دلایل بالا رفتن سن ازدواج

armin57ghazal

کاربر فعال
"منجی دوازدهمی"
با سلام خدمت دوستان
خلاصه بگم بنظرتون چرا سن ازدواج در دخترا و پسرا بالا رفته؟؟؟
چه عواملی تو این مسئله دخالت دارن؟
مثلا بگید در مورد دخترا فلان مسایل هست
و در مورد پسرا فلان مسایل-- تا کسی خواست نقد کند بتونه بهتر نقد کنه

armin57ghazal

کاربر فعال
"منجی دوازدهمی"
ظاهرا کسی نظری نداره؟؟!!!!

Mehrban

دوست خوب همه
"منجی دوازدهمی"
سلام
خب در مورد دخترا توقعاتی که دارن بعضا خیلی زیاده مهریه های سنگین و درس و دانشگاه که همیشه قصد ادامه تحصیل دارن:D
پسرا رو نمیدونم ولی خب شاید ب خاطر نداشتن شغل مناسب و درامد کافی تن به ازدواج نمیدن!!!
دوستی های قبل از ازدواج که زیاد شده باعث از بین رفتن اعتماد شده و نمیتونن ب هرکسی اعتماد کنن

رفیق امام زمان (عج)

کاربر فعال
"کاربر *ویژه*"
سلام
خب در مورد دخترا توقعاتی که دارن بعضا خیلی زیاده مهریه های سنگین و درس و دانشگاه که همیشه قصد ادامه تحصیل دارن:D
پسرا رو نمیدونم ولی خب شاید ب خاطر نداشتن شغل مناسب و درامد کافی تن به ازدواج نمیدن!!!
دوستی های قبل از ازدواج که زیاد شده باعث از بین رفتن اعتماد شده و نمیتونن ب هرکسی اعتماد کنن
سلام به همه،ولی هم اندیش جون،مث اینکه عامل همین دوس پسری و دوس دختری از همین آقاپسرا نشات گرفته ها !!! اگه پسرا مث آدم راهشونو برن و دخترا رو نگا نکنن و پیشنهاد یا شماره ندن دیگه دختری نمیره دوس شه که!!! مگه اینکه دختره خودش مریض باشه که بخواد با پسری دوس شه:1:

Mehrban

دوست خوب همه
"منجی دوازدهمی"
سلام به همه،ولی هم اندیش جون،مث اینکه عامل همین دوس پسری و دوس دختری از همین آقاپسرا نشات گرفته ها !!! اگه پسرا مث آدم راهشونو برن و دخترا رو نگا نکنن و پیشنهاد یا شماره ندن دیگه دختری نمیره دوس شه که!!! مگه اینکه دختره خودش مریض باشه که بخواد با پسری دوس شه:1:
نه دیگه عامل دوست پسری و دوست دختری از پسرا نیست فقط که چه بسا الان دخترا بیشتر سمت این چیزا میرن!!!!
دختره اگه سنگین باشه پسری حتی جرات نمیکنه نگاهش کنه چه برسه به اینکه بخواد بهش شماره بده
دختر باید سنگین و با متانت باشه و پسر هم آقا و باوقار باشه

armin57ghazal

کاربر فعال
"منجی دوازدهمی"
سلام به همه
هم اندیش خانم با شما موافقم و نظراتتونو درست میپندارم
اما خانم رفیق کی گفته عامل دوست پسری و اینا از پسرا نشات میگیره؟؟!!!
این از اون حرفا بودا...!!!
درسته که بخاطر عرف جامعه بیشتر پسرا استارت دوستی رو میزنن اما دخترا هم کارخودشونو بلدن
و غیر مستقیم راه رو نشون میدن--اگر عرف جامعه جوری بشه که دخترا پیشنهاد بدن واقعا فاجعه است
خیلی از موضوع دور نشویم

