دختران حجاب..+عکس

!Erf@n!

کاربر با تجربه
"بازنشسته"

ما دختران نوریم.....

ما دختران مسلمان.............

با حجابمان اسلام رو مینویسیم........

ما دختران اسلام هستیم.................

kyana

کاربر ویژه
"بازنشسته"
یه سوال یعنی جامعه ما حجاب + به روزبودن رو میپذیره؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

!Erf@n!

کاربر با تجربه
"بازنشسته"
سلام خواهرم.........سال نو شما مبارک باشه....

برای پاسخ به سوال شما آیه زیر رو بازخوانی میکنیم:

«قُل لِّلْمُؤْمِنِینَ یَغُضوا مِنْ أَبْصرِهِمْ وَ یحْفَظوا فُرُوجَهُمْ ذَلِک أَزْکی لهَُمْ إِنَّ اللَّهَ خَبِیرُ بِمَا یَصنَعُونَ(۳۰) وَ قُل لِّلْمُؤْمِنَتِ یَغْضضنَ مِنْ أَبْصرِهِنَّ وَ یحْفَظنَ فُرُوجَهُنَّ وَ لا یُبْدِینَ زِینَتَهُنَّ إِلا مَا ظهَرَ مِنْهَا وَ لْیَضرِبْنَ بخُمُرِهِنَّ عَلی جُیُوبهِنَّ وَ لا یُبْدِینَ زِینَتَهُنَّ إِلا لِبُعُولَتِهِنَّ أَوْ ءَابَائهِنَّ أَوْ ءَابَاءِ بُعُولَتِهِنَّ أَوْ أَبْنَائهِنَّ أَوْ أَبْنَاءِ بُعُولَتِهِنَّ أَوْ إِخْوَنِهِنَّ أَوْ بَنی إِخْوَنِهِنَّ أَوْ بَنی أَخَوَتِهِنَّ أَوْ نِسائهِنَّ أَوْ مَا مَلَکَت أَیْمَنُهُنَّ أَوِ التَّبِعِینَ غَیرِ أُولی الارْبَةِ مِنَ الرِّجَالِ أَوِ الطفْلِ الَّذِینَ لَمْ یَظهَرُوا عَلی عَوْرَتِ النِّساءِ وَ لا یَضرِبْنَ بِأَرْجُلِهِنَّ لِیُعْلَمَ مَا یخْفِینَ مِن زِینَتِهِنَّ وَ تُوبُوا إِلی اللَّهِ جَمِیعاً أَیُّهَ الْمُؤْمِنُونَ لَعَلَّکمْ تُفْلِحُونَ(۳۱)»

«به مردان مؤمن بگو دیدگان خویش را از نگاه به زنان اجنبی باز گیرند و فرجهای خویش را نگهدارند این برای ایشان پاکیزه تر است که خدا از کارهایی که میکنید آگاه است (۳۰) و به زنان با ایمان بگو چشم از نگاه به مردان اجنبی فرو بندند و فرجهای خویش را حفظ کنند و زینت خویش را جز آنچه آشکار است آشکار نسازند و باید که روپوش هایشان را به گریبانها کنند و زینت خویش را نمایان نکنند مگر برای شوهرانشان ، یا پدران و یا پدر شوهران یا پسران و یا پسر شوهران و یا برادران و یا خواهرزادگان و یا برادرزادگان و یا زنان و یا آنچه مالک آن شدهاند یا افراد سفیه که تمایلی به زن ندارند و یا کودکانی که از اسرار زنان خبر ندارند، و مبادا پای خویش را به زمین بکوبند تا آنچه از زینتشان که پنهان است ظاهر شود ای گروه مؤ منان همگی به سوی خدا توبه برید شاید رستگار شوید(۳۱)»

