دورتموند با حذف رئال فيناليست شد

!!~Pouya~!!

کاربر ویژه
"بازنشسته"
دور برگشت نيمه نهايي ليگ قهرمانان اروپا
[h=1]دورتموند با حذف رئال فيناليست شد[/h]
[h=2] تيم فوتبال بروسيا دورتموند با حذف رئال مادريد به فينال ليگ قهرمانان اروپا راه يافت.[/h]
00942839.jpg

در اولين بازي از دور برگشت نيمه نهايي ليگ قهرمانان اروپا تيم فوتبال رئال مادريد اسپانيا در حالي در ورزشگاه مملو از تماشاگر سانتياگو برنابئو ميزبان بروسيا دورتموند آلمان بود که در بازي رفت مقابل نماينده ژرمنها با نتيجه 4 بر يک شکست خورده بود.

اين بازي در نهايت با نتيجه 2 بر صفر به سود رئال مادريد به پايان رسيد.

nf00032954-1.jpg

نيمه اول اين ديدار با نتيجه تساوي بدون گل به پايان رسيد.

به گزارش فارس، اين بازي با حملات سنگين رئال مادريد روي دروازه دورتموند شروع شد، حملاتي که برخي از آنها بسيار خطرناک بود و رئاليها تا آستانه فروپاشي دروازه دورتموند پيش رفتند اما در اين امر موفق نبودند.

در دقيقه 14 ماريو گوتسه به دليل مصدوميت مجبور به بيرون رفتن از زمين مسابقه شد و تعويضي اجباري را براي ژرمنها رقم زد.

اما از اواسط نيمه اول دورتموند بازي را به تعادل کشاند و بعضا حملات خطرناکي هم روي دروازه ميزبان ترتيب داد.

nf00032954-2.jpg

در دقيقه 50 لواندوفسکي تا آستانه فرو ريختن دروازه رئال مادريد پيش رفت که شوت محکم او با بد اقبالي با تيرک افقي دروازه رئال برخورد کرد و به بيرون رفت.

در دقيقه 57 مورينيو دست به دو تعويض همزمان کرد تا تيم خود را کاملا هجومي کند بدين ترتيب کاکا و بنزما به جاي کوئنترائو و هيگواين به زمين مسابقه آمدند.

در دقيقه 62 گوندگان بهترين موقعيت دورتموند را در صحنهاي تک به تک از دست داد تا دورتموند نتواند در بازي برگشت هم گل اول بازي را بزند.

در دقيقه 83 کريم بنزما به گل خود اميدها را به اردوي قوهاي سپيد بازگرداند و نتيجه را يک بر صفر کرد تا رئال براي صعود به دو گل ديگر نياز داشته باشد.

فشار حملات رئال مادريد به اوج خود رسيد و سرخيو راموس موفق شد در دقيقه 88 گل دوم را بزند تا رئال مادريد 2 بر صفر پيش بيافتد.

در نهايت بازي با همان نتيجه 2 بر صفر به سود رئال مادريد به پايان رسيد.

بدين ترتيب بروسيا دورتموند با شکست 4 بر 3 رئال مادريد در مجموع دو ديدار رفت و برگشت به فينال ومبلي راه يافت.

nf00032954-3.jpg

!!~Pouya~!!

کاربر ویژه
"بازنشسته"
[h=1]مورينيو: هنوز در مورد فصل آينده تصميم نگرفتهام[/h]
[h=2] ژوزه موينيو مربي تيم فوتبال رئال مادريد اسپانيا روز سه شنبه پس از عدم راهيابي تيمش به ديدار پاياني رقابت هاي ليگ قهرمانان اعلام کرد هنوز در مورد فصل آينده تصميم گيري نکرده است.[/h]
00942210.jpg

وي گفت :«دوست دارم سال آينده در جايي باشم که به من علاقه داشته باشند.»

تيم فوتبال رئال مادريد روز سه شنبه در ديدار برگشت از مرحله نيمه پاياني ليگ قهرمانان اروپا با نتيجه دو بر صفر مهمان خود بروسيا دورتموند آلمان را شکست داد اما از راهيابي به ديدار پاياني اين رقابتها بازماند.

