روابط اجتماعي(براي تمامه اعضا)لطفا وارد شويد

behz@d

بی وفــا
پاسخ : روابط اجتماعي(براي تمامه اعضا)لطفا وارد شويد

این زینب اگه منظور من بودم
ببخشید من منظوری نداشتم والا
فقط می خواستم شوخی کنم
نمی دونستم قضیه جدی میشه
عذر می خواهمممممممممممممممممممم :53:

دشمنتون شرمنده بانوی گل.....:53::53:

نورا

کاربر ویژه
"کاربر *ویژه*"

سلام من نظرمو اول بحث گفتم و صد در صد با نظر جناب منتظر موافقم که دین روش زندگی رو به ما یاد داده
اما اقا بهزاد من شما رو درک میکنم و حس میکنم بخاطر ضرباتی که در زندگیتون خوردین حالا بخاطر حس دلسوزی می خواین راه چاره ای برای مشکلات جامعه پیدا کنین
اما دوست عزیز ما مسلمون هستیم و دین مقدس اسلام برای ما محدوده ای رو در نظر گرفته که تمام ضربات به ما از زمانی شروع میشه که از حیطه حیا دور میشیم
ومثال خمیرگیر نونواییست که خمیر تلخش نون تلخ خواهد بود و خمیر شیرین نون شیرین!!!!!!!!
پس هر زمان دوباره برگشت کنین لحظه نجات خواهد بود
با ارزوی نشاط و سلامتی برای شما برادر گرامی که با متانت همه پاسخها رو خوندین:1:

behz@d

بی وفــا

سلام من نظرمو اول بحث گفتم و صد در صد با نظر جناب منتظر موافقم که دین روش زندگی رو به ما یاد داده
اما اقا بهزاد من شما رو درک میکنم و حس میکنم بخاطر ضرباتی که در زندگیتون خوردین حالا بخاطر حس دلسوزی می خواین راه چاره ای برای مشکلات جامعه پیدا کنین
اما دوست عزیز ما مسلمون هستیم و دین مقدس اسلام برای ما محدوده ای رو در نظر گرفته که تمام ضربات به ما از زمانی شروع میشه که از حیطه حیا دور میشیم
ومثال خمیرگیر نونواییست که خمیر تلخش نون تلخ خواهد بود و خمیر شیرین نون شیرین!!!!!!!!
پس هر زمان دوباره برگشت کنین لحظه نجات خواهد بود
با ارزوی نشاط و سلامتی برای شما برادر گرامی که با متانت همه پاسخها رو خوندین:1:

بانو من آخرین سوال از شما میکنم....اگر اما زمان ظهور کرد با این همه جوان از دست رفته شما که مسلمانید چه جوابی دارید؟؟؟
اگر برداشت ما انسان ها که عادت به داشتن تعصبات خارج از کنترل هستیم از دین کاملا ناقص بود شما به عنوان یک شخص مسلمان و الگوی بانوان کوچکتر چه پاسخی به امام خود خواهید داد؟؟
میخواهید بگید چون ما تفسیرمون از آیات خدا این بود اینگونه جووونامونو نادیده گرفتیم؟؟؟

مسافر

کاربر ویژه
"بازنشسته"

با سلام خدمت همه دوستان عزیز

من هر روز به این تایپیک سر میزدم ولی نظرم رو بیان نمیکردم

ولی حالا با اجازه همگی نظرم رو بیان میکنم.

همه دوستان نظرات خوب و بجایی اراءه دادند

نظراتی در چهارچوب مذهب و خارج از مذهب.

بنظرم باید اول چیزهایی رو که داریم بررسی کنیم تا به چیزهایی که میخوایم برسیم

اول باید ببینیم اوضاع کنونی جامعه ما چطوره بعد راه حل بدیم برای حل شدن مشکل در آینده

چیزی که برای همه ما واضح است اینه که جامعه اسلامی ما روز به روز به سمتی کشیده میشه که رنگ و لعاب اسلمی بودنش کمرنگ تر میشه

و اگر این روند ادامه داشته باشه اوضاع از اینی که هست بدتر میشه.

