یه نگاه به لیست کنید ببینید کجاییم؟

ناجی دلها

معاون مدیریت
پرسنل مدیریت
"معاونت مدیران"

سلام ...دوستان خوبین؟

داشتم به خودمون نگاه میکردم ...به جامعه ی که داریم و کلا رفتارهای روزمره

یه نگاهی وجدانی بندازین ببینیم واقعا همه درگیر اینها نشدیم؟
بعد سرانگشتی میشه حساب کرد الان کجاییم:

خونه ها خیلی قشنگ شده ...ولی صفا وآرامش ندارن => چرا؟

هر کی میگه خونه ی من باید فرق کنه ...قشنگ تر از بقیه باشه ها ...مدلش فرق کنه
دکوراسیونش تکراری نباشه خب؟ شماها که نه ولی خیلیها وجدانا اگه شده تو دل خودشون میگن
مدلش جدیدتر باشه میخوام جاریم چشماش چهارتا بشه دیگه اینقد قیافه نگیره

خرید وسایل خونه: تو رو خدا چیزی بخریم تو خونه ی بقیه مدلش نباشه خوشم نمیاد
حداقل آخرین مدل باشه نگن ما هیچی تو باغ نیستیم...این بشقابا چیه؟؟؟؟
مدلش مال پارساله زشت نیست بذارم جلو مهموناااااااااااا؟
زشت نیست مبلامون مدلش قدیمی شده؟جلو دوستام خجالت میکشم
زشت نیست این موبایل که مدلش قدیمی شده دستت میگیری؟ میترسم بگن هیچی نداریم
زشت نیست تو واتس آپ نیستی؟ عصر ارتباطات نمیگن ما هیچی حالیمون نیست؟
زشت نیست مدل تلویزیونتون؟ پرده های خونه چرا اینقد بی کلاسه؟ مگه چند بار زندگی میکنیم؟؟؟
این مانتو چیه پوشیدی؟ چند ماه پیش هم دیدم پوشیدیش

شما همون ماشین قبلیتونو سوار میشین؟ واااا
اینها فقط یه نمونه کوچیک بود

ناجی دلها

معاون مدیریت
پرسنل مدیریت
"معاونت مدیران"
بگذریم از موارد بالا که یادمون رفته خدا تو زندگی چی برامون خواست
زیباییها و امکانات رو برامون خواست ولی نه با این نیتهایی که خودمون تو دردسر وسختی بندازیم
اونم برا دور شدنمون از همدیگه و چشم و هم چشمیییییی

............................
میگم یه وقت زشت نیست خونه ی دوم رو ساختیم که بدیمش اجازه پول قسطش رو بدیم؟
مرتب هم دعا کنیم که قیمتها بره بالا یه سودی بکنیم؟
یه وقت زشت نیست یه مسلمون از سر ناچاری بیاد تو خونه و التماس کنه براش تخفیف بدیم؟

یه وقت زشت نیست وقتی ما تو تب وتاب خرید سال نو هستیم تو فامیل و در و همسایه چند نفر با آبرو هستند که پول ندارن به اندازه ی لزوم چیزی خرید کنند؟

یه وقت زشت نیست وقتی تو مهمونی کلی میوه و شیرینی از هر مدلی ریختیم و باب ریخت وپاش رو راه میندازیم بقیه تو فکر هستند نوبت اونا که میشه جلو فامیل و دوستان چجوری پذیرایی کنن؟

یه وقت زشت نیست کلی جواهرات آویزون خودمون و بچه هامون کنیم بعد تو فامیل نزدیک با حسرت نگاه کنن؟

توقع داریم خونه ها و زندگیامون پر برکت باشه؟
وقتی حرف از فلان برنج وفلان برنج میزنیم و یکی با سکوت تو دلش میگه من نمیدونم این اسمها چیه اصلا؟

هی خدا ... دلم از خودمون هااااا

ناجی دلها

معاون مدیریت
پرسنل مدیریت
"معاونت مدیران"
والا هر چی فکر میکنم با این حساب و این فکرها نمیتونیم از پل عابر پیاده سر خیابونمون رد بشیم
چه برسه به پل سراط

چقد اعتماد به نفسمون بالاست...

دوستان میشه مواردی که من ا قلم انداختم شما اضاف کنین؟
هر نفر دو سه تا بگین ممنون میشم

hasan

داره دوست میشه
"منجی دوازدهمی"
با سلام بله ما مصداق ایات قرانی ذیل شده ایم :
انعام / 32
و ما الحياه الدنيا الا لعب و لهو و للدار الآخره خير للذين يتقون ا فلا تعقلون
ترجمه : و زندگى دنيا چيزى جز بازيچه و سرگرمى نيست، و قطعاً سراى آخرت براى کسانى که تقوا پيشه مى کنند بهتر است، پس آيا درنمى يابيد ؟

