روابط اجتماعي(براي تمامه اعضا)لطفا وارد شويد

montazer

ناظر کل
پرسنل مدیریت
"ناظر کل"
پاسخ : روابط اجتماعي(براي تمامه اعضا)لطفا وارد شويد

متاسفانه صداقت گفتار نيست اگر بود اعترافات فاجعه بر انگيزي ميشنويديم در همين انجمن مختص به همين روابط...
بيايم صادق باشيم و نگاه ديني نكنيم...الان عرف و كشش جامعه بر اين راه هست..راهي كه نه تنها خراب نميشود بلكه روز به روز هم گستر ده ميشود...بيايم در ترميم اين راه قدم برداريم...
منتظر جان ميگويند مساعل ديني....خوب دين در زمان پيامبر بسيار اجراعياتش ساده بود...ازدواج ها ساده بود..سن ازدواج سن بلوغ بود نه بانوي گل ايراني كه حتي در بعضي موارد تا حدوده سن ياعسگي مجرد ميمونند:">
ما بايد توقعاتمون رو يكمي عقلاني كنيم...دختري كه زمان پيامبر معمولا 12 تا 15 سالگي ازدواج ميكرد راه خطاي كمتري داشت تا بانويي كه بخاطره شرايط و عرف اجتماعي و خانواده و مشكلات ازدواج بايد تا سنين بالا مجرد بماند..(ببخشيد من بانوان رو مسال زدم)
حالا با درگير تر شدن اجتماع با اين روابط بايد راهي براي خنثا سازي پيدا كنيم در غيره اين صورت دچار تخريب فرهنگي و اجتماعي ميشويم.:53:
غلط املاييم بالاست شرمنده:">
يا علي مدد:53:
1-بهزاد جان؟؟؟اون قسمت رنگی رو متوجه نشدم میشه بفرمایید لطفا برای من ترجمه کنید،....شرمنده هاااااااا

2-ببخشید اینکه فرمودید بیایید صادق باشیم و نگاه دینی نکنیم جملتون درست نیست مفهوم بدی داره داداش....

3-دین اسلام خاتم ادیان و برای کل بشریت تا فرا رسیدن قیامت حجته و دستوراتش مختص زمان پیامبر نیست لطفا اشتباه نکنیم......

4- کلام آخرتون رو قبول که باید راهی پیدا کنیم اما شما که میفرمایید نگاه دینی نکنیم چجوری نگران تخریب فرهنگی هستید....منظورتون کدوم فرهنگه؟

نمیخام بحث منحرف بشه برا همین از شما درخواست دارم شما راه حلهایی که به نظرتون برای حل این مسئله رو بفرمایید تا گفتگو کنیم

با تشکر از شما و ساید دوستان گلی که در بحث حضور پیدا میکنند

التماس دعای فرج

یا علی

behz@d

بی وفــا

1-بهزاد جان؟؟؟اون قسمت رنگی رو متوجه نشدم میشه بفرمایید لطفا برای من ترجمه کنید،....شرمنده هاااااااا

2-ببخشید اینکه فرمودید بیایید صادق باشیم و نگاه دینی نکنیم جملتون درست نیست مفهوم بدی داره داداش....

3-دین اسلام خاتم ادیان و برای کل بشریت تا فرا رسیدن قیامت حجته و دستوراتش مختص زمان پیامبر نیست لطفا اشتباه نکنیم......

4- کلام آخرتون رو قبول که باید راهی پیدا کنیم اما شما که میفرمایید نگاه دینی نکنیم چجوری نگران تخریب فرهنگی هستید....منظورتون کدوم فرهنگه؟

نمیخام بحث منحرف بشه برا همین از شما درخواست دارم شما راه حلهایی که به نظرتون برای حل این مسئله رو بفرمایید تا گفتگو کنیم

با تشکر از شما و ساید دوستان گلی که در بحث حضور پیدا میکنند

التماس دعای فرج

یا علی

داداشی شرمنده بیشعوریه منو ببخشید...هنوز بلد نیستم صحبت کنم...شرمنده:53:

