صعود رئال و دورتموند به يک چهارم/حواشی دو بازی

!!~Pouya~!!

کاربر ویژه
"بازنشسته"
236818hp2.jpg

[h=2]لوچسکیو: بازی کردن مقابل دورتموند خیلی سخت بود[/h]

امیدوارم که دورتموند به فینال لیگ قهرمانان اروپا برسد. آنها تیم واقعا قدرتمندی هستند

سایت گل- میرسئا لوچسکیو، سرمربی شاختار دونتسک اوکراین درپایان بازی تیمش مقابل بوروسیا دورتموند در دور برگشت مرحله یک هشتم پایانی لیگ قهرمانان اروپا که با شکست و حذف تیمش از گردونه رقابت های اروپایی همراه بود به تمجید از بوروسیا دورتموند پرداخت.

لوچسکیو در پایان این بازی گفت:« دورتموند تیم واقعا سرسختی بود .برتری آنها در بازی باعث شد تا آنها با شایستگی به دور بعد برسند. به نظر من آنها شایسته صعود بودند. بازی کردن مقابل دورتموند واقعا سخت بود. تا دقیقه 30 آنها موقعیت زیادی نداشتند و ما در ضد حملات تلاش می کردیم تا به نتیجه مطلوب برسیم. ولی بوروسیا دورتموند از روی یک کرنر به گل رسید و روند بازی تغییر کرد.»​
سرمربی شاختار ادامه داد:«در بین دو نیمه به بازیکنانم گفتم که باید خیلی چیزها را تغییر دهیم و این در زمین مسابقه مشخص بود. ما می بایست مهارت هایمان را به نمایش می گذاشتیم ولی حیف شد که نتوانستیم از فرصت هایمان بهره ببریم.»

درپایان بازی لوچسکیو ابراز امیدواری کرد که تیم حریف به فینال برسد:« اشتباه دروازه بان ما در دریافت سومین گل از دورتموند، کار ما را یک سره کرد. در کل نتیجه بازی، بازتاب همان چیزی بود که در زمین مسابقه شاهدش بودیم. امیدوارم که دورتموند به فینال برسد چون تیم واقعا قدرتمندی است.»​

!!~Pouya~!!

کاربر ویژه
"بازنشسته"
260966hp2.jpg

[h=2]مورینیو (1): تیم بهتر میدان، باخت؛از تیمم توقع بیشتری داشتم[/h]

تیم ما ، تیم بدتر میدان بود. شاید یک کارت زرد برای نانی کافی بود. از نظر من سه شنبه شب ، تیم برتر میدان، شکست خورد

سایت گل- در پایان بازی سه شنبه شب ورزشگاه اولدترافورد و قبل از آنکه سرمربیان دو تیم در سالن کنفرانس خبری شرکت کنند، ژوزه مورینیو سرمربی پرتغالی باشگاه رئال مادرید جملاتی با شبکه تلویزیونی تی.وی.ایی اسپانیا و اسکای سپورت صحبت کرد و به آنالیز شرایط بازی پرداخت.

او در این صحبت ها به تمجید از دیگو لوپس پرداخت و خشم فرگوسن از داور مسابقه را کاملا درک کرد.دراینجا می توانید متن صحبت های مورینیو به روایت آ.اس را مطالعه کنید:​
*آنالیز بازی: من از صعود تیمم احساس خوشبختی می کنم ولی از تیمم توقع بیشتری داشتم. ما بازی خوبی انجام ندادیم ولی به خوبی از ده تا 15 دقیقه بعد از اخراج بازیکن حریف بهره بردیم. لوکا سرنوشت بازی را تغییر داد چون با ورودش به زمین دینامیک و خلاقیت را به تیم آورد. ولی تیم حریف با وجود ده نفره بودن هم برای ما مشکلاتی را خلق کرد. یونایتد از نظر فیزیکی قدرتمند است. می دانستیم که آنها با تمام توان می جنگند. از صعود تیمم خوشحالم ولی از عملکرد شاگردانم راضی نیستم

