دلایل بالا رفتن سن ازدواج

رفیق امام زمان (عج)

کاربر فعال
"کاربر *ویژه*"
سلام به رفييييييق شفيييييييييقم.خانوم جون راه اول تو حل مشكل شناخت چرايي به وجود اومدن اون مشكله اگه من ندونم چرا مشكلم به وجود اومده چه جوري مي تونم حلش كنم و صحبت حاجاقا هاي بزرگوار تو تلوزيون صرفا براي كمك به من و شماتو شناخت اين جور مسائله در ضمن شما چطور به خودت اجازه مي دي اينقد با يقين درباره ي حاج اقا ها قضاوت كني تعدادي از اين حاج اقا هايي كه تو رسانه صحبت مي كنن رو من از نزديك مي شناسم و بعضيا شون حتي براي ازدواج نزديكان من يا حتي خودم هم اقدام كردن در حالي كه با هم هيچ رابطه ي خويشاوندي نداريم .... من از صحبت شما اين برداشتو مي كنم كه انتظار داري تك تك اين بنده خداها دست تك تك دختر پسراي مجردو بذارن تو دست هم كه البته تا جايي كه دستشون برسه اين كارم مي كنن و هستن كسايي كه از اين كار ابا دارن ولي خيلي كمن
مومن اهل بصيرت همه رو با يه چوب نمي زنه
.....
سلام به رفييييييق شفيييييييييقم.خانوم جون راه اول تو حل مشكل شناخت چرايي به وجود اومدن اون مشكله اگه من ندونم چرا مشكلم به وجود اومده چه جوري مي تونم حلش كنم و صحبت حاجاقا هاي بزرگوار تو تلوزيون صرفا براي كمك به من و شماتو شناخت اين جور مسائله در ضمن شما چطور به خودت اجازه مي دي اينقد با يقين درباره ي حاج اقا ها قضاوت كني تعدادي از اين حاج اقا هايي كه تو رسانه صحبت مي كنن رو من از نزديك مي شناسم و بعضيا شون حتي براي ازدواج نزديكان من يا حتي خودم هم اقدام كردن در حالي كه با هم هيچ رابطه ي خويشاوندي نداريم .... من از صحبت شما اين برداشتو مي كنم كه انتظار داري تك تك اين بنده خداها دست تك تك دختر پسراي مجردو بذارن تو دست هم كه البته تا جايي كه دستشون برسه اين كارم مي كنن و هستن كسايي كه از اين كار ابا دارن ولي خيلي كمن
مومن اهل بصيرت همه رو با يه چوب نمي زنه
.....
سلام عزیزم، والا ما که ندیدیم همچین چیزی!!! لاب شما شانس داشتی!!!!خخخخخخخ،به هر حال مهم نیس،اینا حرفایی بود که تو دلم مونده بود و منم آدمی نیستم که از گگفتن حرف دلم بترسم یا از کسی حساب ببرم!!!
بنابراین همیشه حرف دلمو میزنم،هر کی ناراحت شد هم خیلی واسم فرقی میکنه،بهتر از اینه ک تو دلم بمونه و هی حسرت نگفتنشو بخورم خخخخخخ...بچه های گل این انجمن زیبا منو بعد دو سال نیم دیگه خوب شناختن، و با رفتارام و حرفام آشنا هستن،میدوننن اگه حرفی میزنم از روی لجبازی یا بدجنسی نیس،بلکه از رو دلسوزیه،چون دلم میسوزه نه واس خودم،بلکه واسه اونایی که دارن تو جامعه مون به خاطر نداشتن شرایط ازدواج ه روز تن ب گناه هایی میدن که حتی گفتن اسمش هم شرم آوره!!!!

آخرین ویرایش:

رفیق امام زمان (عج)

کاربر فعال
"کاربر *ویژه*"
رفیق خانم کمی داره تند میرید
بابا این حاج اقاها که میگید اونا هم مثل ماها هستن
مسولین بیشتر تو این قضیه گناهکارن--اینا میان راهکارهایی رو میگن همین
سلام درسته،ولی اینو ققبول دارید که حرفشون بیشتر از من و شما برو داره؟؟؟

رفیق امام زمان (عج)

