کدام فرزند نزد امام عزیزتر بود؟

مجنون الحسین

کاربر فعال
"بازنشسته"
[h=2]کدام فرزند نزد امام عزیزتر بود؟[/h]
به نقل از جماران، خانم زهرا مصطفوی نقل میکند: یک وقتی آقای رفسنجانی از قول امام در نماز جمعه گفتند: امام گفتهاند:«احمد که

عزیزترین اولادهای من است...» بعد که ما به امام خرده گرفتیم ایشان گفتند:« من در بین اولادهای مرد گفتم و مردها با زنها مرزشان

دوتاست. از مردها خوب بله! احمد از همه عزیزتره، نه موجود! من نگفتم عزیزترین موجود!

خانم زهرا مصطفوی در خاطراتش نقل میکند: تفاوت بین بچههای خانواده را هنوز هم ما متوجه نشدهایم. الان ایشان شاید حدود سیزده

چهارده نوه دارند. حتی یک نتیجه دو سه ساله هم دارند. البته به استثنای یک پسر کوچک که تازه خدا به برادرم داده است؛ ما حس میکنیم

و به نظر میآید که برای آقا فرق دارد؛ چون هر چه باشد در خانه ایشان هست و حالت اولاد را دارد، اما به طور کلی ما هیچوقت متوجه

تبعیض نشدیم. واقعا نتوانستیم بفهمیم که کدام را بیشتر دوست دارند. اتفاقا یک وقتی آقای رفسنجانی از قول امام در نماز جمعه گفتند:

امام گفتهاند:«احمد که عزیزترین اولادهای من است...» بعد که ما به امام خرده گرفتیم ایشان گفتند:« من در بین اولادهای مرد گفتم و

مردها با زنها مرزشان دوتاست. از مردها خوب بله! احمد از همه عزیزتره، نه موجود! من نگفتم عزیزترین موجود! و واقعاً ما یک بار ندیدیم که

آقا جانب یکی از بچهها را بگیرند و ما واقعا نفهمیدیم که ایشان به کدامیک از ما بیشتر توجه میکنند. چون ایشان درست با روحیه من از امور

مورد علاقهام صحبت میکنند و میپرسند و با خواهر بزرگم و با بچهها و نوهها هم طبق روحیه آنها برخورد میکنند.

(منبع: کتاب هم نفس بهار، ص73)

بالا