تــحــلـــیـــل تـــرانــه شـــاهــیــن نــجــفـــی

nazanin

کاربر با تجربه
"کاربر *ویژه*"
ســـلـــام

وقـت هـمـه ی دوسـتـان بـه خـیـر

امـروز مـی خـواسـتـم در مـورد اتـفـاقـی که اخـیـرا افـتـاده یـکـم مـطـلـب بـذارم (آخره update بودنه منه...)

نـمـی دونـم شـاهـیـن نـجـفـی رو مـیشناسید یا نه راستشو بخوایید منم تا یکی دو هفته پیش نمی شناختمش ظاهرا یه رپر ایرانیه که توی آلمان زندگی می کنه

این آقا طرفدارایی تو ایران هم داشت البته تا چند هفته قبل چون الان بعضی از طرفداراش واقعا از آهنگی که خونده بدشون اومده و دیگه طرفدارش محسوب نمی شن

اینشون یه آهنگی خوندی با اسم نقی که در مورد امام هادی (ع) که جد امام زمان عزیزمون هست ایشون توی این آهنگش توهین ها و حرف های بسیار رکیک به امام هادی (ع) زده میگن خیلی بد بهشون توهین کرده من متن ترانه شو نه خوندم جایی و نه شنیدم ولی اونایی که شنیدن خیلی ناراحت و غمگین بودند و یه جورایی داغ دلشون تازه شده بود

این مطالب رو نوشتم کسایی که خبر ندارن هم بدونن چرا این پستا رو زدم و شاهین نجفی کیه

اول یه مطلبی که دوست عزیزم تو وبش گذاشته بود رو با اجازش واستون می ذارم این پست در مورد یکی از ترانه های شاهین نجفیه که توش چند تا بیت رو نامفهوم میخونه و یکی از هواداراش بعد از این افتضاحی که شاهین نجفی به بار میاره می ره تحقیق میکنه و تو اینترنت می ذاره تا همه بدونن منظورش از اون چند تا بند چی بوده

nazanin

کاربر با تجربه
"کاربر *ویژه*"
آهنگ شاهین نجفی قطعه ای رو خونده بود که در طول آهنگ سه مرتبه تکرار شد. متن این قطعه: به اسم اعظم شر و چش سه و تن مانا به تثلیث دو سر کوه مخفی وخط ناخوانا به آلت مقدس حالت نامیر آتش شر اعظم یاختو سینا رژی ناکی وناوش لی یوادش کوخنی ربی سنی خوراتنو لهلی به عینی تو تیری سیکس راخنا حنی لنا حونی ژرا عنی و عدی مارح وت یارب زج هدجس

در ابتدا خیلی از هوادارن شاهین این متن براشون مبهم مونده بود و چندین و چند کامنت در فیس بوک و جاهای مختلف پیرامون این متن فرستاده شد که هیچکدوم از اونها توسط شاهین یا امین وحید پاسخ داده نشد. اما به تازگی یکی از کاربران فیس بوک متنی رو منتشر کرده که در اون در مورد قطعه ذکر شده توضیحاتی داده که قابل تامله:
به اسم اعظم شر و چش سه و تن مانا اینجا خیلی واضح داره میگه به نام شیطان و جانور سه چشم که در انجیل اومده و تن مانا یعنی اون روح جاویدان شیطانی به تثلیث دو سر کوه مخفی وخط ناخوانا تثلیث دو سر منطورش تثلیث دجال ،جانور آخر الزمان و فاحشه بزرگ در انجیله در برابر پدرفپسر روح القدس .جنگ این دو تثلییث در اورشلیم اتفاق می افته که همون کوه مخفیه صیهونه با کتابی که فقط کسانی که به شیطان ایمان داشته باشن می تونن بخونن طبق گفته ی انجیل به الت مقدس حالت نامیر اتش آلت مقدس نماد شیطان پرستهاست منظورش ابلیسک هستش . یعنی زایش جاویدان ابلیس که تو فیلم 666 هم اومده و آتش هم که می دونید نماد شیطان پرستاس شر اعظم یاختو سینا رژی ناکی وناوش اینجا دیگه همش حروفه ابجده حالا اینو بیخیال شید و برید سر بقیه! فقط بدونید این کلمات عربی نیس .اشتباه نکنید اینا حروف ابجده. لی یوادش کوخنی ربی سنی خوراتنو لهلی به عینی تو تیری سیکس راخنا حنی لنا حونی ژرا عنی و عدی ایناجا میگه تو تیری سیکس یعنی 3 تا شیش.یعنیto three six و بقیشم که هنوز رمزگشایی نشده! مارح وت یارب زج هدجس و در نهایت این جمله که رمز این شعره:کافیه کل جمله رو بر عکس کنید : سجده جز برای تو حرام

nazanin

کاربر با تجربه
"کاربر *ویژه*"
حالا برید بشینید ترانه ی رپ گوش کنید هی بهتون میگم این جور چیزا به درد ما نمیخوره الان خدا میدونه چه فحش هایی که تو این ترانه هاشون بهمون ندادن

