"نیایش های شهید"

آسمان

کاربر فعال
"کاربر *ویژه*"
خدايا، كمكم كن تا آنطوري كه تو ميخواهي باشم.
خدايا؛ گناه بسيار كردهام؛ مستحق عذابم، عذابي دردناك. ولي، خدا، به تو اميدوارم.
خدايا! تو توبهپذيري، تو بخشندهاي. ميدانم. ميتوانم با كمك تو و توسل به انبيايت، خشنودي تو را به دست آورم.
خدايا، از گناهم درگذر و كمك كن دگربار گناهي نكنم.
خدايا، كمكم كن تا گناهانم را با كارهاي نيك جبران كنم.
خدايا، عبادتهاي ناقابلم را بپذير؛ و اگر نپذيري، خدايا، من بدبختم بيچارهام.
خدايا، كمكم كن تا خالص براي تو باشم.
خدايا، كمكم كن تا شكر تو را به جاي آرم.
خدايا، كمكم كن تا راه شهيدان، راه مولايم، حسينبنعلي(ع)، را بپيمايم.
محمد دهقاندهنوي

آسمان

کاربر فعال
"کاربر *ویژه*"
پاسخ : "نیایش های شهید"

معبودا، مينگرم قلب سياه دشمنان را، مينگرم قلب شفاف امام را؛
آنگاه ميگويم از ژرفاي وجودم كه «اي رحمان و اي كريم، نگهدارش!»
خدايا، وجود مرا براي لقاي خودت و رساندن عاشق به معشوق آماده ساز، كه من اين را فقط در لقاي تو يافتم و به تمامي محتوا، آن را در شهادت در راه تو ديدم.
بارالها، مرا به سوي خود ببر كه همة عاشقان تو به سوي تو خواهند آمد، آمدني كه در آن شناخت و انتخاب است، آمدني كه عاقبت عاشقان هم بدانجا خواهد بود.
لذا ميگويم: «اي مهربان، ببر مرا كه من نيز عاشق تو هستم.» خدا، از چه بگويم؟ آيا بجز در دل چيز ديگري هم دارم؟ از بزرگي گناهم يا از پهناي بخشش و كرم تو، از كمي طاعتم يا از فراواني معصيتم، از سياهي قلبم يا از غالب بودن نفسم، از چه بگويم؟ و در اينجاست كه دست نياز به سوي تو بلند ميكنم و از اعماق وجودم ميگويم:
كه «اي بخشندة مهربان، كرمي در حق من كن و نيز مرا ببخش و مرا در صف عاشقانت قرار بده!»
دوستان و رفقا و برادران مرا و آناني را كه مخلص درگاه تو هستند همچنان در صراط خودت حفظ بفرما!...
و عاقبت اين نهضت اسلامي را ظهور مهدي(عج) قرار ده.
بارالها، وحدت را بين مسلمين آنچنان محكم گردان كه هيچ صاعقهاي نتواند در آن مؤثر افتد.
احمد دادستان

آسمان

کاربر فعال
"کاربر *ویژه*"

خدايا، بارالها، در حالي كه همه چيز حكايت از مقابلة كفر با ايمان داشت آمدم...
خدايا، قدمهايم را استوار و خلوصم را كامل فرما.
بارالها، مرا بپذير و در جوار خود جاي ده و نعمت نظر به وجه خودت و مصاحبت رسولت(ص) و ائمة اطهار(ع) و مقربين را عطايم كن...
خدايا، مفسدين اين امت را اصلاح بفرما و بينش و هوشياري مقابله با هر حركتي را كه اين نظام را به سوي انحراف از اسلام برد به آنها عطا فرما.
خدايا، امام، اين محور خيمة اسلام را، اين نور چشم خانوادههاي شهدا را حفظ كن.
غلامرضا حنّاني

آسمان

کاربر فعال
"کاربر *ویژه*"

