بايرن مونيخ ، آرسنال را شکست داد

!!~Pouya~!!

کاربر ویژه
"بازنشسته"

دور رفت يک هشتم نهايي ليگ قهرمانان اروپا
[h=1]بايرن مونيخ ، آرسنال را شکست داد[/h]
[h=2] تيم فوتبال بايرن مونيخ در دور رفت يک هشتم نهايي ليگ قهرمانان اروپا برابر ميزبان خود به پيروزي رسيد.[/h]
00942888.jpg

در ادامه مسابقات از دور رفت يک هشتم نهايي ليگ قهرمانان اروپا دو بازي انجام شد که در مهمترين ديدار توپچيهاي لندن در ورزشگاه امارات ميزبان بايرن مونيخ آلمان که عنوان افسي هاليوود را يدک ميکشد، بودند که اين ديدار در نهايت با نتيجه 3 بر يک به سود بايرن مونيخ به پايان رسيد.

در دقيقه 7 اين توني کروس بود که در ميان بهت و حيرت تماشاگران گل اول بايرن را وارد دروازه توپچيها کرد. دقيقه 21 نيز توماس مولر گل دوم مونيخيها را به ثمر رساند تا نااميدي بيش از پيش در جو ورزشگاه حاکم شود. نيمه نخست با همين 2 گل به سود باوارياييها به پايان رسيد.

13911202000014_PhotoL.jpg

در نيمه دوم موسوم به نيمه مربيان، لوکاس پودولسکي بازيکن آرسنال توانست در دقيقه 55 يکي از گلهاي خورده را جبران کند و به تيم سابق خود گل بزند.

13911202000016_PhotoL.jpg

گل دقيقه 77 ماريو ماندزوکيچ آب سردي بود بر پيکره آرسنالي که پس از گل اول اميدوارانه به بازي ادامه ميداد.
در نهايت هم بازي با نتيجه 3 بر يک به سود بايرن به پايان رسيد تا چهره زير بيش از پيش نگران آينده خود در تيمي باشد که شايد بتوان گفت اکثر افتخارات فوتبالي خود را مديون وي است.

13911202000012_PhotoL.jpg

اين بازي 8 کارت زرد نيز داشت که سهم آرسنال 5 کارت و سهم بايرن 3 کارت بود و شواين اشتايگر با کارت زردي که گرفت از بازي بعد محروم شد.
در ديدار ديگر نيز پورتو پرتغال در ورزشگاه دراگو ميزبان مالاگاي اسپانيا بود. نيمه اول اين ديدار با تساوي بدون گل به پايان رسيد اما در نيمه دوم و در دقيقه 56 موتينيو ميزبان را يک بر صفر پيش انداخت و در نهايت هم اين بازي با همين نتيجه به پايان رسيد.​

!!~Pouya~!!

کاربر ویژه
"بازنشسته"
پاسخ : بايرن مونيخ ، آرسنال را شکست داد

روي سانتر از جناحين فرصتطلب هستم
[h=1]مولر: گلزني به آرسنال وظيفهام بود[/h]
[h=2] زننده گل بايرن به «توپچيها» گفت: با گلي که زدم مثل هميشه به وظيفهام عمل کردم.[/h]
00025217.jpg

توماس مولر شب گذشته در برد 3 بر يک مقابل آرسنال معروف به توپچيهاي لندن در ديدار رفت از مرحله يک هشتم نهايي ليگ قهرمانان اروپا، زننده گل دوم سياه پوشان مونيخي بود. وي پس از اين برد دلچسب در ورزشگاه امارات اظهار داشت: مقابل ميزبان نمايشي بسيار خوب ارائه کرديم. مثل هميشه سعي کردم تا جايي که امکان دارد به وظيفهام عمل کنم. هميشه روي سانتر از جناحين يا ضربات کرنر مقابل دروازه حريف جاگيري مي کنم تا اگر توپ ريباند شد، بتوانم با فرصت طلبي گل بزنم.

