حذف کشتی از المپیک مانند شوکی بزرگ بود و هست!!

!!~Pouya~!!

کاربر ویژه
"بازنشسته"
به گزارش خبرگزاری مهر، "جوردن باروفس" در دیدار پایانی وزن 74 کیلوگرم رقابتهای کشتی آزاد بازیهای المپیک 2012 لندن با شکست صادق گودرزی از ایران به مدال طلای این وزن رسید.

باروفس در واکنش به حذف کشتی از بازیهای المپیک 2020 اظهار داشت: کشتی یکی از رشتههای اصلی المپیک است. این خبر مانند یک شوک بزرگ برای همه ماست. من به حضور در رقابتهای کشتی در المپیک 2020 فکر میکردم اما الان هیچ فکری نمیتوانم درباره این

بازیها داشته باشم.

وی که از طریق "اسکایپ" با ان بی سی گفتگو میکرد، افزود: من از وقتی که هشت ساله بودم، رویای قهرمانی در المپیک را در سر میپروراندم.

اعضای کمیته بینالمللی المپیک روز گذشته در جلسهای که در لوزان سوییس برگزار شد اقدام به حذف کشتی از المپیک 2020 کردند و در نظر دارند رشته جدیدی را جایگزین این رشته کنند.

!!~Pouya~!!

کاربر ویژه
"بازنشسته"
پاسخ : حذف کشتی از المپیک مانند شوکی بزرگ بود!!!

تشکیل کارگروه ویژه در کمیته ملی المپیک/ کشورهای معترض تا اردیبهشت فرصت دارند

به گزارش خبرگزاری مهر؛ پس از پایان نشست هیات اجرایی کمیته بینالمللی المپیک و انتشار خبر احتمال حذف رشته کشتی از بازیهای المپیک و همچنین تاثیراتی که این موضوع می تواند بر نتیجه گیری کاروان ورزش کشورمان در این آوردگاه بزرگ داشته باشد؛ با دستور محمد علی آبادی رئیس کمیته ملی المپیک، کارگروهی در این کمیته تشکیل شد تا با پیگیری ویژه این موضوع را بطور جدی پیگیری کند.

قرار است این گروه در نشستی که ظهر امروز در کمیته ملی المپیک تشکیل می شود، نامه نگاری و رایزنی خود را با کمیته بینالمللی المپیک، شورای المپیک آسیا، فدراسیون جهانی کشتی و همچنین کشورهای صاحب نام در این رشته آغاز و این مسئله را تا پیش از نهایی شدن موضوع در مجمع عمومی ioc پیگیری کند.

طبق اخبار منتشر شده پس از نشست روز گذشته اعضای هیات اجرایی کمیته بین المللی المپیک که در لوزان سوئیس برگزار شد، فدراسیون های معترض از جمله کشتی فرصت دارند تا اردیبهشت ماه سال آینده اعتراض خود را در خصوص پیشنهاد مطروحه در نشستی که در سن پطرزبورگ برگزار می شود ارائه داده و به دفاع از تداوم حضور این رشته پر طرفدار در بازیهای المپیک بپردازند.

لازم به ذکر است، اعضای هیات اجرایی ioc طبق منشور المپیک و وظایف تعریف شده برای آنها در خصوص انتخاب رشته ها و میزبان بازیها، نقشی پیشنهادی دارند و تصمیم گیرنده نهایی در زمینه مسایل مهم اینچنینی اعضای مجمع عمومی این ارگان( شامل نمایندگانی از کشورهای دنیا ) هستند.

در همین راستا مقرر شده در نشست نهایی مجمع عمومی که شهریور ماه سال آینده در بوینس آیرس آرژانتین و جهت انتخاب میزبان المپیک 2020 از بین 3 شهر توکیو، استانبول و مادرید برگزار می شود 27 رشته حاضر در این دوره از بازیها نیز معرفی و نهایی شود.

!!~Pouya~!!

