امام زمان عجل الله تعالی فرج الشریف

قبیله منتظر

دوست خوب همه
"کاربر *ویژه*"
a%20(12).gif

ss%20(2).gif

%D8%A7%D9%86%D8%AA%D8%B8%D8%A7%D8%B1_%D9%85%D9%87%D8%AF%DB%8C.jpg

etoile_041.gif

عافیت یافتن شیخ حر عاملی

tasaavire-zibaa%20(9).gif

محدث جلیل شیخ حر عاملی در اثبات الهداة فرموده که من در زمان کودکی که ده سال داشتم به مرض سختی مبتلا شدم به نحوی که اهل و اقارب من جمع شدند و گریه می کردند

و مهیا شدند برای عزاداری و یقین کردند که من خواهم مرد در آن شب پس دیدم پیغمبر و دوازده امام را (صلوات الله علیهم) و من در میان خواب و بیداری بودم پس سلام کردم بر ایشان

و با یک یک مصافحه نمودم و میان من و حضرت صادق (علیه السلام) سخنی گذشت که در خاطرم نمانده جز آنکه آن جناب در حق من دعا کرد پس سلام کردم بر حضرت صاحب(علیه السلام)

و با آن جناب مصافحه کردم و گریستم و گفتم ای مولای من می ترسم که بمیرم در این مرض و مقصد خود را از علم و عمل به دست نیاورم، پس فرمود نترس زیرا که تو نخواهی مرد در این مرض

بلکه خداوند تبارک و تعالی تو را شفا می دهد و عمر خواهی کرد عمر طولانی آنگاه قدحی به دست من داد که در دست مبارکش بود پس آشامیدم از آن و در حال عافیت یافتم و مرضم بالکل از من

زایل شد و نشستم و اهل و اقاربم تعجب کردند و ایشان را خبر نکردم به آنچه دیده بودم مگر بعد از چند روز.

hsdf%20(4).gif

قبیله منتظر

دوست خوب همه
"کاربر *ویژه*"

a%20(3).gif

tasaavire-zibaa%20(39).gif

18466567867838162992.jpg

se%20(7).gif

)دوران پس از ظهور)

etoile_007.gif
etoile_007.gif
etoile_007.gif
etoile_007.gif

دوران شكوهمند پس از ظهور حضرت مهدى (عليه السلام) از ديدگاه هاى گوناگون در ضمن احاديث و روايات معصومين (عليهم السلام) به تصوير كشيده شده است:
1 ـ حاكميّت اسلام در سراسر گيتى.

امام صادق (عليه السلام) فرمود: وقتى قائم قيام كند، هيچ سرزمينى نمى ماند مگر اينكه نداى شهادت به يگانگى خدا و نبوّت پيامبر (صلى الله عليه وآله وسلم) در آن به گوش برسد.
2 ـ اقامه كامل حدود الهى.

امام كاظم (عليه السلام) در تفسير آيه 17 سوره حديد فرمود: اين كه خداوند زمين را بعد از مرگش زنده مى كند، مراد اين نيست كه زمين را با باران زنده مى كند، بلكه خداوند مردانى
را برمى انگيزد كه زمين را با احياى عدالت و اقامه حدود الهى زنده سازند.
3 ـ احياى معارف قرآنى.حضرت امام على (عليه السلام) در ذكر دست آوردهاى قيام حضرت مهدى (عليه السلام) مى فرمايند: آن زمان كه مردم قرآن را طبق هواهاى خويش توجيه كرده باشند
او رأى و فكر آنان را به سمت قرآن سوق مى دهد و آن را در خدمت حقايق قرآنى قرار مى دهد،پس به شما نشان خواهد داد كه چگونه كتاب و سنّت فراموش شده و مفاهيم زنده آن را احيا خواهد كرد.
4 ـ نابودى ستم و برقرارى عدالت.

رسول خدا (صلى الله عليه وآله وسلم) فرمود:
مهدى از فرزندان من است. او را غيبتى هست. هنگاميكه ظهور كند، زمين را از عدل و داد آكنده سازد همانگونه كه از ظلم و ستم پر شده باشد.
5 ـ تجديد اسلام.

