تاپیک خصوصی ... فقط اقایون !!!!!!!

نورا

کاربر ویژه
"کاربر *ویژه*"
یه خانومی توی یکی از سایتها اینطور درد دل کرده بود:

سلام به همگی
امروز یه سوالی به ذهنم رسید که دوست دارم جوابشو بدونم
اگر شما آقایون به جایه ماخانم ها بودید چکار میکردید؟؟
یعنی حاضر بودید حجاب کنید الکی نگیدا فک کنید تو گرمای 30درجه چادر سیاه؟
حاضر بودید نتونین راحت 12شب برین بیرون؟؟
حاضر بودین وقتی میرین تو مغازه لباس فروشی این فروشنده شما رو به اون یکی فروشنده پاس بده؟(چون چادری هستین)
حاضرین تو روزه بارونی با چترو کیفو کلاسور کنار خیابون منتظر تاکسی باشین؟؟
اگر حاضر نیستین اینقدر سختی بکشین چرا وقتی یه خانم چادری میبینین سریع کارشو را نمیندازین ؟؟
با اینکه بیشتر آقایون سایت فهمیده هستن
ولی میخوام یه درددل کنم
امروز برای خریدن روسری رفته بودم فروشگاه رفتار بد پسر جوون فروشگاه بامن کلی ناراحتم کرد تا جایی که وقتی نشستم تو ماشین به گریه افتادم
واقعا این چادر مشکی اینقدر وحشت آور وحال به هم زنه که با صاحبش اینطوری رفتار بشه؟؟؟
ولی من باز هم خوشحالم که به چشم کثیف بعضی مرد ها زیبا نیستم
من بابت این چادری که از حضرت فاطمه(ص) بهم ارث رسیده ممنونم

از اقایون محترم انجمن در خواست دارم به سوال این خواهر عزیزم پاسخ بدن و نظر خودشونو در مورد حجاب بگن
با تشکر

Ali

مدیریت کل
پرسنل مدیریت
"مدیر کل"
پاسخ : تاپیک خصوصی ... فقط اقایون !!!!!!!

سلام،
خب این بخاطر فرهنگ خانواده این افراد هست.
بعضی ها فکر میکنند حجاب برتر یعنی چادر
فقط برای انسان های عقب افتاده و بی سواد هست.
و خودم مشاهده کردم
که افراد چادری رو چطور اذیت و آزار میدهند.

خب اولین چیزی که به این افراد در مقابل سختی ها میشه گفت اینه که
خودشونو یک درصد به جای خانم فاطمة الزهراء بذارند.
بله خیلی سخته
من با یک پیراهن نصف آستین هم شر شر عرق می ریزم چه برسه به یک چادر و مقنعه و ...
قرآن و خداوند هم پاداشی ویژه براشون قرار داده
پس با این تفکر در مقابل این سختی ها مقابله کنید تا بهترین ها باشید ....:53:

818

کاربر با تجربه
"کاربر *ویژه*"

