آقای سیب زمینی پشندی.....

Ali

مدیریت کل
پرسنل مدیریت
"مدیر کل"
پاسخ : آقای سیب زمینی پشندی.....

سلام؛
به نظر من که
سیب زمینی هم خیلی ارزش بیشتری داره!
اصلا کاری به عکس ندارم
کلی عرض میکنم.

BarOoN

کاربر فعال
"کاربر *ویژه*"

سلام

بنده معتقدم عکس بجایی هست ... یعنی باید گفت درود بر سیب زمینی

متاسفانه خیلی چیزها موثرند در روند بی حیایی و ...

خب البته تعدادشون کم هم نیست این افراد ... و مثل خوره دارند روز به روز بیشتر هم می شن

امیدواریم خداوند همه رو از شر شیطان درون نجات بده ...

ناجی دلها

معاون مدیریت
پرسنل مدیریت
"معاونت مدیران"

خیلی موضوع جالبی رو مطرح کردید
متاسفانه دهکده ی جهانی و عصر ارتباطات بهونه ای
شده برا این حرکات ... امر به معروف ونهی از منکر هم به تعطیلی گرایید
به علتهای متفاوت... این مسائل یه جهاد از نوع حسینی میخواد
که .........حرفهای ناگفته بسیارند

!!SaeeD!!

دوست خوب همه
"کاربر *ویژه*"

سلام به همه دوستان و علی الخصوص elipan گرامی:53:

خیلی بحث قشنگ و بدرد بخور و به جایی هست. ممنونم از شما.

قبل از اینکه حرفمو بگم در باره این موضوع، باید خدمت شما و دوستان دیگه گوش زد کنم که در باره مطلب اصلی بنویسن

نه در باره اینکه اون عکس برای چه کسی هست یا ...

نمیدونم چرا بهزاد خان بحث رو از مسیر اصلی خارج میکنن...

ایشالا که غرضی در کار نیست:1:

در ضمن! بهزاد خان شما در یکی از جواب هایی که در همین تاپیک به
elipan گرامی دادید، گفتید که : ((ما حق بي احترامي به هيچ شخصي را نداريم...))

ولی خودتون در تاپیک تعصبات دینی بی احترامی و بی حرمتی به خیلی مسائل و اشخاص(محجبه و ...) کردید که قابل تامل هست.

نظرم رو در باره موضوع اصلی عرض میکنم...
:53:

!!SaeeD!!

دوست خوب همه
"کاربر *ویژه*"

اصولا زن از نظر خلقت زیبا تر از مرد خلق شده

و متاسفانه در طول تاریخ و در بعضی از ملل و فرهنگ ها زن نشانه ی شهوت نشان داده شده است.

همین امر باعث تغییر کردن بعضی نگاه ها به زن شد که هر عقل سلیمی در اینجا حجاب را بهترین وسیله برای امنیت میداند.

اما همانطور که یک مرد برای موفقیت و تکامل به حمایت و پشتیبانی یک زن(مادر ، همسر) دارد.

یک زن هم نیاز به مردی برای تکامل دارد.

حالا اگر این مرد بی غیرت و ضعیف باشد و تعصبی نداشته باشد بر سر این زن چه می آید؟؟؟؟؟؟؟

!!SaeeD!!

دوست خوب همه
"کاربر *ویژه*"

برای دونستن رابطه ی بی غیرتی و بی حجابی توصیه میکنم که آیه ی 4 سوره ی مبارکه ی قصص رو قرائت کنید و در این آیه تامل کنید....

إِنَّ فِرْعَوْنَ عَلَا فِي الْأَرْضِ وَجَعَلَ أَهْلَهَا شِيَعًا يَسْتَضْعِفُ طَائِفَةً مِّنْهُمْ يُذَبِّحُ أَبْنَاءهُمْ وَيَسْتَحْيِي نِسَاءهُمْ إِنَّهُ كَانَ مِنَ الْمُفْسِدِينَ﴿4﴾

فرعون در زمين برترى‏جويى كرد، و اهل آن را به گروه‏هاى مختلفى تقسيم نمود؛ گروهى را به ضعف و ناتوانى مى‏كشاند،

پسرانشان را سر مىیبريد و زنانشان را زنده نگه مىیداشت‏؛

او به يقين از مفسدان بود! «4»

چرا فرعون پسرها رو میکشت و زنها رو زنده نگه میداشت ؟

چرا خداوند به این موضوع صریحا اشاره فرموده؟

این کار، کشتن غیرت و زنده کردن بی حجابی و شهوت نیست؟

توی این دوره و زمونه کشور های غربی همین کار رو با جوون های مسلمون (مخصوصا جوون های ایران) نمیکنن؟

