گفتگو با رونالدو

!!~Pouya~!!

کاربر ویژه
"بازنشسته"
گفتگو با ستاره ی رئال مادرید

من هم این رویا را در سر داشتم که بعد از پشت سرگذاشتن فصل فوق العاده با رئال، توپ طلا را ببرم ولی متاسفانه این اتفاق نیفتاد ولی من نمی توانم به عشق جوایز فردی زندگی کنم

سایت گل- ستاره پرتغالی رئال مادرید در گفتگوی دیگری با روزنامه آ.اس به مرور شرایط کنونی تیم باشگاهی اش پرداخت.او در مورد مورینیو و جرو بحثی که در پایان دیدار دور رفت مرحله یک چهارم پایانی کوپا دل ری با آقای خاص داشت صحبت کرد. متن این گفتگوی بلند که روزنامه آ.اس به بازتاب آن پرداخته را در سه قسمت برای شما آماده کردیم که در اینجا می توانید قسمت اول این گفتگو را مطالعه کنید:

در ژانویه سال 2008 مادرت در صحبت هایش گفت که نمی خواهد قبل از آنکه پسرش را در پیراهن رئال ببیند، از دنیا برود. تا این حد علاقه داشتی تا به رئال بیایی؟
بله. زمانی که تصمیم به ترک منچستر گرفتم، تیم های بزرگ دیگری هم به دنبال من بودند ولی من از زمانی که فوتبالم را آغاز کردم دوست داشتم تا در رئال مادرید توپ بزنم و تا محقق کردن خواسته ام لحظه ای متوقف نشدم. مراسم معارفه من در ورزشگاه رئال مادرید در حضور 90 هزار هوادار برگزار شد که این واقعا تکان دهنده بود. هیچ وقت آن لحظات را فراموش نمی کنم.

بارها هواداران حاضر در برنابئو در طول این فصل فریاد می زدند:« توپ طلا، کریس توپ طلایی.» خیلی ها براین باور بودند که امسال تو شایسته دریافت توپ طلا بودی
من هم این رویا را در سر داشتم که بعد از پشت سرگذاشتن فصل فوق العاده با رئال، توپ طلا را ببرم ولی متاسفانه این اتفاق نیفتاد ولی من نمی توانم به عشق جوایز فردی زندگی کنم. چون این طوری، هیچ وقت احساس خوشبختی نمی کردم. به همین خاطر تلاش می کنم تا در رئال خوشبخت باشم.هر روز بهتر از قبل بازی کنم. به تیمم کمک کنم و رابطه خوبی با هواداران داشته باشم.

از اینکه مسی هیچ وقت بعد از دریافت توپ طلا تو را تحسین نکرد، تعجب نکردی؟
نه. از این بابت متعجب نشدم. مسی در میان سه بازیکن برتر سال به من رای نداد و به همین خاطر باز هم تکرار می کنم که نمی توانم از این بابت متعجب باشم.

نظرت در مورد شرکت نکردن مورینیو در مراسم اهدای جایزه بهترین ها در زوریخ چیست؟

من به تصمیم سرمربی تیمم خیلی احترام می گذارم. این تصمیم او بود. من فکر می کنم که او دقیقا می دانست که چه اتفاقی قرار است بیفتد. شاید او زیرک تر و هوشیارتر از بقیه است. من دقیقا درک نمی کردم که چه اتفاقاتی قرار است بیفتد . البته باید بگویم که جوایز فردی به من هیچ چیزی نمی دهد. من فقط به کسب جوایز تیمی با رئال مادرید و با تیم ملی پرتغال فکر می کنم.

تو هر فصل رکوردهای گلزنی فوق العاده ات را ادامه می دهی ولی بنزما و ایگواین نسبت به فصل قبل افت چشمگیری داشتند. چه اتفاقی در حال جریان است؟
این سوال مربوط به غرور فردی افراد و عملکرد کلی تیم است که موضوعی کاملا پیچیده و سختی است. من نمی توانم ارزیابی قطعی ای داشته باشم. چون هر دوی این بازیکنان واقعا خوب هستند و اینکه نمی توانند همیشه بازی کنند، خیلی سخت است. مثل این است که من یک بازیکن خوب و بزرگ در پست تخصصی خودم را درتیم ببینم و نتوانم همیشه بازی کنم. هردوی آنها مهاجمان تراز اولی هستند. ولی کار تصمیم گیری برای مورینیو هم کار سختی است. این اوست که باید تصمیم بگیرد که چه کسی بازی کند. سرمربی ما کار خیلی سختی دارد. هردوی این بازیکنان به نظر من خوب هستند و مطمئنم که هردویشان به رئال در مسیر قهرمانی در لیگ قهرمانان اروپا و جام حذفی کمک می کنند.

