۞|*|۩|*مصاحبه با فرشتگان بزرگ ( جبرییل ، میکاییل ، عزراییل ، اسرافیل ) *|۩|*|۞

عطیه سادات

کاربر فعال
"کاربر *ویژه*"
پاسخ : ۞|*|۩|*مصاحبه با فرشتگان بزرگ ( جبرییل ، میکاییل ، عزراییل ، اسرافیل ) *|۩|*|۞

[FONT=&quot]-قبلا خبرهایی داشتیم مبنی بر اینکه مرگ،بسیار وحشتناک و سخت است.آیا برای همه اینطور است؟

[FONT=&quot]-این یک سوال مهم و کلیدی است.پر واضح است که مرگ همه مانند هم نیست چنانچه همه مردم مانند هم زندگی نمی کنند.روی هم رفته مرگ آغاز مرحله جدیدی از سیر تکاملی بشر است،همانگونه که تولد،اینطور بود پس طبیعی است که وحشت آور باشد به گونه ای که از ترس و دلهره حال طبیعی خود را از دست میدهند.[/FONT]
[FONT=&quot]در هر صورت،قاعده کلی وجود ندارد که بگوییم جان گرفتن کافر اینطور است و مومن آنطور.کافر هم ممکن است به واسطه کارهای نیکی که انجام داده،مرگش آسان باشد چنانچه مومن هم به واسطه اعمال خلافش،ممکن است مرگ دردناکی داشته باشد.[/FONT][/FONT]

عطیه سادات

کاربر فعال
"کاربر *ویژه*"
پاسخ : ۞|*|۩|*مصاحبه با فرشتگان بزرگ ( جبرییل ، میکاییل ، عزراییل ، اسرافیل ) *|۩|*|۞

[FONT=&quot]اما ممکن است به کلیاتی اینجا اشاره کنم؛از جمله این که ما در ملاقات با شخص مومن،به او سلام می کنیم و این مایه شادی اوست بعضی از مومنین برجسته را،خودم جان می گیرم در حالیکه 50 هزار فرشته به همراه دارم که همگی به او بشارت بهشت می دهند ما در این ملاقاتها با صورت زیبا،لباسی پاک و بوی خوش ظاهر می شویم و به مومنینی که از این تحول در هراسند می گوییم:ترس را از خود دور کنید که بهشت در انتظار شماست و تمام ای سلامها،بشارتها،خوش روییها و زیبا سازی های ما برای آن است که آن شخص،اعمال نیکی را در دنیا انجام داده است.
[FONT=&quot]در مقابل،قبض روح برای ظالمان ،بسیار دردناک است.دستمان را باز کرده از آنها می خواهیم که جانشان را بدهند و چون چنین نمی کنند علاوه بر وعده جهنم،ضربات شدیدی را هم بر صورت و پشت آنها وارد می کنیم.یاران من در برخورد با این گونه افراد،ظاهری سیاه و بدبو،موهای ایستاده و لباسی سیاه به خود می گیرند در حالیکه از دهان و بینی شان سراسر آتش و دود خارج می شود و حتما شنیده اید که حضرت ابراهیم که خواسته بود چنین ظاهری را از من ببیند و وقتی مشاهده کرد غش کرد و هنگامی که به هوش آمد گفت:اگر کافر هیچ عذابی نداشته باشد مگر دیدن این صورت،برای او کافی است.[/FONT]
[/FONT]

عطیه سادات

کاربر فعال
"کاربر *ویژه*"

[FONT=&quot]-برخورد مردم هنگام تحویل دادن جانشان چگونه است؟

[FONT=&quot]-اصرار دارم که بگویم آنها به راحتی حاضر به جان دادن نیستند بلکه ما خود جان آنها را می گیریم،مگر افراد معدودی که در دادن جانشان باکی ندارند.[/FONT]
[FONT=&quot]در مورد سوال شما باید بگویم،برخوردها مختلف است،هم از گروه مومنان و هم کافران.[/FONT]
[FONT=&quot]افراد ظالم و کافر که چنین لحظه ای را فراموش کرده اند با دیدن فرشته مرگ همه چیز را حاشا کرده و می گویند:ما اصلا در دنیا کار بدی نکرده ایم عده ای هم قبول دارند که گمراه بوده اند اما بهانه می کنند که محیط ما،آلوده بود،اما ما به آنها می گوییم:مگر زمین خدا همین یک تکه است،زمین بسیار گسترده است،می خواستید مهاجرت کنید.[/FONT]
[FONT=&quot]عده ای هم از اعمال خود پشمان شده و می گویند:ما را به دنیا برگردانید تا کار خوب انجام دهیم.[/FONT]
[/FONT]

عطیه سادات

کاربر فعال
"کاربر *ویژه*"

-راست می گویند؟
-نه،هرگز،این حرف _مفتی_ است که آنها می زنند البته ممکن است خوبان هم چنین درخواستی بکنند اما نه برای جبران گذشته بلکه برای زیاد کردن اعمال نیک خود،متاسفانه دیگر دیر شده است.
برخی از مومنین هم وقتی جان به گلویشان می رسد و جای خود را در بهشت می بینند،درخواست می کنند که به دنیا برگردند تا به خانواده خود خبر دهند و ما هم به آنها می گوییم این کار ممنوع است.

