موضوع بحث ما غیبت است...لطفا یکی یه چیزی بگه...

رفیق امام زمان (عج)

کاربر فعال
"کاربر *ویژه*"

سلام مرسی از نظرت داداش عاشق...شما میگی درباره ی خوبیای یکی حرف بزنی ولی اون نخواد بقیه بدونن غیبته درسته؟؟؟؟
خب من از کجا بفهمم که طرفم میخواد خوبیاشو بقیه هم بدونن یا نه؟؟؟؟؟
مثلا من میام از مداحی کربلایی مجتبی محسنی تعریف میکنم خب از اکجا بدونم اون دلش میخواد من اینارو بگم یا نه؟؟؟:-?

ی چیز دیگه ک من به مطالبم اضافه کنم اینه که اگه اون عیب طرف به همه اشکار باشه و همه ببینن و ما در موردش صحبت کنیم غیبت نیست اما بهتره ما در موردش صحبت نکنیم.
خب مداحی که همه دیدن شما از خوبیش صحبتی کنی ایرادی نداره اما اگه خوبیش به بقیه پنهان باشه و طرف نخواد کسی خوبیشو بدونه اون موقع دیگه غیبت حساب میشه.
بعدشم شما بهتره به تفاسیر مراجعه کنید و تفسیر ایه ی 12 سوره حجرات رو مطالعه کنید با جزئیات نوشته در این باره.

يَا أَيُّهَا الَّذِينَ آمَنُوا اجْتَنِبُوا كَثِيرًا مِّنَ الظَّنِّ إِنَّ بَعْضَ الظَّنِّ إِثْمٌ وَلَا تَجَسَّسُوا وَلَا يَغْتَب بَّعْضُكُم بَعْضًا أَيُحِبُّ أَحَدُكُمْ أَن يَأْكُلَ لَحْمَ أَخِيهِ مَيْتًا فَكَرِهْتُمُوهُ وَاتَّقُوا اللَّهَ إِنَّ اللَّهَ تَوَّابٌ رَّحِيمٌ

اى كسانى كه ايمان آورده‏ايد از بسيارى از گمانها بپرهيزيد كه پاره‏اى از گمانها گناه است و جاسوسى مكنيد و بعضى از شما غيبت بعضى نكند آيا كسى از شما دوست دارد كه گوشت برادر مرده‏اش را بخورد از آن كراهت داريد [پس] از خدا بترسيد كه خدا توبه‏پذير مهربان است .

بازم سلام بر داداش فول اطلاعاتم ...میدونم که این غیبت نیس خب من میگم من از کجا بدونم که اون دوست نداره من خوبیشو بگم؟؟؟یا مثلا دندونپزشکی که خودم خیلی از کارش راضیم خب بایدم ازش تعریف کنم دیگه...چون کارش عالیه
:53:

Sadra75

داره دوست میشه
"منجی دوازدهمی"
خب حالا چ لزومی داره شما ازش زیاد تعریف کنید مثلا در همین حد بگید این دندونپزشکیه کارش خوبه تموم شد رفت دیگه نمیخواد شما موضوع رو کش بدی ک ها امپول بی حسی رو اینطوری میزنه یا مثل لانچیکو دور دست تاب میده یا با ی اشاره دندونو میکشه بدون اینکه ادم بفهمه.همین قدر ک بگید این طرف کارش خوبه تموم شد رفت بعشدم سعی کنید تو این جور چیزا گیر نباشد ک از طرف یا هرکس دیگه تعریف کنید از نظر خود شناسی برای طرف بده.

Sadra75

داره دوست میشه
"منجی دوازدهمی"
سلام

من پرسیدم میگن بیشتر مراجع گفتن از خوبی ها رو جزو غیبت نیست اما بهتره گفته نشه.
شما هم ببین مرجع تقلیدتون کیه اگه ندارید یکی برا خودتون انتخاب کنید و توی مسائل ازشون پیروی کنید.
یا حق

رفیق امام زمان (عج)

کاربر فعال
"کاربر *ویژه*"
سلام..پس دیدی اینکه از خوبی طرف تعریف کنیم غیبت نیس؟؟؟پس بازم تعریف میکنم خخخخخخ=))

بالا