راز

داره دوست میشه
"منجی دوازدهمی"
سلام به نظر من عامل بالا رفتن سن ازدواج دخترها اینه که بیشتر دخترها مایلند ادامه تحصیل بدهند وبا پیدا کردن شغل ،استقلال اقتصادی داشته باشن و وقتی هم که استقلال پیدا کردن لاجرم سنشون رفته بالا و بینششون به زندگی مشترک و فاکتورهای فرد منتخبشون بسیار متفاوت تر از یک دختر زیر 20 سال میشه ،البته وجود آمار بالای طلاق و آسیب های اجتماعی متعدد ازجمله اعتیاد و فساد اخلاقی و الکل و... باعث شده ترس از ازدواج هم رواج پیدا کنه .چنانچه در موارد زیادی من خودم از دخترخانومها شنیدم که میگن : میرم سر کار ووقتم پره ، پول که دارم و مامان بابا نازمو میکشه و مسئولیتی هم ندارم .برا خودم زندگی میکنم دیگه ازدواج میخوام چیکار؟

رفیق امام زمان (عج)

کاربر فعال
"کاربر *ویژه*"
سلام به نظر من عامل بالا رفتن سن ازدواج دخترها اینه که بیشتر دخترها مایلند ادامه تحصیل بدهند وبا پیدا کردن شغل ،استقلال اقتصادی داشته باشن و وقتی هم که استقلال پیدا کردن لاجرم سنشون رفته بالا و بینششون به زندگی مشترک و فاکتورهای فرد منتخبشون بسیار متفاوت تر از یک دختر زیر 20 سال میشه ،البته وجود آمار بالای طلاق و آسیب های اجتماعی متعدد ازجمله اعتیاد و فساد اخلاقی و الکل و... باعث شده ترس از ازدواج هم رواج پیدا کنه .چنانچه در موارد زیادی من خودم از دخترخانومها شنیدم که میگن : میرم سر کار ووقتم پره ، پول که دارم و مامان بابا نازمو میکشه و مسئولیتی هم ندارم .برا خودم زندگی میکنم دیگه ازدواج میخوام چیکار؟
سلام عزیزم،نه آبجی مطمئن باش این حرف خیلی از دخترا نیس،مشکل شماها ایه که ازدواج رو فقط برا دختر و پسرای دانشجو فرض میکنید،در حالیکه تو کشور دختر و پسرای خیلی زیادی هستن که اصلا دانشگاه نرفتن و علاقه ای هم به رفتنش ندارن، بذارید اینجا یکم تند حرف بزنم،خسته شدم از پس مجبور شدم مراعات حال بعضیا رو بکنم! امشب حرف دلمو صریح صریح میوام بزنم،هرکی ناراحت شد مهم نیس چون بالاخره یه نفر باید تلنگری به این ملت ساده بین بزنه!!!
توی پست بعدیم میگم...اینجا جا نمیشه!

رفیق امام زمان (عج)

کاربر فعال
"کاربر *ویژه*"
بله داشتم میگفتم: مشکل ایناییه که میگم...
یه سری دختر و پسر پر توقع پیدا شدن که آتیش ازدواج نکردنو انداختن تو وجود خیلی از دختر پسرایی که واقعا خوبن و توقع زیادی از همسر آیندشون ندارن...
یه سری دختر و پسر احمق پیدا شدن که با ندونم کاریاشون دارن لگد به بخت جوونای خوب مملکت میزنن!!ببخشین اینطور گفتم!!!
یه سری دختر دانشجو ی(بعضیا،نه همه،لطفا گیر الکی ندین)پر توقع و فیس و افاده ای پیدا شدن که فقط دنبال درس خوندن هستن، فک میکنن هرکی درس بخونه آخرتشم میتونه بخره!!!والا به خدا !!! اتففاقا هرکی دانشگاه نرفته اخلاق و رفتارش خیلی بهتر از اوناییه که خیر سرشون رفتن دانشگاه!!! حالا فک میکنن کار خیلی مهمی انجام دادن،نه برادر دانشجوی من ،نه خواهر دانشجوی من،همچینم کار شاقی نکردین،پا شدین رفتین چندتا کتاب خوندین دیگه!!!کتابایی که هیچ دردی رو از ملت دوا نمیکنه،به جز بعضی رشته ها که واقعا باید وجود داشته باشه!!!
البته اونی که واقعی برا رضای خدا و خدمت به خلق خدا میره دانشگاهو من رو چشمام میذارم و بهش احترام خاصی قائلم،اما اوناییکه فقط برا مدرک داشتن میرن دانشگاه، یا مثلا برا تفریح و آزادی بیشتر و نمیدونم از اینجور چیزا !باید بگم که نرفتنتون بهتره!!خلاصه بی خیال،بحث من این نیست،من میگم باشه دانشگاهتو برو اما انقد توقعاتتو بالا نبر که یه روزی بخوری زمین!فک میکنی چون دانشگا رفتی،باید شاهزاده بیاد بگیرتت؟؟؟