*وحشت در نیمه اول: نیمه اول بازی کاملا طبیعی است که این طور باشد. ما زیاد ریسک نکردیم و یونایتدی ها هم همین طور. نیمه اول بازی بی نمک بود ولی این یک بازی حذفی بود. اول آنها به گل رسیدند و ما یک گل تا به تساوی کشیدن بازی فاصله داشتیم ولی با اخراج بازیکن حریف، دقیقا مثل بازی مان مقابل بارسلونا شد. دیگو لوپس بهترین بازیکن زمین بود​
*بازی فوق العاده دیگو لوپس: زمانی که دروازه بان تیمت، بهترین بازیکن مسابقه است و یازده نفره مقابل حریف ده نفره کار می کنی، این نشانه این است که بازی را آنطور که باید و شاید تحت کنترل نداری. خدیرا، ژابی و لوکا بازیکنان تیم ما برای پاسکاری هستند. باید با سختی کشیدن اشنا باشیم و با شیوه برد در این شرایط آشنایی داشته باشیم. فرگوسن در دقایق پایانی بازی، دقایق از دست رفته و حفظ شده زیادی را شاهد بود

* عدم رضایت فرگوسن از داوری: من دو سال پیش و در صحنه اخراج په په همین حس را داشتم ولی در آن زمان یک تفاوت بزرگ وجود داشت. در آن صحنه، یک تمارض را شاهد بودیم ولی دراین بازی نه. خطای نانی، خطایی بود که روی آربلوا مرتکب شد و تصمیم داور بدین ترتیب بود. من نمی خواهم قضاوت کنم.برای من ساده است بگویم که تیم بهتر، باخت​
260968hp2.jpg
.​

!!~Pouya~!!

کاربر ویژه
"بازنشسته"
260502hp2.jpg

[h=2]مورینیو(2): حکایت من ده نفره شدن در نیمه نهایی است، نه در یک هشتم نهایی[/h]

با ورود مودریچ، اوضاع برای ما متفاوت شد: بازی عمق پیدا کرد و سرعت و کیفیت حرکاتمان افزایش یافت و این خیلی به ما کمک کرد

سایت گل- در پایان بازی سه شنبه شب ورزشگاه اولدترافورد و قبل از آنکه سرمربیان دو تیم در سالن کنفرانس خبری شرکت کنند، ژوزه مورینیو سرمربی پرتغالی باشگاه رئال مادرید جملاتی با شبکه تلویزیونی تی.وی.ایی اسپانیا و اسکای سپورت صحبت کرد و شرایط بازی را آنالیز کرد و بعد از آن هم در کنفرانس خبری به تکمیل صحبت هایش پرداخت.

او در این صحبت ها به تمجید از دیگو لوپس پرداخت و خشم فرگوسن از داور مسابقه را کاملا درک کرد.دراینجا می توانید بخش دوم صحبت های مورینیو به روایت آ.اس را مطالعه کنید:​
*برخورد نانی و آربلوا: برخورد محکمی میان نانی و اربلوا رخ داد و داور تصمیم گرفت تا کارت قرمز را از جیبش خارج کند و شاید می توانست کارت زرد بدهد. ما فقط به اولدترافورد آمدیم و بازی مان را انجام دادیم. فرگوسن هم همین را به من گفت. صداقت و فرپلی، مهمترین نکته برای ماست​
*غیبت فرگوسن در سالن کنفرانس خبری: در پایان بازی با او صحبت کردم ولی زمان زیادی برای این کار نداشتم. قبل از شروع بازی این شانس را داشتم تا 45 دقیقه را در کنار او سپری کنم . همیشه این زمان، بهترین وقت برای داشتن یگ گفتگوی دلچسب و دلنشین خصوصی است.​
*مودریچ:منچستراز نظر تدافعی بازی فوق العاده ای را ارائه کرد و برای ما مشکلات فراوانی خلق کرد. با ورود مودریچ، اوضاع برای ما متفاوت شد: بازی عمق پیدا کرد و سرعت و کیفیت حرکاتمان افزایش یافت و این خیلی به ما کمک کرد

