به نظر شما این قدر نشناسی از دین از کجا آب می خوره؟

ناجی دلها

معاون مدیریت
پرسنل مدیریت
"معاونت مدیران"
62021086170475668017.gif

87316588114109513388.gif

79150550438882894176.gif

سلام به همه ی دوستان
دوست داشتم همگی راجع به این موضوع نظر بدین
همه ی ما در اجتماع ومحیط منزل وفامیل ودوستان به نوعی باهاش روبه رو شدیم
یه نمونه رو میذارم وشما نظرتون رو بگین که علتهای این اتفاق چیا هستند؟؟؟؟

محرم بود و جلسه ما در هیئتی بود که جوونای بسیار با صفائی داشت. در شهری بودم که در حالت طبیعی و نه غیر عادی جووناش بعد از نماز صبح می خوابیدند

یک شب که شب تاسوعا هم بود مجلس تا حدود ۱۲ شب طول کشید ، فردا شد و شکایت پدرو مادر هایی که:
- چرا جلسه دیر تموم میشه
- نماز بچه هامون قضا نشه یوقت !!
و هزار حرف دیگه

فردا شب ناراحت روی منبر نشستم و گفتم:

اگه بچه ات تا دو وسه نصفه شب بشینه ۹۰ ببینه، نه دیره نه نمازش قضا میشه ولی اگه یه شب توی هیئت امام حسین سینه بزنه و گریه کنه بلا نازل میشه ؟
اگه همسایه ت تا صبح بزنه و بخونه و برقصه همه الحمد لله به لطف خدا خوبین اما اگه صدای عزاداری فقط یه ذره بیاد تو کوچه همه اهل خونه میشن مریض و به توصیه پزشک باید در جای آرام استراحت کنند
(نقل خاطره ای از حجت الاسلام معماری)

!WARNING!

دوست خوب همه
"کاربر *ویژه*"
بسم رب الحسین .. .

هرچیز جای خود!!
اصلا درست نیست

بنده هم ارجاع میدم به نقل از آقای قرائتیه که فکر کنم میگن امام حسین هم راضی نیستن تا دیر وقت سینه بزنید!!
شریعتی هم میگه افسوس میخورم که فقط زخم های حسین را نشان دادیم!!

پ.ن : میشه مجلس رو زودتر برگزار کرد و اول سخنرانی رو گذاشت که مفید تره بعد هم مختصر سینه زنی و روضه و به موقع تمومش کرد ! این میشه شیوه صحیح

حالا اینکه مشکلات دیگه ای از قبیل نود و اینا هم هست به جاش! اونم باید حل بشه! اما دیلل نمیشه بگیم این مشکل باشه! چون فلان مشکل هم هست!!

!Erf@n!

کاربر با تجربه
"بازنشسته"
سلام
البته شخصا قبول دارم که یه سری مسائل هست که تا بوی دین داره خیلی ها انگار گوششون برای شنیدن سنگین میشه......مثلا الان اگه توی مجلس عروسی ی جمع فامیلی دو تا حدیث بگی بعضی ها میگن برو بابا......طوری برخورد میکنن که انگار خیلی بهشون بر خورده.....باز هم مثل همیشه عرض کردم حالا هم میگم..... ریشه این مسائل عدم درک کافی اصول دین هست......... شخصا این مسئله رو ریشه همه چیز میدونممممم....ریشه در همین هست...بقیه مسائل مثل همین موضوع حاشیه هایی هست که با نبود اصول دین بوجود میاد......

!WARNING!

دوست خوب همه
"کاربر *ویژه*"
بسم رب الحسین .. .

حالا اینکه مشکلات دیگه ای از قبیل نود و اینا هم هست به جاش! اونم باید حل بشه! اما دیلل نمیشه بگیم این مشکل باشه! چون فلان مشکل هم هست!!

بسم رب الحسین .. .

این واقعا یکی از مشکلات بزرگه که فلانی رو میخوای بازخواست کنی بگی چرا چنین کاری کردی!! در جواب در دفاع از خود میگه چطور فلانی اینکارو کرد! اون یکی چنین کرد و ال و بل جیمبل کردن حالا به من گیر میدی!!

برادر من اون جای خودش حالا شما اول پاسخ خودت رو بده ! اول بگو چرااینکار کردی این کار اشتباهت رو درست کن بعد بریم سراغ دیگران!!

پ.ن : به طور کلی هر مشکلی جای خودش قرار نیست یک اشتباه دیگه بکنیم و در جواب فقط بتوپیم به مخاطب که فلان کارو شما کردید و از مشکلا خودمون چشم بپوشیم

این شیوه پاسخ گویی در سفسطه سیاسی زیاد استفاده میشه!