کاربر فعال
"کاربر *ویژه*"
یا علی ! رفیق جان یه نیش ترمز بزنی بد نیستا ! ! خانومم من در مورد قشر وسیع دختر خانومها صحبت کردم و البته به نظر من (نظر شخصی خودم !)زیادم غیر منطقی نیست دختر بخواد از نظر اقتصادی مستقل باشه ( البته میتونه از دو منظر بحث بشه ،هم آسیب داره هم مفیده )وادامه تحصیل یکی از راههای دستیابی به استقلال مالی هست که باعث بالا رفتن سن ازدواج میشه .البته برای جلوگیری از آسیب های بالارفتن سن ازدواج ،میشه ازدواجهای ساده دانشجویی را مطرح کرد.
رفیق عزیز ولی با نظرت در مورد دانشجوها و ادامه تحصیل موافق نیستم.بنظر من همه رشته ها مفیدند وتحصیل باعث گسترش افق دید افراد میشه و فرد آگاه و علمی به دین ومعنویت با دید وسیعتری نگاه خواهد کردوافراد با اخلاقیات خوب و بد در همه قشرها دیده میشه.
سلام بالام جان،درست میگی،استقلال مالی خیلی خوبه،اما خودت میدونی که،بعضی از خانوما متاسفانه یکم بی جنبه تشریف دارن و کافیه خودشون کار کنن و پول دربیارن،دیگه میگن منکه خودم پول دارم،منت شوهرمو نمیکشم،در حالیکه همین حاج آقا ماندگاری خودمون میگفت خدا دوس داره زن از لحاظ مالی به شوهرش وابسته باشه....
تازه شغل داشتن خانومام در صورتی درسته که شوهر راضی باشه...ولی خودت که دانشجو هستی میدونی و حتما از دوستاتم شنیدی،که فلان آشنا یا فلان فامیلمون یا فلان کَس فقط واسه اینکه مدرک داشته باشه میره دانشگا !!!
منم نگفتم همه،گفتم بعضیا ! و نگفتم همه ی رشته ها بلکه گفتم بعضی رشته های بدرد نخور که هیچ کمکی دونستنش به مردم نمیکنه!!!
مث کارایی که بعضیا میکنن و همشم به خاطر زیاد بودن پول طرفه!مثلا میره پاراگلایدر میگیره تو هوا پرواز میکنه!طرف میره بالن میخره سوار میشه به ما پز میده! یا اون یکی 48 ملیون خرج دختر نوجوونش میکنه که چی؟؟؟پا شه بره اینچئون چین و تو رشته ی تیراندازی با تفنگ شرکت کنه و اول بشه!!منظورم رشته ی تراپه،همونیکه چهارتا بشقابو از رو بیکاری میندازن بالا و این آدم تیرانداز باید با تیر بزنه وسط بشقابه! آخه اینم شد بازی؟؟؟من خودم با آب پاچ همچین وسط بشقابو نشونه میگیرم که نگو!قشنگ میخوره وسطش،اونوقت ولی کسی نمیاد رکورد منو ثبت کنه!کلا منظورم اینه که تراپ بازی نکردن کسی رو نکشته!ملت گشنه ی نون شبشونن!پول ندارن واس بچشون بستنی بخرن،اونوقت این آدم به ظاهر دانا رفته 48 ملیون خرج ورزش گرون دخترش مینه!تازه میگه کاملا راضیم!خب آخه آدم،دوست عزیز،وقتی بچه های به نسبت شما فقیر تر یا بی پولتر همچین چیزایی رو میبینن،دلشون میخواد ،اما باباشون عمرا نمیتونه همچین سرمایه ای بهشون بده،اینجوری شما مورد نفرین اون بچ و خونوادش قرار میگیرین!!!

دید وسیع رو خیلی خوب اومدیا،کلی خندیدم خخخخخخ، همین دید وسیع رو آدمای 1400 سال پیشم داشتن!دانشگام نرفته بودن هیچکدومشون! و از علم امروزی هم چیزی نمیدونستن،اما هم خوش اخلاقتر بودن و هم آدم تر از آدمای ظاهری امروزی!که فقط دنبال پول درآوردن و رو کم کردن فک و فامیلاشونن!والا !!!!

armin57ghazal

کاربر فعال
"منجی دوازدهمی"
سلام درسته،ولی اینو ققبول دارید که حرفشون بیشتر از من و شما برو داره؟؟؟
سلام درسته- حرف اونا بیشتر برو داره اما وقتی که مسوولین به حرف این عزیزان توجه کنن--
یا مقام معظم رهبری این همه به سادگی توصیه میکنن کی توجه میکنه

رفیق امام زمان (عج)

کاربر فعال
"کاربر *ویژه*"
خود رهبرمون به نظر شما زندگی ساده ای دارن؟؟؟؟فک نکنم!!:Big Grin::Big Grin::Big Grin:

راز

داره دوست میشه
"منجی دوازدهمی"
رفیق شفیق وعزیز ! من دانشجو نیستم و خوشبختانه درس ومشق را تموم کردم ومتاسفانه شاغلم:Big Grin:من هروقت حوصله ندارم یا خسته ام میام سراغ حرفای تو هم صادقانه میگی هم شیطنت داری به جان عزیزت الان اصلا حوصله نداشتم از تاپیکت اینقد خندیدم از چشام اشک اومد:Smile:اتفاقا به نظر من که الان خودم تجربه میکنم خانوما باید مدرک را بگیرن یا علمی یا فنی !ولی نرن دنبال کار بزارن برا روز مبادا که اگه در زندگی لازم شد البته در حد ضرورت! اونوقت برن شاغل شن
ببین درخواست بکنیم برا ما فقیر بیچاره ها مسابقه تیراندازی با تفنگ آبی راه بندازن ماهم شرکت کنیم؟بابا خوبه که چون خداییش من تیراندازی عشقمه ولی تو شهر ما یه کلاس داره که وقت اداریه ومن نمیتونم برم.
به قول خودت رک میگم اگه منم پولدار باشم حتما برا دخترم هزینه میکنم:confused:البته با عرض رخصت از محضر جنابعالی!