در اين ديدار که در ورزشگاه سانتياگو برنابئوي شهر مادريد در حضور حدود هشتاد هزار تماشاگر برگزار شد کريم بنزما مهاجم فرانسوي رئال مادريد در دقيقه هشتاد و سه و سرخيو راموس در دقيقه هشتاد و هشت گلهاي رئال را به ثمر رساندند.

اما با توجه به پيروزي چهار بر يک دورتموند در ديدار رفت اين تيم در مجموع دو ديدار با نتيجه چهار بر سه به پيروزي رسيد و به ديدار پاياني اين رقابتها صعود کرد.

به گزارش خبرگزاري فرانسه از مادريد، مورينيو در کنفرانس خبري پس از اين مسابقه گفت:«قطعا دوست دارم جايي حضور داشته باشم که مورد علاقه افراد باشم. در انگليس اينگونه بود. در اسپانيا کمي متفاوت است زيرا در اينجا برخي افراد -که بسياري از آنها در سالن کنفرانس حضور دارند- از من متنفر هستند. اما تصميم گيري در اين مورد مشکل است زيرا من باشگاه را دوست دارم. بايد تا پايان فصل صبر کرد.»

وي که در حقيقت تا سال دوهزار و شانزده با رئال مادريد قرارداد دارد، افزود:« من با باشگاه قرارداد دارم و نمي توان اين قرارداد را لغو کرد مگر زماني که دو طرف تفاهم نداشته باشند.»

مورنيو که سومين فصل حضورش را در رئال مادريد سپري مي کند هر چند جدايي اش از اين باشگاه را تاييد نکرد ، بر ماندنش در اين تيم نيز تاکيد نکرد. اين درحالي است که وي در پي حذف در نيمه نهايي سال گذشته ليگ قهرمانان در مقابل بايرن ،ماندنش را در اين باشگاه تاييد کرده بود.

مورينيو خاطر نشان کرد :«مي خواهم فصل را به پايان برسانم، مي خواهم به ديدار پاياني جام حذفي در مقابل اتلتيکو فکر کنم. ما مي خواهيم رقابت هاي لاليگا را نيز در جايگاه دوم به پايان بريم. مابقي مسائل براي پايان فصل و مذاکره با رييس باشگاه مي ماند.»

!!~Pouya~!!

کاربر ویژه
"بازنشسته"
[h=1]رونالدو : مي توانستيم سه گل به ثمر برسانيم[/h]
[h=2] کريستيانو رونالدو مهاجم تيم فوتبال رئال مادريد اسپانيا روز سه شنبه پس از ناکامي تيمش در راهيابي به ديدار پاياني رقابت هاي ليگ قهرمانان اعلام کرد مي توانستيم در اين ديدار سه گل به ثمر برسانيم که نتيجه ديدار را عوض مي کرد.[/h]
00941412.jpg

تيم فوتبال رئال مادريد روز سه شنبه در ديدار برگشت از مرحله نيمه پاياني ليگ قهرمانان اروپا با نتيجه دو بر صفر مهمان خود بروسيا دورتموند آلمان را شکست داد اما از راهيابي به ديدار پاياني اين رقابتها بازماند.

در اين ديدار که در ورزشگاه سانتياگو برنابئوي شهر مادريد در حضور حدود هشتاد هزار تماشاگر برگزار شد کريم بنزما مهاجم فرانسوي رئال مادريد در دقيقه هشتاد و سه و سرخيو راموس در دقيقه هشتاد و هشت گلهاي رئال را به ثمر رساندند.

اما با توجه به پيروزي چهار بر يک دورتموند در ديدار رفت اين تيم در مجموع دو ديدار با نتيجه چهار بر سه به پيروزي رسيد و به ديدار پاياني اين رقابتها صعود کرد.

به گزارش خبرگزاري فرانسه از مادريد، رونالدو گفت:«مي دانيم اگر در دقايق ابتدايي نيمه اول گل مي زديم، نتيجه بازي عوض مي شد. زيرا دورتموند امشب ابتکار عمل لازم را نداشت. همچنين در آلمان نيز نبايد با آن نتيجه مغلوب مي شديم. با اين حال از مسابقه سربلند بيرون آمديم و از هواداران قدرداني مي کنيم.»