کاربر ویژه
"بازنشسته"

به گزارش خبرگزاری مهر و به نقل از سایت فدراسیون کشتی،رسول خادم مدیر فنی تیمهای ملی کشتی آزاد اعلام کرد با توجه به اعلام کمیته بینالمللی المپیک ioc مبنی بر حذف کشتی از بازیهای المپیک و توجه به جایگاه کشتی به عنوان ورزش ملی ایران و یکی از خواستگاههای فنی این رشته در جهان، میتوان به دو روش زیر وارد عمل شد.

روش اول: انجام مکاتبه رسمی و عاجل با تمامی کشورهای فعال در عرصه رقابتهای کشتی جهان مبنی بر پیگیری عمومی موضوع ابقای مسابقات کشتی در میدان المپیک به طور مستقیم یا از طریق کمیته ملی المپیک کشور ذیربط از ioc.

روش دوم: تدارک گردهمایی مدیران و مسئولان شرکت کننده ده تیم برتر کشتی دنیا در رشتههای آزاد و فرنگی در رقابتهای جام جهانی به اتفاق نمایندگان فیلا و تصمیم گیری در مورد نحوه پیگیری این موضوع از ioc.

به گفته حوزه مدیریت تیمهای ملی، امید است اقدامات یادشده بتواند ضمن آگاهی بخشی به تصمیم گیرندگان ذیربط در ارتباط با جایگاه ارزشمند و تاریخی کشتی به عنوان ورزش باستانی در جهان ورزش، از این تصمیم "بازار محور" و "سرمایه گرا" ioc که با اصول و ماهیت واقعی برگزاری رقابتهای المپیک نیز منافات دارد، پیشگیری کند.

به گزارش خبرنگار مهر، مسئولان کمیته بینالمللی المپیک در اقدامی غافلگیرکننده رشته کشتی، یکی از کهنترین ورزشها را از المپیک 2020 حذف کردند. این تصمیم در حالی گرفته شد که ورزش ایران اکثر موفقیتهایش در المپیکهای گذشته را در رشته کشتی فرنگی و آزاد کسب کرده است.

!!~Pouya~!!

کاربر ویژه
"بازنشسته"
پاسخ : حذف کشتی از المپیک مانند شوکی بزرگ بود و هست!!

فیلا می‎تواند مانع از حذف کشتی در المپیک شود
به گزارش خبرنگار مهر، حسن رنگرز در پایان نشست گارگروه ویژه پیگیری احتمال حذف کشتی از المپیک که امروز پنجشنبه برگزار شد، تصریح کرد: با توجه به 183 عضوی که فدراسیون جهانی کشتی (فیلا) دارد می تواند با استفاده از ظرفیتهای موجود جو را طوری ایجاد کرده که مانع از حذف کشتی از بازی های المپیک شود.

وی ادامه داد: مسابقات جهانی فضای خوبی خواهد بود برای رایزنی های مختلف؛ در این راستا اعضای هیات رئیسه فدارسیون جهانی و مارتینتی، رئیس فیلا برای این مسابقات به تهران می آیند. باید به فضای بین المللی ورود کرده و آنها را مجاب کنیم که کشتی را از المپیک حذف نکنند.

نائب رئیس فدراسیون کشتی گفت: کشتی از سال 1984 جزو ورزش های المپیک بوده و حذف آن می تواند به این بازی ها آسیب برساند.

!!~Pouya~!!

کاربر ویژه
"بازنشسته"

ارتباط نزدیک مارتینتی و ژاک روگ میتواند به کشتی کمک کند/ درخواست ایران از فیلا
به گزارش خبرنگار مهر، حجت الله خطیب در پایان نشست گارگروه ویژه پیگیری احتمال حذف کشتی از المپیک که امروز پنجشنبه برگزار شد درخصوص تاخیر 45 دقیقه ای خود اظهار داشت: روز گذشته تلفنی به من این موضوع ر ا خبر دادند که باید در جلسه نیز حضورداشته باشم. البته من امروز صبح برنام های دیگر داشتم ابتدا به فدارسیون کشتی رفتم سپس عازم خانه کشتی شدم و پس از آن هم از سالن 12 هزار نفری آزادی بازدید کردم.

وی ادامه داد: فدراسیون کشتی به محض شنیدن این خبر به فیلا نامه زد و از آنها خواهش کردیم که اجلاس فدراسیون های عضو را زودتر از زمان مقرر در ایران برگزار کنند. البته از پاسخ نامه و مثبت یا منفی بودن آن بی اطلاع هستم.

