دینتان را چطور انتخاب کردید؟

نورا

کاربر ویژه
"کاربر *ویژه*"
[h=1]
[/h]

من یک مسیحی هستم. آدمها چطور به دینی اعتقاد پیدا می کنند که در اکثر موارد خودشان آنرا انتخاب نکرده اند؟ چند نفر از شمایی که الان این مقاله را میخوانید همان دین پدر و مادرتان را دارید و چند نفر از والدین شما هم به دین اجداد خود معتقد هستند؟

آیا این مسئله ارتباطی با تکرار دارد؟ اگر والدینتان در طول زندگی با آن کنار آمده اند، شما هم می توانید همینطور باشید یا اگر آنها به کلیسا میروند شما هم باید همینکار را بکنید. اگر آنها همه پولشان را برای دوران بازنشستگیشان پس انداز کرده اند و ۴۰ ساعت در هفته کار می کردند، با همه سختی هایی که شما هم منتقل می شده است، پس شما می توانید دقیقاً همان کار را انجام دهید.

من اطلاعات زیادی درمورد سایر دین ها و مذاهب ندارم اما درمورد مسیحیت خوب می دانم. من بعنوان یک مسیحی، غسل تعمید داده شده بودم و هر یکشنبه به کلیسا می رفتم. مهمترین مسئله برای من درمورد رفتن به کلیسا، آن تنقلاتی بود که بعنوان پاداش در مدرسه دریافت می کردم. واقعاً نمی توانم بگویم از آن کلاسهایی که در کلیسا شرکت می کردم چی یادم هست یا واقعاً چی یاد گرفتم.

اما یادم می آید والدینم اعتقادی درمورد یک خدا در من ایجاد کرده بودند و اینکه خدا مالک همه چیز است. اگر من بد می شدم خدا اصلاً دوست نداشت ولی اگر خوب می شدم خدا دوستم می داشت و اگر خوب تر می شدم حتی ممکن بود روزی به بهشت بروم و بهشت جای بسیار خوب و زیبایی است.

شما هم همینطور به دینتان اعتقاد پیدا کردید؟ یعنی دقیقاً همان راه پدر و مادرتان، خانواده و دوستانتان را دنبال کردید بدون اینکه کوچکترین فکری درمورد آن بکنید و چون مشکلی با آن نداشتید پس برایتان خوب بوده است؟ یا جزء آندسته از آدم ها هستید که شدیداً مذهبی هستید و به هیچ وجه ممن نیست که مذهبتان اشتباه بوده باشد. بدون شک می دانید که موظفید پیام دینتان را به همه جای دنیا برسانید.

شاید هم جزء آن گروه اندک از آدم ها هستید که درمورد دین دوران کودکی خود مطالعه کرده اند و الان راه دیگری را برای خود پیدا کرده اند. شاید هم کسی متقاعدتان کرده است که دین آنها بهتر از دین شماست و الان دین خود را کنار گذاشته و به دین آنها پیوسته اید و می بینید که چقدر شادتر و خوشبخت تر زندگی می کنید.

اینکه دینم انتخاب خودم نبوده باعث شد که درمورد دین های دیگر مطالعه کنم تا ببینم کدام یک کاملتر و بهتر است. تا حدودی متوجه شده ام که اسلام بهترین و کاملترین دین است. الان خیلی سردرگم تر از قبل هستم اما دیگر هیچوقت به دین دوران کودکیم برنگشتم. گاهی اوقات فکر می کنم که دنیا بدون دین تحریف شده و چیزی مثل دولت که ما را کنترل کند، چگونه خواهد شد. هر دو اینها خیلی خوب توانسته اند این باور را در ما ایجاد کنند که دنبال خیر و صلاح ما هستند

زینب

کاربر حرفه ای
"بازنشسته"
پاسخ : دینتان را چطور انتخاب کردید؟

ما دینمونو انتخاب نمی کنیم .

واسمون انتخای میکنن
بعد که انتخاب شد(دین ابا اجدادی) بهش اعتقاد راسخ پیدا میکنیم.

البته خدا رو صد هزار مرتبه شکر که شانس اوردیم

و اجدادمون بهترین دین رو داشتن و
این انتخاب بهترین انتخاب بوده برای ما
:53:

MeLoDy

کاربر فعال
"کاربر *ویژه*"

راستش من شنیدم که میگن انسان قبل از به دنیا امدنش دینه خودشو انتخاب میکنه و بعد به دنیا میاد خدا ازش سوال میپرسه و طبقه جوابه خودمون خداوند خانواده ما رو انتخاب میکنه

نورا

کاربر ویژه
"کاربر *ویژه*"

ما دینمونو انتخاب نمی کنیم .