Ali

مدیریت کل
پرسنل مدیریت
"مدیر کل"

baz ham salam...sharmande man emroz fonte farsi nadaram ama say mikonam pasokh bedam

dadashe golam maniye jomleye ghermezam in hast ke agar mesal dar inanjoman hayaye dini nabashe baziihamon shayad dar hade hamin fajee haye bayan shode rafte bashim(yek nemone man)

dadashegolam man baraton goftam dalil hayi ke nabayad dini be mozo negah kard hadeaghal yek bar......bekhonid bazam:((

manzor az sedaghat dashtan ineke hayaye diinimono yekbaram ke shode kenar bezarim bebinim che khabare...shoma tehran hastid ehtemalan...shab ha yek sar parke melat abo atash va digar jaha berid...dar ayame tatil sari be shomale keshvar bezani:D9:

montazer jan man omadam baham moshkelo hal konim age gharar bod tanha rahe hali peyda konam ke bahsi rah nemiandakhtam...miyomadam tapici mizadam bename rahehal haye ertebate sahih dar dostiye

ali yaret aziizam...
سلام اولا بهتر بذاریم بقیه هم نظراتشونو کامل بدهند و توضیحات کامل رو بدهند.

ثانیا زبان اصلی انجمن فارسی هست
لطفا فارسی بدید...

behz@d

بی وفــا

aziizan shayad natonam khob benevisam khaheshan bad negah nakonid be ghaziiye...bekhoda man na ba kasi na ba eteghadi moshkel nadaram
nemitonam harfamo bezanam ba zabane khob begam ama bekhodavandiye khoda manzore badi nadaram...:((

bano zeynab e aziiz banovan rootbeye 1 dar paki daran...aghayon be nesbat hekam bishtar dar in mavared gonah mikonan....:53:

sharmande onha faghat mesali hast baraye baz shodane behtare mozo

eykash daneshgamo miraftama:1:

behz@d

بی وفــا

دوستان شرمنده...آقا منتظر راست میگن...اشتباه هست این روش...امیدوارم هیچکس توش نیفته...هیچکس باهاش شاخ به شاخ نشه چون آخرش مثل من میشه...جوونی که ÷ای احساساتش زندگیش خراب شد...کسی که دنیاش نابود شد چون عاشق شد...عاشق دختری که نامحرم بود...این حرومه ÷س سزاش سوختنه....شاد باشید:53:
گاهی یادم میره زیاد از حد جولو نرم...گاهی یادم میره ارزشی نیست واسه احساس آدما...گاهی فکر میکنم کمک کردن کاره خوبیه اما خوب لیاقت میخواد که من ندارم
من فقط باعث ناراحتی میشم...حتی نمیتونم درست تایپ کنم معمولا همش اشتباهه...شرمنده ی همتونم...اشتباه منو ببخشید:53:
اگر به کسی بی احترامی چیزی شده شرمنده قصدم فقط کمک بود...ولی من لیاقت کمک ندارم چون خودم اشتباهات زیادی داشتم...این ÷ستم فراموشش کنید...از حضور همتون ممنونم:53:
دعا کنید نباشم...:53:
ممنونم که تحملم میکنید...یک آدمه بی کسو تنها که ÷ر از گناهه عاشقیه...بهترینو بدترین نعمت خدا عشقه...یا علی مدد

خدایا زه دنیا خسته ام...زه این تنهایی شکسته ام
نجاتم ده ازین بیکسی...همچو حیوانی دستو پا بسته ام
دسته هرکس گرفتم دستم شکست...
کسی بر خوبی هایم دل نبست...
کسی رازم نفهمید پروردگار...
دیگر دل ندارد آرامو قرار
:53:

montazer

ناظر کل
پرسنل مدیریت
"ناظر کل"

به نام او که نام او و یاد او آرامبخش دلهاست(الله جل جلاله)

سلام

آقا بهزاد؟؟؟؟؟داداش این حرفا رو نداشتیماااااااا..... اولا اصلا باعث ناراحتی نشدی .ثانیا در بحث و گفتگو حرفها زده میشه سوال و جوابها پرسیده میشه و جواب داده میشه تا موضوع ادامه پیدا کنه و به جایی برسیم.