وی با بیان اینکه جلسه برگزار شده ناشی از احساسات برخی از دوستان بود، گفت: بزرگترین رویداد جهانی کشتی چند روز دیگر در تهران برگزار می شود. تعدادی از اعضای هیات رئیسه فیلا و مارتینتی نیز در آن حضور خواهند داشت. در حضور آنها نسبت به این ماجرا بحث و تبادل نظر خواهیم کرد. البته آن چیزی که من از فدراسیون جهانی اطلاع دارم این است که در گذشته هم خواستار حذف این رشته از المپیک بوده اند. این بار هم به نظرم کشتی در این بازی ها باقی خواهد ماند.

خطیب در این خصوص که خیلی ها علت حذف کشتی را عملکرد ضعیف مارتینتی در فدراسیون جهانی می دانند، گفت: من نباید در این زمینه از مارتینتی دفاع کنم تا جایی که من اطلاع دارم او یکی از نزدیکان ژاک روگ، رئیس کمیته بین المللی المپیک است. هر دوی آنها سوئیسی هستند که این ارتباط نزدیک می تواند کمک خوبی به کشتی بکند. طی آخرین صحبتی که با مارتینتی داشتم وی گفت که تلاش بر این است که کشتی هرگز از المپیک حذف نشود.

وی گفت: متولیان کشتی نسبت به آن احساس مسئولیت می کنند. فیلا اطمینان داده است که در المپیک بمانیم.
سرپرست فدراسیون کشتی گفت: به دنبال این هستیم که شرایطی را محیا کنیم که پس از حضور مارتینتی درایران او به دیدار رئیس جمهور و رئیس مجلس برود.

!!~Pouya~!!

کاربر ویژه
"بازنشسته"

دفاع از کشتی در اجلاس سن پترزبورگ/ اروپاییها کارمان را دشوار کردهاند
به گزارش خبرنگار مهر، بهرام افشار زاده در پایان نشست کارگروه ویژه پیگیری احتمال حذف کشتی از المپیک که امروز پنجشنبه تشکیل شد، تصریح کرد: بعد از اینکه در جلسه ioc تصمیم گرفته شد کشتی از بازیهای المپیک کنار گذاشته شود بر روی تک تک کلمات نامه ارسالی بحث و بررسی کردیم.

وی ادامه داد: درحال حاضر فرصت خوبی است که در اجلاس سن پترزبورگ که فدراسیون های ورزشی برای حضور یا عدم حضور خود در المپیک به آنجا می آیند، از کشتی دفاع کنیم. مارتینتی رئیس فدراسیون جهانی کشتی باید با فدراسیون های عضوش جلساتی را برگزار کرده و به صورت قدرتمند در این اجلاس حضور یابد.

دبیر کل کمیته ملی المپیک ادمه داد: از روسای فدراسیون های کشتی کشورهای مختلف جهان دعوت می کنیم تا در این خصوص بحث و تبادل نظر انجام دهیم اما در کنار کشتی، کاراته و ووشو از رقیبان جدی برای جایگزینی و حضور در این بازی ها نیز هستند.

وی گفت: با توجه به اینکه کشورهای اروپایی علاقمندند رشته های مورد نظر خود را به این بازی ها بیاورند، کار ما دشوار است. البته این قضیه سیاسی نیست و بلکه موضوع تماشاچی، بلیط فروشی و عمومی بودن کشتی است.

افشار زاده گفت: باید سعی تمام سعی خود را در راستای رفع این مشکل به کار بگیریم.

وی در خصوص عدم حضورسجادی در این نشست خاطر نشان کرد: سجادی حتما کلاس داشته است که نیامده ضمن اینکه جسله مذکور اصلا احساسی نبود.

!!~Pouya~!!

کاربر ویژه
"بازنشسته"

باید با لابیهای قوی مانع حذف کشتی شویم/ میتوان مانع از این تصمیم شد

به گزارش خبرنگار مهر، علیرضا دبیر در پایان نشست کارگروه ویژه پیگیری موضوع حذف احتمالی کشتی از المپیک تصریح کرد: متاسفانه اینجور برنامه ها که هست یاد من می افتند اما این موضوعات جریان مادر و نامادری است و بحث هویت است که من در آن شرکت می کنم.