بیایم ببینیم مشکل از کجاست؟

مشکل از آموزه های دینی ماست یا نگاه ما به دین؟

ادامه دارد....

مسافر

کاربر ویژه
"بازنشسته"

سلام

دین ما بهترین دین و جامعترین و در عین حال متعادل ترین و زیباترینه

یعنی هر چیزی رو در حد میانه داره نه افراط نه تفریط

اگر بکارش بگیریم هیچ وقت هیچ مشکلی برای ما پیش نمیاد و هیچ کمبودی رو حس نمیکنیم

اگر الان جامعه ما گریبانگیر مشکلات این چنینی شده بخاطر رنگ باختن دین و مذهبمونه

یه چیزایی داره ازش کم میشه و یه چیزایی بهش اضافه میشه

اینه که من جوون تو تشخیص درست و خطا میمونم.پس چیزی رو که عقل ناقص خودم تشخیص میده عملی میکنم

و جامعه پراز جوونایی مثل منه و هر کس با یه ایده وار میشه و عملیش میکنه

اینه که گاهی جامعه رو به فساد و تباهی میره

پس اولین وظیفه هر کس یادگیری آموزه های واقعی دینه.تو هر گرایشی که هست

اما مبحث فعلی بر سر روابط دختر و پسران در یک جامعه اسلامی است.

ادامه دارد...

مسافر

کاربر ویژه
"بازنشسته"

سلام.

در ادامه صحبتهای قبلیم...

ما بر اساس تشخیص خودمون روابطی رو در سطح چامعه اسلامی آغاز میکنیم

و چون داعیه شیعه بودن داریم میخواهیم به این روابط رنگی مذهبی بدیم

من دختر با پسری شروع به صحبت میکنم و اولین نسبتی که بخودم میدهم خواهر بودن است

درحالی که خواهر تعریف خودش را دارد و برادر هم همینطوره

این عبارتها روز به روز به کلمات و عبارتهای صمیمی تری تبدیل میشه

که گاهی خدایی ناکرده به جاهایی کشیده میشه

پس بهتره از اول این خواهر برادری رو بوجود نیاریم که بعدش گرفتار چیزهایی بشیم که جز حسرت و پشیمانی ارمغانی ندارد

بهتره ما صمیمیتها رو به داخل خانواده واقعی خودمون ببریم

سعی کنیم دریچه دلمون رو روبه هر کسی و هر احساسی باز نکنیم که باعث آسیب به روح و گاه جسممون بشه

موضوعاتی هست که نوشتن آنها به راحتی نیست.

بیایم سعی کنیم جدای از دیدگاه دین و مذهب خودمون رو گرفتار هر نگاهی نکنیم

و تا قبل از ازدواج پاکدامنی و حیا رو جزء مهمترین ارزشهامون قرار بدیم.

بیایید همگی دینمون رو به صورت اساسی بشناسیم.

و دعا کنیم برای همه جوونهای عزیز و با ایمانمون.

RainiMan

داره دوست میشه
"منجی دوازدهمی"

ای کاش تو انجمن اگه کسی تجربه دوستی های اینچنینی داشته میومد و همه چیز رو میگفت تجربه ای برای بقیه بود. واقعا اگه ما بتونیم احکام شرع مقدس اسلام رو برای جوان های مملکتمون درست و کاربردی توضیح بدیم و اصطلاحا فرهنگ سازی کنیم خیلی از این روابط قطع میشه ولی اگه بخوایم درست قضاوت کنیم خیلی از حرفهای بهزاد درسته چون مسائل خیلی پیچیده تر از اینه که ما فکر میکنیم. خیلی از خانواده ها طوری فرزند خود رو تربیت میکنند که انگار این دوستی ها هیچ اشکالی نداره.

!Erf@n!