ناجی دلها

معاون مدیریت
پرسنل مدیریت
"معاونت مدیران"
هیچکس موافق افراط وتفریط نیست ولی گاهی شرایط ایجاب میکنه
وقتی ساعت خواب خانواده ها کلا تغییر کرده و تا نصف شب بیدارن همه که البته نمیگم دفاع میکنم
ولی خب تا حد امکان این بیداری در چه راهی صرف میشه؟
در راه علم وعبادت باشه که صد درصد نه ازش نهی شده بلکه خیلی هم جا داره
اشکالش چیه بعضی وقتها که فرصت پیش میاد از این راه برای جذب و مطالعه دینی جوونها استفاده بشه؟

زهرا

کاربر با تجربه
"بازنشسته"
62021086170475668017.gif

87316588114109513388.gif

79150550438882894176.gif

سلام به همه ی دوستان
دوست داشتم همگی راجع به این موضوع نظر بدین
همه ی ما در اجتماع ومحیط منزل وفامیل ودوستان به نوعی باهاش روبه رو شدیم
یه نمونه رو میذارم وشما نظرتون رو بگین که علتهای این اتفاق چیا هستند؟؟؟؟

محرم بود و جلسه ما در هیئتی بود که جوونای بسیار با صفائی داشت. در شهری بودم که در حالت طبیعی و نه غیر عادی جووناش بعد از نماز صبح می خوابیدند

یک شب که شب تاسوعا هم بود مجلس تا حدود ۱۲ شب طول کشید ، فردا شد و شکایت پدرو مادر هایی که:
- چرا جلسه دیر تموم میشه
- نماز بچه هامون قضا نشه یوقت !!
و هزار حرف دیگه

فردا شب ناراحت روی منبر نشستم و گفتم:
اگه بچه ات تا دو وسه نصفه شب بشینه ۹۰ ببینه، نه دیره نه نمازش قضا میشه ولی اگه یه شب توی هیئت امام حسین سینه بزنه و گریه کنه بلا نازل میشه ؟
اگه همسایه ت تا صبح بزنه و بخونه و برقصه همه الحمد لله به لطف خدا خوبین اما اگه صدای عزاداری فقط یه ذره بیاد تو کوچه همه اهل خونه میشن مریض و به توصیه پزشک باید در جای آرام استراحت کنند
(نقل خاطره ای از حجت الاسلام معماری)

سلام
این حالت رو هم میشه در نظر گرفت..
اگه تا نصف شب سینه بزنن و نماز صبحشون قضا بشه یا موجب ازار و اذیت دیگران بشن اینجا که قدر نشناسی دین مسلما بیشتره چون یه مستحب باعث شده ی واجبی قضا بشه و حق الناس هم که واجبه رعایت نشده...

ناجی دلها

معاون مدیریت
پرسنل مدیریت
"معاونت مدیران"
سلام
این حالت رو هم میشه در نظر گرفت..
اگه تا نصف شب سینه بزنن و نماز صبحشون قضا بشه یا موجب ازار و اذیت دیگران بشن اینجا که قدر نشناسی دین مسلما بیشتره چون یه مستحب باعث شده ی واجبی قضا بشه و حق الناس هم که واجبه رعایت نشده...

سلام به آبجی زهرا
چند تا نکته توی مطلب بود که دوست داشتم عنایت داشت باشن همه ی دوستان:

1- در شهری بودم که در حالت طبیعی و نه غیر عادی جووناش بعد از نماز صبح می خوابیدند*

2-
یک شب که شب تاسوعا هم بود*

3-
مجلس تا حدود ۱۲ شب طول کشید*

خب اگه ما این سه نکته رو خوب نگاه کنیم میبینیم کمی با بی انصافی برخورد شده
نکته اول اینه در روزهای معمول این جوونا بعد نماز صبح میخوابن معلومه نمازشون قضا نمیشده مخصوصا جمعی که توی هیئت حضور داشتند

نکته بعد اینکه شب تاسوعا بوده و دیگه خودتون حساب کنید فرهنگ جامعه ما توی شب تاسوعا وعاشورا به چه صورت هست (تو پرانتز بگم که توی خیابون نبودن و همراه با سر وصدا ومزاحمت)

و نکته آخر اینه جلسه تا ساعت12 بیشتر طول نکشیده
این نکات رو صد درصد شما دوستان بزرگوار کنار هم بچینین ببینین نظرتون چیه؟

ناجی دلها

معاون مدیریت
پرسنل مدیریت
"معاونت مدیران"
بسم رب الحسین .. .

این واقعا یکی از مشکلات بزرگه که فلانی رو میخوای بازخواست کنی بگی چرا چنین کاری کردی!! در جواب در دفاع از خود میگه چطور فلانی اینکارو کرد! اون یکی چنین کرد و ال و بل جیمبل کردن حالا به من گیر میدی!!

