اگر میخوای توبه کنی؛ بسم الله

نورا

کاربر ویژه
"کاربر *ویژه*"
دوست خوبم حالا که این صفحه رو باز کردی خواهش می کنم تا اخرشو با دقت بخون

چند سالی است که رهبر معظم انقلاب، سال جدید را به نامی مزین میکنند که با آن نام، خط مشیای برای جامعه تعریف میشود و وزارتخانهها، ادارات، شرکتها و ... بر اساس آن نام برای کارهای خود برنامهریزی میکنند.

خیلی فکر کردم که سال 91 را برای خود چه نامی نهم که برنامه امسالم مشخص شود. وقتی خوب بررسی کردم به این نتیجه رسیدم
که امسال را سال «استغفار برای غصه هایی که به خاطر عدم توکل، خوردم، قرار دهم.»

شاید بپرسید یعنی چه؟ خب روشن است ما در زندگیمان و در کارهای روزمره به خاطر مسائلی که پیش میآید و به خاطر کارهایی که باید انجام دهیم خیلی غصه میخوریم و باعث آزار خود میشویم.

در فلان کارم گره افتاده، رزق مادیام کم شده، مستاجرم، بیمار شدم و یا بیمار دارم، برایم وام جور نشده و ... خیلی موارد دیگر که شما هم به آنها گرفتار هستید.

اما جای سوال دارد که آیا براستی باید چنین باشیم؟! اگر به خدا اعتماد و توکل داریم چرا باید برای هر مورد کوچک و یا بزرگی غصه بخوریم؟ اگر واقعاً خدا را "نعم المولی و نعم الوکیل" میدانیم نگرانیهایمان برای چیست؟!

«... وَ تَوَكَّلْ عَلَى اللهِ وَ كَفَى بِاللهِ وَكِیلاً(نساء، 81)؛ و بر خدا توكل كن كه پشتیبانى خدا كافى است.»
یا الله

مگر غیر از اینست که تمام امور به دست تدبیر خدای متعال میباشد؛ پس این همه دلشوره و غم و غصه برای چیست؟!

راستش وقتی زندگیام را بررسی کردم از خدا خیلی خجالت کشیدم که چقدر در حقش ظلم کردم چون به زبان میگفتم توکل بر خدا، اما در عمل لنگ میزدم.

پس تصمیم خود را گرفتم. امسال را سال «استغفار بر این نوع غصه خوردنها که نتیجه بی توکلی است، قرار دادم؛ تا بدین وسیله هم از آن گناه بزرگ یعنی عدم توکل، توبه و استغفار بطلبم و هم تمرین کنم که عیار توکلم را بالا ببرم که اگر متوکل

شوم در زمره کسانی قرار میگیرم که خدای متعال دوستشان دارد؛ «... فَإِذَا عَزَمْتَ فَتَوَكَّلْ عَلَى اللهِ إِنَّ اللهَ یُحِبُّ الْمُتَوَكِّلِینَ(آل عمران، 159)؛ و چون قصد کاری کنی بر خدای توکل کن، که خدا توکل کنندگان را دوست دارد.

راستش وقتی زندگیام را بررسی کردم از خدا خیلی خجالت کشیدم که چقدر در حقش ظلم کردم چون به زبان میگفتم توکل بر خدا، اما در عمل لنگ میزدم.

پیشنهاد میکنم شما نیز امسال را برای خود، نامی نهید و برای رسیدن به آن تلاش کنید. بالاخره هر کس گناهانی دارد و یا به گناهی عادت کرده است. بیایید و همین امروز تصمیم بگیریم، که فردا دیر است.

پس از تصمیمگیری و نامگذاری، از امام زمان(علیهالسلام) مدد بجویم که ما را در رسیدن به این تصمیم یاری نماید.

حتماً این ضرب المثل یادتان هست که از شما حرکت، از خدا برکت. حرکت یعنی همت و کوشش ما و برکت یعنی توفیق الهی. اگر ما همت کنیم که دیگر گناهی را انجام ندهیم؛ یقیناً خداوند به ما توفیق دوری از آن گناه را عطا میفرماید.