اين بازيکن پرتغالي همچنين در مورد ادامه حضورش در رئال مادريد تصريح کرد :«در مورد آينده ام در باشگاه نگران نيستم. من همچنان دو سال قرارداد دارم و نگران تمديد آن نيستم. هر جايي که باشم مي خواهم به روند برد ادامه دهم.نگران ادامه همکاري مورينيو با باشگاه نيز نيستم، من به تنهايي در خصوص همکاري با رئال تصميم گيري مي کنم.»

!!~Pouya~!!

کاربر ویژه
"بازنشسته"

[h=1]گروسکرويتس: شايسته راهيابي به فينال بوديم[/h]
[h=2] کوين گروسکرويتس بازيکن خط مياني تيم فوتبال بروسيا دورتموند آلمان پس از راهيابي تيمش به ديدار پاياني ليگ قهرمانان اعلام کرد شايسته رفتن به فينال بوديم.[/h]
00027531.jpg

تيم فوتبال دورتموند به رغم شکست دو بر صفر در ديدار روز سه شنبه مقابل رئال مادريد با توجه به پيروزي چهار بر يک در ديدار رفت ،در مجموع دو ديدار با نتيجه چهار بر سه به پيروزي رسيد و به ديدار پاياني اين رقابتها صعود کرد.

به گزارش خبرگزاري فرانسه از برلين، گروسکرويتس گفت :«با دو گلي که در پايان مسابقه دريافت کرديم ،بسيار تحت فشار بوديم. با وجود اين نشان داديم تيم بزرگي هستيم و شايستگي راهيابي به ديدار پاياني را داريم.»

وي افزود:«در حال حاضر نمي خواهيم به ويمبلي فکر کنم. هنوز باور اين موضوع برايم مشکل است. در حال حاضر از اين پيروزي لذت مي بريم و از فردا به ديدار پاياني مي انديشيم.»

ورزشگاه ويمبلي لندن ميزبان ديدار پاياني رقابت هاي ليگ قهرمانا در سال جاري است.

سرخيو راموس مدافع رئال مادريد نيز در مورد ناکامي تيمش گفت:«اين موضوع ناراحت کننده است، بعضي مواقع شکست مي خوريم،فوتبال همين است. ما هواداران را نااميد کرديم. از دست دادن ديدار پاياني با نتيجه چنين نزديکي بسيار ناراحت کننده است ، اما موقعيت هاي از دست رفته در نيمه اول براي ما بسيار گران تمام شد.»

!!~Pouya~!!

کاربر ویژه
"بازنشسته"
[h=1]راموس:کاش در دوررفت بهاينخوبي بازي ميکرديم[/h]
[h=2] مدافع رئال مادريد پس از ناکامي از رسيدن به فينال ليگ قهرمانان اروپا گفت: کاش در دور رفت يک نيمه به اين خوبي بازي ميکرديم.[/h]
00942489.jpg

سرخيو راموس پس از حذف در مرحله نيمهنهايي ليگ قهرمانان اروپا مقابل دورتموند با وجود پيروزي 2 بر صفر در سانتياگو برنابئو اظهار داشت: مايه تأسف است. اگر قرار باشد ببازيم بهتر است که با چنين عملکردي شکست بخوريم. فوتبال همين است.

به گزارش فارس، وي ادامه داد: اگر در دورتموند يک نيمه به اين خوبي بازي ميکرديم، الان نتيجه متفاوتي رقم خورده بود.

مدافع رئال مادريد خاطرنشان کرد: هواداران از ما حمايت کردند و مايه تأسف است که از فرصتهايي که در نيمه اول داشتيم استفاده نکرديم.

!!~Pouya~!!

