بیاید خدا رو شکر کنیم

~Bahar~

عکـــــاس آزمایشی
"کاربر *ویژه*"
این تاپیک رو گذاشتم تا یادمون بیاد خدا چقدر بهمون نعمت داده و چقدر باید شکرگزارش باشیم و هرچقدر هم شکر بگیم کم گفتیم ... این تاپیک بهمون میگه نعمت ها و خوبی های زندگی که باید به خاطرشون شکر بگیم و ازشون استفاده کنیم و قدردان باشیم خیلی بیشتر از بدی ها و مشکلات هست و دیگه اینکه به جای اعتراض برای چیز های نداشته مون خوشحال باشیم و استفاده کنیم از چیزهایی که داریم . ببخشید زیاد سخنرانی کردم .
تو این تاپیک :

هر کسی یکی از نعمت های خدا رو نام میبره و در دلش یا در ادامش به خاطر اون نعمت خدا رو شکر میگه ... همین ! ببینیم تموم میشه یا نه

~Bahar~

عکـــــاس آزمایشی
"کاربر *ویژه*"
راه رفتن دیدن شنیدن فهمیدن
خدا رو شکر شکر شکر

دریا یکتادل

داره دوست میشه
"کاربر *ویژه*"

وَإِن تَعُدُّواْ نِعْمَةَ اللّهِ لاَ تُحْصُوهَا إِنَّ اللّهَ لَغَفُورٌ رَّحِيمٌ

و اگر نعمت[هاى] خدا را شماره كنيد آن را نمی‏توانيد بشماريد قطعا خدا آمرزنده مهربان است

انقدر نعمت هست که تمومی نداره اما کار حدیث کار خوبیه
بیایم هر چی بذهنمون میرسه بگیم
خیلی اوقات ما فراموش میکنیم که مثلا فلان چیز هم نعمته
با جزء جزء گفتن نعمتایی که به خاطرمون خطور میکنه
باعث یاد آوری میشه
حدیث جون ممنون بابت ایده خوبت

نعمت:دوستان خوب
زندگی در کشور اسلامی
تمام طبیعت از کوه و دشت و آسمان و دریا...

:1:خدایا شکرت

زینب

کاربر حرفه ای
"بازنشسته"
خداوند بیشمار نعمت به ماها عنایت کرده

انشاء الله که شکر گذارش باشیم

نعمت داشتن والدین دلسوز و مهربون
:x

خدایا بابت تمام نعماتت شکر

الحمد الله کما هو اهله
:67:

الحمد الله کما هو اهله

الحمد الله کما هو اهله

محبوب

کاربر فعال
"کاربر *ویژه*"
برای داشتن همسری دلسوز و فرزندانی سالم خدارو شکر می کنم :53:

ناجی دلها

معاون مدیریت
پرسنل مدیریت
"معاونت مدیران"
نعمتهای خدا قابل شمارش نیست ولی تاپیک قشنگی شد:67:

خدای مهربونم شکر که جایی برای کینه توی دلم نذاشتی :63:

Nazanin.b

خودمونی
"منجی دوازدهمی"
خدایا شکرت به خاطر همه ی داده ها و نداده هایت....
خدایا شکرت به خاطر سلامتی خودم و خانوادم...
خدایا شکرت و ازت ممنونم که توی لحظه لحظه زندگیم هیچ وقت تنهام نگذاشتی...
خدایا شکرت به خاطر پذیرش توبه هایم...
خدایا شکرت به خاطر لحظاتی که از همه ناامید میشدم اما تو بهم پناه می دادی....
خدایا شکرت به خاطر زندگی سالمم...
.
.
.
گویی باید تا آخر عمر شکرگزارت باشم..
دوستت دارم خداجونم

*مریم*

کاربر ویژه
"بازنشسته"
منم خداروشکر میکنم با این که ما یادمون میره که اونو شکر کنیم به خاطر نعمتهای بی دریغش ولی اون همیشه تو همه لحظه لحظه ها مواظبه که ما رو از بدیها دور کنه وما خودمون متوجه نعمتهاش نیستیم حتی بدیها وسختیهایی که بر ما وارد میشه وما اونا رو مصیبت میدونید چه بسا که خیر ما در ان است وما خومون خبر نداشته باشیم خدایا به خاطرداده ها ونداده هات شکرررررررررررررررررررررر
:53:

818

کاربر با تجربه
"کاربر *ویژه*"
ابراهيم بن عباس كاتب گفت: ما روزى نزد علىّ بن موسى الرّضا عليهما السّلام بوديم حضرت مرا فرمود: در اين جهان نعيم حقيقى نيست، پاره‏اى از فقهاء كه در محضرش حاضر بودند گفتند: اين چنين نيست، خداوند خود مى‏فرمايد: ثُمَّ لَتُسْئَلُنَّ يَوْمَئِذٍ عَنِ النَّعِيمِ (در اين روز از نعيم پرسش خواهيد شد- تكاثر: 8) آيا اين همين آب سرد گوارا در دنيا نيست؟ حضرت با آواز بلند فرمود: شما اين چنين معنى ميكنيد، و آن را به چند وجه تفسير مينمائيد، جماعتى گفتند: مراد آب خنك است، و جماعتى ديگر گفتند: طعام لذيذ است، و عدّه ديگر گفتند: خواب خوش است. امام عليه السّلام فرمود: پدرم برايم نقل كرد كه در محضر پدرش ابو عبد اللَّه امام صادق عليه السّلام اين اقوال شما در بيان آيه «ثُمَّ لَتُسْئَلُنَّ يَوْمَئِذٍ عَنِ النَّعِيمِ» ذكر شد، آن حضرت ناراحت و خشمگين گشته فرمود: خداوند عزّ و جلّ از چيزى كه به بندگانش تفضّل كرده نخواهد پرسيد و بدان بر آنان منّت نمى‏نهد، و منّت به احسان در مخلوقات قبيح و زشت است تا چه رسد بخداوند عالم عزّ و جلّ، و چگونه چيزى را كه مخلوق خدا بدان راضى نيست بخدا نسبت دهند، و لكن مراد به اين نعيم دوستى ما اهل البيت (خاندان رسالت) و ولايت ما است، خداوند از آن در قيامت باز خواست خواهد كرد. خداوند پس از پرسش از توحيد و نبوّت، بندگان را از مسأله ولايت ما بازجوئى خواهد كرد، زيرا بنده اگر از عهده اين سؤال برآيد و بدان وفا كرده باشد، اين امر او را به نعيم جاودانه بهشت ميرساند، و براستى كه اين مطلب را پدرش از آباء گرامش از امير مؤمنان- عليهم الصّلاة و السّلام- برايم نقل كرد بدين صورت كه گفت: رسول خدا صلّى اللَّه عليه و آله بمن فرمود: يا عليّ! اوّلين چيزى كه از بنده پس از مرگ سؤال مى‏شود شهادتين است؛ شهادت باينكه معبودى جز اللَّه نيست، و شهادت باينكه محمّد- صلّى اللَّه عليه و آله- رسول خداست، و ديگر شهادت به اينكه تو يا علىّ! از جانب خدا و از جانب من وليّ (امام و سرپرست) مؤمنين هستى، پس هر كس آن را تصديق نمايد و قبول كند و معترف بدان باشد بسوى نعيم جاودانه بهشت رهسپار است.
(اين حديث را اهل سنت از رسول خدا صلّى اللَّه عليه و آله روايت مى‏كنند، ولى بدين صورت كه در آن ذكر «نعيم» و آيه و تفسير آن نيست، و تنها روايت مى‏كنند كه رسول خدا صلّى اللَّه عليه و آله فرمود: اوّل چيزى كه در روز قيامت از بنده سؤال مى‏شود شهادت بتوحيد و نبوّت و دوستى عليّ بن ابي طالب عليه السّلام است.)
(عيون الأخبار-ج2-باب35-ص283-ح6)

خدا به خاطر نعمتی که بهمون دادی که همون محبت اهل بیت(:S (31):) هست مخصوصا آقا امام رضا(علیه السلام) بی نهایت ممنون
:53:خدا این نعمت رو ازمون نگیر
:53:

بالا