انعام / 70
و ذر الذين اتخذوا دينهم لعبا و لهوا و غرتهم الحياه الدنيا و ذکر به ان تبسل نفس بما کسبت ليس لها من دون الله ولي و لا شفيع و ان تعدل کل عدل لا يوخذ منها اولئک الذين ابسلوا بما کسبوا لهم شراب من حميم و عذاب اليم بما کانوا يکفرون
ترجمه : و کسانى را که دين خود را بازيچه و سرگرمى گرفته اند و زندگى دنيا آنان را فريفته است رها کن، و با اين قرآن حقايق را به مردم يادآورى کن تا مبادا کسى به خاطر گناهانى که فراهم آورده است از پاداش هاى الهى محروم گردد. براى چنين کسى سرپرست و شفاعت کننده اى جز خدا نيست، و اگر هر فديه اى براى رهايى خود بدهد از او پذيرفته نمى شود. آنان کسانى اند که به سبب آنچه فراهم آورده اند از پاداش هاى الهى محرومند، و به سزاى اين که بر کفر خود اصرار مىورزيدند، نوشيدنى اى از آب جوشان و عذابى دردناک خواهند داشت.

اعراف / 51
الذين اتخذوا دينهم لهوا و لعبا و غرتهم الحياه الدنيا فاليوم ننساهم کما نسوا لقاء يومهم هذا و ما کانوا بآياتنا يجحدون
ترجمه : همانان که دينشان را سرگرمى و بازيچه گرفتند و زندگى دنيا آنان را فريب داد. پس امروز آنان را به فراموشى مى سپريم و به آنان توجهى نمى کنيم، چرا که آنان ديدار امروزشان را به فراموشى سپردند و آنچه را بايد براى امروز فراهم مى آوردند فراهم نياوردند، و نيز بدين سبب که آيات ما را انکار مى کردند.

ناجی دلها

معاون مدیریت
پرسنل مدیریت
"معاونت مدیران"
تشکر از آقای حسن که تو بحث شرکت کردن ...واقعا درد آوره ولی مصادیقش تو جامعه حکمفرما شده

و فقط خودمون باید از خدا کمک بگیریم و خودمون رو تغییر بدیم و تو این زمینه مرتب که خودمون رو تغییر میدیم و سعی در رعایت کردن موارد میکنیم

دوستان و نزدیکانمون هم به همین سمت ببریم ...گاهی ما تاثیرمون رو افرادی بیشتره باید حتی شده یک زمینه ای رو با هل دادن افکار ایجاد کرد ... افکار خیلی فاصله گرفته از اسلام ناب ...زمانی خیلی اضافات زندگی رو مردم خودشون نمیخواستن به خاطر اینکه مثلا بقیه ندارن حتی اگه میتونستن فراهم کنن... ولی الان نه

همه میگن دارندگی و برازندگی :| کدوم برازندگی؟

یک مورد خیلی جزئی که مدتی من خودم به شخصه سعی به رعایتش گرفتم مهمونی گرفتن هاست

تو خاطرات رهبر عزیزمون خوندم که از اول ازدواج با خانومشون توافق کردن تو مهمونی بیشتر از یه نوع پلو و یه نوع خورشت چیز دیگه ای اضاف نکن

خب این یه فرهنگه ...جامعه ی ما باید فرهنگ اسراف رو کنار بگذاره

من خودم اجرا کردم و خوشبختانه تاثیرش رو آدم توی دوستان و فامیل هم میبینه اونها هم سعی میکنن بریز و بپاش رو کمتر کنن

ناجی دلها

معاون مدیریت
پرسنل مدیریت
"معاونت مدیران"
میگم یه وقت زشت نباشه روپوش مدرسه ای پارسالتون نو نو مونده امسال حتما باید دور بیفته و یکی دیگه بگیرین و یکی دیگه کنار دستتون مونده تو هزینه های اول مدرسه که چطور خرید کنه؟

یه وقت زشت نباشه اول ماه مبارک هر چی خوراکی و میوه ی بازار رو آوردیم خونه بعد یخچال خونه ی همسایه خالی مونده و کلی قسط مونده باشه رو دستش؟ اون وقت زشت نباشه شامل اون حدیث باشیم که شکممون پر و همسایه گرسنه؟ ارزش روزه رو فهمیدیم اصلا؟

یه وقت زشت نباشه دو تا کلاس از بقیه فامیل بیشتر درس بخونیم منتظر بمونیم تو هر جایی میریم گل مجلس بشینیم و کمکی به هیشکی ندیم؟

هژبر ژیان

دوست خوب همه
"کاربر *ویژه*"
به شخصه دیدم افرادی رو که لوازم برقی می خرن در حالی که ممکنه هیچ وقت ازش استفاده نکنند
و این همه پول حروم کردن تنها برای چشم و هم چشمیه
نمونه اش اینه که جدا برخی از این افراد که غذا ساز های خیلی بزرگ می گیرن چند بار ازش استفاده می کنند؟
هیچی :|
رسما شستنش سخته
کار باهاش سخته
اصلا حجمش خیلی زیاده
شاید یکی از عوامل پول حروم کردن همین گرفتن لوازم برقی ای هستش که بهش نیاز نداریم
از مشکلات دیگه مشکلات گرفتن عروسیه
دیگه عروسی تو این دوران نوبر شده از اطرافیان داشتیم که حدود 10میلیون برای حنابندون خرج کرده
البته با این که این رسما اتیش زدن پوله بخش تاسف بارش اینه که 1میلیون 500 پول ارایشگاه داده :|
و نیت از این کار چی بوده ؟ چشم و هم چشمی با دیگران
یا قضیه مهریه که کلا خود تبدیل به فاجعه ای شده است