یا پسرا ،فک کردین یه دختر شاه پریون باید بیاد زن شما بشه؟؟؟نه این خبرا نیس!!
کی گفته توقع همه ی دخترا بالاس؟؟؟اصلا اینطور نیس! همین یه سری دختری که گفتم اینو ثابت میکنه که یه سِری اسم یه سری دیگه از دخترا رو بد میکنن،و همه ی پسرا فک میکنن که دخترا از دم پر توقع هستن و پول خونِشونو از خواستگار طلب دارن!!!که واقعا این برا دخترای مسلمون و خوب خیلی ضایع و بده!که زندگی رو فقط با مال میسنجن،نه خوبی و پاکی و ایمان اون پسر که به هزار امید اومده خواستگاری اون دختر!!! آبجیای عزیزم، شما باید بدونین اونیکه میاد خواستگاریتون،هم سن شماهاس!فوقش از شما چند سال بزرگتر!اون خیلی وقتی نداشته که بتونه هم خونه داشته باشه و هم ماشین!اما به یه امیدی اومده خواستگاریت! ان شاءالله اگه پایه ی زندگی باشی و واقعا از ته دلت شوهرتو دوس داشته باشی و بهش فشار مالی و استرس مالی وارد نکنی،خودت میبینی که در آینده این شوهر به لطف خدا چه زندگی عالی ای رو برات فراهم خواهد کرد...تو باید پشتوانه ی شوهرت باشی که تو از هرکسی بهش نزدیکتری،حتی از مامان پسره!!!
اگه اون ببینه تو چه همسر خوب و مهربون و پایه و سازگاری هستی،شک نداشته باش که خیلی بیشتر از اینا عاشقت میشه و همیشه سعیش بر اینه که تو رو خوشحال و راضی نگر داره!

فقط کافیه پسره رو باور کنیـــــــــــــد،به خدا اتفاقی نمیفته!!

armin57ghazal

کاربر فعال
"منجی دوازدهمی"
رفیق خانم درست میگید (البته خیلی عصبانی هستید ظاهرا:Big Grin::Big Grin:) البت هر کسی نظر خودشو داره و حتما نظارت همه باهم یکی نیست
خانم راز هم فقط به یک دسته از دخترا (دخترای دانشجو) اشاره کردند و مطمئنا به کل دخترا بسطش نمیدن
خانم راز به توده عظیمی از دخترای دانشجو اشاره کردند که حرفاشون درسته (البته دختر انشجوی خوبم زیاد پیدا میشه)
اما فقط دخترایی که دانشجوهستن رو گفتن و صدالبته خیلی از دخترا دانشجو نیستن
خب درمورد اونا باید بگم که تحصیلات هیچ ربطی به درک و شعور افراد نداره--مثلا من کسایی رو میشناسم که سواد چندانی ندارن
ولی از من خیلی عاقلتر و با اخلاقتر و .... هستن

بالا