غیرت رو نمیکشن و بی حیایی و بی عفتی و بی حجابی رو رواج نمیدن؟؟؟؟

ناجی دلها

معاون مدیریت
پرسنل مدیریت
"معاونت مدیران"

با سلام بحث به این قشنگی حیفه که به حاشیه بره
ما درباره ی این تاپیک بحث می کنیم ....این مسئله ربطی به سایر تاپیکها نداره
آقا سعید نظر شما محترم...ولی داداش بهزاد قصد توهین به هیچکسی ندارند
شاید برداشت اولیه ی شما این باشه
ولی واقعیت امر این نیست
پس خواهشا ....لطفا!!!!

!Erf@n!

کاربر با تجربه
"بازنشسته"

بنده هم درخواست میکنم که مباحث از حالت اصلی خودش خارج نشه........

غیرت یعنی مهم بودن امری برای شخص.........زمانی که میگیم فلانی غیرت نداره یعنی فلان مورد براش اهمیت نداره..... مثلا درباره نهضت عاشورا عده ای غیرت دینی داشتن که رفتن شهید شدند یعنی دینشون براشون مهم بود.....
این آقای سیب زمینی پشندی در همه امور به کار برده میشه.....درباره حجاب هم بی غیرتی ناموسی و یا بی غیرتی عفاف و حجاب مطرح میشه...
یعنی حجاب براش اهمیت نداره...........
وقتی کسی براش حجاب خانوادش مهم نباشه و اصلا توجه نکنه که چطور خواهرش یا همسرش و .....در جامعه ظاهر میشن...این شخص بی غیرته.......در زن و مردیش هیچ فرقی نمیکنه.........
پس میتونیم نتیجه بگیریم......که بی حجابی بده....اما بی غیرتی بدتر...........
یکی به من بگه که وضعیت حجاب امروز در جامعه علتش چی میتونه باشه؟؟؟؟؟

آسمان

کاربر فعال
"کاربر *ویژه*"

نظر هر کدوم از دوستان به عنوان یه فرد توی جامعه قابل احترامه...

اول نظرمو به طور کلی راجع به قضیه حجاب میگم و بعد راجع به رابطه غیرت و حجاب.

نظر خانومها در مورد حجاب برای من خیلی مهمتره چون درک حجاب برای آقایون کمتر ملموسه. یه خانوم نگاه ها رو میبینه، بی احترامی ها رو حس میکنه، وقتی باهاش مثل کالا، مثل عروسک رفتار میشه از خودش بدش میاد، وقتی ارزشهایی که توی ذاتش داره نادیده میگیرن و ظاهر ناپایدارشو میبینن فرق حجاب و بد حجابیو درک میکنه. یه زن اگر برای ذاتش ارزش قائل بشه بیحجاب نمیشه.

چه دلیلی داره که یه زن زیباییهایی که خدا بهش هدیه داده در معرض دیدهایی بذاره که براش ارزشی جز به اندازه نگاه کثیف قائل نیستن؟! آیا واقعا این کار عاقلانس؟:1:

تمیز و مرتب بودن خیلی خوبه اما با حجاب هم میشه تمیزو مرتب بود.

بعضی از افراد میگن ظاهر ربطی به باطن نداره. مهم اینه آدم دلش پاک باشه...

من میگم اگر شخصی معتقده که باطن خوبی داره ولی ظاهرش درست نیست، راجع به خودش کاملا اشتباه میکنه!

درکش خیلی راحت و قابل فهمه،
نمیدونم چرا این قضیه به این راحتیو بسط میدیم؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ واقعا بی طرفانه نگاه کنید.

اگر باطن نتونه رو ظاهر تاثیر بذاره نشوندهنده ضعف ایمانه، ضعف اعتقاده، نقص انسانه...

شخصی میشناختم خیلی بد حجاب بود اما نمازو واجباتو انجام میداد.چنین آدمی باعث گناه ده ها نفر در روز میشه. بازم جای شکرش هست که وظیفه نماز خوندنشو انجام میده اما نمازی واقعا درست و بی نقصه که آدمو از گناه حفظ کنه.

یه آدم کامل باطن و ظاهر خوبی داره. هیچ کدوم به تنهایی کافی نیست. من به شخصه تاثیر ظاهر خوب رو به درست کردن باطن دیدم. البته برعکسش هم ممکنه.

حالا بستگی به هر شخصی داره که چطور بتونه حد اسلامی ظاهرشو نگه داره... چادر پوشیدن (به شکل درست:نه چادری در باد:D) به نظر بنده کامل ترین شکل حجابه.اما دیدم که با مانتو هم میشه حجاب خوبی داشت.

