ایرانیان در زمان ظهور

TarannoM e BaraN

دوست خوب همه
"کاربر *ویژه*"
iraniha.jpg

آیات قرآنی و روایات متعددی است که از نبیاکرم(ص) و ائمه اطهار(ع) نقل شده است در اینکه جوانهای ایرانی زمینهساز ظهور حضرت بقیةالله هستند. این روایات را هم اهل سنت نقل کردهاند و هم علمای شیعه. یکی از آیات قرانی در این باب ، آیه ۲۸ از سورة محمد(ص) است که میفرماید: «و إن تتولَّوا یستبدل قوماً خیرکم».
مضمون آیه این است: اگر شما پشت کردید، منحرف شدید و احکام اسلام را پشت سر انداختید یک عده در آخرالزمان میآیند و به این احکام و ضوابط الهی عمل میکنند. «و ان تتولّوا» اگر شما به اسلام و قرآن و نبیاکرم و ولایت پشت کردید «یستبدل قوماً خیرکم» بدل آورده میشود عوض شما یک عدهای غیر شما که آنها هم در همین منظومه زندگی میکنند.
موقعی که این آیه نازل شد عرض شد یا رسولالله آن اشخاصی که بعد از ما میآیند و بدل و عوض ما هستند و آنها به احکام اسلامی میگروند چه کسانی هستند؟ موقعی که این سؤال از نبیاکرم(ص) شد حضرت سلمان پهلوی ایشان نشسته بودند. حضرت دست گذاشتند روی زانوی سلمان و فرمودند: قوم ایشان.
بعد حضرت فرمودند: «والذی نفسی بیده لوکان الاءیمان منوطاً بالثریّا لتناوله رجال من فارس» ؛ قسم به آن کسی که جان من در ید و قبضه اوست؛ یعنی قسم به خدا، قسم به ذات احدیت اگر ایمان در ثریا باشد ایرانیها به آن دست مییابند و خود را به کمال ایمان میرسانند.
روایتی نقل شده که مفصل است. این روایت را ابن ابی الحدید در شرح نهجالبلاغه (جلد دوم، صفحه ۱۸۴) نقل کرده است. نقل میکند که:
یک روز امیرالمؤمنین(ع) در کوفه مطالبی را بیان میکردند و موعظه و نصیحت میفرمودند، در آن زمان ایرانیها اطراف امیرالمؤمنین(ع) را مثل پروانه گرفته بودند. اشعث ـ که حکمش معلوم است از بزرگان کوفه بود ـ آمد و جریان را دید خیلی به او برخورد و خیلی ناراحت شد که ما عرب هستیم و از بزرگان عرب لکن این ایرانیها آمدهاند و اطراف امیرالمؤمنین(ع) را مثل پروانه گرفتهاند. ناراحت شد و شروع کرد یواش یواش جلو آمدن که: یا امیرالمؤمنین این سرخپوستان، یعنی ایرانیان، اطراف شما را گرفتهاند و بر ما چیره شدهاند و خود را بر ما فضیلت میدهند. امیرالمؤمنین(ع) این کلام را که شنید ساکت شدند و چیزی نفرمودند و از ناراحتی پاهای مبارک خود را به منبر میزدند. صعصة بن صوحان که یکی از اصحاب خاص امیرالمؤمنین(ع) بود بلند شد و فرمود: یا امیرالمؤمنین گوش به این حرفها ندهید شما مطالبی را بفرمایید که تا آخرالزمان در بین عرب و عجم مشخص باشد و شایع باشد.
آنگاه حضرت فرمودند :
شما گمان کردید که من به‏ واسطه این حرفها این جوانان سرخپوست را از اطراف خودم رها و آنها را جواب مى‏کنم؟ هرگز! اگر این عمل را انجام بدهم از جاهلان خواهم بود. اینها دین خدا و اسلام را یارى خواهند کردند. بدانید و آگاه باشید اى اعراب که اگر شما شمشیر زدید و آنها را با اسلام آشنا کردید زمانى میاید که آنها شمشیر میزنند و گردنهاى شما را براى بازگشت به اسلام و قرآن نرم میکنند و آن قبل از ظهور حضرت مهدى (ع) خواهد بود…
احمد حنبل، یکی از علمای اهل سنت، از نبیاکرم(ص) نقل کرده که حضرت فرمودند: خداوند اطراف شما را از ایرانیها پر میکند و اینها چون شیرانی هستند و اهل فرار نیستند و از شما دفاع میکنند و دشمنان شما را نابود میکنند و از غنایم شما هیچ استفاده نمیکنند.
دوستان عزیز ، بزرگان فرمودهاند: «فرج حضرت خیلی نزدیک است»
همه باید بیشتر مقید باشیم، متوجه باشیم. توبه از اعمال گذشته و عزم بر ترک معصیت داشته باشیم.
به نمازهای اول وقت و مخصوصاً تسبیح حضرت زهرا(س) بعد از نمازها اهمیت دهیم. چه آثاری دارد این تسبیح حضرت زهرا(س). هم مشکلگشای امور دنیوی و اقتصادی، هم مشکلگشای امور معنوی و عرفانی است. از هر دو بعد آثار عجیبی برای تسبیح حضرت زهرا(س) است. این را فراموش نکنید.
بعد از هر نماز واجب این دعا یادتون نره ، خیلی زیباست :
اللهم أدخل على أهل القبور السرور ,اللهم أغن کل فقیر , اللهم اشبع کل جائع, اللهم اکس کل عریان , اللهم اقض دین کل مدین , اللهم فرج عن کل مکروب, اللهم رد کل غریب, اللهم فک کل أسیر, اللهم أصلح کل فاسد من أمور المسلمین , اللهم اشف کل مریض , اللهم سد فقرنا بغناک , اللهم غیر سوء حالنا بحسن حالک , اللهم اقض عنا الدین واغننا من الفقر , إنک على کل شئ قدیر
این سفره الطاف الهی رو از دست ندیم ،…
التماس دعا داریم برای همه …

بالا