وی ادامه داد: برای اینکه جلوی این اتفاق را بگیریم باید لابی های سنگین و اثرگذاری داشته باشیم. این لابی ها باید در سه سطح صورت بگیرد.

دبیر افزود: باید با کشورهای صاحب نام کشتی لابی کنیم. باید با کشورهایی که حق رای بالایی دارند رایزنی های بیشتری داشته باشیم و با کشورهایی که در مجمع عمومی نمایندگان زیادی دارند ارتباط کمتری نیز داشته باشیم. البته مهمترین موضوع سنگین کردن فضای مجازی و رسانه ای است.

عضو شورای شهر تهران با بیان اینکه کشتی هویت کمیته ملی المپیک ایران است، خاطرنشان کرد: این رشته ورزشی از المپیک باستان حضور داشته است. باید با اتحاد و همدلی این هویت را حفظ کنیم.

قهرمان سابق کشتی جهان تاکید کرد: خیلی راحت می توان جلوی این تصمیم را گرفت و حتی می توانیم از چهره های فرهنگی و اجتماعی مانند اصغر فرهادی که در جامعه جهانی چهره اثرگذاری هستند بخواهیم برای این زمینه کار شود.

وی با بیان اینکه شاید می خواهند با چنین تصمیمی اوزان کشتی را کاهش بدهند تاکید کرد: در بازیهای المپیک 50 طلا در بخش آقایان و بانوان تقسیم می شود که این برای کمیته بین المللی المپیک سنگین است.

دبیر گفت: اعتقاد دارم اگر لابی خوبی صورت بگیرد ioc عقب نشینی می کند البته چنین کارگروههایی که ایجاد می شود باید تخصصی تر باشد.

وی در خصوص تاخیر 45 دقیقه ای خطیب، سرپرست فدراسیون کشتی خاطرنشان کرد: در مورد خطیب صحبتی نمی کنم اما آمدن خودم به این دلیل است که فکر می کنم باید کشتی به نسل های آینده هم برسد.

!!~Pouya~!!

کاربر ویژه
"بازنشسته"

بعد از کنار گذاشتن هاشمی طبا نماینده تاثیر گذاری در IOC نداریم/ نا امید نیستیم

به گزارش خبرنگار مهر، محمد علی آبادی در پایان نشست کارگروه ویژه پیگیری حذف کشتی از المپیک که صبح امروز پنجشنبه در محل کمیته ملی المپیک برگزار شد، تصریح کرد: موضوع حذف کشتی از المپیک از دهه 90 مطرح بود به دلیل اینکه قدرت مدیریتی ورزش جهان در دست کشورهایی است که کشتی ندارند. چون خودشان این ورزش را ندارد به کشورهایی که صاحب کشتی هستند، توجه نمی کنند. اما حقیقت این است که در کشورهای بزرگ دنیا این رشته ورزشی طرفداران بسیاری دارد

وی ادامه داد: کشتی یک ورزش قدیمی و کهن است این ورزش ابداعی نیست و در رگ وخون تک تک انسانها وجود دارد. 183 کشور عضو فیلا هستند و شاید بعد از فوتبال این رشته ورزشی بالاترین تعداد عضو را دارا باشد. پس از شنیدن این خبر بلافاصله کمیته ای را تشکیل دادیم تا راهکار مناسبی برای آن پیدا کنیم

رئیس کمیته ملی المپیک خاطر نشان کرد: این موضوع فقط با سعی کشور ما قابل رفع نیست. متاسفانه در حال حاضر شخصی را در ioc نداریم که در تصمیم گیری ها دخیل باشد چرا که در گذشته به صورت ناباورانه هاشمی طبا که یکی از کرسی های مهم ioc را داشت، حذف کردند. از همه مسئولان ورزش کشور خواهش می کنم هر کرسی را که به دست می آورند آنرا حفظ کنند. البته قرار شد در مسابقات جام جهانی کشتی که روسای فدراسیون جهانی در آن حضوردارند مجمعی را برگزار کنیم که این مشکل رفع شود.
وی گفت: با ارسال نامه ای به کشورهای عضو این نکته را کوشزد کرده ایم.