!!~Pouya~!!

کاربر ویژه
"بازنشسته"
پاسخ : گفتگو با رونالدو

گفتگو با ستاره ی پرتغال (2)
شش سال در منچستربازی کرده ام و محبت خاصی به این تیم دارم. ولی بازی، بازی است وبه جنگ آنها نمی روم. فقط می خواهم فوتبال بازی کنم،لذت ببرم و به تیمم درمسیر حذف کردن یونایتد کمک کنم

سایت گل- ستاره پرتغالی رئال مادرید در گفتگوی دیگری با روزنامه آ.اس به مرور شرایط کنونی تیم باشگاهی اش پرداخت.او در مورد مورینیو و جرو بحثی که در پایان دیدار دور رفت مرحله یک چهارم پایانی کوپا دل ری با آقای خاص داشت صحبت کرد. متن این گفتگوی بلند به گزارش آ.اس را در سه قسمت برای شما آماده کردیم که در اینجا می توانید قسمت دوم این گفتگو را مطالعه کنید:

فکر می کنی که ایگواین و بنزما از اینکه مهاجمی مثل تو را درکنارشان می بینند که در هر فصل 60 گل می زند، احساس حقارت می کنند و بودن تو روی آنها تاثیر میگذارد؟
نمی توان یک فوتبالیست را فقط به خاطر گلهایی که می زند ارزیابی کرد. پیپیتا (ایگواین) و بنزما برای کمک کردن به تیم خیلی تلاش می کنند و من آنها را فقط با درنظر داشتن گلزنی هایشان ارزیابی نمی کنم. بازیکنانی مثل ژابی آلونسو، خدیرا و اوزیل هستند که بازیکنان فوق العاده خوبی هستند ولی گلهای کمی می زنند. فقط درکنار هم و دست در دست هم است که می توانیم به جام های قهرمانی برسیم.

این روزها ستاره روی بورس رئال، واران است . تو همیشه از او تعریف می کردی
واران در حال یادگیری درسهای بزرگی است.او به عنوان یک فوتبالیست و یک انسان رشد زیادی داشته و مطمئنم که او مبدل به یک بازیکن تراز اول خواهد شد. واران سرعتی و سریع است. خیلی خوب می دود و در حرکات تدافعی کاملا جدی است. او با وجود جوانی اش تجربیات زیادی کسب کرده. واران فروتن است و از نظر من تا چند سال دیگر مبدل به یکی از بهترین مدافعان دنیا خواهد شد. هیچ شکی از این بابت ندارم.

می دانی که درپایان این فصل مورینیو چه خواهد کرد؟ او تصمیمش را با بازیکنان تیم درمیان گذاشته؟
نمی دانم. فکر می کنم که دست کم تا پایان فصل خواهد ماند. چون او سرمربی ای است که همیشه به قهرمانی فکر می کند و ما چندین چالش بزرگ را پیش رو داریم که می توانیم به آنها دست بیابیم. بعد از آن و در پایان فصل است که او بهترین راه را برای خودش، برای تیم حرفه ای اش و برای باشگاه برخواهد گزید.ولی نمی دانم که او چطور فکر می کند و نظر سران باشگاه چیست و به همین خاطر ترجیح می دهم تا دراین باره صحبت نکنم

درمورد جرو بحثت با مورینیو بگو. از اتفاقی که افتاد متعجب نشدی؟ هواداران که خیلی تعجب کردند
این یک موضوع کاملا شخصی است. همه چیز حل شده و حالا همه چیز کاملا خوب است . اتفاق هایی که در داخل رختکن رخ می دهند در همان رختکن می مانند.

هفته آینده باید درمرحله یک هشتم پایانی لیگ قهرمانان اروپا مقابل تیم سابقت منچستریونایتد قرار بگیری.در آستانه این دیدار حساس چه حسی داری؟
حس ویژه ای است. چون همه می دانند که من شش سال در منچستربازی کرده ام و محبت خاصی به این تیم دارم. ولی یک بازی، یک بازی است و من به جنگ آنها نمی روم. فقط می خواهم فوتبال بازی کنم ،لذت ببرم و به تیمم درمسیر حذف کردن یونایتد کمک کنم . همه ما اگر می خواهیم در رقابت های لیگ قهرمانان اروپا باقی بمانیم باید حداکثر توانمان را به کار بگیریم. من خودم را برای حضور در اوج در این بازی آماده می کنم.