13911202000016_PhotoL.jpg

او که گلش را در دقيقه 21 به ثمر رساند، افزود: اين اتفاق خوشبختانه مقابل آرسنال روي داد. البته روي اينگونه صحنهها اغلب سعي مي کنم به هم تيميهايم، پاس دهم. اما در اين گل خودم توپ را به قعر دروازه فرستادم.

در اين پيکار توني کروس و ماريو ماندزوکيچ در دقايق 7 و 77 ديگر گلهاي «باواراييها» را به ثمر رساندند.

!!~Pouya~!!

کاربر ویژه
"بازنشسته"

[h=1]کروس: مقابل درجه يکهاي اروپا برنده شديم[/h]
[h=2] هافبک جوان تيم فوتبال بايرن گفت: مقابل تيمي درجه يک از اروپا، زيبا بازي کرديم و برنده شديم.[/h]
00944058.jpg

شب گذشته پس از آنکه در ورزشگاه امارات شهر لندن، مونيخيها 3 بر يک مقابل آرسنال در بازي رفت مرحله يک هشتم نهايي ليگ قهرمانان اروپا برنده شدند، توني کروس در اينباره اظهار داشت: بايرن مقابل تيمي درجه يک از اروپا در مدت زيادي از بازي، فوتبالي زيبا و جذاب ارائه کرد. پس از وقت استراحت بين دو نيمه در مقطعي از بازي، آرسناليها خودي نشان دادند که با توجه به شرايط ميزباني و عقب بودنشان، امکان جلوگيري از تلاش آنها وجود نداشت.

به گزارش فارس، وي که در اين ديدار در دقيقه 7 به زيبايي گل اول مشکيپوشان را به ثمر رساند، افزود: در همان دقايق معدود آرسناليها صاحب موقعيت خاصي نشدند. البته گلي هم که دريافت کرديم، برايمان ناگوار بود. چون تمام تلاشمان اين بود اجازه ندهيم حريف صاحب گل شود.

در اين پيکار توماس مولر و ماريو ماندزوکيچ در دقايق 21 و 77 دو گل ديگر باواراييها را به ثمر رساندند. ضمن آنکه لوکاس پودولسکي در دقيقه 55 براي ميزبان گل زد.

!!~Pouya~!!

کاربر ویژه
"بازنشسته"

به علت 3 کارته شدن در امارات اتفاق افتاد
[h=1]شواين اشتايگر غايب بازي برگشت با آرسنال[/h]
[h=2] هافبک دفاعي و مليپوش بايرن مونيخ فرصت حضور در ديدار برگشت با آرسنال را به علت 3 کارته شدن از دست داد.[/h]
00944056.jpg

شب گذشته باستين شواين اشتايگر در ديدار رفت از مرحله يک هشتم نهايي ليگ قهرمانان اروپا در ورزشگاه امارات با کارت زرد داور مسابقه مواجه شد.

اين کارت در حقيقت سومين اخطار فصل جاري وي در مسابقات باشگاهي قاره بود. به همين خاطر ستاره 26 ساله به علت «سه کارته شدن» حق شرکت در بازي برگشت در مونيخ را ندارد.

مطابق برنامه قرار است ديدار برگشت در تاريخ 13 مارس(23 اسفند 91 ) در ورزشگاه خانگي بايرنيها يعني «آليانس آرهنا»انجام گيرد.

همچنين جروم بواتنگ، مدافع جوان و ديگر ستاره مليپوش باواراييها نيز غايب ديدار بعدي با حريف انگليسي خواهد بود. مدافع 22 ساله به علت دريافت کارت قرمز در آخرين بازي مرحله گروهي اين جام مقابل اف.ث.بات بوريسوف از حضور در دو بازي محروم شد. به اين ترتيب در بازي دوم با تيم تحت امر «آرسن ونگر» نيز او همراه با «شوايني» از روي سکو به تماشا خواهد نشست.

در ديدار انجام گرفته لوکاس پودولسکي 55 براي آرسنال، توني کروس 7، توماس مولر 21 و ماريو ماندزوکيچ 77 براي ژرمنها گل زدند.