امام باقر (عليه السلام) فرمود: آنچه پيامبر (صلى الله عليه وآله وسلم) انجام داد او نيز انجام مى دهد، بنيان هاى پيشين را درهم مى شكند، چنان كه رسول اللّه (صلى الله عليه وآله وسلم)
امرجاهليّت را در هم شكست. و او اسلام را دوباره از سر مى گيرد.
6 ـ كمال دانش در بين مردم.

امام صادق (عليه السلام) فرمود: علم بيست و هفت حرف است. همه معارفى كه پيامبران (عليهم السلام) آورده اند، فقط دو حرف است. وقتى كه قائم ما قيام كند بيست و پنج حرف ديگر
علم را ابراز كند و آن را در بين مردم گسترش دهد.
7 ـ رشد عقلى.

امام باقر (عليه السلام) فرمود: وقتى قائم ما قيام كند، خداوند دست بر سربندگان نهد و عقول آنان را جمع كند و سامان بخشد و فكر و انديشه آنان را كامل گرداند.
8 ـ امنيت و آسايش.

از صحف ادريس (عليه السلام) نقل شده كه: در زمان خروج قائم آل محمد (عليه السلام) به زمين امنيّت بخشيده مى شود، ضرر رسانيدن به هم و ترس از يكديگر از بين مى رود.

واميرالمؤمنين (عليه السلام) فرمود: در آن زمان زنى بين عراق تا شام پياده مى رود در حالى كه هيچ كس و هيچ چيز او را نمى ترساند.
9 ـ يگانگى و محبّت در بين مردم.

اميرالمؤمنين (عليه السلام) فرمود: اگر قائم ما قيام كند،...كينه و ستيزه و جدل از دل هاى بندگان برود.
10 ـ تطهير زمين از گناه.

امام صادق (عليه السلام) در بيان حال مردم پس از ظهور حضرت مهدى (عليه السلام) فرمود:

مردم در زمين به نافرمانى خدا نمى پردازند.

tasaavire-zibaa%20(106).gif

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: Ali

قبیله منتظر

دوست خوب همه
"کاربر *ویژه*"
a%20(14).gif

tasaavire-zibaa%20(27).gif

mahdi9.jpg

se%20(1).png

نامه یامام زمان عجل الله تعالی فرج الشریف به شیخ مفید

tasaavire-zibaa%20(54).gif

(قسمت اول)

نامه‏ ای به برادر با ایمان و دوست رشید ما،أبو عبد اللّه محمد بن‏ محمد بن نعمان شیخ مفید که خداوند عزت وی را مستدام‏ بدارد.

سلام خداوند بر تو ای کسی که در دوستی ما به زیور اخلاص‏ آراسته ‏ای و در اعتقاد و ایمان به ما دارای امتیاز مخصوصی‏ هستی.ما در مورد نعمت وجود تو خداوند یکتا را سپاسگزاریم.
از پیشگاه مقدس خداوندی استدعا می‏کنیم که برسید و مولای ما حضرت محمد بن عبد اللّه(صلی الله علیه و آله) و خاندان او درود و صلوات پیاپی و بی ‏نهایت خویش را نازل فرماید.
از آن‏جا که در راه یاری حق و بیان سخنان و نصایح ما صادقانه‏ کوشیدی،خداوند این افتخار را به شما ارزانی داشته و به ما اجازه‏ فرموده است که با شما مکاتبه کنیم.

شما مکلف هستید که اوامر و دستورات ما را به دوستان ما برسانی.خداوند عزت و توفیق اطاعتش را به آنان مرحمت فرماید و مهمّات آنان را کفایت کرده،در پناه لطف خویش محفوظشان‏ دارد.