*اعتراض یونایتدی ها: اگر کسی بتواند گریه کند، خودم اولین نفری هستم که این کار را انجام می دهم. چون داستان و حکایت من بازی کردن مقابل یک تیم ده نفره نیست، بلکه حکایت بازی کردن با یک تیم ده نفره است. ده نفره بازی کردن در یک نیمه نهایی...نه دریک بازی مرحله یک هشتم پایانی. آن شب تیم برتر باخت ولی باید بگویم که اینها مسائل فوتبالی است. ما در طول ده دقیقه خیلی خوب بازی کردیم. من ورزشگاه اولدترافورد را می شناسم و از قدرت لیدری سرالکس فرگسون اطلاع دارم و به همین خاطر در پایان بازی نتوانستیم خودمان را کنترل و حفظ کنیم. در پایان این دیگو لوپس بود که پیروزی را به ما رساند؛ دقیقا مثل همان کاری را کرد که دخه آ در مادرید انجام داد. او یک دروازه بان بزرگ است و مرد برتر بازی بود

*تغییر روند بازی بعد از کارت قرمز نانی: یونایتد با 11 بازیکن کاملا مارا کنترل کرده بود. آنها خیلی خوب دفاع می کردند. ولی بعد از آن بود که ما مودریچ را به زمین فرستادیم و قصد داشتم که بدون بیرون کشیدن ایگواین، بنزما را هم به زمین بفرستم و به هر نحوی شده ریسک کنم. نمی دانم که اگر بازی 11 به 11 دنبال می شد چه اتفاقی می افتاد و ایا همین روند پیش می آمد یا نه؟ ولی وقتی حریف ده نفره می شود، شک و شبهاتی مطرح می شود. این همان اتفاقی است که برای یونایتد رخ داد و ما توانستیم از آن بهره ببریم. با اوزیل بازی را ازجناحین باز کردیم و مودریچ و کاکا را نفوذی تر از قبل به کار گرفتیم. از اینکه آنها به سختی افتاده اند استفاده کردیم. تیم های زیادی در تاریخ هستند که با تیمی ده نفره به پیروزی رسیدند. آنچه مرا ناامید کرد این است که در بازی 11 نفره مقابل تیم 10 نفره یونایتد تیم برتر میدان نبودیم و نتوانستیم کنترل کامل بازی را در دست بگیریم.اگر دیگو لوپس، بهترین بازکین میدان نبود و تمام توپ ها را مهار نمی کرد، شرایط بدین ترتیب پیش نمی رفت.

*کریس :هیچ وقت بازگشت به جایی که قبلا در آنجا کار می کردی، کار ساده ای نیست و هیچ کسی حق ندارد که از هیچ یک از تصمیمات سرالکس انتقاد کند. آنها برای مهار رونالدو کاملا منسجم کار کردند و تاکتیکشان بی عیب و نقص بود ولی کریستیانو بهترین بازیکن دنیاست و این را نشان داد.​

!!~Pouya~!!

کاربر ویژه
"بازنشسته"
254476hp2.jpg

[h=2]فرگوسن- مورینیو؛ هفتمین پیروزی آقای خاص[/h]

نبرد دو مربی بزرگ دنیای فوتبال که از 9 سال قبل آغاز شد، با یک پیروزی دیگر برای مربی پرتغالی به پایان رسید
سایت گل- 9 سال قبل بود که مورینیو با پورتو توانست منچستریونایتد از لیگ قهرمانان حذف کند. در این مدت آنها 13 بار دیگر مقابل هم قرار گرفتند که در این بین مورینیو با 6 پیروزی و تنها دو شکست، حسابی مچ فرگوسن را خوابانده است. در این بین 5 رویایی این دو نیز با نتیجه مساوی به پایان رسید.

البته پیش از دو دیدار این فصل منچستریونایتد و رئال، این دو چهار سال قبل و در همین مرحله از رقابت های چمپیونزلیگ با هم روبرو شده بودند. در آن زمان مورینیو هدایت اینتر را برعهده داشت و منچستریونایتد موفق شده بود در مجموع دو دیدار 2-0 پیروز شود. حالا بعد از 4 سال، مورینیو انتقام آن شکست را از فرگوسن گرفت تا یک هفته رویایی را پشت سر بگذارد. البته او به خوبی می داند که اگر نتواند با رئال دهمین قهرمانی در چمپیونزلیگ را جشن بگیرد، کسی این پیروزی های درخشان را به یاد نخواهد سپرد.