مگه اینجا دور هم جمع نمیشیم که به همدیگه کمک کنیم؟؟؟

من خودم خوشحالم از حضور شما پس لطفا نه خودتو سرزنش نکن به خاطر حضورت ،و نه از جانب ما فکر کن...اینجا همه با هم مهربون هستند، انشا لله....شما هم حرفی داشتی مطرح کردی.....

نه کسی حق داره شما رو محکوم به چیزی کنه و نه کسی این کارو کرده پس لطفا شکیبا باش و بحث رو ادامه بده

اما در مورد بحث تاپیک:

بهتره به اثرات این روابط بپردازیم

چطوره؟

هم اثرات مثبت و هم منفی........خوبه؟

یک خواهش هم از دوستان دیگه دااشتم:::لطف کنید و در بحث شرکت بفرمایید....جای خیلیا خالیه تو این تاپیک.......

به
امید ظهور دولت یار

مفردمذکرغائب

کاربر فعال
"بازنشسته"

به نام خدا

باسلام دوستان گلم...
:53:

خوب ميدانيد كه در دنيا دختر و پسر هاي بالغ زياد هست و شوق روابط بين دختر و پسرها زياد تر از ازدواج هست
چند سوال داشتم...
1.بنظر شما روابط بين دختر پسر ها خوب هست يا بد؟؟(دوستي)
2.اگر خوب هست در چه اندازه ميتوانند در اين گونه روابط به هم از لحاظه احساسي نزديك شوند؟؟
3.اگر بد هست دليل براي آن ذكر كنيد!

دوستان اين بحث بسيار حساس هست...لطفا مراعات مسولين هم بكنيد:53:

با سلام
به نظر بنده به سوال دوم نمیرسه که بخواهیم محدوده ان را مشخص کنیم چرا که ارتباط دوستانه قبل از ازدواج مخصوصا روشی که الان متاسفانه در جامعه رواج دارد نمیتواند قابل تایید باشد !
بخاطر اینکه این روابط قبل از اینکه تاثیر مثبت داشته باشند تاثیر منفی بیشتر و مخربتری دارند .
شاید یه دلیل از امار بالای طلاق در جامعه همین روابط قبل از ازدواج باشد چرا که در این ایام وابستگی و احساسات مانع از شناخت عمیق نسبت به یکدیگر شده و فقط به هم رسیدن فکر میکنند و بعد از اینکه به هم رسیدن و زیر یه سقف زندگی می کنند متوجه می شوند که در ایام دوستی چهره اصلی یکدیگر را به دکدیگر معرفی نکردند و.......
البته این در مورد دوستی بود ولی در صورتی که در حد شناخت و تحت نظارت خانواده ها باشند میتواند موثر باشد اما اگر به پارک و سینما و کافی شاپ و......کشید دیگه تکلیف هم معلوم میشه .

behz@d

بی وفــا

به نام او که نام او و یاد او آرامبخش دلهاست(الله جل جلاله)

سلام

آقا بهزاد؟؟؟؟؟داداش این حرفا رو نداشتیماااااااا..... اولا اصلا باعث ناراحتی نشدی .ثانیا در بحث و گفتگو حرفها زده میشه سوال و جوابها پرسیده میشه و جواب داده میشه تا موضوع ادامه پیدا کنه و به جایی برسیم.

مگه اینجا دور هم جمع نمیشیم که به همدیگه کمک کنیم؟؟؟

من خودم خوشحالم از حضور شما پس لطفا نه خودتو سرزنش نکن به خاطر حضورت ،و نه از جانب ما فکر کن...اینجا همه با هم مهربون هستند، انشا لله....شما هم حرفی داشتی مطرح کردی.....

نه کسی حق داره شما رو محکوم به چیزی کنه و نه کسی این کارو کرده پس لطفا شکیبا باش و بحث رو ادامه بده

اما در مورد بحث تاپیک:

بهتره به اثرات این روابط بپردازیم

چطوره؟

هم اثرات مثبت و هم منفی........خوبه؟

یک خواهش هم از دوستان دیگه دااشتم:::لطف کنید و در بحث شرکت بفرمایید....جای خیلیا خالیه تو این تاپیک.......