با یاری خداوند متعال در مقابل دشمنان ما که از دین‏ خداوند روی برگردانده ‏اند،براساس تذکرات،استقامت کن‏ و با خواست الهی،دستورات ما را به آنان که از تو می‏ پذیرند و گفتار ما را که موجب

آرامش آن‏ها است،ابلاغ کن.با این‏که ما براساس فرمان خداوند بزرگ و صلاح واقعی ما و شیعیانمان تا زمانی که حکومت در دنیا در اختیار ستمگران‏ است در نقطه‏ ای دور و پنهان از دیده‏ ها

به سر می‏بریم،ولی‏ از تمام حوادث و ماجراهایی که بر شما می‏گذرد کاملا مطلع‏ هستیم و هیچ چیز از اخبار شما بر ما پوشیده نیست.از خطاها و گناهانی که بندگان صالح خداوند از آن‏ها دوری می‏کردند

ولی اکثر شما مرتکب آن شدید نیز با خبریم.از عهدشکنی د‏ها و پشت سرگذاشتن عهد و پیمان‏ها با اطلاعیم.گویی این‏ها از لغزش‏های خود خبر ندارند.با همه این گناهان،ما هرگز امور شما

را مهمل نگذاشته،شما را فراموش نمی‏کنیم و اگر عنایات و توجهات ما نبود،مصائب و حوادث زندگی،شما را در بر می‏گرفت و دشمنان،شما را از بین می‏بردند.

hsdf%20(7).gif

• Like

قبیله منتظر

دوست خوب همه
"کاربر *ویژه*"
S%20(32).gif

hsdf%20(2).gif

01895139066089704959.gif

1398346196459727_large.jpg

01895139066089704959.gif

نامه ی امام زمان به شیخ مفید

se%20(1).png

)قسمت دوم(

پس از خداوند بترسید و تقوی پیشه کنید و به خاندان رسالت مدد رسانید.

در برابر فته‌هایی که پیش می‌آید و البته عده‌ای در این آزمایش و برخورد با فتنه‌ها هلاک می‌شوند، مقاومت کنید و البته همه اینها از نشانه‌های حرکت و قیام ما هستند. اوامر و نواهی ما

را متروک نگذارید و بدانید که علی‌ رغم کراهت و ناخشنودی کفار و مشرکان، خداوند نور خود را تمام خواهد کرد.

تقیه را از دست ندهید...

من ولی خدا هستم، سعادت پویندگان راه حق را تضمین می‌کنم.

پس سعی کنید اعمال شما طوری باشد که شما را به ما نزدیک سازد و از گناهانی موجب نارضایی ما را فراهم نماید بترسید و دوری کنید.

امر قیام ما با اجازه خداوند به طور ناگهانی انجام خواهد شد و دیگر در آن هنگام توبه فایده‌ای ندارد و سودی نبخشد.

عدم التزام به دستورات ما، موجب می‌شود که بدون توبه از دنیا بروند و دیگر ندامت و پشیمانی نفعی نخواهد داشت.

ای شیخ مفید!

خداوند شما را با الهامات غیبی خود ارشاد و توفیقات خویش را در سایة رحمت بی‌پایانش نصیب ما فرماید.

etoile_041.gif

• Like

قبیله منتظر

دوست خوب همه
"کاربر *ویژه*"
a%20(3).gif

ss%20(3).gif

45825198882248076573.gif

25.jpg

se%20(1).png

اولین سخن امام زمان بعد از ظهور

ss%20(12).gif

هنگامى که خداوند اذن ظهور به امام مهدى (عجل الله فرجه) بدهد، آن حضرت براى اصلاح جهانى قیام مى کند و در کنار خانه خدا در میان رکن و مقام از سیصد و سیزده یار
با وفایش که فرماندهان لشکرى و کشورى حکومت حقه هستند بیعت مى گیرد، و نخستین جمله اى را که بر زبان جارى مى فرماید، آیه (بقیة الله...) است ،

چنان‌که امام باقر (علیه السلام) مى فرماید:

هنگامى که مهدى (علیه السلام) ظاهر شود ، پشت خود را به خانه کعبه تکیه مى دهد و اولین سخنى که مى گوید ، این آیه شریفه است:

(بَقِیَّةُ اللَّهِ خَيْرٌ لَّکُمْ إِن كُنتُم مُّؤْمِنِينَ وَمَآ أَنَاْ عَلَيْكُمْ بِحَفِيظٍ)

hsdf%20(5).gif

• Like

قبیله منتظر

دوست خوب همه
"کاربر *ویژه*"
a%20(14).gif

64204417305383464569.gif

32.jpg

64204417305383464569.gif

تجزیه و تحلیل یاران حضرت

tasaavire-zibaa%20(115).gif

امام صادق (علیه السّلام) در تفسیر آیه ی 80 سوره ی هود، که در آن آمده حضرتلوط (علیه السّلام) به قوم سرکش و تبهکار خود فرمود:

(لَو أَنَّ لِی بِکُم قُوُّةً آوِی إِلی رُکنٍ شَدِیدٍ)

ای کاش در برابر شما قدرتی داشتم یا تکیه گاه و پشتیبان محکمی در اختیار من بود.

فرمودند:

« منظور از قوّة ، همان قائم علیه السّلام است و منظور از رکن شدید (پشتیبان محکم) 313 نفر از یارانش هستند»

آری، حضرت لوط (علیه السّلام) آرزو می کند که ای کاش مردانی مصمّم ، با قدرت روحی و جسمی کافی و هم پیمان های نیرومند همانند 313 نفر مردانی که هسته مرکزی حکومت جهانی

حضرت مهدی (علیه السّلام) را تشکیل می دهند ، در اختیار داشت تا قیام کند و با تکیه بر قدرت، با فساد و انحراف مبارزه نماید. و طبق روایتی می خوانیم آن ها هم چون پاره های آهن،

محکم استوار هستند.

18782829129571089250.png

(بحارالأنوار- ج52- ص343)

tasaavire-zibaa%20(54).gif

• Like

قبیله منتظر

دوست خوب همه
"کاربر *ویژه*"
se%20(9).gif

68776817583157689706.gif

%D9%85%D9%87%D8%AF%DB%8C-%D8%AC%D8%A7%D9%86.gif

68776817583157689706.gif

تربیت کننده ی جهان...

se%20(2).gif

خدمت حضرت آیت الله بهاءالدینی (رضوان الله تعالی علیه) بودیم ، یکی از رفقا سوال کرد:

آقا در زیارت آل یس آمده است:

«السلام علیک یا داعی الله و ربانی آیاته»

سلام بر تو ای دعوت کننده ی انسان ها به خدا و سلام بر تو ای ربانی آیات خدا.

این «ربانی آیاته» یعنی چه؟

من اول یک معنی عادی و ساده برایش بگویم:

خدای منان یک آیات جسمانی دارد ویک آیات ربانی ، ما تمام آیات ربانی را ، تمام علمای ربانی را ، تمام آثار ربانی را وقتی در کنار امام زمان (علیه السلام) می گذاریم همه هیچ هستند ،

اوبه تنهایی نشانه تمام عیار و کامل و جامع ربانی آیات خداست و تمام اعمالش بوی خدا میدهد.

اما معنی که آیت الله بهاءالدینی فرمودند:

«ربانی آیاته»

یعنی مربی نفوس

یعنی تربیت کننده ی جهان

یعنی تربیت کننده انسان و غیر انسان امام زمان (علیه السلام) است.

ایشان مشغول تربیت من و شماست ، حالا من نفهمم ، با خبر باشم یا با خبر نباشم...

tasaavire-zibaa%20(82).gif

(کتاب چهارده گفتار پیرامون ارتباط معنوی با حضرت مهدی)

tasaavire-zibaa%20(15).gif

• Like

قبیله منتظر

دوست خوب همه
"کاربر *ویژه*"

se%20(6).gif

ss%20(8).gif
ss%20(8).gif
ss%20(8).gif
ss%20(8).gif

62433878675795494513.jpg

tasaavire-zibaa%20(24).gif

ایثار و از خود گذشتگی

tasaavire-zibaa%20(33).gif

یکی از راه های رسیدن به محضر مبارک و نورانی آقا امام زمان (علیه السلام)

ایثار است.