پروردگارا، كريما، رحيما، داورا، اي محبوب محبان، اي معشوق عاشقان، يا غياثالمستغيثين، اي پناه بيپناهان، اي درمان دردمندان، اي سرماية مستمندان، اي نجاتدهندة گمراهان، اي نواي بينوايان، اي نياز نيازمندان، اي اميد اميدواران، كدام جستجوگر به جستجويت برخاست و تو را نيافت و كدام عاشق دلباخته به درگاه لطفت آمد و به وصال تو نرسيد؟
آنان كه در اين درياي پرخروش حيات به جستجويت برخاستند تو را يافتند، و آنان كه به عشق ديدارت با پاي دل به سويت آمدند با ديدة جان به ديدارت نايل شدند.
محسن حبيبيان

آسمان

کاربر فعال
"کاربر *ویژه*"

بارالها، بارها لبيك گفتم و در اين مكان مقدس، در اينجايي كه از هر نقطهاي به تو نزديكتر است، قدم نهادم، ولي گويا خالصانه نبود كه نپذيرفتي.
بارالها، سوگند به نام باجلالت كه اينبار خالصانه رو به سوي تو آوردم. بپذير مرا، ياالله! و من.
اي خدا، بندة ضعيف و درماندة توام كه مرا امر فرمودي براي انجام حوايج و رفع مشكلات بدرگاهت دعا كنم. من هم امرت را اطاعت كردم و به حضورت به خاك ذلت و عبوديت افتادم.
مهديجان، چهقدر دعا كردم كه آن روي ماهت را ببينم و اميدوارم آخرين لحظات عمرم آن رويت ـ كه نميشود آن را به چيزي تشبيه كرد ـ ببينم.
آقاجان، شفيع و واسطه باش ميان ما و خدا.
و اي سالار شهيدان، حسينبنعلي(ع)، خيلي دوست داشتم كه به زيارت قبر شش گوشهات ميآمدم و خاك كربلا را مرهم دردهايم ميكردم.
ولي پروردگار مرا به پيش خود فراخواند، و اميدوارم كه زيارت ديدن خودت در آن دنيا نصيبم گردد.
حسن نوفلاح

آسمان

کاربر فعال
"کاربر *ویژه*"

بارالها، معبودا، تو خودت گفتي صدايم بزنيد تا جوابتان بدهم.
حالا موقع آن رسيده است و به حضور تو با كولهباري از گناه آمدهام.
بندة شرمندهام و روسياهم. از كردههاي خود پشيمانم، يا غياثالمستغيثين، مرا درياب! كه اگر رهايم كني، در جوار شيطان خواهم بود.
و بايد در آتش جهنم تو بسوزم. معبودا، مرا درياب! ديگر گناهانم سنگيني ميكند و تحمل اين سنگيني را ـ كه خشم تو را به همراه دارد ـ ندارم.
طلب مغفرت ميكنم. خدايا، تا به حال جوان بودم. جاهل بودم، انديشهام كوتاه بود، خداوندا، بس است ديگر! دنيا برايم قفس شده است و روحم را آزار و شكنجه ميدهد.
بارالها، معبودا، ميترسم كه در زرق و برق اين دنياي فاني غوطهور شوم و تو را فراموش كنم. پس از تو ميخواهم كه در آخرين لحظات حياتم، شهادت را نصيبم كني.
خداوندا، از تو ميخواهم كه در آخرين لحظات عمرم ـ اگر مصلحت بداني ـ چون ما در اين بيابانها مادر نداريم كه برايمان گريه كند، مادر همة رزمندگان اسلام حضرت زهرا(س) را بر بالينمان برساني.
رسول قرهحسنلو

آسمان

کاربر فعال
"کاربر *ویژه*"