کاربر با تجربه
"بازنشسته"

سلام
بحث و موضوع مهمی رو بهزاد عزیز مطرح کرد که جای صحبتهای زیادی داره.............
همونطور که بهزاد جان گفت زمانه و شرایط فرق کرده...........که فرق این شرایط عوامل مهمی در آن نقش داشته و داره....قبل از اینکه این علت ایجاد این شرایط رو بدونیم باید به چرایی عدم این نوع ارتباط در دین بحث کرد.......که چرا در دین ارتباط غیراصولی بین دختر و پسر نباید باشه......مضرات این ارتباط رو همه میدونیم!
اما شرایطی که باعث شده فرقی در زمانه حال و قدیم داشته باشه حامل چند موضوعه:
1: تهاجم فرهنگی از سوی دشمنان قسم خرده اسلام که در حال تسخیره جهان هستند برای ایجاد حکومت غیر اخلاقی و غیر الهی که همه ما شاهد آن هستیم....
2: قانع نبودن سطح زندگی خانواده ها: حمله فرهنگی از سوی دشمن چند ابعاد داره که یکیش نشان دادن زندگی پرزرق و برق دنیاست و تبلیغ و توجه به امور دنیوی .......که مسلما در طول این چند سال گذشته توجه خیلی ها به این موضوع جلب و حتی جذب شده.... و دشمن وقتی این توجه رو مشاهده میکنه همزمان دست به تبلیغ بی بندوباری اخلاقی و جنسی از طریق بازیگران فیلمها موسیقی و و در نهایت تغییر نگرش زندگی الهی به زندگی دنیوی میزنه......و متاسفانه بدون تارف بگم که دشمن تاحدی موفق به اینکار شده......
3: نفوذ افرادی در قلب جامعه که خود سفیران و منتقل کنندگان آن تهاجم هستند و جریانات رو در همه امور به نفع دشمن پیش میبرن....
4: کمی توجهی علما و مراجع و نداشتن اتحاد و همدلی در مبارزه با چنین شیوه هایی.....
5:کمرنگ شدن فروع دین حتی اصول دین در خانواده ها که بازهم این موضوع به چند قسمت تقسیم میشه که بازهم کم کاری و کوتاهی علما حتی خود ما رو نشان میده.........
که همه این علل باعث شده نوع نگرش افراد جامعه به سمت بی بندباری سوق پیدا کنه و زمینه برای اینکار فراهم بشه تا جاییکه نگرش الهی جای خودشو به نگرش مادی و شیطانی بده........و تازه ارتباط بی بندوباری امروز یکی از ترکشهای دشمن در این تهاجم هست......

خب حالا در چنین شرایطی چه راهکار هایی باید باشه تا از این موضوع به نفع دین استفاده کنیم.......؟؟؟؟
شخصا نظرم اینه که باز این موضوع به خود مراجع و علما و مسوولین حکومتی مربوط میشه........باید کار رو کارشناسی کنن......ارتباط رو هدفمند کنن.... بنده قبلا در تاپیکی مربوط به مسایل خواستگاری و ازدواج پستی رو گذاشته بودم که دقیقا مربوط به همین مسایل هست.........
به نظربنده نفس ارتباط بین دو جنس مخالف نامحرم اصلا مشکلی نیست......تنها موردی ایجاد مشکل میکنه غرض ورزی از سمت یکی از طرفین یاهر دو طرف هست.....بنده دارم درباره نفس قضیه میگم کاری با عرف ندارم....درسته که عرف این مورد رو درست نمیدونه.........اما وقتی که قصدی نباشه مشکلی نیست....اگه مراجع و یا دین حکمی رو در عدم ارتباط با این نوع دوستی دادن بخاطر حکم کلیه...........یعنی یه حکم کلی دادن اما امکان داره مثلا شخص خودم از خودم خیلی اطمینان داشته باشم و حتی اگه با دختری هم ارتباط دوستانه داشته باشم انقدر هوی نفس رو کنترل کنم که مشکلی ایجاد نشه.........اما متاسفانه به ندرت چنین پیدا میشه..... برای همین حکم کلی در نبود چنین ارتباطهایی درسته.............اما در حکم شخصی بستگی به خود شخص داره..........لازم به ذکره این تبیین این نوع احکام و اثبات اون به عهده فقها و صاحبان فقه هست.....که مجددا میگم باید مراجع و علما وارد عمل بشن........