بر اساس آیه 30 خداوند به مردان فرمان میدهد که چشمان خود رو از نامحرم فروبندند و خودشون رو کنترل کنند و نتیجه این عمل پاکیزگی است هم جسم و هم روح.....و برای اینکه امکان داره عده ای به آیه توجه نکنند خداوند میفرماید که اگه چنین کاری کنید خدا شما رو میبینه و از کارتون آگاه است....
و بعد به زن فرمان میدهد که 3 تا نکته و یا 3 تا فرمان به زن میدهد:
چشمان خود رو از نامحرم فرو بندند و خودشون رو کنترل کنند...این همون فرمانی بود که به مردها داده شد
زینت خود را جز آنچه که باید آشکار باشه آشکار نکنند.....یعنی قسمت مچ دست و گردی صورت.....
و روپوشی رو از سر تا گریبانشون بندازن و زینتشون رو آشکار نکنند........یعنی زیبایی هایشان رو آشکار نکنن.....صدای زن زیباست ظاهر زن زیباست نگاه محبت آمیز زن زیباست.....و خداوند فرمان داده که این زیبایی ها پنهان بماند......
مگر بر شوهرانشان ، یا پدران و یا پدر شوهران یا پسران و یا پسر شوهران و یا برادران و یا خواهرزادگان و یا برادرزادگان و یا زنان و یا آنچه مالک آن شدهاند یا افراد سفیه که تمایلی به زن ندارند و یا کودکانی که از اسرار زنان خبر ندارند....

بر اساس این آیات و فرمان خداوند متعال در به روز بودن مشکلی نیست اما زینتی نباید آشکار باشه....ظاهر رو باید حفظ کرد........در نزد محارم آشکار کردن اینها موردی نداره......

ashr

خودمونی
"منجی دوازدهمی"
حجاب اگر بدونیم برای خود ما یک جور احساس امنیت هست اصلا نمیگیم زور هست...حالا یکسری کارها باعث میشه که جوانان گریزان بشن که بماند...چون اول باید از رسانه ها درست بشه تا جوانان الگو برداری کنن...

kyana

کاربر ویژه
"بازنشسته"
ممنونم از شماداداش عرفان پس از نظر اسلام
میشه خانمی محجبه باشه ، مانتویی باشه، به روز باشه و دیگران به چشم یه آدم عجیب غریب نیگاش نکن وهیچ اشکالی نداره درسته؟
پس چراحتی خیلی ازچادری های جامعه ما دید بدی نسبت به این آدما دارن؟
چرا کاری میکنن که میخوان اسلام رو مخالف خوش لباسی و مرتبی و به روز بودن نشون بدن؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
چرا این دید توی کشورای اسلامی دیگه وجود نداره؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

ناجی دلها

معاون مدیریت
پرسنل مدیریت
"معاونت مدیران"
سلام. سوال قشنگتون خیلی جا برای جواب دادن داره واینجا باید خلاصه بحث کنیم.
اسلام هیچ وقت از اهرم زور وفشار استفاده نکرده ونمیکنه ولی خوب یه محدوده قرار داده
برای حفظ حریم خانواده و،جامعه و حفظ هر فرد با توجه به جنسیت خودش
حالا بعضی امور عرفی میشه که معمولا خلاف عرف رفتن سخت میکنه وضعیت رو البته همیشه عرف صد در صد صحیح نیست
ولی اسلام مخالفتی با تمیزی و شیک پوشی نداره . در حقیقت پوشش یک زن مسلمان باید با پوشش غیر مسلمان متفاوت باشه
که مدهای امروزی گاها تلفیقی از پوشش اسلامی وغیر اسلامی میشه و تشخیصش فقط عرف نیست بلکه خودمون هستیم .خوب البته عرف بقیه ی کشورهای مسلمان ممکنه متفاوت باشه با ما به خاطر اینکه پوشش چادر بین ما یه قداست خاصی داره ولی کسی هم نمیگه مانتوی مناسب و درست و به قول شما شیک مشکلی داره نظر علما هم این نیست ولی خوب پوشش مانتو یه معیارهای دیگه ای هم داره که اگه رعایت بشه فکر نکنم کسی مخالف باشه. بعضی دیدها ممکنه منفی باشه ولی دید اسلام واقعی اینطور نیست .
یه اصل روانشناسی تو وجود همه ی آدما هست و خانومها بالاخص اینو بیشتر شاید متوجه میشن ...محاله که فرد متوجه نشه دید دیگران نسبت به پوشش و خودش چطوره؟ من نمیگم اهمیت داشته باشه ولی اگه بخواد پوششی امنیت شخصی بک بانو رو تهدید کنه و اونو بیشتر در معرض دید دیدی که معلوم نیست چه دیدی باشه؟؟؟؟؟؟؟ آیا این آزادی خودشو مختل نمیکنه؟؟؟؟؟؟

بازم ازسوالت تشکر میکنم کیانای عزیز:53:

ضحا

کاربر ویژه
"کاربر *ویژه*"
اين سؤال براي خيلي ها پيش مياد كه نفس مانتو از ديدگاه اسلام مشكل داره ؟و يا همونطور كه كياناي عزيز گفت جامعه ما حجاب +به روز بودن رو ميپذيره؟
بايد ببينيم مفهوم به روز بودن چيه؟اگر به روز بودن يعني جلب توجه ،ابراز زيبايي،لباس شهرت...........پس نميپذيره. ولي اگر منظور مرتب بودن ،تمييز بودن و با شخصيت بودنه حتما مي پذيره.
ويژگي يك زن مسلمان همينه كه بايد مانند اسوه حجاب حضرت زهرا س ،تمييز مرتب و در عين حال با وقار باشه
لباس شهرت و جلب توجه اولين ضربه را به خود زن و ارزشهاش ميزنه
كيانا جان مهم رعايت پوشش از ديدگاه قرآنه همونطور كه داداش عرفان گفتند.ولي اينكه چرا بعضي نمي پذيرند اون رو بايد از خودشون سؤال كرد
من خودم چادري هستم و به چادرم افتخار ميكنم چون انتخاب خودم بوده ولي چند روز قبل چيزي رو از يك خانم چادري ديدم كه خيلي ناراحتم كرد. پشت چراغ قرمز چهار راه چهار طبقه يك زن و شوهر جوان به سمت پل عابر پياده ميرفتند . خانم چادر ملي پوشيده بود ولي چادر فوق العاده براق بود و يك گل بزرگ سياه هم زده بود گوشه سمت راست چادرش كنار لپش
با اينكه حجابش كامل بود ولي اين گل اونقدر خودنمايي ميكرد كه من اصلا نفهميدم چراغ سبز شده . اگر اين گل معناي شيك و بروز بودنه مطمئن باش اسلام با او هم مخالفه. ولي خانمهاي مانتويي هستند كه بسيار پوشيده سنگين و با وقارند . معيار قرآن و اسلامه كه بايد در اين چهار چوب باشيم . نظر شخصي من ،شما يا فلاني مهم نيست.:D60:

!Erf@n!

کاربر با تجربه
"بازنشسته"
ممنونم از شماداداش عرفان پس از نظر اسلام
میشه خانمی محجبه باشه ، مانتویی باشه، به روز باشه و دیگران به چشم یه آدم عجیب غریب نیگاش نکن وهیچ اشکالی نداره درسته؟
پس چراحتی خیلی ازچادری های جامعه ما دید بدی نسبت به این آدما دارن؟
چرا کاری میکنن که میخوان اسلام رو مخالف خوش لباسی و مرتبی و به روز بودن نشون بدن؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
چرا این دید توی کشورای اسلامی دیگه وجود نداره؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

سلام به خواهرم کیانا خانوم...

تشکر از سوال خوبتون از بین جملات شما چند کلمه کلیدی رو که گفتید رو ذکر میکنم و منطقی پاسخ میدم

1: به روز بودن
2: خوش لباس بودن
3: مرتبی

بانو ضحای بزرگوار خوب توضیح دادند اول باید دید به روز بودن یعنی چه؟
ما الان کاری با دستورات خداوند در قرآن ندایرم و الان جهان و مدهای جهان رو میبینیم......مدهای جهان و اونچه که در جامعه ما عرفه رو ببنینید!
مد روز یعنی چه؟
روشی و نگرشی است که عرف جامعه بنا به سلیقه خاصی اون رو قبول میکنن و مورد اتفاق جامعه هست

معمولا مد روز در این روزها بنا به فصل تغییر میکنه..... الان مد هست که چکمه چرم و مانتوی کوتاه و آرایش و شلوارهای مد روز و لباس های تحریک کننده پوشیده بشه........الان متاسفانه روشی که عرف جامعه حس خوبی بهش داره همین موارد هست...ولی اگه مثلا یکی با عبا بیاد بیرون همون عرف به چشم خاصی نگاه میکنن و گاهی طعنه هم میزنند....
علت این مسایئل برمیگرده به اینکه این مد از کجا سرچشمه میگیره؟ مسلما مدهای عرف جامعه امروز الگو پذیری از فرهنگ غربی است و این بر هیچکس پوشید نیست......
به روز بودن بد نیست اما باید اون به روز بودن رو با اسلام سنجید....ببنیم الگوی ما خوانندگان و بازیگران هستند یا الگوی ما دستورات الله؟؟؟
جواب این سوال قضاوتی عقلی به عهده خودمان است!!!!
اختیار با خودمان است و هیچ اجباری در دین نیست......اما اگه مشکلاتی در زندگی اون مد گرا پیش اومد نباید گله مند بشه که ای خدا چرا اینطور شد.......چراکه خدا فرمانش رو صادر کرده.....و ما خودمون انتخاب کردیم