عطیه سادات

کاربر فعال
"کاربر *ویژه*"

[FONT=&quot]فرمودید مرگ سخت است.چگونه دلتان می آید نیکو کاران را از زن و فرزندانشان جدا کنید و به کام مرگ ببرید؟
[FONT=&quot]-البته من و یاران من،با مومنین رفیق و دوست هستیم اما این مانع نمی شود که او را به عالم دیگر منتقل نکنیم.افراد خوبی را که نگران مال و فرزند خود باشند با نشان دادن مقامشان در بهشت،راضی می کنیم.آنها با دیدن نعمتهای بی نظیر و شگفت آور بهشتی،هر قدر هم هراس از آینده اموال و زن و فرزند خود داشته باشند،با رضایت تن به مرگ می دهند.و ایت مسئله الان برای شما و خوانندگانتان قابل درک نیست.[/FONT]
[FONT=&quot]البته کافران هم اظهار نگرانی می کنند و می گویند:ما زن و فرزند و اموال خود را به چه کسی واگذار کنیم؟که در جواب می گوییم:آنها را به دیگران بدهید و هر چه سریعتر از دنیا بیرون بیایید که جهنم(برزخی) در انتظار شماست.[/FONT][/FONT]

عطیه سادات

کاربر فعال
"کاربر *ویژه*"

[FONT=&quot]-چرا به نظر شما مردم از مرگ می ترسند؟
[FONT=&quot]-این یک مسئله طبیعی است،زیرا می خواهد از دنیایی با آنهمه آرزو جدا شده و به تنهایی رهسپار عالم دیگر شوند.اما گروهی ترسشان به این جهت است که دنیای خود را آباد و آخرت خود را خراب کرده اند.[/FONT]
[FONT=&quot]این نکته هم قابل تذکر است که حتی افراد توبه کننده،از ترس ملاقات با من،دل نازک می شوند و این خوب است.[/FONT]

[FONT=&quot]-جا دارد نکات ایمنی سفر مرگ را برایمان بفرمایید.[/FONT]
[FONT=&quot]-در هر سفری توشه لازم است،بهترین توشه برای آخرت، تقواست.یعنی انجام واجبات،دوری از حرامها و رعایت اخلاق.آسانی این سفر بسته به توشه وعملی است به جا گذاشته اید،بنابراین تا به عملتان مطمئن نیستیددرخواست سفر مرگ نکنید.[/FONT]
[FONT=&quot]این نکته را هم بگویم که هر قدر بتوانید دلبستگی به دنیا را کم کنید،مرگ برایتان آسان تر است و برای بدست آوردن این حالت باید زیاد،یاد مرگ کنید.به این نکنه که گفتم توجه کنید ،بسیار مهم است.[/FONT][/FONT]

عطیه سادات

کاربر فعال
"کاربر *ویژه*"

-با عرض معذرت، آیا شما هم مرگ دارید؟
-بله،من هم مردنی هستم،در مرحله اول همه مخلوقات میمیرند مگر مگر فرشتگانی که عرش الهی را حمل می کنند و جبرییل و بنده.آنگاه خداوند به فرشتگان حامل عرش و جبرییل می فرماید که بمیرند و می میرند،آنگاه به بنده می گوید که بمیرم و من هم خواهم مرد.بعد از آن خدا ندا می دهد:کجایند کسانی که برای من شریک قائل بودند،این ملک با عظمت امروز از آن کیست؟و خود در جواب می فرماید:برای خدای یکتای بی همتا.
-اصولا برای گرفتن جان آدمیزاد،اجازه هم می گیرید؟
-من محتاج به اجازه هیچ کس نیستم،تنها در گرفتن جان رسول خدا(ص) از او اجازه خواستم و بعد از او نسبت به علی بن ابی طالب علیه السلان هم چنین چیزی اتفاق افتاده است و غیر دو مورد،نه اتفاق افتاده و نه اتفاق خواهد افتاد.
در مورد بقیه مردم،ما روزی 5 بار به منازل آنها سر می کشیم و به محض اینکه مرگ آنها فرا رسیده باشد،بدون تاخیر،کار خودمان را انجام می دهیم.و این رفت و آمد همچنان ادامه دارد تا هیچ کس از اهل خانه باقی نماند.