پینوشت 1 : به شخصه در رابطه با تمام مواردی که بیان کردید من یکی معصوم مانده ام چون به هیچ عنوان برام مهم نیست
یک نمونه اش هم در رابطه با مانتوی شاید برای بیرون رفتن معمولی که کاری پیش می یاد
دیدار با دوستان ، دیدار با فامیل نزدیک ، کلا همه جا یک مانتو بیشتر نمی پوشم
برای مهمونی تنها مانتو رو عوض می کنم که دیگه مکان مقداری رسمی تره
زندگی هر چی ساده تر باشه دغدغه های روزمرت کم تر مهم پاکیزگی که از هر چیزی مهم تره { البته در این زمینه باز تعریفی نیستم :1: }

آخرین ویرایش:

آسمان

کاربر فعال
"کاربر *ویژه*"
تلخه! همه اینایی که گفتی ناجی جان تلخه!

چندباری سرسری از روی تاپیکت رد شدم، امروز دلم گفت درستو حسابی بخونم حرفاتو ببینم چی هست!

اشک ریختم با تک تک جملاتت.

نمیگم من مشمول این موارد نمیشم( شاید اگر داشتم من هم مشمولش بودم)

یکی به قول تو گوشی نداره و یا یه گوشی خیلی قدیمی داره که روش نمیشه درش بیاره و یکی برای تولدش آخرین مدل گوشی رو از پدرش کادو میگیره

بچه یکی از اقوام ما هنوز به دنیا نیومده نزدیک یه تومن دادن براش یه ماشین شارژی گرفتن! چیزی که شاید رویای بچه های ما باشه!

مادرش گفت 32 دست لباس بچه براش گرفتن!!!

تقریبا ده تومن سیسمونی! آخه دارندگیو برازندگی!!!!!(نیشخند)

همون فامیلمون، پارسال مادرش به رحمت خدا رفت، حدود یک کیلو طلا آویزونش بود.

توی بیمارستان قیچیشون کرده بودن. اون خانم چند باری حج و کربلا و سوریه و... رفته بود. به قول مامانم هم دنیاشونو دارن هم آخرت!(نیشخند)

ناجی، دل خیلیا پره از قصه هایی که نوشتنش فقط تلخه و فهمیدنش سخت!:|

هژبر ژیان

دوست خوب همه
"کاربر *ویژه*"
تلخه! همه اینایی که گفتی ناجی جان تلخه!

چندباری سرسری از روی تاپیکت رد شدم، امروز دلم گفت درستو حسابی بخونم حرفاتو ببینم چی هست!

اشک ریختم با تک تک جملاتت.

نمیگم من مشمول این موارد نمیشم( شاید اگر داشتم من هم مشمولش بودم)

یکی به قول تو گوشی نداره و یا یه گوشی خیلی قدیمی داره که روش نمیشه درش بیاره و یکی برای تولدش آخرین مدل گوشی رو از پدرش کادو میگیره

بچه یکی از اقوام ما هنوز به دنیا نیومده نزدیک یه تومن دادن براش یه ماشین شارژی گرفتن! چیزی که شاید رویای بچه های ما باشه!

مادرش گفت 32 دست لباس بچه براش گرفتن!!!

تقریبا ده تومن سیسمونی! آخه دارندگیو برازندگی!!!!!(نیشخند)

همون فامیلمون، پارسال مادرش به رحمت خدا رفت، حدود یک کیلو طلا آویزونش بود.

توی بیمارستان قیچیشون کرده بودن. اون خانم چند باری حج و کربلا و سوریه و... رفته بود. به قول مامانم هم دنیاشونو دارن هم آخرت!(نیشخند)

ناجی، دل خیلیا پره از قصه هایی که نوشتنش فقط تلخه و فهمیدنش سخت!:|

مردم هم دنیاشون رو دارن و هم اخرت
راست می گن مامانتون :|

پینوشت : ما که هیچ کدوم رونداریم واویلاست :|

منتظر آقا

خودمونی
"منجی دوازدهمی"
هژبر ژدن post: 157869 گفت:
مردم هم دنیاشون رو دارن و هم اخرت
راست می گن مامانتون :|

پینوشت : ما که هیچ کدوم رونداریم واویلاست :|
چطور میشه اون دنیاشونو داشته باشن در حالی که این دنیا دل خیلی ها رو سوزوندن، باعث جنگ و دعوا بین زن و شوهرا شدن...

بالا