گفت و گوی خودمانی با خـــــــــدا

Mehrdad M

دوست خوب همه
"کاربر *ویژه*"
گفتم:خسته ام !

گفت: لَا تَقْنَطُوا مِنْ رَحْمَةِ اللَّهِ از رحمت خدا نا امید نشید(زمر/53)

گفتم:انگار، مرا فراموش کرده ای !

گفت: فَاذْكُرُونِی أَذْكُرْكُمْ منو یاد کنید تا یاد شما باشم (بقره/152)

گفتم: تا کی باید صبر کرد ؟

گفت: وَمَا یدْرِیكَ لَعَلَّ السَّاعَةَ تَكُونُ قَرِیبًا تو چه میدانی! شاید موعدش نزدیک باشد (احزاب/63)

گفتم:تو بزرگی و نزدیکیت برای منِِِ کوچک، خیلی دوره! تا آن موقع چه کار کنم ؟

گفت: وَاتَّبِعْ مَا یوحَى إِلَیكَ وَاصْبِرْ حَتَّى یحْكُمَ اللَّهُ کاراهایی که به تو گفتم انجام بده و صبر کن تا خدا خودش حکم کند (یونس/109)

گفتم: خیلی خونسردی! تو خدایی و صبور! من بندهات هستم و ظرف صبرم کوچک است یک اشاره کنی تمامه !

گفت: َعسَى أَنْ تُحِبُّوا شَیئًا وَهُوَ شَرٌّ لَكُمْ شاید چیزی که تو دوست داری، به صلاحت نباشه (بقره/216)

گفتم: انا عبدک الضعیف الذلیل— اصلا چطور دلت می آد ؟

گفت:إِنَّ اللَّهَ بِالنَّاسِ لَرَءُوفٌ رَحِیمٌ خدا نسبت به همهی مردم - نسبت به همه – مهربان است (بقره/143)

گفتم: دلم گرفته

گفت: بِفَضْلِ اللَّهِ وَبِرَحْمَتِهِ فَبِذَلِكَ فَلْیفْرَحُوا (مردم به چی دلخوش کردن؟!) باید به فضل و رحمت خدا شاد باشند (یونس/58)

گفتم: اصلا بیخیال! توکلت علی الله

گفت: إِنَّ اللَّهَ یحِبُّ المُتَوکِّلینَ خدا آنهایی را که توکل میکنند دوست دارد (آل عمران/159)

گفتم: خیلی چاکریم !

گفت: و من الناس من یعبد الله علی حرف فان اصابه خیر اطمأن به و ان اصابته فتنة انقلب علی وجهه خسر الدنیا و الآخره بعضی از مردم خدا را فقط به زبان عبادت میکنند. اگه خیری به آنها برسد، امن و آرامش پیدا میکنند و اگر بلایی سرشان بیاید تا امتحان بشوند، رو گردان میشوند. خودشان تو دنیا و آخرت ضرر میکنند (حج/11)

گفتم: چقدر احساس تنهایی میکنم ؛

گفت: فَإِنِّی قَرِیبٌ من که نزدیکم (بقره/186)

گفتم: تو همیشه نزدیکی؛ من دورم— کاش میشد به تو نزدیک بشوم

گفت: وَاذْكُرْ رَبَّكَ فِی نَفْسِكَ تَضَرُّعًا وَخِیفَةً وَدُونَ الْجَهْرِ مِنَ الْقَوْلِ بِالْغُدُوِّ وَالْآصَالِ هر صبح و عصر، پروردگارت رو پیش خودت، با خوف و تضرع، و با صدای آهسته یاد کن (اعراف/205)

گفتم: این هم توفیق میخواهد !

گفت: أَلَا تُحِبُّونَ أَنْ یغْفِرَ اللَّهُ لَكُمْ دوست ندارید خدا شما را ببخشد ؟! (نور/22)

گفتم: معلومه که دوست دارم مرا ببخشی

گفت: وَأَنِ اسْتَغْفِرُوا رَبَّكُمْ ثُمَّ تُوبُوا إِلَیهِ پس از خدا بخواهید شما را ببخشد و بعد توبه کنید (هود90)

گفتم: با این همه گناه— آخر چه کاری میتوانم بکنم ؟

گفت: أَلَمْ یعْلَمُوا أَنَّ اللَّهَ هُوَ یقْبَلُ التَّوْبَةَ عَنْ عِبَادِه گر نمیدانید خداست که توبه را از بندههایش قبول میکند؟! (توبه/104)

گفتم: دیگر روی توبه ندارم

گفت: اَلله اَلعزیزُ العلیمُ غَافِرِ الذَّنْبِ وَقَابِلِ التَّوْبِ (ولی) خدا عزیزو دانا است، او آمرزندهی گناه هست و پذیرندهی توبه (غافر/3-2)

گفتم: با این همه گناه، برای کدام گناهم توبه کنم ؟

گفت: إِنَّ اللَّهَ یغْفِرُ الذُّنُوبَ جَمِیعًا خدا همهی گناه ها را میبخشد (زمر/53)

گفتم: یعنی اگر بازهم بیابم؟ بازهم مرا میبخشی ؟

گفت: وَمَنْ یغْفِرُ الذُّنُوبَ إِلَّا اللَّهُبه جز خدا کیه که گناهان را ببخشد ؟ (آل عمران/135)

گفتم: نمیدانم چرا همیشه در مقابل این کلامت کم میارم! آتشم میزند؛ ذوبم میکند؛ عاشق میشوم !— توبه میکنم

گفت: إِنَّ اللَّهَ یحِبُّ التَّوَّابِینَ وَیحِبُّ الْمُتَطَهِّرِینَ خدا هم توبهکنندهها و هم آنهایی که پاک هستند را دوست دارد (بقره/222)

ناخواسته گفتم: الهی و ربی من لی غیرک

گفت: أَلَیسَ اللَّهُ بِكَافٍ عَبْدَهُخدا برای بندهاش کافی نیست ؟ (زمر/36)

گفتم: در برابر این همه مهربانیت چه کار میتوانم بکنم ؟

گفت:ُوَ الَّذِی ینَزِّلُ عَلَى عَبْدِهِ آیاتٍ بَینَاتٍ لِیخْرِجَكُمْ مِنَ الظُّلُمَاتِ إِلَى النُّورِ وَإِنَّ اللَّهَ بِكُمْ لَرَءُوفٌ رَحِیمٌ
ای مؤمنین! خدا را زیاد یاد کنید و صبح و شب تسبیحش کنید. او کسی هست که خودش و فرشتههایش بر شما درود و رحمت میفرستند تا شما را از تاریکیها به سوی روشنایی بیرون بیاورند. خدا نسبت به مؤمنین مهربان است. (حدید/9)

گفتم: هیچ کسی نمیداند تو دلم چه میگذرد

گفت: أَنَّ اللَّهَ یحُولُ بَینَ الْمَرْءِ وَقَلْبِهِ خدا حائل هست بین انسان و قلبش! (انفال/24)

گفتم: غیر از تو کسی را ندارم

گفت : وَنَحْنُ أَقْرَبُ إِلَیهِ مِنْ حَبْلِ الْوَرِیدِ و ما از رگ گردن به انسان نزدیکتریم (ق/16)

=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=www.MASAFPORTAL.com=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=

بالا