یک توصیه از آَیت الله شاه آبادی برای شب اول قبر

مجنون الحسین

کاربر فعال
"بازنشسته"
[h=2]یک توصیه از آَیت الله شاه آبادی برای شب اول قبر[/h]

یک توصیه از آَیت الله شاه آبادی برای شب اول قبر

حضرت امام (ره) از آیت الله شاه آبادی نقل می کنند که :
سه آیه آخر سوره مبارکه حشر را تلاوت کنید تا ملکه شما شود و اولین اثری که از آن مترتب می شود، پس از مرگ و شب اول قبر است .
وقتی که ملکین از طرف پروردگار برای سؤال و جواب می آیند، در جواب «من ربک» بگوئی:

«هو الله الذی لا اله الا هو عالم الغیب و الشهادة هو الرحمن الرحیم × هو الله الذی لا اله الا هو الملک القدوس السلام المؤمن المهیمن العزیز الجبار المتکبر سبحان الله عما یشرکون × هو الله الخالق البارئ المصور له الاسماء الحسنی یسبح له ما فی السماوات و الارض و هو العزیز الحکیم».

وقتی این طور پاسخ بگویی ملائکه الهی مبهوت و متحیر می شوند،چون این معرفی حق است به زبان حق، نه معرفی حق به زبان خلق.

~Bahar~

عکـــــاس آزمایشی
"کاربر *ویژه*"
من یه سوال داشتم از هر کسی که میدونه ...
شب اول قبر که ازت میپرسن من ربک
تو روی گفتارت اراده داری ؟ یا نه ؟ ممکنه جواب دیگه ای بدی بدون اینکه بخوای ؟
و ممکنه اگه واقعا خدا پروردگارت باشه به جای الله اینو بگی ؟!
یکی یکم توضیح بده
ممنون از تاپیک خوبتون :1:

پرستو

داره دوست میشه
"منجی دوازدهمی"
سلام
اونجور که من تحقیق نمودم، :X_X: شما اگه دکتر باشی تو دنیا یا پروفسور فیزیک یا اصن هر مدرک علمی دنیایی داشته باشی، وقتی مردی(بعد 120 سال
:p) همه اطلاعاتت درباره علم دنیاییت از بین میره! ینی چون دیگه دکتریت یا مهندسیت بدرد نمی خوره تو اون طرف!
پس چی میمونه؟ روحت و اطلاعاتی که ملکه روحت شده تو دنیا!
برای همین می گن هر ذکریو زیاد بگین ملکه روحتون میشه! (به نظر من اون دنیا و قبر مثه حالت خوابه! تو هوشیاری هستی می خوای یه کاری انجام بدی اما نمی تونی! دیدید تو خواب یه چیزیو می خوای انجام بدی یا چیزیو بگی اما نمی تونی؟ چون اونجا ضمیر ناخودآگاهت فعاله و فک کنم ضمیر ناخودآگاه پر از ملکه های ذهنت باشه!:p جدی میگما!...)

دیدید بعضیا یه سره فحش رو زبونشونه؟ اینا فحاشی ملکه ذهنشون شده!

یا بعضیا دائم در حال صلواتن طوری که تو خوابم ناخودآگاه بقیه می بینن داره طرف صلوات می فرسته تو ناآگاهی! ببین چقد صلوات ملکه اش شده طرف!
پس باید مراقب باشیم هر روز چی می گیم و چه کارایی جزو عاداتمونه و عادی شده برامون! اون دنیا فقط ماییم و اعمالمون، دائم داریم با همون کارای دنیامون سر و کله می زنیم!
:53:

مجنون الحسین

کاربر فعال
"بازنشسته"
من یه سوال داشتم از هر کسی که میدونه ...
شب اول قبر که ازت میپرسن من ربک
تو روی گفتارت اراده داری ؟ یا نه ؟ ممکنه جواب دیگه ای بدی بدون اینکه بخوای ؟
و ممکنه اگه واقعا خدا پروردگارت باشه به جای الله اینو بگی ؟!
یکی یکم توضیح بده
ممنون از تاپیک خوبتون :1:
سلام علیکم
بله حتما اراده با خودماست
از سخن ایت الله شاه آبادی هم میشه فهمید
وقتی که ملکین ازت پرسیدن من ربک بگویی

بالا