واسمون انتخای میکنن
بعد که انتخاب شد(دین ابا اجدادی) بهش اعتقاد راسخ پیدا میکنیم.

البته خدا رو صد هزار مرتبه شکر که شانس اوردیم

و اجدادمون بهترین دین رو داشتن و
این انتخاب بهترین انتخاب بوده برای ما
:53:

بله زینب جان شانس اوردیم که پدران ما مسلمان بودند و انهم شیعه!!!!!!!!!

یعنی بهترین انتخابها در میان ادیان!!!!!!!

اما خداوند این تقلید کورکورانه از ما را هرگز نخواهد پذیرفت!!!

او از ما اطاعتی میخواهد همراه با اگاهی!!!!!!

زینب

کاربر حرفه ای
"بازنشسته"

راستش من شنیدم که میگن انسان قبل از به دنیا امدنش دینه خودشو انتخاب میکنه و بعد به دنیا میاد خدا ازش سوال میپرسه و طبقه جوابه خودمون خداوند خانواده ما رو انتخاب میکنه

این عجیب ترین جوابی هست که شنیدم!!!!!!!!!!!!

قبل از تولد!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

مگه ادم قبل از تولد قدرت انتخاب داره ؟درک داره ؟

زینب

کاربر حرفه ای
"بازنشسته"

بله زینب جان شانس اوردیم که پدران ما مسلمان بودند و انهم شیعه!!!!!!!!!

یعنی بهترین انتخابها در میان ادیان!!!!!!!

اما خداوند این تقلید کورکورانه از ما را هرگز نخواهد پذیرفت!!!

او از ما اطاعتی میخواهد همراه با اگاهی!!!!!!

عزیزم منم عرض کردم دینمون رو واسمون انتخاب میکنن
بعد خودمون که به رشد عقلی رسیدیم و قدرت انتخاب و داشتیم بهش اعتقاد راسخ پیدا میکنیم

که اجدادمون بهترین انتخاب ممکن رو داشتن .
و خدا روشکر

MeLoDy

کاربر فعال
"کاربر *ویژه*"

این عجیب ترین جوابی هست که شنیدم!!!!!!!!!!!!

قبل از تولد!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

مگه ادم قبل از تولد قدرت انتخاب داره ؟درک داره ؟

بله قبل از این دنیا یک دنیا دیگه هم هست که انسان ها دینشونو انتخاب میکنن
منم وقتی شنیدم مثله شما تعجب کردم ولی برام مدرکایی آوردن که فهمیدم این حرف درسته

زینب

کاربر حرفه ای
"بازنشسته"

بله قبل از این دنیا یک دنیا دیگه هم هست که انسان ها دینشونو انتخاب میکنن
منم وقتی شنیدم مثله شما تعجب کردم ولی برام مدرکایی آوردن که فهمیدم این حرف درسته

ایدا جون ممنوم
من این موضوع رو تا حالا نشنیدم
میشه لطفا هر زمان که وقت داشتین دلایل و بذارین
خیلی دوست دارم بیشتر در این مورد بدونم
واقعا صحت داره؟
دوستان دیگه واقا تایید میکنید؟

behz@d

بی وفــا

با سلام بنظر من اين نظريه اشتباه هست...با توجه به نوشته هاي كتب هاي آسماني انسان تماما سرنوشت خودش رو در اين دنيا تايين ميكنه:53:
شايد من اشتباه كنم...اما نظر من هم همين هست...بنظر من بايد انسان بعد از 18 سالگي دينش را در عقلانيت كامل انتخاب كند:53:

MeLoDy

کاربر فعال
"کاربر *ویژه*"

با سلام بنظر من اين نظريه اشتباه هست...با توجه به نوشته هاي كتب هاي آسماني انسان تماما سرنوشت خودش رو در اين دنيا تايين ميكنه:53:
شايد من اشتباه كنم...اما نظر من هم همين هست...بنظر من بايد انسان بعد از 18 سالگي دينش را در عقلانيت كامل انتخاب كند:53:

با سلام خدمت شما میخواستم بگم این نظره من نیست من اینو در کلاس های مهدویت شنیدم و برام مدرک آوردن من هم پذیرفتم گفتم به اطلاع شما دوستان هم برسونم
متشکرم

بالا