-شما که با مرگ سر و کار دارید،فکر می کنید مرگ،یعنی چه؟

عطیه سادات

کاربر فعال
"کاربر *ویژه*"

[FONT=&quot]مرگ یعنی جدا یی روح از بدن.

[FONT=&quot]-کمی توضیح دهید.[/FONT]
[FONT=&quot]-ببینید،انسانها در رحم مادر رشد اولیه خود را آغاز کرده و بعد از مدتی روح الهی در آن دمیده می شود.در دنیا علاقه این دو به هم شدیدتر می شود،هنگام مرگ ما وظیفه داریم این دو را از هم جدا کنیم.طبیعی است که این جدایی برای آنها سخت خواهد بود.در هر صورت روح را از بدن جدا می کنیم اما آن دو هنوز هم به هم می اندیشند تا جایی که روح به دنبال جسد خود حرکت می کند و در گورستان حضور پیدا می کند.[/FONT]
[FONT=&quot]این علاقه به حدی است که گاهی روح پس از جدایی،از ما می خواهد که دوباره به بدن بلز گردد و ما هم در جواب می گوییم که روز قیامت باز خواهید گشت.این علاقه تا جایی است که گاهی روح پس از جدایی،طلب جزای خیر می کند برای جسدش،به خاطر انجام طاعات و عباداتش و جسد هم متقابلا روح را دعا می کند.[/FONT]

[FONT=&quot]-شده روحی را پس از جدا کردن به بدن باز گردانید؟[/FONT]
[FONT=&quot]-البته قاعده کلی این است که روح در دنیا دیگر به بدن باز نگردد اما اگر خداوند دستور دهند مسلما قابل بازگشت خواهد بود.[/FONT][/FONT]

عطیه سادات

کاربر فعال
"کاربر *ویژه*"

[FONT=&quot]-آیا چنین اتفاقی افتاده است؟
[FONT=&quot]-بله و بسیاری از نمونه هایش معروف است،مثلا زنده شدن حضرت عزیز پس از صد سال جدایی روح از بدنش یا مثلا گروهی از بنی اسرائیل که هب خاطر ترس از وبا و طاعون فرار کردند اما سرانجام به همان امراض مردند تا اینکه روزی حضرت حزقیل پیامبر که از آنمسیر عبور می کرد از خدا خواست که آنها زنده شوند و چنین هم شد،یا داستان مقتول بنی اسرائیل که به دستور حضرت موسی علیه السلام گاوی را کشتند و قسمتی از بدن آن را به بدن مرده زدند و به اذن الهی به مقتول جانش را برگرداندیم و آنگاه قاتل خود را معرفی کرد،و یا مرگ نمایندگان بنی اسرائل که برای دیدن خدا به کوه طور رفتند و بعدا به درخواست حضرت موسی دوباره زنده شدند،و یا زن مرده ای که تازه روحش را گرفته بودیم که امام سجاد علیه السلام به ما دستور داد روح را برگردانیم و ما اطاعت کردیم،یا داستان آن جوان کربلایی که جانش را گرفتیم و روحش را بالا بردیم،وسط راه پیام دادند که به خاطر توسل مادرش به امام حسین علیه السلام،سی سال عمر او اضافه گردید،ما روح را به جسد برگرداندیم. و حتما این را هم می دانید که هنگام ظهور حضرت مهدی علیه السلام گروهی زنده می شوند تا آن حضرت را یاری کنند.[/FONT][/FONT]

عطیه سادات

کاربر فعال
"کاربر *ویژه*"

[FONT=&quot]-از سرنوشت روح پس از جدایی از بدن چه خبر؟
[FONT=&quot]-ابتدا از سرنوشت بدن بگویم که به محض جدا شدن روح از آن،پوسیدگی آن شروع می شود.مدت زمانی که بدن کاملا پوسیده و متلاشی شود نسبت به افراد متفاوت است،حتی برخی از اجساد هرگز نمی پوسند مانند اجساد اولیا خدا.و اما در مورد روح،لحظاتی را در بهت و حیرت به سر می برد و فکر نمی کند که وارد عالم جدیدی به نام((برزخ )) شده است.در برزخ هم اگر از نیکو کاران باشد در ((وادی السلام)) جای می گیرد و اگر از بدکاران باشد در ((برهوت)) باید عذاب بکشد.اما به طور کلی،روح پس از جدایی از بدن باید در محضر الهی حاضر شود.[/FONT]
[/FONT]

بالا