در تیم حریف آندرسون و نانی هستند که دوستان صمیمی تو هستند
بله.من در اردوی تیم ملی پرتغال با نانی صحبت کردم و درمورد بازی حساس پیش روی (رئال- منچستر) کلی با هم شوخی کردیم ولی این اتفاق خاص و ویژه ای نیست. این بازی یک دوئل بزرگ اروپایی است و من فراموش نمی کنم که تیم مقابل ما، بهترین تیم انگلیس است.
1360199054_113969_1360199463_noticia_grande.jpg

!!~Pouya~!!

کاربر ویژه
"بازنشسته"
پاسخ : گفتگو با رونالدو

گفتگو با رونالدو(3)

من رابطه خیلی خوبی با الکس فرگوسن دارم ودیدار دوباره لحظه خیلی خوبی برای او و برای من خواهد بود. دیدار مجددبا هواداران اولدترافورد هم خاص و ویژه خواهد بود.
سایت گل- ستاره پرتغالی رئال مادرید در گفتگوی دیگری با روزنامه آ.اس به مرور شرایط کنونی تیم باشگاهی اش پرداخت.او در مورد مورینیو و جرو بحثی که در پایان دیدار دور رفت مرحله یک چهارم پایانی کوپا دل ری با آقای خاص داشت صحبت کرد. متن این گفتگوی بلند را که روزنامه آ.اس به بازتابش پرداخته را در سه قسمت برای شما آماده کردیم که در اینجا می توانید قسمت سوم این گفتگو را مطالعه کنید:

در دیدار دوباره تو با الکس فرگوسن درانتظار چه هستی؟
من رابطه خیلی خوبی با الکس فرگوسن دارم ودیدار دوباره لحظه خیلی خوبی برای او و برای من خواهد بود. دیدار مجددبا هواداران اولدترافورد هم خاص و ویژه خواهد بود. هوادارانی که همیشه با من برخورد خیلی خوبی داشته اند و هنوز هم رابطه خوبی با من دارند. من محبت و احساس ویژه ای به آنها دارم.

تو کمی دیر رسیدی ولی این روزها درمورد بازیهای تاریخی رئال مقابل یونایتد و آن بازی به یادماندنی فرناندو ردوندو و یا هت تریک رونالدوی برزیلی صحبت می شود
بله. برایم تعریف کرده اند. این بازیها، بازیهای خیلی زیبایی برای هواداران و بازیهایی مملو از احساسات بودند.مطمئنم که در این بازی حذفی هم بازیهای به یادماندنی و گلهایی فراموش نشدنی را شاهد خواهید بود. این دو بازی، جزو سخت ترین بازیهای حذفی خواهد بود و فراموش نمی کنیم که بازی برگشت در اولدترافورد است؛ استادیوم ارزشمندی که هواداران در آن از آواز خواندن و تشویق تیم محبوبشان دست نمی کشند.

رئال را مدعی صعود به دور بعد می دانی؟
نمی توان در رویارویی دو تیم فوق العاده بزرگ چنین چیزی را گفت. من براین باورم که ما تیم بهتری هستیم ولی در حال حاضر باید این را در زمین مسابقه به نمایش بگذاریم.
هنوز دو غایب کلیدی دارید: په په و کاسیاس: البته په په به زودی برمی گردد ولی غیبت کاپیتان طولانی است. غیبت او را چطور ارزیابی می کنی؟
جای په په خیلی خالی است. چون او یک مدافع خیلی مهم برای ماست ولی تیم ما منابع زیادی دارد و بازیکنان زیادی که شجاعت مشابهی با په په دارند را در اختیار داریم. په په زود برمی گردد و یک نیروی کمکی خواهد بود که شادی و انگیزه زیادی به تیم می دهد.

و مصدومیت ایکر؟
او یک غایب خیلی بزرگ برای تیم ماست ولی سران باشگاه دیگو لوپس را به خدمت گرفتند که دروازه بان بزرگی است و عملکرد فوق العاده ای برای ما خواهد داشت.

از صحبت های اخیر سارا کاربونرو، نامزد کاسیاس که از شرایط سخت در رختکن رئال مادرید و عدم برقراری ارتباط میان مورینیو و بازیکنان رئال صحبت کرده بود، تعجب نکردی؟
موضوعاتی هستند که من دوست ندارم درموردشان صحبت کنم. ولی این موضوع، کمی حساس است و من براین باورم که چیزی است که نباید اتفاق بیفتد. البته افراد آزادند تا هرآنچه فکر می کنند را بگویند ولی من براین باورم که کار خوبی انجام نداده. چون مسائل مربوط به رختکن باید در همان رختکن بمانند و مسائلی هم که از آنها اطلاع داریم، نباید برای رسانه ها بازگو شود ولی باز هم تکرار می کنم که هرکسی آزاد است تا هرطور که می خواهد خود را بروز داده و هرچه فکر می کندرا برزبان بیاورد.

بالا