کاربر ویژه
"بازنشسته"
[h=1]کلوپ: دورتموند با تيمي جوان تاريخساز شد[/h]
[h=2] سرمربي جوان بوروسيا دورتموند از اين که تيمش پس از شانزده سال بار ديگر به فينال ليگ قهرمانان اروپا راه يافت، سر از پا نميشناسد و خود را خوشبختترين مرد دنيا ميداند.[/h]
00944593.jpg

هر چند دورتموند در بازي برگشت ليگ قهرمانان اروپا با دو گل برابر رئالمادريد تن به شکست داد، اما اندوخته خوب آنها در بازي رفت باعث شد تا پس از 16 سال به فينال معتبرترين رقابت باشگاهي صعود کنند.

يورگن کلوپ، سرمربي موفق زردپوشان از دستاورد بزرگ تيمش غرق در شادي است و خود را خوشبختترين مربي حال حاضر فوتبال جهان ميداند. سرمربي دورتموند که با عملکرد خوبش در اين تيم مشتريان زيادي پيدا کرده است، پس از پايان بازي اينگونه خوشحالي خود را ابراز کرد: "خوشبختترين مرد جهان هستم. ما از ابتدا خود را تاريخساز نشان داديم. دورتموند با جديت و تلاش به کار خود ادامه ميدهد و در انتظار حريف خود در فينال خواهد بود. براي بالاي سر بردن جام قهرماني تلاش خواهيم کرد. از همين الان بايد اعلام کنم که دورتموند شايسته قهرماني است."

او افزود: "درست است که برابر رئالمادريد تن به شکست داديم اما جواز صعود به مرحله بعد را کسب کرديم که اين بسيار مهم است. به خوبي مي دانستيم که رئال تيمي قوي است و ميتواند شکست دور رفت را جبران کند اما توانستيم آنها را در سانتياگو برنابئو متوقف کنيم. فرصت گلزني خوبي براي لواندوفسکي مهيا شد. اگر آن توپ گل ميشد، همه چيز عوض ميشد و الان بايد حرفهاي ديگري را بر زبان ميآورديم. در کل بايد بگويم که رئالمادريد در دقايق پاياني به خود آمد و دو گل به ثمر رساند. مهم اين است که آنها نتوانستند گل سوم را وارد دروازه "وايدنفلر" کنند و اين ما بوديم که به فينال راه پيدا کرديم. رئاليها در 20 دقيقه اول فرصتهاي زيادي را خلق کردند اما توانستيم بازي را اداره کنيم."

وايدنفلر، سنگربان دورتموند شب درخشاني را در سانتياگو برنابئو پشت سر گذاشت و سهم بسزايي در صعود تيمش به فينال داشت. کلوپ به ستايش از کاپيتان تيمش پرداخت و گفت: "نبايد فراموش کنيم که دروازهباني بزرگ را در اختيار داريم. او يکي از بهترين دروازهبانهاي حال حاضر فوتبال جهان است و در بازي امشب براي ما سنگ تمام گذاشت. از اين دستاورد بزرگ بسيار خوشحالم. اين بازي پر از احساس افتخار براي ما بود. خوشحالم که بعد از 16 سال به فينال ليگ قهرمانان اروپا راه يافتيم."

سرمربي دورتموند در پايان سخنان خود درباره عملکرد هاوارد وب، داور انگليسي اين ديدار گفت: "نميخواهم درباره عملکرد داور صحبتي بکنم اما خطاهاي زيادي روي لواندوفسکي انجام شد. بازيکنان رئالمادريد با تکلهاي خشن خود او را چند بار زدند. راموس بايد هفت کارت زرد دريافت ميکرد. درباره خطاي متس هوملس هم بايد بگويم که آن صحنه را خوب نديدم. فقط ميخواهم در پايان اين را بگويم که دورتموند با يک تيم جوان تاريخساز شد."

!!~Pouya~!!

کاربر ویژه
"بازنشسته"
[h=1]وايدنفلر: دورتموند عالي جنگيد[/h]
[h=2] دروازهبان تيم فوتبال بورسيادورتموند گفت: عالي جنگيديم، عالي هم بازي کرديم اما با ايستادگي خوب به فينال رسيديم.[/h]
00942780.gif

شب گذشته در ديدار برگشت مرحله نيمه نهايي ليگ قهرمانان اروپا بورسيادورتموند 2 بر صفر مغلوب رئال مادريد اسپانيا در ورزشگاه سانتياگو برنابئو شد اما به خاطر برد 4 بر يک بازي رفت، در مجموع 4 بر 3 برنده شد و به پيکار نهايي راه يافت.