!!~Pouya~!!

کاربر ویژه
"بازنشسته"
133360hp2.jpg

[h=2]فرگوسن به کنفرانس خبری نرفت- فلان:داور همه چیز را خراب کرد[/h]

مایکل فلان به جای سرمربی اسکاتلندی در سالن کنفرانس خبری شرکت کرد و گفت داور بازی را کثیف کرد
سایت گل- سرالکس فرگوسن سرمربی منچستریونایتد در پایان دیدار سه شنبه شب تیمش مقابل رئال مادرید در ورزشگاه اولدترافورد که با شکست و حذفی تیمش از گردونه رقابت های لیگ قهرمانان اروپا همراه بود، در کنفرانس خبری شرکت نکرد و دستیارش مایک فلان را به سالن کنفرانس خبری فرستاد. دلیل این تصمیم خشم و ناراحتی سرالکس فرگوسن از نحوه قضاوت آقای چاکر داور ترکیه ای این بازی بود.

دراینجا می توانید متن گفتگوی فلان با خبرنگاران را به گزارش آ.اس مطالعه کنید:
*قضاوت داور را چطور دیدید؟.
به نظر من او تصمیم ناامید کننده ای گرفت. با اخراج نانی، بازی را کثیف کرد. او بازی ای که همه دنیا درحال تماشایش بودند را خراب کرد. یک عملکرد خوب و یک بازی تماشایی را به خاطر یک تصمیم بد، خراب وکثیف نمود

*احساسات بازیکنان در رختکن یونایتد به چه ترتیبی است؟
ناامیدی فراوانی بررختکن حاکم است.حس بدی نسبت به آنچه اتفاق افتاده. سرمربی تیم و بازیکنان تیم به دنبال یک توضیح هستند. ترکیبی از خشم و عدم باور در رختکن تیم وجود دارد
*یعنی از داور بازی عصبانی اند؟
ما نمی توانیم این را درک کنیم و ناامیدی ما به همین خاطر بدتر می شود؛ چون تاکتیک ما خوب بود. ما در زمین مسابقه راحت بودیم و در نیمه دوم هم خیلی خوب کار را شروع کردیم. رهبری میدان را در دست داشتیم و کنترل بازی در اختیار ما بود. چند فرصت خلق کردیم و این فوق العاده بود. ولی بایست رو به جلو می رفتیم. با 11 بازیکن کار کردن مقابل رئال سخت است؛ با 10 بازیکن کار سخت تر هم می شود. نیمی از مردم دنیا این بازی رادیدند.

*یکی از اعضای باشگاه با داور صحبت کرد. فرگوسن این مسئولیت را برعهده گرفت؟
نه.او در شرایط مناسبی برای صحبت کردن با هیچ داوری نیست. همین که من اینجا هستم و او به سالن کنفرانس خبری نیامده، خودش حرف های زیادی برای گفتن دارد. قرار شد که من به جای او اینجا بیایم
*چرا رونی بازی را از روی نیمکت ذخیره ها شروع کرد؟
همه ما شاهد آن بودیم که این بازی برای گیگز ، چه بازی ای بود. این هزارمین بازی او بود ولی دلایل این اتفاق، دلایل تاکتیکی بود. همه بازیکنان در شرایط خوبی برای بازی کردن بودند ولی ما به خاطر مسائل تاکتیکی این تصمیم را گرفتیم و بعد از ساعتها بحث و بررسی به این نتیجه رسیدیم.