شخصی خدمت امام صادق(ع) رسید و شروع کرد به گله و شکایت، چون کلی ناراحت بود و ناراحتیش هم از این بود که آقا جان چون ما طرفدار شما اهل بیت هستیم ما رو اذیت و آزار میدن، و زندگی رو به ما سخت میکنند، حضرت فرمودند فلانی اگر توی دستت ریگی باشه و همه مردم دنیا بگن که توی دستت جواهر هست آیا باور میکنی شخص گفت نه، حضرت فرمودند اگر توی دستت جواهری باشه و مردم دنیا بگن این که توی دستته ریگه آیا باور میکنی شخص عرض کرد نه، حضرت فرموند اونی که شما داری از جواهر بالاتره پس به حرف مردم ناراحت نشو
درسته همه این چیزایی که گفتید سخته ولی وقتی الگو حضرت فاطمه(س) و خانم رینب کبری(س) باشه یقینا این مشکلات برای یه خانم مومن و محجبه راحتتر میشه
این وسط اون پسر فرشنده باید ناراحت باشه نه شما
شما چادری داری که نشون دهنده الگو برداری از سیده زنان عالم هست،پس ناراحتی برای چی؟!
یه چیز توی داستان کربلا آدم رو میسوزونه
وقتی شب عاشورا سه ساله ابی عبدالله(ع) اومد پیش حضرت زینب(ع) و گفت عمه جان آیا پارچه ای هست که سرم رو بپوشونم که نامحرم نبینه، تاریخ چیزی رو نقل کرده که اگر دق کنیم تعجب نداره، عمه سادات در جواب فرمودند: عمتک مثلک (عمه هم مثل تو چیزی نداره بر سر کنه)
ای کاش در مورد حضرت زینب(ع) بیشتر میدونستیم، حضرت زینب(س) کسی بودند که شخصی که همسایه دیوار به دیوار امیرالمونان(ع) بود گفت من هفت سال همسایه دیوار به دیوار علی(ع) بودم ولی یک بار روی دخترش زینب(س) رو ندیدم (همیشه خانم محجبه و در پوشش بودند ولی شب عاشورا...........)
این حجابی که شما دارید اون قدر ارزشمند هست که سه ساله سیدالشهدا(ع) توی اون لحظات حساسی که همه جور مصیبتی دیدن و کمتر کسی به این چیزها توجه میکنه اونم با اون مصائبی که دیدندبه فکر حجاب بودند
آیا باز باید شما از این وضعی که دارید ناراحت باشید؟!

ضحا

کاربر ویژه
"کاربر *ویژه*"

با اينكه در اين تاپيك از آقايون نظر خواستيد ولي من با اجازه شما نوراي عزيز نظرم رو ميدم
تمام عمر با حجاب برتر بودم ولي اون هديه اي اجدادي بود و عادت شده بود . تا روزي به دليلي تصميم گرفتم با مانتو رفت و آمد كنم اول برام سخت بود با اينكه حجابم كامل بود و مقنعه داشتم ولي احساس مي كردم پوششم كامل نيست و معذب بودم يك ماه از اين موضوع گذشت تا روزي در كلاس درس استاد تدبر در قرآن در مورد حضرت زينب س و حادثه عاشورا صحبت كرد
و گفت : آقا امام زمان عج در حادثه عاشورا فرمودند اگر بر اين مصيبت كسي خون گريه كند رواست
پرسيدن كدام يك سر بريدن سيد و سالار شهدا امام حسين ع . فرمودند نه خلاصه تمام مصيبتها ذكر شد و در آخر فرمودند مصيبت عمه ام زينب س آن لحظه كه چادر از سر ايشان كشيدند
بعد استاد شروع به تفسير چادر كرد
از كلاس تا خانه گريه كردم احساس مي كردم شرمنده امام زمانم عج
به خانه رسيدم چادرم را آوردم بوييدم ،بوسيدم و بر سر كردم
ديگر چادر برايم عادت نبود الگو بود عشق بود
الان هم بسياري از مغازه ها كه ميروم براي حجابم نفر آخري هستم كه با اكراه جواب ميدهند ولي برايم مهم نيست
در مقابل اشخاصي هم هستند كه به خاطر حجابم به من احترام مي گذارند
ولي دو چيز برايم مهم است كه به خاطر آنها چادر نه برايم گرما دارد نه سختي
و آن اينكه:
اول آنكه مهدي فاطمه عج به حرمت عمه اش زينب س به من نظر لطف ميكند
دوم آنكه به خاطر چادرم انسانهاي بيمار روحي از من دوري ميكنند و به من نگاه نمي كنند

ضحا

montazer

ناظر کل
پرسنل مدیریت
"ناظر کل"

به نام خدا

با تشکر از همه دوستان خصوصا خانوم نورا با تاپیک زیباشون

خب شاید همه یه جورایی بعضی محدودیتها رو تجریه کرده باشن،اما بحث چادر و پوشش با همه چی فرق داره....

واقعا برا یک مرد سخته و اگه هم بگیم درک میکنیم در حد خودمون گفتیم و خلاصه اینکه شما دارید جهاد میکنید...

اما در کل چه خانوما و چه اقایون دقت داشته باشند که تو جامعه ما خیلی چیزا داره به راحتی به خاطر نگاهای دیگران تغییر میکنه شاید خیلی از دختر

خانوما دوس دارند پوششون دینی باشه ولی بخاطر اینکه تو اجتماع ....صداش نکنند شاید نپوشن....