به گزارش فارس، رومان وايدنفلر که شب گذشته چند موقعيت گل رئاليها را مهار کرد، اظهار داشت: به تيمم خيلي تبريک ميگويم. دورتموند عالي جنگيد، عالي هم بازي کرد. البته در ابتدا و اواخر اين بازي فشار زيادي را تحمل کرديم. مادريديها هر آنچه که در اختيار داشتند، رو کردند اما توانستيم مقابل اين همه فشار خوب ايستادگي کرده و به ديدار فينال برسيم.

او ادامه داد: ما تا حدي خسته بوديم اما حالا ميتوانيم با علاقمندان جشن گرفته و خستگيها را از تن خارج کنيم.

!!~Pouya~!!

کاربر ویژه
"بازنشسته"

پيروزي بر رئال را جشن ميگيريم
[h=1]رويس: دورتموند ارتشي يکپارچه است[/h]
[h=2] ستاره تيم فوتبال بورسيادورتموند معتقد است يارانش با اتحاد و يکپارچگي بر رئال پيروز شده و به ديدار نهايي راه يافتند.[/h]
00943777.jpg

شب گذشته در ديدار برگشت مرحله نيمه نهايي ليگ قهرمانان اروپا بورسيادورتموند 2 بر صفر در ورزشگاه سانتياگو برنابئو مغلوب رئال مادريد اسپانيا شد اما به خاطر برد 4 بر يک بازي رفت، در مجموع 4 بر 3 برنده شد و به پيکار نهايي راه يافت.

مارکو رويس پس از کسب اين موفقيت اظهار داشت: بازي بسيار سخت و پرفشاري بود. بايد منطقي بازي مي کرديم. رئال هم خيلي به ما حمله کرد اما آن لحظات سخت عاقبت با خوشي به پايان رسيد و مجوز صعود به بازي نهايي را گرفتيم.

وي ادامه داد: نتيجه اين بازي را واگذار کرديم اما دورتموند ميتوانست در اين ديدار هم صاحب چندين گل شود. ما در اين بازي و پيکارهاي قبلي نشان داديم دورتموند، ارتشي يکپارچه است که بازيکنانش شور زيادي به بازي زيبا دارند. از طرفي نشان داديم براي ورود به بازي نهايي چقدر شايسته هستيم. اکنون نيز همه در کنار هم مي رويم که اين موفقيت را جشن بگيريم.

!!~Pouya~!!

کاربر ویژه
"بازنشسته"
[h=1]واتسکه: 20 دقيقه پاياني با رئال را نديدم[/h]
[h=2] مديرعامل باشگاه بورسيادورتموند گفت: به خاطر اضطراب و ناراحتي قلبي 20 دقيقه پاياني بازي با رئال را نديدم.[/h]
00944603.jpg

شب گذشته در ديدار برگشت مرحله نيمه نهايي ليگ قهرمانان اروپا بورسيادورتموند 2 بر صفر مغلوب رئال مادريد اسپانيا در ورزشگاه سانتياگو برنابئو شد اما به خاطر برد 4 بر يک بازي رفت، در مجموع 4 بر 3 برنده شد و به پيکار نهايي راه يافت.

به گزارش فارس، هانس يواخيم واتسکه پس از جدال شب گذشته به خبرنگاران اظهار داشت: بازي بسيار پراضطرابي بود. براي اولين بار در عمرم مجبور شدم به خاطر ناراحتي قلبي از جايم بلند شده و 20 دقيقه پاياني را درست نبينم.

وي ادامه داد: بازي بسيار هيجان داشت. با وجودي که طاقت ديدن بازي را نداشتم، اما گوشم به سرو صداهاي داخل ميدان بود و مرتب به ساعتم نگاه ميکردم. در آن لحظات سخت پاياني فکر همه چيز به ذهنم خطور کرد اما در نهايت خوشحالم آن لحظات سخت عاقبت به پايان رسيد و دورتموند به فينال رسيد.

بالا