برای رسیدن به حقیقت باید به اصل شریعت نگاه کرد که در زمان حال درک چنین موضوع بسیار دشواره......... اما با ظهور مولامون منجی دوازدهم(عج) عقلها شکوفا میشه و همه افراد جامعه با عقل و منطق و بدور از هوی نفس جامعه رو میسازند........

behz@d

بی وفــا

:(بازم سلام عزیزان...من بازم دخالت میکنم...ممنون از دوستایی که نظرشون رو دادن باز...دوستان گلم:
چرا آخه نیاز جوونمون رو تحاجمی از سوی دشمن بدونیم؟؟
عرفان عزیز سن زیاد ازدواج و شرایط سخت بنظرت کاربرده بیشتری در این مسعله نداشته؟؟؟
عرفان جان میخوام داداش سن بلوغ دختر و ÷سر رو برام بنویسید و سن ازدواجشون رو ممنون...:53:
سن ازدواج آقایان بین 34 تا 39 هست متوسط
سن ازدواج بانوان 30 تا36 متوسط آمار.بنظر خودتون این سن صحیح هست برای ازدواج؟؟
اگر سن بلوغ آقایون رو بدونیم حدودا از 15 تا 20 هست ما 20 میگیریم...20 تا 34 14 سال هست...
بنظر شما کنترل یک انسان در حده 14 سال هست؟؟؟شاید بعضی ها اما ما از همه باید توقع داشته باشیم؟؟
بعد داداش گلم فکر نمیکنید بد دونستن این روابط و کشیدنش به فضای پنهان بیشتر به این روابط کمک میکنه؟؟
آقا پسری که در اوج نیروی جوانی هست و احساساتی تازه و بسیار شیرین دارد بنظر شما 14 سال بدون هیچ دوستی قادر به تحمل این ههمه سال هست؟؟؟
پس مشکل اصلی سن ازدواج هست که خیلی زیاد....
مشکل بعدی چشمو هم چشمی خانواده های ایرانی هست که ازدواج رو سخت تر از قبل میکنه....
خانواده ی دختر مثال:داماد مورد نظر:یک مرده خشتیپ..پول دار...فوق لیسانس حداقل...داشتن خونه ماشین و امکانات آن....(مهریه حداقل 450 سکه...با قیمت الان سکه چقدر میشه؟؟؟)
خانواده ی آقا پسر:دختر خانواده دار...خوش هیکل...فوق لیسانس...زیبا و امروزی(جهیزیه حداقل 50 ملیون)
خوب دختر و پسر ها دیگه چه امیدی میتونند داشته باشند؟؟

میرسیم به روابط پاک و اصلاح شده...
روابطی که تحت کنترل هست میتونه جایگزین روابط پنهان شه...
مثال:دختر ÷سری که یواشکی در پارک باهم ملاقات داشتن حالا بیان تحت نظر مادر و پدر خانواده با هم ملاقات داشته باشن...
خواص این روابط:تحت کنترل بودن این روابط از لحاظ جنسی....آشنایی بیشتر خانواده با شخص مورد نظر فرزند....آشنایی تحت کنترل خانواده ها با یکدیگر....نبود تشویش و بد نامی برای هیچ یک از خانواده ها....شناخت صحیح دوطرف از خلقیات و اخلاقیات یکدیگر:53:
ادامه دارد...

behz@d

بی وفــا

در صورت کنترل نکردن و نادیده گرفتن مثل الان ما چه اتفاقاتی میفتد:متاسفانه مشکل آقا پسر ها و دختر خانم ها این هست که تحت فشار خانواده هاشون نمیتونن این گونه روابط رو داشته باشن...فشار روحی روانی و گاهی علاقه باعث کشش به روابط پنهان میشه که متاسفانه سریع به فساد و تشویش میکشه...در این روابط شکست های زیادی برای 2 طرف بوجودمیاد...از اونجایی که فرزندان قادر به بیان مشکلات نیستن دچار ضربات شدید روحی و بعضی مواقع مریضی فرهنگی اخلاقی میشوند:53:اگر هم روابط ادامه پیدا کنه 100% طرفین بخاطر فرصت کمی که داشتند و نبود وقته کافی برای شناخت یکدیگر بعد از ازدواج به مشکلاتی بر خواهند خورد:53:

بالا