♛♕♛ آداب همه چی رو اینجا بخونید ♛♕♛

یار آقا

کاربر فعال
"کاربر *ویژه*"
در چند روايت معتبر وارد شده است كه هر كه سقف خانه را زياده از هشت ذرع بلند كند جنيان و شياطين در آن خانه جا مى كنند.

montazer

ناظر کل
پرسنل مدیریت
"ناظر کل"
ضمن تشکر از مطالب خوب این تاپیک:gol:
خوهشمندم سند و یا منبع رو هم قرار بدین تا بتونیم در جاهای دیگه قرار بدیم و اگر محققی برای تحقیق خودش به این مطالب مراجعه کرد دچار مشکل نشه.

یار آقا

کاربر فعال
"کاربر *ویژه*"
ضمن تشکر از مطالب خوب این تاپیک:gol:
خوهشمندم سند و یا منبع رو هم قرار بدین تا بتونیم در جاهای دیگه قرار بدیم و اگر محققی برای تحقیق خودش به این مطالب مراجعه کرد دچار مشکل نشه.

ممنون از اینکه به نکته باریکی اشاره کردید.فکر کردم در پست اول گفتم.
من تمام این مطالب رو از کتاب های زیر میارم:
1- حلیة المتقین
2- مکارم الاخلاق
3- تحکیم خانواده از نگاه قرآن و حدیث
4- آداب ازدواج و زندگی خانوادگی

montazer

ناظر کل
پرسنل مدیریت
"ناظر کل"
ممنون از اینکه به نکته باریکی اشاره کردید.فکر کردم در پست اول گفتم.
من تمام این مطالب رو از کتاب های زیر میارم:
1- حلیة المتقین
2- مکارم الاخلاق
3- تحکیم خانواده از نگاه قرآن و حدیث
4- آداب ازدواج و زندگی خانوادگی
بله دیدم که نوشتین.ولی فکر کنم وقتی مطلبی نوشته میشه بقیه دوستان هم مشارکت میکنن.واگر ببینن مطلب قبلی منبع داره شاید ترعیب بشن/
بعضی از حستجوها صرفا با جملات صورت میگیره مثلا یکی از آداب رو توسط موتور جستجو میگردند و میان اینجا و شاید اصلا صفحه اول رو نبینه.
اگر مثلا یک نوشته زیرش سند نداره منبعش که به قول شما همون کتاب مکارم الاخلاق رو هم بدون ذکر صفحه هم بگین میشه منبع.
امیدوارم تونسته باشم منظورم رو برسونم.
وقتی خوندین این پستها رو حذف میکنم که بین بحثتون فاصله نیفته.
یا علی

یار آقا

کاربر فعال
"کاربر *ویژه*"
چشم جناب منتظر .ما که زورمون نمیرسه بگیم نه:D.چشم میذارم

یار آقا

کاربر فعال
"کاربر *ویژه*"
آداب سفر
از حضرت صادق ((عليه السلام )) منقول است كه در حكمت آل داود نوشته است كه نبايد كسى سفر كند مگر از براى سه چيز سفريكه توشه آخرت در آن حاصل شود يا سفرى كه باعث مرمت امور معاش گردد يا سفرى كه از براى سيرو لذتى باشد كه حرام نباشد.
حلیة المتقین،باب 14

یار آقا

کاربر فعال
"کاربر *ویژه*"
درحديث ديگرفرمود كه سفركنيد تا بدنهاى شما صحيح شود و جهاد كنيد تا غنيمت دنيا و اخرت بيابيد و حج كنيد تا مال دار و بى نيازشويد.

حلیة المتقین

یار آقا

کاربر فعال
"کاربر *ویژه*"
درحديث ديگر فرمود كه سفر قطعه ايست ازعذاب چون كار شما در سفر ساخته شود زود به اهل خود برگرديد.

حلیة المتقین

یار آقا

کاربر فعال
"کاربر *ویژه*"
شخصى بخدمت حضرت امام موسى آمد و گفت ميخواهم بسفر روم براى من دعا كنيد فرمود: كه در چه روزى ميروى ؟ گفت در روز دوشنبه از براى بركت آنروز زيرا كه حضرت رسول ((صلى الله عليه وآله وسلم )) در روز دوشنبه متولد شده است حضرت فرمود كه دروغ ميگويند حضرت رسول ((صلى الله عليه وآله وسلم )) در روز جمعه متولد شدند و هيچ روز شوم تر از روز دوشنبه نيست حضرت رسول ((صلى الله عليه وآله وسلم )) در آن روز وفات كرد و وحى آسمان ازما منقطع شد و در آن روز حق مارا از ما غصب كردند ميخواهى خبر دهم تراودلالت كنم بروز سهل آسانى كه خدا در آن روز نرم كرد آهن را از براى حضرت داود گفت بلى فرمودكه آن روز سه شنبه است .

حلیة المتقین

یار آقا

کاربر فعال
"کاربر *ویژه*"
اوقات خواب
بدانكه خواب كردن بعد از طلوع صبح تا طلوع آفتاب و ميان نماز شام و خفتن و بعد از عصر مكروه است و پيش از ظهر در وقت گرمى هوا و بعد از نماز ظهر تا عصر، خواب قيلوله است وسنت است .
از حضرت على بن الحسين عليه السلام منقول است كه به ابى حمزه ثمالى فرمود كه خواب مكن پيش از طلوع آفتاب كه من از براى تو دوست نميدارم ، زيرا كه حقتعالى روزى بندگانرا در اين وقت قسمت مينمايد و هر كه در اين وقت در خواب است كه روزى محروم ميشود.

بالا