!!~Pouya~!!

کاربر ویژه
"بازنشسته"

آنقدر بزرگ شدهايم که مسئوليت شکست را بپذيريم
[h=1]ويلشر: اين شکست ربطي به ونگر ندارد[/h]
[h=2] هافبک آرسنال بر اين باور است که بازيکنان آرسنال بايد مسئوليت اين شکست را پذيرا باشند.[/h]
00944053.jpg

به نقل از ساکرنت، آرسنال در مرحله يک هشتم نهايي ليگ قهرمانان اروپا در رويارويي با بايرن مونيخ آلمان با نتيجه 3 بر يک مغلوب شد تا در ديدار برگشت در خانه حريف کاري سخت پيش رو داشته باشد.

در اين ديدار توني کروس 7، توماس مولر 21 و ماريو ماندزوکيچ 77 براي بايرن مونيخ گل زدند و تنها گل آرسنال را نيز لوکاس پودولسکي، بازيکن پيشين باوارياييها در دقيقه 55 وارد دروازه تيم پيشين خود کرد.

آرسن ونگر، سرمربي آرسنال که به دليل شکست ابتداي هفته برابر تيم دسته اولي بلکبرن و حذف از جام حذفي انگليس مورد انتقادهاي فراواني قرار گرفته بود، با شکست برابر بايرن مونيخ دردسرهايش افزايش يافت.

جک ويلشر معتقد است بازيکنان به جاي ونگر بايد مورد سرزنش قرار بگيرند و تمامي انتقادهايي که از ونگر ميشوند ناعادلانه است.

«به هيچ وجه تصور نميکنم ونگر سزاوار انتقاد باشد. او به ما تمرين ميدهد و ما را براي حضور در ميدان آماده ميکند. اين به ما بستگي دارد که در طول مسابقه چطور ظاهر شويم. ونگر به ما روحيه داده و براي حضور در ميدان به ما انگيزه کافي ميدهد.»

ويلشر افزود: به عقيده من بازيکنان بايد مسئوليت اين شکست را به گردن بگيرند. آنقدر بزرگ شدهايم که بخواهيم مسئوليت آن را به عهده بگيريم. ونگر 16 سال است که در آرسنال حضور دارد و به افتخارهاي زيادي رسيده است. هيچ کس نميتواند عملکرد او را زير سوال ببرد. با اميد رو به جلو نگاه ميکنيم و اميدواريم در ديدارهاي بعدي عملکرد بهتري به نمايش بگذاريم.

!!~Pouya~!!

کاربر ویژه
"بازنشسته"

پس از شکست سنگين توپچيها در لندن
[h=1]ونگر: در آليانسآرهنا به معجزه احتياج داريم[/h]
[h=2] سرمربي آرسنال پس از شکست برابر بايرنمونيخ اعتراف کرد که شاگردانش براي صعود به دور يک چهارم نهايي ليگ قهرمانان اروپا به "معجزه" احتياج دارند.[/h]
00940718.jpg

آرسنال با شکست 3 بر يک برابر بايرنمونيخ آن هم در ورزشگاه "امارات" شانس بسيار کمي براي صعود به دور يک چهارم نهايي ليگ قهرمانان اروپا دارد. اين موضوع را خود آرسن ونگر هم تاييد ميکند.

سرمربي فرانسوي توپچيها پس از پايان بازي اعتراف کرد که شاگردانش براي صعود به مرحله بعد به معجزه نياز دارند. ونگر در نشست خبري پايان بازي گفت: "با اين شکست شانس ما براي صعود به مرحله بعد بسيار کمرنگ شد. اجازه بدهيد، پنهان کاري نکنيم و حقيقت را بر زبان آوريم؛ چرا که واقعيت ميگويد، شانس ما براي صعود به مرحله بعد با اين نتيجه بسيار کم است. در آليانسآرهنا به معجزه احتياج داريم. با اين حال ميخواهيم در خانه حريف دست به کاري غيرممکن بزنيم. تلاش ميکنيم تا در بازي برگشت 3 گل به ثمر برسانيم؛ کاري که بايرنمونيخ امشب انجام داد."