برادر من اون جای خودش حالا شما اول پاسخ خودت رو بده ! اول بگو چرااینکار کردی این کار اشتباهت رو درست کن بعد بریم سراغ دیگران!!

پ.ن : به طور کلی هر مشکلی جای خودش قرار نیست یک اشتباه دیگه بکنیم و در جواب فقط بتوپیم به مخاطب که فلان کارو شما کردید و از مشکلا خودمون چشم بپوشیم

این شیوه پاسخ گویی در سفسطه سیاسی زیاد استفاده میشه!

الان این بازخواسته دقیقا یا یه نوع مقایسه که به نظر من درسته
بله من صحبتهای آقای قرائتی رو کاملا قبول دارم
الان شب نشینی های معمول جامعه هم شده ساعت 12
بعدش الان ساعت 12 دیروقت نیست برا عموم جامعه
مگه هرکی هیئت باشه داره حتما سینه زنی میکنه شاید دارن بحث مذهبی میکنن
شما اشکال اساسی رو تو همچین مواردی پیدا کنین بعد بفرمایید که مقایسه مشکل داره یا نه
به نظرم مقایسه روش غلطی هم نیست اتفاقا خیلی هم جا داره مقایسه برا بیدارشدن
ویکی از راههای منطق وفلسفه هستش که با سفسطه کلی فرق داره

ناجی دلها

معاون مدیریت
پرسنل مدیریت
"معاونت مدیران"
و اما نکته بعدی وسوال دیگر من
همین مزاحمت ها که گاهی من موافقم مزاحمت ایجاد میشه وامام حسین علیه السلام راضی نیستند و کلا خدا هم راضی نیست
گاهی دارم میگم پس همه ی عزاداریها رو شامل نمیشه و مراسم ها رو
شما خودتون بارها وبارها شاهد مراسم هایی هستید که برای جشن های عروسی وعقد وفلان وفلان برگزار میشه
صدای موسیقی هم که تا دلتون بخواد از چند کوچه هم میگذره واقعا
درسته الان معمول شده عروسی ها وجشنها توی تالار برگذار میشه ولی خودم بارها شاهد بودم تازه 12 به بعد از تالار برمیگردن
و سکانس دوم برنامه رو خونه اجرا میکنن:43:
گاهی هم کلا طرف تالار نمیره وخونه برگذار میکنه مراسم رو
خب سوال من اینه چرا همه توی خونه هاشون تحمل میکنن وتذکر نمیدن؟؟؟

!WARNING!

دوست خوب همه
"کاربر *ویژه*"
الان این بازخواسته دقیقا یا یه نوع مقایسه که به نظر من درسته
بله من صحبتهای آقای قرائتی رو کاملا قبول دارم
الان شب نشینی های معمول جامعه هم شده ساعت 12
بعدش الان ساعت 12 دیروقت نیست برا عموم جامعه
مگه هرکی هیئت باشه داره حتما سینه زنی میکنه شاید دارن بحث مذهبی میکنن
شما اشکال اساسی رو تو همچین مواردی پیدا کنین بعد بفرمایید که مقایسه مشکل داره یا نه
به نظرم مقایسه روش غلطی هم نیست اتفاقا خیلی هم جا داره مقایسه برا بیدارشدن
ویکی از راههای منطق وفلسفه هستش که با سفسطه کلی فرق داره

بسم رب الحسین .. .
در مباحثات میگن اگر خواستی پیروز بشی یه راهه اگر میخواید به نتیجه برسی یه راه و یه مسئله!!

این نوع مقایه فقط برای فیتیله پیچ حریف و پیروز شدن استفاده میشه نه نتیجه گیری

بینید ما میگیم کار اشتباهی هست که آدم تا دیر وقت بیدار بمونه حالا برای هر کاری
تا ساعت دو بیدار باشه که نمازش قضا بشه برای هیئت یا نود یا هرچیز دیگه ای و هر برنامه دیگری.

این کار نفسش اشتباهه و شما برای توجیه هیئت دیروقت به جای دفاع میاید میگید چون فلانی فلان برنامه رو شب نگاه میکنه پس هیئت دیروقت مورد نداره؟! چون فلانی تا نصفه شب عروسی میگیره پس هیئت نصف شب هم باید باشه!!؟

هر جفتش اشتباهه ! برنامه و کار اشتباه در یک جا توجیه و دفاعیه کار اشتباه دیگری نیست.

پ.ن : مثل این میمونه یه دزدو بگیریم بگیم چرا دزدی کردی باید مجازات بشی! اون طرف بگه خاوری هم دزدی کرد منم کردم!؟ خوب توجیهش پذیرفتس؟

بالا