&& قصه های من وچادرم &&

ناجی دلها

معاون مدیریت
پرسنل مدیریت
"معاونت مدیران"
سلام. همه ی ما خاطرات و حکایتهای شنیدنی از حجاب وچادرمون داریم
که مربوط به خودمون یا دوستان نزدیکمون میشه. دوست دارم این تاپیک پر بشه از حکایت های
زیبا وخاطرات قشنگ حجاب وچادر خودمون و نزدیکانمون که از نزدیک دیدیم.

من چادرمو دوست دارم تو خونه همیشه دم دسته برا وقتی که نامحرم بیاد
یه چادرسفید و خوش عطر مخصوص جانماز
چندتا چادرمشکی مخصوص بیرون ...بدون عطر....مشکی مثل یه فرشته ی نگهبان
چادرم دوستی که هم عزیزه هم عزیزم میکنه ...

چادرم دوباره سلاااااااااااااااااااااااام

ناجی دلها

معاون مدیریت
پرسنل مدیریت
"معاونت مدیران"
سلام دوستای خوبم قصه ای که امروز تعریف میکنم تقریبا یه خاطره هست از تعطیلات نوروزی
البته این خاطره به هیچ وجه قصد نداره توهینی به غیر چادری هایی که حجابشون رو رعایت میکنن داشته باشه
بلکه یه خاطره ی شیرین از چادر هست.

یه روز از تعطیلات نوروزی بود و به سمت چشمه ای زیبا در اطراف شهر لردگان رفته بودیم
این شهر از شهرهای استان چهار محال بختیاری هست.طبیعت این استان معرف حضور همه ی شما هست
زیبا،کوهستانی و پر از چشمه وآبشار
وقتی به سمت چشمه ی آتشگاه به راه افتادیم اصلا فکر نمی کردیم این قدر راهش پر پیچ و خم باشه پر از دره بود
تا حالا نرفته بودیم وقتی به نزدیکی روستا رسیدیم و بالا رو نگاه میکردیم انگار از بالای زمین به عمق زمین اومده باشیم
روستا امکانات خیلی کمی داشت .ماشین رو باید یه مسیر خیلی دور پارک میکردیم و به سمت چشمه میرفتیم . کوچه ها اینقدر باریک و سربالایی و سنگلاخی بود که بعضی از مردم برای بالا رفتن و نزدیک شدن به چشمه با الاغ میرفتن .
خلاصه مسیرش کاملا کوهنوردی بود دیگه دوستان . وقتی که راه افتادیم هر کی ما رو میدید می گفت خیلی سخته بالا رفتن ها از ما گفتن.من رو که با چادر میدیدند تعجب میکردن چطور میتونم تا بالا برم . ولی من یه شوق عجیبی داشتم و یه انرژی خاص . آب چشمه که از کوه سرازیر میشد اینقدر منو مجذوب خودش کرده بود که دیگه فقط چشمه و زیبایی خداوند چشمم رو پر کرده بود. خیلی ها از همسفرامون خسته شدند بعضی هاشون نتونستن بیان تا بالا
تو همسفرامون دو تا دختر 10 ساله عزیز هم همرامون بودند که یکیشون جلوتر رفته بود و یکی نزدیک من بود و چون مادرشون هم یه کم خسته بودند یه کم به من نزدیک بودند وقتی میدید من دارم اینجوری با خیال راحت میرم سمت بالا یه کم اومد نزدیک من. دیدم یه کم میترسه پاهاشو رو سنگها بذاره
ولی دستشو نزدیک دست من کرد دستشو با مهربونی فشار دادم و نگاهی بهش کردم ، خندش گرفت گفتم آب چشمه رو میبینی چقدر قشنگه ؟؟؟
به چشمام نگاه کرد و گفت :آره خیلی !!!!!!!
گفتم ببین سرچشمش چجوره پس!!!! بدو بریم بالاتر!!!!
خیلی ذوق کرده بود اونم نگاهشو دوخت به آب دست منو محکم گرفت و همراه من اومد خیلی خوشحال بود منم ازاینکه دیگه نمیترسه خوشحال بودم .
حالا دیگه رسیده بودیم به سرچشمه ، وسط کوه خیلی رویایی و زیبا بود زلالی آب آدم رو جادو میکرد چه حس زلال و پاکی بود.
چادرم از همیشه نزدیکتر بود به من و چه عشق عجیبی به چادرم داشتم . چه خوب همراه من بود و حس میکردم چقدر پر غرورم از اینکه چادر با وسعت حجابش منو دربر گرفته.
حتی کوچکترین مزاحمتی برای رسیدن به کوه و چشمه برام نداشت. چشمه از دل کوه و سنگ زیباتر بود و چادر هنوز زیباتر
با چادر میشه پا به پای بقیه شاید هم پر انرژی تر صعود کرد.

چادر مصونیت است نه محدودیت.

زینب

کاربر حرفه ای
"بازنشسته"
من اصلا از چادر خوشم نمیومد

دبیرستان برامون اجباریش کردن .تا چند روز مدرسه نرفتم :-w

اخرش با گریه و زاری و اخم و ناراحتی سرم کردم و راهی مدرسه شدم :hear::h11:

از اون روز تا حالام تو رودر واسیش موندم

یه جور توفیق اجباری

از چادر خوشم نمیاد اما سرم میکنم خودمم نمیدونم چرا:-?

امروز میگم از فردا نمی پوشم و فردا میگم....

اما سالهای ساله می پوشم . خودمم موندم چرا خوشم نمیاد ولی استفاده میکنم ؟
:don't know::-/

ناجی دلها

معاون مدیریت
پرسنل مدیریت
"معاونت مدیران"

Mehrban

دوست خوب همه
"منجی دوازدهمی"
هم اندیش جان قدر گوهر هنرمند رو خدا میدونه ...چادری بودن با حفظ عفت عین هنرمندیه
کاملا درسته ولی منظور از هنر اینه که امروزه اکه بتونیم افرادی رو با چادر اشنا کنیم ارزشش بیشتره تا اینکه فقط خودمون فوایدشو بدونیم..

ناجی دلها

معاون مدیریت
پرسنل مدیریت
"معاونت مدیران"
کاملا درسته ولی منظور از هنر اینه که امروزه اکه بتونیم افرادی رو با چادر اشنا کنیم ارزشش بیشتره تا اینکه فقط خودمون فوایدشو بدونیم..
بله صد در صد هنر بزرگیه که دیگران رو هم آشنا کنیم ...
مثل شهادت که هنر مردان خداست ... حجاب وعفت هم هنر زنان با ایمانه و عین جهاد
البته حرفتون قشنگه ولی خب اینکه بگیم حفظ حجاب به تنهایی هنر نیست یه کم بی انصافی میشه
خدا از هر کسی به اندازه توان و موقعیتش جواب میخواد و اینم بستگی به شرایط ها داره

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: Mehrban
بالا