آرسنال چند روز پيش هم در جام حذفي برابر بلکبرن تن به شکست داده بود. شکست برابر بايرنمونيخ دومين شکست پياپي توپچيها در يک هفته بود که در بيستوهفت ماه اخير بي سابقه بوده است.

پس از شکست توپچيها تماشاگران پرشور اين تيم با نااميدي و حسرت ورزشگاه را ترک کردند. ونگر دراينباره گفت: "حمايت تماشاگران در اين بازي بينظير بود. به خوبي پيداست که همه آنها با اين نتيجه احساس نااميدي و سرخوردگي کنند. متاسفانه نتوانستيم تواناييهاي خود را برابر تيمي که بازيکنان بسيار خوبي را در اختيار داشت، به نمايش بگذاريم. بايد اعتراف کنم که بازي با بايرنمونيخ براي هر تيمي سخت است. اين مساله امشب عملا براي ما رخ داد و پي برديم که اين تيم آلماني چقدر خوب است."

او که با نتايج ضعيف تيمش در اين فصل فشار را به شدت احساس ميکند، سخنان خود را اين گونه به پايان برد: "گل سوم بايرنمونيخ همچون پتکي بر سر ما کوبيده شد و روحيه بازيکنان را نابود کرد. نزديک بود قبل از گل سوم بايرنمونيخ گل تساوي را به ثمر برسانيم ولي بازي با تيم بزرگي همچون بايرن و عقبافتادن آن هم با دو گل سختيهاي خود را دارد. مطمئنا در بازي برگشت کار سختي را پيشرو داريم."

!!~Pouya~!!

کاربر ویژه
"بازنشسته"

[h=1]هاينکس: فريب اين بازي آسان را نميخوريم[/h]
[h=2] سرمربي بايرنمونيخ پس از پيروزي برابر آرسنال به ستايش از عملکرد شاگردانش پرداخت و آنها را شايسته پيروزي دانست.[/h]
00942968.gif

بايرنمونيخ در ادامه دور رفت مرحله يک هشتم نهايي ليگ قهرمانان اروپا دست به کار بزرگي زد و با نتيجه سه بر يک از سد ميزبانش، آرسنال گذشت تا در بازي برگشت در آليانسآرهنا کار راحتي را پيشرو داشته باشد.

يوپ هاينکس پس از پايان بازي به ستايش از عملکرد شاگردانش پرداخت و آنها را شايسته اين پيروزي ارزشمند دانست: "دوست دارم، بگويم که اين ديدار براي بايرنمونيخ آسان بود؛ چرا که شاگردانم در بيشتر زمان بازي خيرهکننده ظاهر شدند. خوشبختانه از اشتباههاي حريف نهايت استفاده را برديم و بيرحمانه آنها را مجازات کرديم. اين چيزي بود که قبل از بازي هم به بازيکنان گفتم."

سرمربي باتجربه باوارياييها که شايعههايي درباره پيوستن او به شالکه در فصل آينده به گوش ميرسد، ادامه داد: "پيروزي در انگليس برابر تيم بزرگي همچون آرسنال آن هم با نتيجه سه بر يک، دستاورد بزرگي به شمار ميآيد. با دو گلي که پيش افتاديم، کار خود را راحت کرديم. اين دو گل باعث شد که بايرنمونيخ چهره حقيقي خود را نشان دهد و با يک بازي حساب شده حريف را تحت فشار قرار دهد. برابر حريفي به پيروزي رسيديم که اصلا نميتوان او را دست کم گرفت. مطمئنا اين پيروزي ما را فريب نخواهد داد و براي صعود به دور بعد در بازي برگشت از جان مايه خواهيم گذاشت و هرگز حريف را دست کم نخواهيم گرفت."

