نکات معنوی

زینب

کاربر حرفه ای
"بازنشسته"
پاسخ : نکات معنوی

نمازی از امام صادق علیه السلام :
حضرت فرمود : کسی که حاجت و در خواستی از خداوند دارد و می خواهد برآورده شود چهار رکعت نماز
به این کیفیت بخواند . در هر رکعت سوره حمد و سوره انعام بخواند و بعد از قرائت چند بار این دعا را
بخواند
يَا كَرِيمُ يَا كَرِيمُ يَا كَرِيمُ يَا عَظِيمُ يَا عَظِيمُ يَا أَعْظَمَ مِنْ كُلِّ عَظِيمٍ يَا سَمِيعَ الدُّعَاءِ يَا مَنْ لَا تُغَيِّرُهُ الْأَيَّامُ وَ

اللَّيَالِي صَلِّ عَلَى مُحَمَّدٍ وَ آلِهِ وَ ارْحَمْ ضَعْفِي وَ فَقْرِي وَ فَاقَتِي وَ مَسْكَنَتِي فَإِنَّكَ‏ أَعْلَمُ بِهَا مِنِّي وَ أَنْتَ أَعْلَمُ

بِحَاجَتِي يَا مَنْ‏ رَحِمَ‏ الشَّيْخَ‏ يَعْقُوبَ‏ حِينَ رَدَّ عَلَيْهِ يُوسُفَ قُرَّةَ عَيْنِهِ يَا مَنْ رَحِمَ أَيُّوبَ بَعْدَ طُولِ بَلَائِهِ يَا مَنْ

رَحِمَ مُحَمَّداً وَ مِنَ الْيُتْمِ آوَاهُ وَ نَصَرَهُ عَلَى جَبَابِرَةِ قُرَيْشٍ وَ طَوَاغِيتِهَا وَ أَمْكَنَهُ مِنْهُمْ يَا مُغِيثُ يَا مُغِيثُ يَا مُغِيث‏

(و این ذکر را تکرار کند )

قسم به کسی که جانم در دست قدرت اوست ! اگر خدا را به این دعا بخوانی سپس از خدا حاجتت را
بخواهی به تحقیق به تو خواهد داد .
منبع : مجمع البیان ذیل سوره انعام

زینب

کاربر حرفه ای
"بازنشسته"

صلوات و فرشته ای به نام صلصائیل :
حضرت علی علیه السلام فرمودند : پیامبر اکرم صل الله علیه و آله و سلم فرمودند : برمن صلوات بسیار
بفرستید . عرض کردم : آیا صلوات بعد از رحلت تان به شما می رسد ؟ فرمودند : آری ای علی . به
درستی که خداوند متعال برقبر من ملکی به نام صلصائیل موکل گردانیده است که به شکل خروس است
سر او در زیر عرش پروردگار و چنگالهایش در زیر زمین هفتم است . دارای سه بال است که هر گاه آن ها
را باز کند یکی تا مشرق و دیگری تا مغرب و سومی بر قبر من منتشر می شود پس هر گاه بنده ای
بگوید : اللهم صل علی محمد و ال محمد صلصائیل آن را می رباید به گونه ای که مرغ دانه را می ربایدو
سپس بر قبر من بال و پر می گشاید و می گوید :
ای محمد به درستی که فلان بن فلان بر تو صلوات فرستاد سپس آن صلوات را در کاغذ رقیقی از نور
با مشک اذفر می نویسد و بیست هزار حسنه برای او ثبت می کنند و بیست هزار درجه او را بلند
می کنند و بیست هزار گناه از نامه اعمال او محو می کنند و بیست هزار درخت برای او غرس می نمایند
منبع : لئالی الاخبار ج ۳ ص ۴۳۱

زینب

کاربر حرفه ای
"بازنشسته"

دعائی برای رفع گرفتاری به نقل از امام زمان (عج) ـ آیت الله کشمیری
دعایی برای رفع گرفتاری به نقل از امامزمان ( عجل الله تعالی فرجه الشریف )

حضرت حجت (عجل الله تعالی فرجه الشریف)، دعایی را به مرحوم آیت الله سید مرتضی کشمیری یاد دادند تا در ایام گرفتاریهای زندگی خوانده شود.

مرحوم آیت الله سید مرتضی کشمیری از عرفای به نامی است که بزرگان او را قبول داشته و کراماتی از او نقل کرده اند؛ ایشان از وجود نازنین امام زمان یک دعایی را شنیده و نقل میکند که حضرت به من فرمودند؛ هر وقت به بنبست رسیدی این دعا را بخوان:

«يا مَن إذا تضايقتِ الأمورُ فَتحَ لها باباً لم تَذهَب اليه الأوهامُ صَلِّ على محمد و آل محمد و افتح لأموريَ المتضايقةِ باباً لم يَذهَب اليه وَهمٌ يا ارحم الراحمين».

در این دعا بر خداوند عرضه میداریم: « ای خدایی که وقتی حلقههای بلا به هم گره میخورد و انسان را در فشار قرار میدهد ؛ در این زمان دری را به روی بندگان باز میکند که فکر و وهم بشر هم به آن جا نمی رسید. خدایا صلوات خود را بر محمد و آل محمد نازل فرما و مرا که در بن بست گیر کرده ام، تو خودت راهی برایم باز کن که به عقل من نمی رسد».

از بیانات حجت الاسلام کاظم صدیقی

بالا