رنگ سیاه و پوشش سیاه از نظر امام صادق و علمای قدیم!!!

مفردمذکرغائب

کاربر فعال
"بازنشسته"
آیت الله شیرازی در این باره گوید: استفاده از لباس سیاه به این دلیل که در عصر حکومت عباسیان شعار آنان بوده، مکروه اعلام شده بود.(مطمعا هستید شما؟) اما در این زمان اگر این رنگ دیگر این ویژگی را نداشته باشد، پوشیدنش هم کراهتی نخواهد داشت(پس گفته پیغمبر رسول خدا چی میشه جناب آقای آیت الله شیرازی؟همش کشک؟) و از جمله لباس های دشمنان خدا به شمار نمی آید(بله پس نسل عباسیان منقرض شده اما وهابیت چطور؟؟لباس جهنمیان چطور؟؟؟).[SUP](151)[/SUP]
وقتی یک مجتهد فتوا میده و حکمی را صادر میکنه مثل شما یک یا چند روایت که موافق نظر خودش باشه رو نمیبینه بلکه یک دوره وسائل میبینه ،یک دوره بحار میبینه ،یک دوره جواهر الکلام میبینه ،یک دوره استبصار و تهذیب و کافی و....صدها کتاب حدیثی و فقهی میبینه بعد حکم میده که یه وقت حکمش برخلاف روایات نباشه بعد شما به همین راحتی داری به یک مجتهد و مرجع تقلید اینطورطعنه میزنی ؟؟؟؟؟
برئ برادر مطالعه کن و متعصب برخورد نکن ....

باید توجه داشت که در هر عصری، شباهت داشتن به کفار و مشرکان تفاوت می کند و چه بسا در دوره ای استفاده از رنگی خاص و یا فرمی مخصوص از مصادیق شباهت به دشمنان خدا باشد و در عصری دیگر نباشد.(اما پوشش سیاه هنوز هم لباس جهنمیان است و وهابیت از این پوشش به عنوان پوشش مبارک استقبال میکند<پوشش عباسیان>"شایدم خدا براشون لباس نو تهیه فرموده مگه نه؟")
بله درسته در هر عصری شباهت داشتن به کفار فرق میکنه و تشبه به کفار حرامه حتما اینم میدونید ؟؟؟
خب شما معتقدین تشبه به کفار نباید داشته باشیم چرا گیر دادین به چادر مشکی ؟؟؟ بر فرض که چادر مشکی مکروه باشه همین که موجب حفظ حجاب میشه و یکی از مهمترین واجبات دینی اجرا میشه اونم در این چنین زمانی ،،خب باید باز هم خدارا شار باشیم .....
چرا فقط به چادر و رنگ مشکی گیر میدین ؟؟چرا رنگ مشکی شده تشبه به کفار ؟؟شما که اینهمه به این مسئله اعتقاد داری چرا به افرادی که ریش تراشی میکنند گیر نمیدی و تاپیک نمیزینی که پیامبر فرمود ریش تراشی تشبه به مجوسه ؟؟؟؟
چرا به کروات گیر نمیدی ؟؟؟ چرا به مدلهای فشنی که مدل غربی و تشبه محض به کفار و شیطان پرستیه گیر نمیدی ؟؟؟
ای کاش یه خورده بیشتر مطالعه میکردی بعد حرف میزدی برادر ....

زهرا

کاربر با تجربه
"بازنشسته"
در مورد عرض شما:

یک سوال!پوشش دیگه ای هم ما داریم به جز این ها؟؟
در قدیم فقط از عمامه و کسا استفاده میشد!!!بعد پیامبر غیر از کفش که اون هم سیاهش موردی نداره چی رو مکروه کرده؟؟:43:نکنه لباس مخصوص شنا رو مکروه کردن!!؟؟
بعد یک سوال دیگه1!
بدن انسان 2 جنس به غیر از هرمون ها چیز دیگه ای هم تفاوت داره؟:X_X:مثل این نکته حرف میزنیدکه میگن شراب حرام است!شما میگید نه برای خانم ها گفته نشده زیرا نوع خراکی های مردو زن متفاوت است!!!