بازي برگشت دو تيم 3 هفته ديگر در آليانسآرهنا برگزار ميشود.

!!~Pouya~!!

کاربر ویژه
"بازنشسته"

256672hp2.jpg

[h=2]ونگر: حالا باید غیرممکن را ممکن کنیم[/h]

سرمربی توپچی ها ناامیدی اش را از شکست تیمش در دوررفت مرحله یک هشتم پایانی لیگ قهرمانان اروپا ابراز کرد
سایت گل- آرسن ونگر سرمربی فرانسوی آرسنال بر این باور است که تیمش اگر می خواهد با غلبه بر بایرن مونیخ به مرحله یک چهارم پایانی لیگ قهرمانان اروپا راه یابد باید غیرممکن را ممکن کند.​
توپچی ها سه شنبه شب و در دور رفت مرحله یک هشتم پایانی لیگ قهرمانان اروپا با نتیجه 1-3 در خانه مغلوب بایرن مونیخ شدند ولی سرمربی فرانسوی آرسنال اعلام کرده که تیمش از این باخت ناامید نشده است.

ونگر در پایان این بازی به اسکای سپورتس گفت:« بیائید واقعیت را پنهان نکنیم. کار خیلی سختی خواهد بود ولی ما تلاش می کنیم تا غیر ممکن را ممکن کنیم. باید به مونیخ برویم و دقیقا مثل بازی خانگی مان بازی کنیم و تلاش کنیم تا نتیجه را تغییر دهیم. گل سومی که بایرن در بازی 3شنبه شب زد، کار را خیلی سخت کرد ولی ما باید تلاشمان را انجام دهیم. هواداران ما در بازی سه شنبه شب فوق العاده بودند و من واقعا ناامید شدم که نتوانستیم آنچه آنها می خواستند را برایشان فراهم کنیم.»​
ونگر ادامه داد:« قطعا این بهترین آماده سازی روانی برای ما نبود؛ چرا که جو حاکم بر رختکن تیم قبل از آغاز بازی سه شنبه شب خیلی سخت بود. ولی بازیکنان من به شدت جنگیدند و تمام توانشان را به کار گرفتند.»​
در ابتدای این بازی تونی کروس و توماس مولر دو بار برای بایرن گلزنی کردند و گل سوم این تیم را هم ماریو ماندزوکیچ به ثمر رساند و تک گل آرسنال را لوکاس پودولسکی زد. ونگر در بخش دیگری از صحبت هایش گفت:« من فکر می کنم که نتیجه 1-3 و گل سوم حریف، نشانی از ضربه روحی تیم ما بود؛ چون ما خیلی تلاش می کردیم تا بازی را 2-2 کنیم ولی در آن شرایط اگر 0-2 عقب باشی، کار خیلی سخت است.»​

!!~Pouya~!!

کاربر ویژه
"بازنشسته"

256774hp2.jpg

[h=2]ویلشر: باخت آرسنال هیچ ربطی به ونگر ندارد[/h]

بازیکن انگلیسی آرسنال در صحبت هایی اعلام کرده که بازیکنان باید بار باخت 1-3 مقابل بایرن مونیخ را بردوش کشیده و سرزنش ها را بپذیرند
سایت گل- جک ویلشر، بازیکن انگلیسی و جوان باشگاه آرسنال در پایان بازی سه شنبه شب تیمش در دور رفت مرحله یک هشتم پایانی لیگ قهرمانان اروپا مقابل بایرن مونیخ که با شکست 1-3 توپچی ها در ورزشگاه امیریتس همراه بود به دفاع از آرسن ونگر برخاسته است

رقابت های اروپایی تنها شانس پیش روی آرسنال برای فتح جام قهرمانی در این فصل بعد از حذف از گردونه رقابت های اف.ای کاپ و لیگ کاپ است ولی در بازی رفت دور یک هشتم پایانی آنها در خانه با نتیجه 1-3 مغلوب بایرن شدند تا شانس کمی برای صعود به دور بعدی این رقابت ها داشته باشند. همین باخت فشارها را برروی ارسن ونگر سرمربی فرانسوی آرسنال بیشتر خواهد کرد ولی جک ویلشر بر این باور است که بازیکنان آرسنال باید مسئولیت این شکست را بردوش بگیرند.

