ادعيه‏ ي حضرت هادی (ع) در روزهاي ماه

نورا

کاربر ویژه
"کاربر *ویژه*"

دعاؤه في اول ليلة من شهر رجب
يا نور النور، يا مدبر الامور، يا مجري البحور، يا باعث من في القبور، يا کهفي حين تعييني المذاهب، و کنزي حين تعجزني المکاسب، و مونسي حين تجفوني الاباعد، و تملني الاقارب، و منزهي بمجالسة اوليائه و مرافقة احبائه في رياضه، و ساقي بمؤانسته من نمير حياضه، و رافعي بمجاورته من ورطة الذنوب الي ربوة التقريب، و مبدلي بولايته عزة العطايا من ذلة الخطايا. اسالک يا مولاي بالفجر و الليالي العشر، و الشفع و الوتر و الليل اذا يسر، و بما جري به قلم الاقلام بغير کف و لا ابهام، و باسمائک العظام، و بحججک علي جميع الانام عليهم منک افضل السلام، و بما استحفظتهم من اسمائک الکرام ان تصلي عليهم و ترحمنا في شهرنا هذا و ما بعده من الشهور و الايام، و ان تبلغنا شهر الصيام في عامنا هذا و في کل عام، يا ذاالجلال و الاکرام و المنن الجسام و علي محمد و اله منا افضل السلام.

» دعاي آن حضرت در شب اول ماه رجب
اي نور هر نور، اي تدبير کننده‏ي امور، اي جريان دهنده درياها، اي برانگيزنده‏ي آنچه در قبرهاست، اي پناهم هنگامي که راه‏ها مرا به رنج اندازد، و ذخيره‏ام هنگامي که راههاي کسب درآمد مرا ناتوان سازد، و مونسم زماني که بيگانگان مرا از خود رانده، و نزديکان از من ملول گردند، و خرسند کننده‏ام به همنشيني اوليائش و هم صحبتي دوستانش در باغ‏هاي بهشتش، و نوشاننده‏ام به سبب انس گيري‏ام به او از آب پاک و بالا برنده‏ام به سبب همنشيني با او از گرداب گناهان به بلندي نزديکي با خودش، و تبديل کننده‏ام به سبب ولايت و دوستي‏اش به عزت بخشش‏ها از ذلت خطاها.
اي مولايم بحق سپيده‏ي صبح و شب‏هاي ده‏گانه، و نماز شفع و وتر و شب آنگاه که فرامي‏گيرد، و به آنچه قلم تقدير بدون انگشت و کف دست بدان جاري گرديد، و به حق نام‏هاي برترت، و به حق حجتهايت بر تمامي مردم - که برترين درودها از جانب تو بر آنان باد - و به حق آنچه از نام‏هاي بزرگت ايشان را محافظت کردي، از تو مي‏خواهم که بر ايشان درود فرستي، و در اين ماه و ماه‏ها و روزهاي بعد از آن ما را مشمول رحمتت قرار دهي، و در اين سال و هر سال ما را به ماه رمضان برساني، اي صاحب جلالت و بزرگواري و عطاهاي بزرگ، و از جانب ما برترين درودها بر محمد و خاندانش باد.

نورا

کاربر ویژه
"کاربر *ویژه*"
پاسخ : ادعيه‏ ي حضرت هادی (ع) در روزهاي ماه

دعاؤه في اول ليلة من شهر رجب
الحمد لله الذي لا تنفد خزائنه، و لا يخاف امنه، رب ان ارتکبت المعاصي فذلک ثقة مني بکرمک، انک تقبل التوبة عن عبادک و تعفو عن سيئاتهم، و تغفر الزلل، و انک مجيب لداعيک و منه قريب، و انا تائب اليک من الخطايا و راغب اليک في توفير حظي من العطايا. يا خالق البرايا، يا منقذي من کل شديدة، يا مجيري من کل محذور، وفر علي السرور، و اکفني شر عواقب الامور، فانت [1] الله علي نعمائک و جزيل عطائک مشکور، و لکل خير مذخور.

» دعاي آن حضرت در شب اول ماه رجب
سپاس خداي را سزاست که خزينه‏هايش زوال نپذيرد، و ايمني گرفته از او بيمي ندارد، پروردگارا اگر مرتکب گناهان شدم به خاطر اعتمادم بر کرم و بزرگواري تو بود، که توبه بندگانت را مي‏پذيري، و از گناهانشان در مي‏گذري، و لغزش‏ها را ناديده مي‏انگاري، و اين که خواننده‏ات را اجابت کرده و به او نزديکي، و من توبه کننده‏ي از خطاهايم، و در افزايش بهره‏ام از عطاهايت به سوي تو روي آورده‏ام.
اي آفريدگار موجودات، اي نجات دهنده‏ام از هر شدت و مشکل، اي پناه دهنده‏ام از هر محذور، سرور و خوشحالي را بر من افزايش بده، و شر عاقبت کارها را از من کفايت کن، و تو خدايا بر نعمتهايت و عطاهاي بسيارت سپاسگزارده شده‏اي، و براي هر خيري ذخيره شده.
پی نوشته ها :
[1] فانک (خ ل).

بالا