*یعنی مشکل را در ناتوانی داور و اشتباهات او می بینید؟
داوری شغل سختی است و اگر موافق این موضوع هستید، باید نظرتان را بگوئید. داوری دراین بازی ناامید کننده بود. داور بازی را خراب کرد و همه چیز را تغییر داد.
*بین برخورد ایجاد شده و کارت قرمزی که به نانی نشان داده شد، زمان زیادی وجود داشت. فکر می کنید که نظر داور چهارم هم دخیل بود؟
بعید است. داوران باید همه با هم کار کنند.مطمئنم که بین خودشان صحبت کردند و داور بازی تنها کسی است که تصمیم می گیرد و البته ما موافق تصمیم او نبودیم. حتی داورچهارم هم از اخراج نانی متعجب شده بود و به ما گفت که هیچ ایده ای ندارد که چه اتفاقی
در جریان است

*حالا انگیزه دادن به بازیکنان کارسختی است؟
نه.ما روز پنجشنبه دور هم جمع می شویم. در مرحله یک چهارم پایانی جام حذفی هستیم و در لیگ انگلیس هم جایگاه خوبی داریم و مشکلی در میان نیست.

!!~Pouya~!!

کاربر ویژه
"بازنشسته"
260983hp2.jpg

[h=2]دیگو لوپس: فراموش نشدنی است اما شایسته برد بودیم[/h]

دروازه بان باتجربه رئال در صحبت هایی اعلام کرد که کارت قرمز نانی تاثیرزیادی در جریان بازی داشت
سایت گل- دیگو لوپس دروازه بان باتجربه رئال مادرید بدون هیچ شکی ستاره تیمش در بازی سه شنبه شب ورزشگاه اولدترافورد بود.​
به لطف درخشش دیگو لوپس بود که رئال مادرید توانست در این بازی به پیروزی رسیده و به مرحله یک چهارم پایانی لیگ قهرمانان اروپا راه یابد. در پایان این مسابقه دیگو لوپس به خبرنگاران گفت:« سه شنبه، شبی فراموش نشدنی برای همه ماست. ما مقابل یک تیم بزرگ به پیروزی رسیدیم. حالمان واقعا خوب است و نشان دادیم که شرایط قهرمانی در رقابت های این فصل لیگ قهرمانان اروپا را داریم.»

این دروازه بان باتجربه که این روزها به جای کاسیاس مصدوم از دروازه تیم مادریدی دفاع می کند در مورد عملکرد فردی اش در این بازی گفت:« من حالم واقعا خوب است. خوش شانس بودم. در دقایق پایانی بازی منچستری ها خیلی روی دروازه ما فشار آوردند. می دانستیم که آنها تا به صدا درآمدن سوت پایانی به دنبال گلزنی خواهند بود. ما با وجودی که نتوانستیم یک بازی خوبی را به نمایش بگذاریم ولی شخصیتمان را نشان دادیم و با شایستگی به پیروزی رسیدیم.»​
لوپس ادامه داد:« منچستری ها بازی را به نفع خود می دیدند و ما نمی دانستیم که چطورباید بازی را پیش ببریم. اخراج نانی، خیلی سرنوشت بازی را مشخص کرد. ما می بایست دو بار دروازه منچستررا بازمی کردیم و موفق به انجام این کار شدیم.»

بخش پایانی صحبت های دیگو لوپس درمورد هفته ای رویایی بود که با رئال مادرید پشت سرگذاشته:« ما هفته ای فراموش نشدنی را سپری کردیم. به سه برد ارزشمند مقابل دوتیم فوق العاده بزرگ دست یافتیم ولی باید همچنان به این فشار ادامه دهیم؛ چون زمان زیادی تا پایان فصل اقی است. این گام خیلی خوبی است؛ ولی هنوز دو یا سه گام دیگر باقی است.»

منبع>>>گل

!!~Pouya~!!

کاربر ویژه
"بازنشسته"
[h=1]واکنش رئاليها پس از پيروزي بر منچستر[/h]
[h=2] پس از پيروزي ارزشمند رئال مادريد برابر منچستر يونايتد بازيکنان رئال به اظهارنظر درباره اين ديدار پرداختند.[/h]
00030973.jpg

رئال مادريد با پيروزي ارزشمند برابر منچستر يونايتد جواز صعود به مرحله بعد را دريافت کرد.