اصن بیاید از امروز آهنگای رپو تحریف کنیم :))

سال 1391/2/25 ترانه های رپو از زندگیامون دلت کنیم چون محتوای اون ترانه ها جز فحش و بد بیرا و مزخرفات نیست البته من که میگم ترانه گوش ندید چون تو قرآن سوره ی لقمان گفته به لهو و لعب گوش ندید و خودتونو سرگرم اونا نکنید (البته عین آیه نیست ها اون چیزی که خودم درک کردم نوشتم) حداقل اگه هم گوش می دید رپ گوش ندید لطفا

اجرتون با آقا امام زمان (عج)
ehyagareasr.blogfa

!!~Pouya~!!

کاربر ویژه
"بازنشسته"
سلام ، ممنون از مطالبی که گفتید ..
بنده از بعضیا شنیدم که میگن پدر شاهین نجفی درجنگ شهید شده بوده و یه جورایی جز خانواده شهید هستش
که از ایران میره و شروع میکنه به رپ خوندن (چرت و پرت ) و میشه گفت با شبکه ی بی بی سی در ارتباطه و چند بارم در این شبکه صحبت کرده بوده
حتی چند سال پیش واسه سرش جایزه هم گذاشته بودن ودر حال حاضرم بازیش در اینترنت وجود دارد ...

امــا در باره ی آخرین پست شما بگم که ، همه ی رپرها این طور نیستن و در شعرهاشون فحش و بد بیرا نیست ..
چون ریتم آهنگهای رپ تند هستش این طور به نظر میرسه :1::gol:

HIDDEN

خودمونی
"منجی دوازدهمی"
آدم بسیار کثیفی است..

BARF

کاربر جدید
"منجی دوازدهمی"
سلام
اولین پست من تو این انجمن بعد از 2 ماه هست که ثبت نام کردم
فقط اومدم اینو بگم که بحث شاهین نجفی اینی نیست که میگید
چیزی که بنده میخوام توضیح بدم رو اگر مایل باشید میتونم بگم،اگر نخواید هم که هیچی دیگه
بحثش فوق العاده کارشناسی هست این آقا

BARF

کاربر جدید
"منجی دوازدهمی"
ظاهرا کسی از دوستان ابراز علاقه به بحث راجع به این موضوع نکردند
ولی خب بنده سعی میکنم خیلی کوتاه کل جریان شاهین نجفی رو توضیح بدم
خیلی از خواننده ها به توانایی کار شاهین نجفی اعتراف کردن،این موضوع نیاز به جستجو هم نداره،وقتی گوش بدید متوجه میشوید که از نظر موسیقایی فالش های خیلی کمی داره
تکست ها و نوشته هاش خیلی خیلی قوی و فکر شده است
در کل کاری که محسن نامجو و شاهین نجفی میکنن بر میگرده به روانشناسی موسیقی که علم ثابت شده است
چرا که حتی تو قرآن هم اشاره شده که "و رتل القرآن ترتیلا"
چرا که استماع قرآن به همراه موسیقی تلاوت تاثیر. فوقالعاده ای داره
هدف شاهین نجفی از اجرای این آهنگا :
۱.وقتی اولین بار گوش میدید تکست توی ذهنتون میمونه تا حدودی.که این به خاطر موسیقی قوی هست که اجرا میکنه
۲.کم کم با خودتون زمزمه میکنید و ناخود آگاه به سوی دوباره گوش دادنش میرید
۳.با گوش دادن دوباره شما کم کم میرید به سمت علاقه مندی به موسیقی خواننده
۴.علاقه مندی باعث میشه تا بیشتر گوش بدید و تکست ها رو کاملا حفظ بشید
۵.بعد از این علاقه به شخصیت خواننده
۶. و در آخر هم به اعتقاداتش گرایش پیدا میکنید و وارد جریاناتی میشید که یهودی ها دارن هدایت میکنن
پیشنهادم اینه که هیچ وقت گوش ندید و اگر هم گوش دادید وابستگی. نشید به موسیقیش
یا حق

آخرین ویرایش:

Mr Specific

دوست خوب همه
"کاربر *ویژه*"
سلااام،اونجوری هم که من شنیدم این آدم تحت کشور انگلیس به سر میبره...آدم خوبی نیست اصلا

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: HIDDEN

BARF

کاربر جدید
"منجی دوازدهمی"
در این که این آقا یک شیطانه هیچ شکی نیست
و در این هم که یک اعجوبه است هم شکی نیست
emineim رَپِر بزرگ و قهار کنونی از روی یکی از موزیک های این آقا موزیک ساخته بود

بالا