اگر امام زمانم بیاد همین وضع میمونه...هر چی میگه یک چیزی هست تو آستین!درضمن گفته هاتون مشابه گفته های مریم خانم بود!!فقط نوع نوشتاری فرق داره که ما بهش میگیم تاکیید با روش مقلته!:53:

در آخر:انقدر بپوشید تا...!!
:53:
سلام
اولا اینکه عرض من نبود حدیث بود اینم منبعش
کلینی، فروع کافی، ج 6، کتاب الزیّ والتجمل باب لبس السواد، روایت یک، ص 449
تو یه پستی خودتون گفتین برین ببینینین پوشش خانوم زهرا و خانوم خدیجه کبری علیهما سلام چی بوده
به نظر شما پوشش خانوم زهرا علیها سلام بوده حجابشون شبیه چادر بوده یا مانتو و روسری ...رنگش چی رنگهای تیره میپوشیدن یا روشن...؟
رنگ سیاه چادر فقط در برخورد با نامحرم برای خانومها گفته چون رنگیه که جذب نمیکنه...

زهرا

کاربر با تجربه
"بازنشسته"
من رنگ مشکی رو دوست ندارم حتی مانتو و روسرهم هم کمتر رنگ سیاه میگیرم اما عاشق رنگ سیاه چادرم هستم رنگ سیاه چادرم برا خودم نیست برا نامحرمه تا نگاهش رو از خودم سلب کنم افسرده ام نمیکنه بلکه ارامش رو و امنیت رو برا من و مردان جامعه ام میاره....

kyana

کاربر ویژه
"بازنشسته"
:53:اوکی بپوشید..!
اصلا به من چه خدارو شکر که مادرم فهمید !!
شما بپوشید امیدوارم که ضرری هم نداشته باشه!به منم دیگه ربطی نداره!

خیلی بیشتر از اون چیزی که فکر میکردم تحریف شده!!حتی حرف پیغمبر هم دیگه مسی قبول نداره!
:53:
بدرود تاپیک رو ببندین!اون هایی که واقعا دنبال حقیقت محض باشند میفهمن!:53:

دوست گرامی شما دلیل علمی خواستین ماهم علمی جواب دادیم
هرچند عشق و علاقه دلیل علمی نمیخواد
درضمن
حقیقت محض یعنی چیزی که دل آدم میگه
چیزی که با تمام وجودت قبولش داری
نه اینکه هرچیزی رو که بقیه گفتن شما قبول کنی
بقول زهراجان مالباس مشکی رو نمیپوشیم جز درموارد خاص
ولی چادر فقط یک رنگ داره که صلابتو زیباییشو حفظ میکنه اونم مشکیه

behz@d

بی وفــا

دوست گرامی شما دلیل علمی خواستین ماهم علمی جواب دادیم
هرچند عشق و علاقه دلیل علمی نمیخواد
درضمن

حقیقت محض یعنی چیزی که دل آدم میگه
چیزی که با تمام وجودت قبولش داری
نه اینکه هرچیزی رو که بقیه گفتن شما قبول کنی
بقول زهراجان مالباس مشکی رو نمیپوشیم جز درموارد خاص
ولی چادر فقط یک رنگ داره که صلابتو زیباییشو حفظ میکنه اونم مشکیه
با جملتون مخالفم اما من که تسلیم شدم!:gol:
کیانا خانم.حقیقت یعنی واثعیت.یعنی روز روزه شب شب!کسی نمیتونه بگه من باور دارم روز شبه و این بشه حقیقت!:gol:اما هر چیزی میپوشین امیدوارم بی ضرر و با حجاب دل باشه نه حجاب پوشش:gol:

behz@d

بی وفــا
سلام
اولا اینکه عرض من نبود حدیث بود اینم منبعش
کلینی، فروع کافی، ج 6، کتاب الزیّ والتجمل باب لبس السواد، روایت یک، ص 449
تو یه پستی خودتون گفتین برین ببینینین پوشش خانوم زهرا و خانوم خدیجه کبری علیهما سلام چی بوده
به نظر شما پوشش خانوم زهرا علیها سلام بوده حجابشون شبیه چادر بوده یا مانتو و روسری ...رنگش چی رنگهای تیره میپوشیدن یا روشن...؟
رنگ سیاه چادر فقط در برخورد با نامحرم برای خانومها گفته چون رنگیه که جذب نمیکنه...
سوالی پرسیدم از اقایی امروز در یاهو هم به شما گفتم.
پوشش چادر بوده با رنگ زرد شتری یا زرد چوبی یا زرد خاکی و یا گلی!با مغنعه ای معمولا به رنگ برگ نخل یا به رنگ تنه!
در غم هم دوستی گفتن رنگ سبز.
چادر به خودی خود پارچه هست اما رنگش که مشکی هست باعث میشه نقص پیدا کنه.در پروفایل شما چند نمونه عکس گذاشتم.از چادر ها با رنگ های دیگه دیدن کنید.از مانتو های پوشیده دیدن کنید!
خوب نیست بگیم حجاب اونیکه با مانتو هست ناقصه!نقص در دل آدمه نه در پوشش(از نظر شرعی)
گفتمم به شما.
نیت کمک کردن برای سلامتی بود و هست
نه چیز دیگه ای.
دوستان بارها شکستند و خدا نشکنشون که گفتن دشمنان میگن!!
من دشمن نیستم خدا میدونه!
و میگذرم شما هم بگذرید!!:gol::gol:
در مورد منبعتون!یک منبع رو میبینید؟گفتین دلیل علمی گفتیم از نظر روانشناسی رنگ مشکی افسوردگی میاره.از نظر فیزیکی باعث اختلال میشه!ضررهاش از پوکی استخوان گرفته تا گرما زدگی و غیره.همش هم آسیب حساب میشه و از اون جایی که آسیب رسوندن با آگاهی به بدن خلاف و گناه هست خود دانید!!گفتین اعتقادی بنده گفتم الانم میگم خود من سیگار میکشم و میدونمم ضرر داره اما میکشم.اما اونو دست کسی نمیدم که بکشه و ازش تعریفم نمیکنم اما ترکشم نمیکنم!حالا من بهش اعتقاد قلبی دارم اما چون اعتقاد دارم سیگار خوبه؟؟؟جوابش با دل شما!
از نظر شرعی و دینی هم منبع آوردم که رنگ مشکی کلا نهی شده گفتید نه برای خانم ها:|خوب دیگه چی بگم؟حرف نزنم میگن که خوب کم آورد و حرفش درست نبود بزنم ناراحت میشید و تهدید میکنن که ادامه ندم!!
افکار دیگران رو خودشون میتونن قضاوتکنن اما اون هایی که راجب به من فکر بد کردن من میگذرم اما خدای من بگذره ازش نمیگذرم!چرا؟چون من هیچ وقت حتی اگر بدونم شخصی از قصد و نیت بد داره چوب میندازه بازم راجب به اون خوب فکر میکنم و میگم شاید نیتش اونی نیست که من فکر میکنم.
دلایل من روشن هست کاملا!دلایل شما دقیقا تکراری هست.نوشته های خودتون رو با مریم خانم مقیاس کنید!
یک چیز دیگه عرض میکنم راجب به حرف کیانا خانم که عشق منطق نمیخواد!اگر به این بود که مشروب خوار با عشق مشروب میخوره پس گناهی گریبانش نیست و خطایی هم نکرده!قوانین رو برای خودمون راحت نکنیم برای دیگران سخت!!!چیزی که خودمون دوست داریم خوبه اما چیزی که اون یکی دوست داره بده؟

امیدوارم هیچ وقت ضررش رو نبینید.بعضی چیز ها گفتنی نیست که بگم به دوستی هم توضیح کامل دادم گفتن خوب همه این ها رو بگو گفتم به ایشون اولا که مثل همین گفته هام همش رد میشه!دوما اگر کسی واقعا بخواد فکر کنه متوجه میشه چرا من باید انقدر اسرار کنم؟چقدر دلیل بیارم؟به شما هم گفتم راحت هست گفتنش دیگری آسیب میبینه به من چه؟اما متاسفانه یا بر عکسش من بلد نیستم:53::53::53::53:

در آخر لطفا بحث رو ادامه ندیم.هر چیزی دوست دارید بپوشید اما آگاه باشید که من گفتم و شما از ضرر ها با خبر هستید!اگر آسیبی به خانواده شما خدایی ناکرده برسه به این دلایل خودتون رو میبخشید؟:53::53:
درضمن آخرین مطلب در باره این بحث عوارض چیزی نیست که شما سریع و صریح ببینید!طول میکشه و وقتی میفهمید شاید علت هم متوجه نشید ولی دلیل نمیشه نباشه:53:هر مریضیی علتی داره خارج از اعتقاد و دین بر پایه فیزیک انسانی و طبیعی:53::53::53:

بالا