راز

داره دوست میشه
"منجی دوازدهمی"
اما درمورد آدمای 1400 سال قبل .خدمتتون عرض کنم از کجا میدونی خیلی آدمتر وخوش اخلاقتر بودن حالا ملل متمدن( که ایران هم جزو اون هست ) بله ،ولی 1400 سال پیش خیلی از ملتها وضع فرهنگ وآداب معاشرت وحتی آداب زندگی فردیشون بسیار پایین بود .اون زمان درسته دانشگاه به این معنی نبود ولی برجستگان علم وفن که پیشرفت علمی امروز مرهون تلاشهای همون هاست درس خوندن مطالعه کردن وبه قول معروف دود چراغ خوردن که ره آوردش شده علوم روزگار ما
رفیق جان این را مطمین باش در همه رشته ها چه زیستی چه دینی چه انسانی و... تلاش وتحصیل لازمه والبته یک استاد کامل ! ! ! !

البته دوستان ببخشید ازموضوع اصلی پیچیدیم توی فرعی !

رفیق امام زمان (عج)

کاربر فعال
"کاربر *ویژه*"
رفیق شفیق وعزیز ! من دانشجو نیستم و خوشبختانه درس ومشق را تموم کردم ومتاسفانه شاغلم:Big Grin:من هروقت حوصله ندارم یا خسته ام میام سراغ حرفای تو هم صادقانه میگی هم شیطنت داری به جان عزیزت الان اصلا حوصله نداشتم از تاپیکت اینقد خندیدم از چشام اشک اومد:Smile:اتفاقا به نظر من که الان خودم تجربه میکنم خانوما باید مدرک را بگیرن یا علمی یا فنی !ولی نرن دنبال کار بزارن برا روز مبادا که اگه در زندگی لازم شد البته در حد ضرورت! اونوقت برن شاغل شن
ببین درخواست بکنیم برا ما فقیر بیچاره ها مسابقه تیراندازی با تفنگ آبی راه بندازن ماهم شرکت کنیم؟بابا خوبه که چون خداییش من تیراندازی عشقمه ولی تو شهر ما یه کلاس داره که وقت اداریه ومن نمیتونم برم.
به قول خودت رک میگم اگه منم پولدار باشم حتما برا دخترم هزینه میکنم:confused:البته با عرض رخصت از محضر جنابعالی!
سلام عزیزم،فدای تو،جدی وقتی حال ندارری حرفای منو میبینی قشنگ میخندی؟؟؟؟؟آورین بابا،خوب کاری میکنی،را افتادیا:1:
یکم دیگه پیش بری فک کنم ایستگاه منم بگیری به زودی خخخخخخ=))=))=))
خب باجی،منم عاشق هیجانم،مخصوصا عاشق صخره نوردی و جنگل رفتن و ماهی گرفتن و دنبال حیوونا دوییدن و بازی کرردن باهاشون:1:
بعد تازه عاشق دزد و پلیس بازی هم هستم،عاشق سوار شدن تو جت های جنگی هم هستم،اما خبب وقتی پولشو ندارم دیگه مجبورم
توی رویای خودم پرواز کنم و اینکارا رو تو رویام انجام بدم!!!
در ضمن من منظور همه ی پولدارا نیستن باجی،من میگم،همین پدر به جای اینکه بیاد ایین همه پول صرف تیر اندازی به یه بشقاب بکنه میومد به ملت فقیر و فقیرا و یتیما کمک میکرد حداقل،که لااقل تو اون دنیا یه ثوابی برده باشه و دعایی مینا باعث بهتر شدن جای اون پدرره تو بهشت بشه!به نظرت کسی که این همه پول که خیلیا مشکلشون با نصف این پول یا حتی 5 تومن 5تومن این پول حل میشه،، بیاد و واسه یه بازی مسخره اون مه پول رو هزینه کنه اون دنیا خدا باقیات و صالحات بهش میده؟؟؟یا تیراندازی دخترش جلو نامحرمای خارجو حسنه و کار خوب حساب میکنه؟؟؟؟؟خداوکیلی دییگه!!!!
وگرنه خودم آرزوم این بود با تام کروز و دیوید بکام فیلم اکشن بازی کنم،اما بعدا فهمیدم که همون بهتر نشد،چون اونجوری احتمال گناه خیلی بالا میرفت!بنابراین بی خیالش شدم،وگرنه اونا خیللی بهم پیشنهاد دادن،حتی دیوید التماس میکرد که الناز بیا و تو فیلم ما بازی کن خخخخ،اما من ایمانمو نفروختم:D:D:D:D=))=))=))=)):smart::smart::smart::59::59::59::og::og::og::og:

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: راز
بالا