زیاد شنیدم که بعضیا ایراد میگیرن به این که چادر پوشیدن تو تابستون باعث گرما زدگی میشه؟! به نظرم دیدگاهی واسه فریب دادن خودمونه...

به فرض، پوشیدن چادر ، داشتن حجاب به هر شکل ، مشکل و سخت باشه، آیا یه آدمی که ادعای انسانیت و بندگی میکنه نباید از یه سری لذتها دست بکشه...

چرا وقتی نوبت به عشق دنیوی میرسه فرهادها کوه میکنن اما عشق خدا...

هر که طاووس خواهد.............جور هندوستان کشد

در ضمن بی حجابی هم تو زمستون باعث سرما زدگی میشه
:))

حالا رابطه حجاب با غیرت...

به صراحت و با اطمینان میگم بی غیرتی منشاء بی حجابی و بی عفتیه.

تا وقتی مردای جامعه غیرت داشته باشند بی عفتی به وجود نمیاد. چه دلیلی جز بی غیرتی وجود داره که یه مرد به زنش بگه که حجابشو برداره و آرایش کنه و جلوی دوستای آقا خود نمایی کنه؟ واقعا عاقلانه است... من چنین چیزایی رو به چشم دیدم.
:(

*Man*

کاربر فعال
"بازنشسته"

[FONT=&amp]غیرت یعنی حمیت، غیرت یعنی دفاع از محبوب در مقابل متجاوز.[/FONT]
[FONT=&amp]مرد تکیه گاه زن است، پس وظیف دارد از حرمت و کرامت بانوی خویش دفاع کند و یک لحظه از ارزش و کرامت بانوی خویش غافل نشود. [/FONT]

[FONT=&amp]یک از دلایل مهم بی حجابی زنان در جامعه عدم توجه مردان و رضایت آنان به بی حجابی ناموسشان است. اگر زنی بی حجاب است و خود را در جامعه نمایان می کند علت آن بی غیرتی مردان است. اگر مردی دارای غیرت باشد در محافظت از ناموس خود کوتاهی نمی کند. [/FONT]

[FONT=&amp]پیامبر [/FONT][FONT=&amp](صلوات الله علیه و آله و سلم) [/FONT][FONT=&amp]می فرمایند: "همانا غیرت نشانه ی ایمان است". [/FONT][FONT=&amp](میزان الحکمه، ج7)[/FONT] [FONT=&amp]امیرالمؤمنین علی [/FONT][FONT=&amp](علیه السلام) [/FONT][FONT=&amp]می فرمایند: "غیرت مرد ایمان است". [/FONT][FONT=&amp](میزان الحکمه، ج7)[/FONT] [FONT=&amp]ایشان همچنین می فرمایند: "ارزش مرد به قدر همت او و پاکدامنی او به قدر غیرت اوست".[/FONT]
[FONT=&amp]امام صادق [/FONT][FONT=&amp](علیه السلام) [/FONT][FONT=&amp]می فرمایند: "همانا خداوند تعالی غیرتمند است و غیرت را دوست می دارد و به خاطر غیرتمندی است که فحش و زشتکاری آشکار و نهان را حرام فرموده است". [/FONT][FONT=&amp](آثار الصادقین، ج16، ص134)[/FONT] [FONT=&amp]البته غیرت به جا و نا بجا وجود دارد.
امام علی
[/FONT][FONT=&amp](علیه السلام) [/FONT][FONT=&amp]می فرمایند "غیرت بر دو گونه است؛ غیرت خوب و زیبایی که مرد با داشتن آن اهلش را اصلاح می کند"[/FONT][FONT=&amp] که اینگونه غیرت باعث اصلاح ناموس از بدحجابی و لاابالی گری می شود.[/FONT] [FONT=&amp]و "غیرتی که با داشتن آن وارد آتش می گردد". غیرت اگر به افراط برسد موجب بدگمانی مرد به ناموسش می شود.
حضرت علی [/FONT][FONT=&amp](علیه السلام) [/FONT][FONT=&amp]امام حسن [/FONT][FONT=&amp](علیه السلام) [/FONT][FONT=&amp]می فرمایند: "از اظهار غیرت بی جهت، اجتناب کن؛ زیرا این عمل موجب آن می گردد که زن را از صحت عمل به فساد بکشاند". همچنین می فرمایند "غیرت زیاد درباره ی ناموست به خرج مده که به رفتار بد منسوب گردی".[/FONT]

بالا