اگر خدایی نکرده عادت به غیبت کردن، دروغ گفتن، خوردن مال حرام، بی احترامی به پدر و مادر و ... دارید، همین امروز برای سال 91 نامگذاری کنید و استغفار و ترک آن گناه را آغاز کنید.

اگر دلتان شکست و آسمان چشمتان بارانی شد،
اول برای تعجیل در فرج امام عصر(عج)
و بعد برای اجابت دعای همه محتاجان، دعا کنید.

شما تصمیم گرفتید برای سال91، چه نامی بگذارید؟

آخرین موضوعات ارسالی این انجمن:

نورا

کاربر ویژه
"کاربر *ویژه*"
پاسخ : اگر میخوای توبه کنی؛ بسم الله

خواهر خوبم امادگی برای ظهور نیاز به مقدماتی دارد
از جمله ترک گناهان برای امادگی ظهور
موفق باشید

داداش مهدی

دوست خوب همه
"کاربر *ویژه*"

خواهر خوبم امادگی برای ظهور نیاز به مقدماتی دارد
از جمله ترک گناهان برای امادگی ظهور
موفق باشید

با من بودید؟
خواهر؟
دست شما درد نکنه!!!
در ضمن باهاتون موافقم.
ولی به نظر من وقت زیادی نداریم که بخوایم هر سال رو یه موضوع تمرکز کنیم!!!
باید تلاشی جهاد گونه داشته باشیم
که ندارم!

به امید ظهور مولا

نورا

کاربر ویژه
"کاربر *ویژه*"

بی توجهی کردم ازتون عذر می خوام
اما این که میگین وقت نداریم رو قبول ندارم
مگر نه اینه که امام زمان عج هزار و اندی ساله که منتظر ما هستند تا ظهور کنند؟؟
منتظر ما هستند تا وجودمون رو از خصلتهای زشت پاک کنیم؟؟
پس باید شروع کرد
محکم و استوار و بقول شما برادر گرامی تلاشی جهاد گونه

داداش مهدی

دوست خوب همه
"کاربر *ویژه*"

شما خیلی ظهور رو دور از دسترس میدونید!!!
البته که اینطور نیست، منم میدونم.
اگه من تازه بخوام امسالو توبه کنم پس کی سالک این راه بشیم؟
درسته اول باید ظرف رو (قلب،دل،وجود) پاک کرد بعد درونشو پر کرد اما ما (امثال من) خیلی عقبیم. تازه این در صورتی است که در مسیر باشیم!!!
اگه امروز مولا اومده بود چی؟
اگه فردا اومد چی؟
چه جوابی بدم؟
این ماه رمضون، محرم، صفر،
فاطمیه وایام الله های دیگه همش برای اینه که ما سرعت بیشتری پیدا کنیم.
که صد البته راه سالار شهیدان نزدیکتر و پر سرعت تره...
تلاش جهاد گونه یعنی این ...
البته اینا نظرات من بودا احتمال خطا هست.
ببخشیدا...

!Erf@n!

کاربر با تجربه
"بازنشسته"

شما خیلی ظهور رو دور از دسترس میدونید!!!
البته که اینطور نیست، منم میدونم.
اگه من تازه بخوام امسالو توبه کنم پس کی سالک این راه بشیم؟
درسته اول باید ظرف رو (قلب،دل،وجود) پاک کرد بعد درونشو پر کرد اما ما (امثال من) خیلی عقبیم. تازه این در صورتی است که در مسیر باشیم!!!
اگه امروز مولا اومده بود چی؟
اگه فردا اومد چی؟
چه جوابی بدم؟
این ماه رمضون، محرم، صفر،
فاطمیه وایام الله های دیگه همش برای اینه که ما سرعت بیشتری پیدا کنیم.
که صد البته راه سالار شهیدان نزدیکتر و پر سرعت تره...
تلاش جهاد گونه یعنی این ...
البته اینا نظرات من بودا احتمال خطا هست.
ببخشیدا...

تشکر از ملکوت گرامی بابت موضوع پیشنهادی
و تشکر از خادم عزیز بخاطر اظهار نظرشان...