اما سوال کردین از اقایون... خب بین آقایون هم شاید باشن کسانی که بخاطر پوششون یا طرز لباس یا ....بهشون حرفها زده میشه

ولی قبول دارم برا یک خانوم سخت تره ولی خدا فکر اینجا رو هم کرده و به خانوما تحمل و طاقت بیشتری عطا کرده.

Hadii

داره دوست میشه
"کاربر *ویژه*"

اندکی صبر سحر نزدیک است..

ناراحت نشو خواهر من

طرف کم آورده داره خودشو مفتضحانه تابلو میکنه..

اونا یه دخترایی از جنس خودشون میخوان..
خلایق هرچه لایق

به این نکته فکر کنید : شاید این چادری که سر شماست یک رشته نخ از چادریه که سر بانوی عالمین بوده و به شما رسیده.

علی ادمین خوب گفت :
"قرآن و خداوند پاداشی ویژه براتون قرار داده"

نظر خوناشامم خیلی قشنگه : "شما چادری داری که نشون دهنده الگو برداری از سیده زنان عالم هست،پس ناراحتی برای چی؟!"

دوتا مورد ضحا خانوم بسیار عالیه :

اول آنكه مهدي فاطمه عج به حرمت عمه اش زينب س به شما نظر لطف ميكند
دوم آنكه به خاطر چادر انسانهاي بيمار روحي از شما دوري ميكنند و به شما نگاه نمي كنند
جناب منتظر هم عالی گفتن : "اینکه شما دارید جهاد میکنید. خدا فکر اینجا رو هم کرده و به خانوما تحمل و طاقت بیشتری عطا کرده."

امیدوارم سایر دوستان نظرات عالی بدن..

ایرانی اسلامی

کاربر حرفه ای
"کاربر *ویژه*"
حجاب نگین و تاج سروری زنه درسته خیلی ها به زن چادری بی احترامی می کنن,خارش میکنن و بهش به چشم حقارت نگاه میکنن اما شما به دلیل اونا نگاه کن که چرا به این چشم بهت نگاه میکنند. بخاطر اینکه چادر شما مانع هوس رانی و چشم چری انها می شود. وقتیکه این رفتار رو ازشون دیدید به یاد ائمه بیفتاد و یادتون باشه که این امانتیه از سوی اونها به شما برای حفظ شما از گناه:bye1:

رفیق امام زمان (عج)

کاربر فعال
"کاربر *ویژه*"
سلام خب منم با نظر همه ی داداشا موافقم......آبجی من تو داری با همین حجابت راه بهشتو به روی خودت باز میکنی، پ بی خیال حرفا و رفتارای پوچ این آدمای کم عقل بی تعصب بی غیرت نادون....خوب گفتم؟؟؟میخوای بیشتر بگم حال کنی باجی؟؟؟؟=))=))=))باور کن منم عینن توام عین خودت چادری ام و عشقم چادره...عشقم حضرت زهرا و حضرت زینب و حضرت رقیه و امام حسینه
میدونی؟؟؟دفه آخری امام حسین گفت:زینب: بگو چادراشونو محکم کنن...بگو زینتاشونو دربیارن...رقیه گفت گوشوارمو درنمیارم این واسه داداشمه...
یا حسین...میبینی؟امام حسینم حتی توی اون لحظه دغدغه اش چادر و حجاب اهل بیتش بود...پس عشقست چادرو...
ولی راستش من این بی احترامیا رو خداروشکر توی شهر خودمون ندیدم اما یه بار رفتیم برج میلاد توی پارکینگ مهمانان ویژه بعد پسره تو ماشین بود همچین منو نگا میکرد انگار چیه!!!
چادر داشتم مث همیشه یه جوری نگام میکرد که انگار به ما نمیاد بریم کنسرت!!! البته داداشم رفتا ما فقط ماشینو اونجا پارک کردیم!!!
خلاصه اینکه نگاه اونا اصلا پشیزی ارزش نداره آبجی جیگر خودممم:x

بالا