♥:::... Idioms ...:::♥

• نویسنده موضوع BARAN
  • تاریخ شروع

ایرانی اسلامی

کاربر حرفه ای
"کاربر *ویژه*"
بسم الله الرحمن الرحیم
السلام علیک یا صاحب الزمان(ع)
السلام علیکم و رحمه الله و برکاته

با عرض سلام و خسته نباشید خدمت شما ... ببخشید سوالی داشتم
معنای of در حالت های مختلفی که در جمله قرار میگیرد چیست ؟ یعنی در ترجمه دچار مشکل میشم وقتی با of در حالت های مختلف قرار میگیرم و البته یک توضیح مختصر با جمله معترضه و ترجمه of در این جمله هم بدید ممنون میشم . باتشکر

BARAN

کاربر فعال
"بازنشسته"
بسم الله الرحمن الرحیم
السلام علیک یا صاحب الزمان(ع)
السلام علیکم و رحمه الله و برکاته

با عرض سلام و خسته نباشید خدمت شما ... ببخشید سوالی داشتم
معنای of در حالت های مختلفی که در جمله قرار میگیرد چیست ؟ یعنی در ترجمه دچار مشکل میشم وقتی با of در حالت های مختلف قرار میگیرم و البته یک توضیح مختصر با جمله معترضه و ترجمه of در این جمله هم بدید ممنون میشم . باتشکر

سلام

خوب بستگی به جمله داره که کجا باشه اما من یه چند تا نکته میگم:

اگه مالکیت چیزی نسبت به چیز دیگه ایی باشه از of استفاده میشه اما باید بدونی بیشتر همراه اسم ها the هم میاریم

مثلا : the color of the pen رنگ حودکار

the doors of my car درهای ماشین من

ایرانی اسلامی

کاربر حرفه ای
"کاربر *ویژه*"
سلام

خوب بستگی به جمله داره که کجا باشه اما من یه چند تا نکته میگم:

اگه مالکیت چیزی نسبت به چیز دیگه ایی باشه از of استفاده میشه اما باید بدونی بیشتر همراه اسم ها the هم میاریم

مثلا : the color of the pen رنگ حودکار

the doors of my car درهای ماشین من
سلامی دوباره و ممنون اما در این چنین جملاتی مثل این جمله :the meaning of which was disputed ...
در اینجا به علت در کنار هم بودن چند تا کلمه فعلی اگه اشتباه نکنم مثل was,which, و of ترجمه سخت میشه اینجا چه کنیم

BARAN

کاربر فعال
"بازنشسته"
سلامی دوباره و ممنون اما در این چنین جملاتی مثل این جمله :the meaning of which was disputed ...
در اینجا به علت در کنار هم بودن چند تا کلمه فعلی اگه اشتباه نکنم مثل was,which, و of ترجمه سخت میشه اینجا چه کنیم

ببینید of یه سری معنی داره تو این زبان که متناسب به اون معنی ها باید قرار بگیره تو جمله
به جز اون دو تا نکته ایی که دفعه ی پیش گفتم باید ببینی تو جمله چه نقشی داره نسبت به نقشی که داره بهش معنی بده.چون من الان نمیتونم بگم اگه اینجا باشه حتما حتما این معنی رو میده تناسب داره با جمله

بالا