خادم عزیز! منظور ملکوت این نیست که ظهور رو دور از دسترس بدونیم.....ما هیچ کدوم نمیدونیم که ظهور چه زمانی به وقوع میپیونده! شاید جمعه دیگه شاید سال دیگه و شاید 100 سال دیگه.........حتی خود شخص آقا اما زمان(عج) نمیدونن چه زمانی ظهور میکنن....
درسته همه علائم نشان دهنده اینه که در آستانه ظهور قرار داریم...اما نمیشه اطمینان داشت.....بخاطر اینه ملاک ما احادیث ائمه اطهار(ع) هست...چون میفرمایند: هرکس زمانی را برای ظهور تعیین کند دروغ گفته..........

منظور کلی بانو ملکوت اینه که هر سالی رو اختصاص به موضوعی بدیم که برای آخرتمون مفید باشه...که اولش هم ذکر کردند که مثل مقام معظم رهبری هر سالی رو برای پیشرفت اعتقادی و اقتصادی کشور نامگذاری میکنن.....
حالا این نامگذاری برای هرکس یه موضوع شخصیه...شما میتونید امسالتون رو سال ظهور و حرکت جهادگونه قرار بدید.......
به نظر شخص بنده حتی اگه یه روز مونده به ظهور آقا بهترین کار برای یه فرد گناهکار و فاسق همون توبه هست.....

دوماه گذشته بنده تازه با کمپینی که به امام هادی(ع) توهین میکردن توی فیس بوک آشنا شدم.....همه خیلی عصبی بودم بابت این موضوع و هم خیلی کنجکاو بودم که بدونم که اونجا چه عقیده کلی دارن؟؟؟!!!!
برای همین با یکی از اون افراد که یه خانم بود و خیلی هم طرفدار داشت (تقریبا صفحه ای که توی فیس بوک داشت300 نفرلایک داشت) و کسی بود که با حرفهاش همه قانع میشدن....
من براش پیام گذاشتم......وبه صورت تقریبا آنلاین باها هم به گفتگو نشستیم.....ولی اون کاملا محترمانه حرف میزد و خیلی توی عقیده و باور که داشت راسخ بود....گرچه شخصیت ایشون بخاطر توهین هایی که توی صفحه فیس بوک داشت یه شخصیت پست در ذهنم ساخته بود...اما گفتم شاید راه هدایتی براش باشه.....لازمه بگم که ایشون خدا رو هم قبول نداشت.....و میگفت تحقیق وسیع کرده و به این نتیجه بی خدایی رسیده.......خیلی بحث کردیم.......بحثهایی که لازم نیست بگم....
به نظر خیلی منطقی حرف میزد اما مشخص بود که سفسطه میکرد.....خلاصه بعد از بحث تقریبا 1 ساعته......آخرین مطلب رو بهش گفتم.....و رفت....

رفت دیگه پیداش نشد......که دیروز اتفاقی دوباره رفتم صفحه ای که توش جز اهانت به ائمه اطهار چیزی نداشت......رفتم دیدم آواتارش و نگاره اصلیشو عوض کرده به نام ( جانم فدای امام هادی) و عنوان امام هادی شرمسارم.......رو گذاشته بود اول فکر کردم که اشتباهی اومدم...ولی دیدم نه خودش.....
میبینید؟ این آدم متوجه اشتباهش شده بود.......چند سالی در کفر به سر برد اما با تفکر متوجه اشتباهش شد......و الان طرفداراش خیلی شوکه شدن......

میخوام بگم همچنین آدمی وقتی متوجه اشتباهش بشه نمیتونه اول اول بره سراغ بحث ظهور آقا.....اول خودش رو اصلاح میکنه......توبه میکنه.....

پس اول خودسازی ......

نورا

کاربر ویژه
"کاربر *ویژه*"

متشکرم از برادر عرفان وبرادر خادم الزهرا

منهم غرق گناهم اما دلم با وجود همه الودگیش هر روز و هر شب به عشق مولا می تپه

Hadii

داره دوست میشه
"کاربر *ویژه*"

ظهور ملي؛ حمايت از حقیقت و سرمايه ی شیعه