ژابي آلونسو، هافبک بازيساز رئال مادريد اعتراف کرد تمام بازيکنان رئال مادريد تا زمان اخراج ناني نتوانستند بازي خود را انجام دهند. ژابي آلونسو درباره اخراج ناني گفت: تصميم داور براي اخراج ناني تصميمي سختگيرانه بود اما هميشه بازي با 10 بازيکن کار سادهاي نيست. منچستر پس از گل خورده به شدت ما را تحت فشار قرار داد، اما دروازهبان ما عملکرد عالي داشت و حريف را ناکام گذشت.

آلونسو درباره هفته رويايي رئال مادريد با دو پيروزي در ال کلاسيکو و يک پيروزي برابر منچستر يونايتد گفت: ميدانستم اين هفته مهمي براي ما خواهد بود. هفتهاي که توانستيم با بازيهاي خوبمان به پيروزي برسيم.

ديگو لوپز، دروازهبان رئال مادريد نيز که در بازي برابر منچستر يونايتد توانست عملکرد خوبي از خودشان دهد، گفت: خيلي خوشحالم از ابتداي بازي در پي رسيدن به گل بوديم. اگر چه بازي خوبي ارائه نداديم، اما به هدف خود رسيديم. آنها بازي را به خوبي کنترل کردند. يک هفته خاطره انگيز را سپري کرديم و در برابر دو تيم بزرگ به پيروزي رسيديم.

کاکا نيز که به جاي دي ماريا به ميدان آمد، گفت: بازي با 10 بازيکن آسان نيست، اما برابر آنچه اتفاق افتاد نميتوان کاري کرد. ميتوانستم در اين ديدار گل بزنم که توپ به تير دروازه خورد، اما مهم نيست. از اين که صعود کرديم خوشحالم. از نمايش تيم راضي هستم. شايد خيلي خوب نبوديم، اما به هدف خود رسيديم. اکنون بايد منتظر حريف بعديمان در ليگ قهرمانان اروپا باشيم.

پس از اين ديدار فرگوسن که از تصميمات داور ناراحت بود، از بازيکنان تيمش خواست با رسانهها مصاحبه نکنند.

منبع>>>ورزش3

!!~Pouya~!!

کاربر ویژه
"بازنشسته"
راز پيروزي بر شاختار ارائه بازي هميشگي بود
[h=1]بلاژيکوفسکي: با زدن گل سوم، آسوده شديم[/h]
[h=2] لژيونر مليپوش و لهستاني بورسيادورتموند گفت: راز پيروزي بر شاختار ارائه بازي هميشگيمان بود.[/h]
00942599.jpg

ياکوب بلاژيکوفسکي پس از پيروزي 3 بر صفر در ديدار برگشت مرحله يک هشتم نهايي ليگ قهرمانان اروپا مقابل شاختار دونتسک اوکراين اظهار داشت: کاري عجيب در اين ديدار از سوي دورتموند در زمين انجام نگرفت. بلکه فقط همان بازي هميشگيمان را انجام داديم. تمام راز برد ما مقابل اين ميهمان قدرتمند همين نکته بود.

وي که خود در اين ديدار گل زد، افزود: به نظرم گل سوم ما به شاختار بسيار مهم بود. چون خيال ما براي کسب برد، راحت شد. حريف هم فهميد که نمي تواند به بازي برگردد.

بلاژيکوفسکي ادامه داد: امسال در ليگ قهرمانان بسيار عالي و باشکوه کار کردهايم که جا دارد اين تيم باز هم مورد تمجيد واقع شود. در مورد آينده هم بايد با تلاش بيشتر، کار کنيم و بر افتخارات بيفزاييم.

در پيکاري که در ورزشگاه زيگنالايدوناپارک به ميزباني زردپوشان آلماني انجام شد، سانتانا، گوتسه و بلاژيکوفسکي در دقايق 31، 37 و 59 براي دورتموند گلزني کردند.

در ديدار رفت دورتموند به تساوي 2 بر 2 رسيد که در مجموع دو ديدار 5 بر 2 مجوز صعود به دور يک چهارم نهايي را کسب کرد.

بالا