در پایان این مسابقه ویلشر به خبرنگاران گفت:« فکر نمی کنم که این باخت هیچ ارتباطی به سرمربی مان داشته باشد. او می تواند ما را به زمین بفرستد و به ما انگیزه بدهد ولی این ما هستیم که باید دستورات او را در زمین مسابقه پیاده کنیم و در حال حاضر و در بازی 3شنبه شب ما شروع بدی داشتیم و چوبش را هم خوردیم.»​
ویلشر ادامه داد:« فکر می کنم این ما بازیکنان هستیم که باید مسئولیت باخت را بردوش بگیریم. ما آنقدر مرد هستیم که این کار را بکنیم. ونگرشانزده سال است که اینجاست و عملکرد فوق العاده ای در آرسنال داشته؛ پس از نظر من نمی توان او را زیر سوال برد.»

با وجود این باخت 1-3 و کار سخت آرسنال در بازی برگشت در مونیخ، ویلشر شانس صعود تیمش به مرحله یک چهارم پایانی را نقش بر آب نمی داند.او در ادامه صحبت هایش گفته:« بازیکنان تیم آنقدر مرد هستند که مسئولیت این باخت را به گردن بگیرند و ما رو به جلو حرکت می کنیم. ما باید در مونیخ به گل برسیم. می دانیم که دست کم به سه گل نیاز داریم و بازیکنان مناسب برای انجام این کار را هم داریم. پس فقط باید شروع بهتری داشته باشیم.»​

!!~Pouya~!!

کاربر ویژه
"بازنشسته"

240750hp2.jpg

[h=2]هاینکس: برد ساده ای بود[/h]

سرمربی 67 ساله بایرن مونیخ در صحبت هایی اعلام کرد که تیمش در شرایط فوق العاده ای است
سایت گل- یوپ هاینکس سرمربی باتجربه باشگاه بایرن مونیخ در صحبت هایی اعلام کرد که بازی کردن مقابل آرسنال کار ساده ای بوده. بایرن مونیخ 3شنبه شب موفق شد تا در دور رفت مرحله یک هشتم پایانی لیگ قهرمانان اروپا در لندن با نتیجه 1-3 آرسنال را از پیش رو بردارد.

در ابتدا این تونی کروس و توماس مولر بودند که با دو گل بایرن را پیش انداختند و بعد ماریو ماندزوکیچ گل سوم باواریایی ها را به ثمر رساند و تک گل تیم میزبان نیز توسط لوکاس پودولسکی از راه رسید.
یوپ هاینکس، سرمربی باتجربه ای که در پایان رقابت های این فصل بایرن را ترک می کند در پایان این مسابقه به تمجید از کیفیت بازی شاگردانش پرداخت و به خبرنگاران گفت:« بازی کردن برای تیم من کار ساده ای بود. ما در سطح آمادگی خیره کننده ای هستیم. کیفیت من به نحوی است که می توانیم با بهره گیری از کوچکترین اشتباهات حریفان آنها را تنبیه کنیم.»​
این سرمربی 67 ساله از شروع ویران کننده شاگردانش در این بازی رضایت داشت و البته ترجیح می دهد تا تیمش سختی غلبه بر یک تیم لیگ برتری را دست کم نگیرند:« زمانی که در انگلیس و مقابل یک تیم انگلیسی به پیروزی می رسی، این یک موفقیت بزرگ است.»​
هاینکس در ادامه صحبت هایش به اسکای دوچلند گفت:« ما با دو گلی که زدیم شروع فوق العاده ای داشتیم و بازی خوبی را انجام دادیم. بعد از آن تیم حریف نشان داد که آنها هم از جنس رقابت های لیگ قهرمانان اروپا هستند.»​

بالا