اسلام مخالف خوش لباسی نیست.......اما نباید چشم و هم چشمی و مد روز غربی رایج بشه......متاسفانه امروزه خصوصا بحث پوشش خیلی مورد پزدادن قرار میگیره......و این تبعات خیلی بدی داره.....چرا که نقطه مقابل قرآن هست...خداوند به همگان فرمان داده که بهترین لباس ، لباس تقوا هست.....اما آیا این لباس در جامعه ما در تن اکثریت هست؟خوش لباسی که انسان رو از یاد خدا غافل کنه؟

اسلام مخالف مرتب بودن نیست...چه بسیاری خواهران محجبه که مرتب و تمییز هستن.....و مانند مروارید در صدف حجاب قرار دارند.....
اسلام دستور حجاب داد اما حجاب نه بد حجاب......
اول اینکه جز قسمتها ضروری(مچ دست و گردی صورت) همه جا باید پوشیده باشه
دوم زینت و آرایش نکن
سوم جلب توجه نکنن( و زنان پای خود را بر زمین نکوبند تا دیگران متوجه زینتشان شود)
چهار نگاه خودشون رو حفظ کنن

اینها دستورات خداوند هست.......خب الان در جامعه همه این موارد رعایت میشه؟؟؟؟ به جرات میتوان گفت هیچکدام ازاین موارد در جامعه رعایت نمیشه......خصوصا جلب توجه برای دیگران...............

در کل باید عرض کنم که حجابی مورد ملاک الله هست که دارای شرایط ذکر شده باشه.....مرتب باشه طبق مد اسلام باشه......

kyana

کاربر ویژه
"بازنشسته"
از پاسخهای زیبا و به جای همتون ممنونم
منظور من از به روز بودن مطابق مدهای غربی بودن نیست منظورم آریشهای آنچنانی و لباسهای ناجور نیست منظورم اینه که جوون باید مطابق با روحیه جوونیش ولی درچهارچوب قوانین اسلام لباس بپوشه من میگم الان که نمیشه مثل 20 یا 30 سال پیش لباس پوشید بعد بگیم آره ما چون مسلمونیم اینجوری لباس میپوشیم من خودم میبینم کسانی رو که به حساب اینکه ما مسلمون واقعی هستیم طوری لباس میپوشن که به خاطر نازیبا بودن لباسشون حتی بیشتر جلب توجه میکنن و چه بسا باعث دورشدن جوون از اسلام میشه
میدونید خوب الان من اطرافم خیلیها رو میبینم که با وجود مانتو پوشیدن و محجبه بودن خیلی زیبا و مرتب و به روز هستند ولی درعین حال عفاف خودشونو به طور کامل حفظ میکنن که حتی باعث تاثیرگذاری خیلی زیادی هم روی اطرافیانشون شدن که دیدشون راجع به اسلام عوض شده
خوب من میگم چرا وقتی میشه اینجوری هم به دستورات خدا عمل کرد و حتی خیلی بهتر از بعضیها که بیشتر از چادر سوئ استفاده میکنن،
بعضی آدمای افراطی میگن نه خدا میگه حجاب فقط چادر، !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
یعنی نمیشه هم خوش پوش و مرتب و آراسته بود هم باایمان و مسلمون؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟//
نمیشه روحیه جوونی رو حفظ کرد و مسلمون بود؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟/
این دید افراطی بعضی آدمها که میگن یا سیاهه سیاه یا سفیده سفید من نمیفهمم یعنی چی!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
در آخرهم بگم که من میدونم که انسان باید با عقاید خودش زندگی کنه و کاری به حرفای دیگران نداشته باشه ولی.................
اینوهم باید بدونیم که ما داریم تو جامعه زندگی میکنیم پس بیتفاوتی واقعا سخته نسبت به رفتارای دیگران.
امیدوارم که دید افراد جامعه نسبت به مسلمون بودن یه خورده تغییرکنه وبه سمت درستش هدایت شه:63:

بالا