خدايا! شكر و هزار شكر، كه با زنده شدن اسلام واقعى و اين انقلاب، ما را دو مرتبه زنده كردى. و حياتى ديگر دادى. و زندگانى از حالت پوچى به حالت هدف‏دار برگشت. و آن هدف، رسيدن انسان به رشد و تكامل و رسيدن به معراج و سير الهى است.
خدايا! خداواندا! اول از تو مى‏خواهم كه اين بنده‏ى گناهكار خودت را ببخش. كه اگر تو من را نبخشى و نيامرزى چه كسى مى‏خواهد ببخشد؟
خدايا! من ازگناهان گذشته‏ى خودم توبه مى‏كنم. و اميدوارم كه مورد عفو و بخشش تو قرار بگيرم. خدايا زمانى من در گمراهى و نادانى بسر مى‏بردم. تو بر ما منت گذاشتى و اين چنين رهبرى روشن و قاطع و آگاه به ما دادى، كه ما را دو مرتبه زنده كرد. و مفهوم زندگى و زنده كردن رابه ماآموخت.
خداوندا! از تو عاجزانه مى‏خواهم اين اميد مستضعفين جهان را كه فرعونيان زمان، با شنيدن نامش بر خود مى‏لرزند، تا ظهور ولى عصر، امام زمان«عج» نگاه دارى.
خدايا! زمانى من دنيا را پوچ و بى ارزش مى‏دانستم و از خودم و زندگى و انسان‏ها بدم مى‏آمد. هميشه پيش خود فكر مى‏كردم چرا ما را آفريده‏اى و چرا نام ما را انسان گذاشته‏اى؟ در صورتى كه در عمل زندگى ما از حيوان هم بدتر است.
خوب كه فكر مى‏كنم و به زندگى روزمرۀ خودم و اطرافيانم نگاه مى‏كنم، مى‏بينم زندگى ما همچون حيوانات، بلكه بدتر است. چراكه ما هم مانند حيوانات فقط به فكر خوردن و خوابيدن و رشد ظاهرى كردن و بعد هم ازدواج كردن و بعد تشكيل خانواده دادن و بعد از چند سال پيرى و بعد هم مردن میگذرد. در صورتى كه اگر دقت كنيد درست حيوانات هم همين زندگى را دارند.
شهید رجب‏جان احمدى گل

آسمان

کاربر فعال
"کاربر *ویژه*"

ای گشایش بخش دلهای پرغم و اندوه و ای پناه بی پناهان!
بار دیگر به درگاهت روی آورده و حیران و سرگردان به در خانه ات آمده ام.
نادم و پشیمان آمده ام، زیرا در امر اطاعت تو کوتاهی كرده و آن را سبک شمردم، به عصیان پرداختم و چنانکه باید و شاید به طاعت تو قیام نکردم. نادم از اینکه از گناهان و معصیتها مرا نهی کردی و باز در آن اصرار کردم و دیگر اینکه نعمات بیشماری در اختیارم قرار دادی و من در شکر آنها کوتاهی کردم، تو خوبی را براي من خواستی ولی من به خودم ظلم کردم. مرا صدا زدی ولی از تو دور شدم.

بارخدایا! چقدر رحیمی، تو مرا به خود نزدیک کرده و توبه ام را پذیرفتی.
خدایا! من پیش از این به مکان مقدس جبهه که از هر نقطه ای به تو نزدیکتر است قدم نهادم و لبیک گفتم، ولی گویا آمدنم خالصانه نبود که نپذیرفتی.
خدایا! سوگند به نام پرشکوهت که این بار خالصانه روی به تو آورده ام، مرا بپذیر. من بنده ضعیف و درمانده توام، همانگونه که امر فرموده ای برای برآورده شدن حوائج و رفع مشکلاتم به درگاهت دعا میکنم و در حضورت به خاک ذلت میافتم.

خدایا! میدانم مرا دوست داري که با وجود شکستن توبه ام باز مرا پذیرفتی و به من لطف کردی که بار دیگر به این مکان روی آورم، تو زبانم را به حمد و ثنای خود و باطنم را به دوستی ات آشنا و مرا در راهی که در پیش داشتم ثابت قدم كرده اي. تو را شکر میگویم که به من توفیق نیکوکاری و در عمل صالح، تو پایداری بخشیدی. اگر میخواستی استحقاق این را داشتم که عذابم کنی و به کیفر گناهان زشتم برسانی، اما این که از تمامی تقصیرات و لغزشهایم درگذشتی از رحمت بی منتهای توست.
شهید محمد میر

بالا