ببینید چادر فقط برای حفاظت از خود شخص دارندش هست.اما من خیلی از موارد رو قبول ندارم مثال رنگ چادر که سیاه هست.متاسفانه ظلم بدی هست !!
چادر نه برای گفتن چیزی هست نه نشانه ایمان بلکه فقط یک پوشش هست همین!میتونید با مانتو پوشش کامل رعایت کنید؟بسم الله !

حفاظت ؟؟ چه حفاظتی ؟؟ اینا همش چیزایی که حفظ شده تو ذهنه !

وگرنه من که خودم چادری نیستم ولی آدمایی چادری که میبینم ایجور که شما میگی حفاظتی واسشون نیست !

kyana

کاربر ویژه
"بازنشسته"
سلام دوست خوبم مثل اینکه شما منظور منو نفهمیدید
من تو حرفم هم گفتم مانتوی مناسب بهتر از چادر ی است که با اون وضع پوشیده میشه
من به چادر بد نامی نکردم اونهایی که به اون روش چادر سر میکنند به چادر اهانت نمیکنند به نظرتون؟
اوایل زندگی مشترک خودم همسرم میگفت چادر سر کن مدام به من میگفت چادر سر کن جالا هر جور که دلت میخواد چادر سر کن یعنی لباس زیر چادر براش اهمیت نداشت ولی من دیدم چادر رو نمیتونم شر کنم و هزار بار اینطرف و اون طرف میکنم حتی با اینکه مانتوی مناسب هم داشتم وی نتونستم دیگه چادر سر نکردم
البته به کسی برنخوره چون همه به اون صورت چادر سر نمیکنند من بعضی هارو گفتم
درضمن من این نوع چادر سر کردن رو نه تنها تو شهر خودم بلاکه تو شهر های مذهبی هم به وضوح با چشم خودم دیدم
و مانتو ی(مناسب)رو ترجیح میدم کاری به کسانی که چادر را مناسب سر میکنند ندارم
مخاطب من افراد دیگه هست
امیدوارم متوجه حرف من شده باشی دوست خوبم

سلام دوست عزیزم
من هم دقیقا حرف شما رو بیان کردم ولی به شیوه دیگه
کاملا باشما موافقم که گاهی خانمای چادری متاسفانه حجابشون.....
به همین دلیل هم بود که گفتم اول باید فلسفه وجودی حجاب رو درکش کنیم
من هم معتقدم کسیکه بامانتو حجابش کامل هست اجباری برچادری شدنش نیست
چون مهم داشتن حجاب درخور یک بانو هست
حالا چه مانتو وچه چادر.....
من هم کلی گفتم دوستم
اصلا فردخاصی مدنظرم نبود:53:

گمنام

ناظر کل
پرسنل مدیریت
"ناظر کل"

سلام به همگی.
قبل از هر چیز دوتا نکته رو میخوام بگم:
یکی اینکه از یه دیدگاه ما دو جور نظردهی داریم، یکی نظر شخصی خودمون هست، یکی نظر کارشناس...پس نظر شخصی ما ممکنه با نظر کارشناس و و در این مورد نظر کارشناس مذهبی فرق داشته باشه، پس مراقب باشیم حد و مرز این دو مورد برامون مشخص باشه.

دوم اینکه باید ببینیم چی رو داریم با چی مقایسه می کنیم. اینکه بیایم یه خانم چادری بدحجاب که رفتاری خلاف شان یه زن مسلمان داره رو با یه خانم مانتویی محجبه و باوقار مقایسه کنیم درست به نظر نمیرسه. ما باید بیایم ببینیم آیا حجاب یه خانم چادری متین و باوقار با رعایت تمام موازین شرعی مناسبتره یا همین خانم ولی بدون چادر...وقتی سوال روشن باشه، رسیدن به جواب هم آسونتر میشه. فعلا کار به این نداریم که فلان خانم چادریه اما از همه بدتره و...چون بحث در مورد حجاب زیاد هست و میخوایم یکی یکی جلو بریم.

میخوایم ببینیم اگه یه خانمی بخواد حجابش رو انتخاب کنه، اگه بدون چادر باشه و تمام اصول رو رعایت کنه بهتره یا همه اون شرایط رو داشته باشه به اضافه چادر...

خب حالا کسی هست به این سوال جواب بده یا خودم بیام جواب بدم؟

!Erf@n!

کاربر با تجربه
"بازنشسته"
با سلام باتشکر از دوستان.

برای درک بهتر از خواسته آنچه که خدا میخواهد و در اسلام مدنظر نظر هست , از این قائده منطقی و کاملا و مورد پذیرش عقل استفاده میکنم.
این بحث از 4 قائده منطقی عقلا خارج نیست:

1 زنی چادری و متین و باوقار
2 زنی مانتویی و متین و باوقار
3 زنی چادری بی وقار
4 زنی مانتویی بی وقار

خب مسلما مشخص هست که دو مورد آخر در نظر همه کاملا مردود هست چونکه نتیجه داشتن چادر یا نداشتن آن بحث کرامت انسانی هست. که در موارد 3 و 4 کرامت انسانی اصلا مطرح نیست.
آنچه که مورد بحث ماست این هست که با چادر بهتر به کرامت انسانی و آنچه که مورد رضایت خداست خواهیم رسید یا بدون چادر؟؟؟

پس دوستان موارد 3 و 4 رو اشتباه نگیرند..اینکه زنی چادری هم بی وقار و ....میتونه باشه....بله میتونه باشه اما بحث ما در نتیجه موارد 1 و 2 هست.......

nazanin

کاربر با تجربه
"کاربر *ویژه*"
سلام بهزاد

من کلا نمیشناسم
اینایی که گفتی رو فقط چند باری اسمشونو شنیدم

خب شما مثلا بگی آقا ما چادری هستیم خب چی میشه ؟ چه اتفاقی قراره بیفته ؟
با تشکر از نظر شما عزیز فکر نکنم بکار بردن این لفظ در برابر مقام حضرت فاطمه زهرا سلام الله و حضرت خدیجه کبری سلام الله علیه که زندگی خود رو فدای سعادت ما بندگان کرده اند خیلی لفظ جالبی باشه :53:امید است به درک واقعی جایگاه و مقام /آن بزرگواران

بالا