علی آبادی در پاسخ به این سوال که "چرا سجادی علیرغم اهمیت حذف کشتی از المپیک در این جلسه حضور پیدا نکرد"؟، گفت: در این جلسه رغبتی حضور داشت و نقطه نظرات کاربردی و خوبی ارائه کرد.

علی آبادی در پاسخ به این سوال که "آیا امیدی برای رفع این مشکل وجود دارد"؟، گفت: آدم نا امید کافر است. فکر می کنم می توانیم دراین خصوص کاری انجام دهیم و باید تمام تلاش خود را در این راستا به کار ببریم.

وی در پاسخ به این سوال که "اگر وزارت ورزش و جوانان قصد ندارد در انتخابات کمیته ملی المپیک نماینده ای داشته باشد پس چرا اصرار دارد که این انتخابات پیش از عید برگزار شود"؟، گفت: من بی گناهم.

!!~Pouya~!!

کاربر ویژه
"بازنشسته"

برخورد احساسی و سیاسی نداشته باشیم/ با پلاکارد مقابل مارتینتی میایستم
به گزارش خبرنگار مهر، محمدرضا طالقانی در پایان نشست کارگروه ویژه پیگیری احتمال حذف کشتی از بازی های المپیک که امروز پنجشنبه تشکیل شد، تصریح کرد: جلسه خوبی برگزار شد اما متاسفانه زمانی که جایگاه دکتر توکل را در فیلا از دست دادیم کارمان سخت شد.

در آن زمان وقتی که قرار بود قوانین کشتی را تغییر بدهند به شدت به این موضوع اعتراض کردم و گفت که نباید زیبایی های کشتی گرفته شود اما متاسفانه این کار صورت گرفت.

وی گفت: نباید در این زمینه احساسی عمل کنیم. در این جلسه چند پیشنهاد مطرح کردم و خودم به عنوان اولین نفر وارد این بحث خواهم شد. ضمن اینکه از رسانه ها خواهش می کنم که به خوبی در این موضوع ورود پیدا کنند.
سرپرست فدراسیون پهلوانی و زورخانه ای خاطرنشان کرد: نباید با این موضوع سیاسی برخورد شود چرا که در این صورت به نتیجه ای نخواهیم رسید و ضرر می کنیم.

وی ادامه داد: فرصت زیادی نداریم و اگر عجله نکنیم کشتی از المپیک حذف خواهد شد . بهترین فرصت برای ما حضور مارتینتی رئیس فدراسیون جهانی کشتی در ایران است. زمان ورود مارتینتی به ایران با پلاکارد مقابل او خواهم ایستاد و از حق ورزش کشورم نیز دفاع خواهم کرد.

طالقانی گفت: مشکل خیلی جدی است و اگر عجله نکنیم ممکن است کشتی از المپیک حذف شود.

وی در پایان خاطرنشان کرد: با از دست دادن هاشمی طبا و همچنین دکتر توکل ضربه بزرگی به کشورمان وارد شد و باید برای جلوگیری از حذف کشتی از بازی های المپیک تمام تلاش خود را بکار بگیریم.

!!~Pouya~!!

کاربر ویژه
"بازنشسته"

تهدید IOC برای حذف کشتی جدی است

به گزارش خبرنگار مهر، محمد توکل در جریان نشست کارگروه ویژه پیگیری حذف کشتی از بازی های المپیک که صبح امروز پنجشنبه در محل کمیته ملی المپیک برگزار شد، تصریح کرد: جلسات لازم در این زمینه از هفته آینده تشکیل شده و ادامه دار خواهد بود. تهدید ioc برای حذف کشتی از المپیک جدی است. مسئولان قصد انجام این کار را دارند.

نایب رئیس پیشین فیلا تاکید کرد: اعضای کمیته اجرایی این تصمیم را گرفتهاند و میخواهند انجام بدهند. اهالی کشتی باید در راستای رفع آن لابی کرده و جلسات متعددی نیز بگذارند.

بالا