سيرى در ملكوت

نورا

کاربر ویژه
"کاربر *ویژه*"

[FONT=&quot]جابر بن يزيد جعفى مى‏گويد: از امام باقر عليه السلام پرسيدم: مراد از ملكوت[/FONT][FONT=&quot] [/FONT][FONT=&quot] آسمان و زمين كه به حضرت ابراهيم خليل الله عليه السلام، ارائه نمودند چيست؟ همان[/FONT][FONT=&quot] [/FONT] [FONT=&quot]واقعه‏اى كه خداوند متعال در قرآن شريف آن را يادآور شده و مى‏فرمايد: «و كذلك نرى[/FONT][FONT=&quot] [/FONT][FONT=&quot] ابراهيم ملكوت السموات والارض‏» ; «و اين چنين ملكوت آسمان‏ها و زمين را به[/FONT][FONT=&quot] [/FONT] [FONT=&quot]ابراهيم نشان داديم.» پس ديدم كه دست مبارك خود را به جانب آسمان برداشت و به من[/FONT][FONT=&quot] [/FONT] [FONT=&quot]فرمود: نگاه كن تا چه مى‏بينى؟ من نورى ديدم كه از دست آن حضرت به آسمان متصل شده[/FONT][FONT=&quot] [/FONT][FONT=&quot] بود، چنانكه چشم‏ها خيره مى‏شد. آنگاه به من فرمود: ابراهيم عليه السلام ملكوت[/FONT][FONT=&quot] [/FONT] [FONT=&quot]آسمان و زمين را چنين ديد. امام باقر عليه السلام در اين لحظه دست مرا گرفته و به[/FONT][FONT=&quot] [/FONT] [FONT=&quot]درون خانه برد. لباس خود را عوض كرده و فرمود: چشم برهم بگذار! بعد از لحظاتى گفت[/FONT][FONT=&quot]: [/FONT][FONT=&quot] مى‏دانى در كجا هستيم؟ گفتم: خير. فرمود: در آن ظلماتى هستيم كه ذوالقرنين به آن جا[/FONT][FONT=&quot] [/FONT] [FONT=&quot]گذر كرده بود. گفتم: اجازه مى‏دهيد كه چشم‏هايم را باز كنم. فرمود: باز كن اما هيچ[/FONT][FONT=&quot] [/FONT] [FONT=&quot]نخواهى ديد. چون چشم گشودم در چنان تاريكى بودم كه زير پايم را نمى‏ديدم[/FONT][FONT=&quot]. [/FONT] [FONT=&quot]اندكى رفتيم باز هم فرمود: جابر! مى‏دانى در كجائى؟ گفتم: خير. امام فرمود[/FONT][FONT=&quot]: [/FONT] [FONT=&quot]بر سر چشمه‏اى كه خضر از آن آب حيات خورده بود، قرار دارى[/FONT][FONT=&quot]. [/FONT] [FONT=&quot]آن حضرت همچنان مرا از عالمى به عالم ديگر مى‏برد تا به پنج عالم رسيديم[/FONT][FONT=&quot]. [/FONT] [FONT=&quot]فرمود: ابراهيم عليه السلام ملكوت آسمان‏ها را اين چنين كه تو ملكوت زمين را ديدى[/FONT][FONT=&quot] [/FONT][FONT=&quot] مشاهده كرد[/FONT][FONT=&quot]. ... [/FONT] [FONT=&quot]او ملكوت آسمان‏ها را ديد كه دوازده عالم است و هر امامى كه از ما از دنيا[/FONT][FONT=&quot] [/FONT][FONT=&quot] برود، در يكى از اين عالم‏ها ساكن مى‏شود تا آنكه وقت ظهور قائم آل محمد صلى الله[/FONT][FONT=&quot] [/FONT] [FONT=&quot]عليه و آله فرا رسد. امام باقر عليه السلام دوباره فرمود: چشم بر هم بگذار و بعد از[/FONT][FONT=&quot] [/FONT] [FONT=&quot] لحظه‏اى فرمود: چشم بگشا! چون چشم گشودم خود را در خانه آن حضرت ديدم. آن بزرگوار[/FONT][FONT=&quot] [/FONT][FONT=&quot] لباس قبلى خود را پوشيد و به مجلس قبلى برگشتيم. من عرض كردم: فدايت‏شوم چه قدر از[/FONT][FONT=&quot] [/FONT] [FONT=&quot]روز گذشته؟ فرمود: سه ساعت[/FONT][FONT=&quot]. [/FONT]

منبع:مرکزجهانی اطلاع رسانی ال بیت ع

بالا