به
امید ظهور دولت یار

سلام ممنون داداشی...
من فقط خواستم از بلاهایی که سرم امده سره دیگران نیاد..عشق اینجور که معلومه فقط برای شهوت و هوس هست...درست مثل تهمت هایی که بمن خورد در بچگی..
وقتی میگن اشتباه هست حتما هست دیگه...کسی حق عاشقی نداره چون دین خدا مخالف هست...
دوستان با نوع حرف زدن من مشکل دارن...بخدا قستم بی احترامی به کسی نبوده و نیست...:53:
میتونید بحث کنید ولی خداییش من نباشم بهتره..:53:
خدا پشتو پناه شما:53:

behz@d

بی وفــا

با سلام
به نظر بنده به سوال دوم نمیرسه که بخواهیم محدوده ان را مشخص کنیم چرا که ارتباط دوستانه قبل از ازدواج مخصوصا روشی که الان متاسفانه در جامعه رواج دارد نمیتواند قابل تایید باشد !
بخاطر اینکه این روابط قبل از اینکه تاثیر مثبت داشته باشند تاثیر منفی بیشتر و مخربتری دارند .
شاید یه دلیل از امار بالای طلاق در جامعه همین روابط قبل از ازدواج باشد چرا که در این ایام وابستگی و احساسات مانع از شناخت عمیق نسبت به یکدیگر شده و فقط به هم رسیدن فکر میکنند و بعد از اینکه به هم رسیدن و زیر یه سقف زندگی می کنند متوجه می شوند که در ایام دوستی چهره اصلی یکدیگر را به دکدیگر معرفی نکردند و.......
البته این در مورد دوستی بود ولی در صورتی که در حد شناخت و تحت نظارت خانواده ها باشند میتواند موثر باشد اما اگر به پارک و سینما و کافی شاپ و......کشید دیگه تکلیف هم معلوم میشه .

داداش من هو به دنبال درست کردن این رابطه ها بودم...برای جلوگیری از خراب شدن اینگونه رابطه ها
ولی میبینید که شاید این فاجعه برای دوستان دردی کوچک بیشتر نیست...از بین رفتن جون هامون چیزه مهمی نیست:1:
از قدیم گفتم آدمه خواب رو میشه بیدار کرد...کسی که خودشو بخواب میزنه امکان نداره بیدار بشه..:53:
انشاالله یکی که دارای سواد و فرهنگ خوب هست یک کمکی به این جونا بکنه قبل از اینکه یکی یکی معتادو پر از گناه و کثیف بشن...
خدا میدونه چند نفرو از دست دادم سره عقایده دینی
2 هفته پیش بهترین دوستم مرد
چون خانواده ی دختری که عاشقش بود متعسب بودن و فقط به خاسته ی پدر خانواده عمل میکردن...
اون دختر به خاسته ی پدرش ازدواج کرد و اون هم 3 روز پیش بعد از مرگ علی رضا خودشو از بین برد..
انشاالله خدا خودش کمک کنه...
یا حق:53:

زینب

کاربر حرفه ای
"بازنشسته"

aziizan shayad natonam khob benevisam khaheshan bad negah nakonid be ghaziiye...bekhoda man na ba kasi na ba eteghadi moshkel nadaram
nemitonam harfamo bezanam ba zabane khob begam ama bekhodavandiye khoda manzore badi nadaram...:((

bano zeynab e aziiz banovan rootbeye 1 dar paki daran...aghayon be nesbat hekam bishtar dar in mavared gonah mikonan....:53:

sharmande onha faghat mesali hast baraye baz shodane behtare mozo

eykash daneshgamo miraftama:1:

این زینب اگه منظور من بودم
ببخشید من منظوری نداشتم والا
فقط می خواستم شوخی کنم
نمی دونستم قضیه جدی میشه
عذر می خواهمممممممممممممممممممم :53:

بالا