یعنی انسان یک خواهش های نفسانی دارد ، یک محبت های مجازی به دنیا دارد و اگر موفق شد و از شهوت گذشت ، از غضب گذشت و از دنیا گذشت و عبور کرد ، به برکت

ایثار و از خودگذشتگی و پا روی نفس اماره گذاشتن ، به خدا می رسد ، به امام زمان می رسد ، به حقایق و معارف می رسد.

شرط اساسی ایثار و از خود گذشتگی است.

ss%20(3).gif

(چهارده گفتار پیرامون ارتباط معنوی با حضرت مهدی)

etoile_041.gif

• Like

قبیله منتظر

دوست خوب همه
"کاربر *ویژه*"

S%20(32).gif

tasaavire-zibaa%20(25).gif

emamzaman.jpg

se%20(1).png

راه های ارتباط با امام زمان...

etoile_007.gif
etoile_007.gif
etoile_007.gif
etoile_007.gif
etoile_007.gif
etoile_007.gif
etoile_007.gif

طهارت نفس

اولین طریق عالی برای زیارت حضرت مهدی (علیه السلام) انجام دادن واجبات و ترک معاصی و گناهان است.

ما اگر در کلاس پاکی به این مراتب برسیم:

1-اعضا وجوارح ما پاک از گناه بشود.

2-ذهن و افکار ما از خیالات و اوهام پاک بشود.

3-قلب ما از رذایل اخلاقی پاک بشود.

اگر در این سه بُعد طهارت پاک بشویم ، آن گاه است که راه به سوی امامزمان (علیه السلام) مانند اتوبان و شاهراه باز است.

عزیزا کاسه ی چشمم سرایت میان هر دو چشمم خاک پایت

از آن ترسم که غافل پا نهی تو نشینه خار مژگانم بـه پـایـت

می دانی بابا طاهر در این دو بیت شعر چه می گوید ، خیلی جالب است…

یعنی کسی که عاشق امام زمان است کسی که طالب ملاقات و دیدار است ، نه تنها گناه نمی کند ، بلکه مراقب است تا خار مژه ی چشمش نیز در پای حضرت فرو نرود ،

یعنی مراقب است مبادا دل حضرت آزرده شود حتی با انجام عمل مکروه.

se%20(4).gif

)چهارده گفتار پیرامون ارتباط معنوی با حضرت مهدی(

• Like

قبیله منتظر

دوست خوب همه
"کاربر *ویژه*"
S%20(32).gif

ss%20(10).gif

05211631855089758718.jpg

se%20(7).gif

راه های ارتباط با امام زمان

sterne27.gif

گریستن بر اباعبدالله (علیه السلام)

چگونه گریستن بر امام حسین (علیه السلام) مرا به امام زمان (علیه السلام) پیوند می دهد؟

عاملی که باعث شده است من از امامم بریده ام ، پرده ضخیم گناه و رذایلاست و من نمی توانم آقایم را با شناخت زیارت کنم.

عامل بریدگی ، گناه است و گریه بر امام حسین (علیه السلام) به منزله از بین برنده ی گناهان است.

لباس وقتی چرک شود اگر چرک و آلودگی کم است با آب نیز پاک و تمیز می شود اما اگر زیاد کثیف باشد باید از مواد پاک کننده استفاده کرد تا آلودگی و لک لباس از بین برود ،

گاهی انسان قلبش با گفتن یک «یا الله» ، با گفتن یک «یا رب» شکوفا می گردد اما گاهی اوقات بار گناهان سنگین است و نیاز به مواد پاک کننده دارد کهگریه بر امام حسین (علیه السلام)

به منزله همین مواد پاک کننده می باشد.

گریه بر ابی عبدالله الحسین (علیه السلام) تیزآب است...

hsdf%20(2).gif

(چهارده گفتار پیرامون ارتباط معنوی با حضرت مهدی)

tasaavire-zibaa%20(23).gif

• Like
بالا