چرا مردم از مرگ میترسن؟؟؟؟لطفا جواب بدین

رفیق امام زمان (عج)

کاربر فعال
"کاربر *ویژه*"
سلام بر شما بزرگوار،،ممنون از تاپیکتون...

قبول دارم خیلیا از مرگ میترسن،اما بعضیا به خاطر مرگ نمیترسن بلکه به خاط تنهایی قبر و اینکه موجودات و حشرات موزی ای

مث سوسک که دیگه همه ازش میترسن و کرم و مار و گورکن و حشرات دیگه از مرگ و موجودیت مرگ و تاریکی و تنهایی قبر میترسن.... در حالیکه اصلا نمیدونن بدنی که جسمی توش نداشته باشه اصلا هیچ درکی از راه رفتن سوسک رو خودش نداره!چون حسش نمیکنه...جسم با روحه که معنی میگیره و واسه همینم وقتی روح از جسم بره بیرون دیگه مث اینور نیس که تا سوسکه میاد رومون ملت جیغ میزنن و الفرار!!!!!خخخخخ

البته خب روح که تو قبر خودشه جسمشو میبینه و میبینه که سوسکه داره بهش نزدیک میشه اما صداش به جایی نمیرسه...

واسه همینم من خودم همیشه دلم میخواست توی یه تابوت شیشه ای که پر از گُله دفن بشم...که هیچ حشره ای نتونه مزاحمم بشه! حداقل وقتی نگام به قبرم میفته از سوسکه و ایناش نترسم و فقط فکر و ذکرمو بدم به سوال و جواب برادر نکیر و منکر و داداش بشیر و مبشر عزیزم...

در ضمن یه نکته ای هم هست...بعضیا از مرگ میترسن چون دنیا بر وفق مرادشونه و نمیخوان هیچی تو دنیا ای خوش کاذب رو ازشون بگیره! مثلا چون خیلی پولداره و میتونه همه جور تفریحی بکنه پس دلش نمیخواد به این زودیا این دنیای فانی از نظر دین و ما و جاودان از نظر اینجور آدما رو ترک کنه....اما مرگ در کمینشونه....مطمئن باشن...مرگ برا اونام هست نه فقط برا همسایه!که این روزا خیلی شایع شده...هرچی بده میگن این واسه همسایه است برا ما پیش نمیاد!!خخخ

اما اونایی که دل به این دنیا نبستن خیلی راحت میتونن برن اون دنیا و اصلا هم از مرگ نمیترسن...

آدمایی هم مث من ، دوس داریم به زودی در راه خدا و امام زمان و اهل بیت علیه السلام شهید بشیم!!!

و واسه همینم اونور رو کاملا به اینور ترجیح میدیم و منتظر مرگ میمونیم...تا ان شاءالله چیزایی که اینور مشیت خدا بود بهشون نرسیم اونور از جانب خدا بهمون داده بشه...چون خدا وعده داده هرکی اینور چه از لحاظ حجاب و دین و غیره سختی بکشه،خدا اونور پاداششو میده...

از طرفی هم به نظرم این دنیا دیگه شورشو درآورده و خیلی مادی شده،من تو همچین دنیایی که آدماش روز به روز پست تر و مضحک تر و بی رحم تر و نامهربونتر شدن،نمیتونم زندگی کنم!!!!

خداییش کاملا از آدمای این دنیا خسه شدم! از بس که بی رحم شدن!دلشون حتی به یه بچه سگ کوچولو هم نمیسوزه،نه آبی بهش میدن نه غذایی:( خیلی ناراحتم واقعا! خدا از دلم خبر داره!
www.jonbeshnet.ir_sites_all_libraries_ckeditor_plugins_smiley_images_broken_heart.png

دوس داشتم زودتر میرفتم اون نیا(بهشت)خدا،و خدا هم ازم راض میشد....برا میشه ...

دعا کنید به زودی وقتی آقام امام زمان عج میان ،سربازشون بشم و شهید بشم تو راهشون.
www.jonbeshnet.ir_sites_all_libraries_ckeditor_plugins_smiley_images_broken_heart.png

صدرالمتالهین

خودمونی
"منجی دوازدهمی"
سلام
به نظرم ادمها از مرگ میترسن به خاطر اینکه هیچ شناختی ازش وجود نداره چون حتی اگر یک تصویر مبهم حتی خیلی جزیی از دنیای بعد از مرگ وجود داشت اینقدر ترس به همرا نداشت
شاید ترس از عذاب یا لذت نعمات هم مطرح باشه ولی مثلا یکنفر که این دنیا میدونه زندانی میشه ولی بازهم دزدی میکنه چرا از نتیجه کارش ترس خاصی نداره! شاید دلیلش شناخت نوع مکافات عملش باشه
که ترس در وجودش کمتر کرده
در مورد مرگ هم تا اونجا که خوند م بعد از خروج روح از بدن بجز در چند مورد روح به سراغ جسم نمیاد وتا روز نفخ سور جدایی وجود داره پس میخاد جسم را کرم بخوره یا اتش بسوزنه چه فرقی داره
ولی کلا تا ادم زنده است باید با امید زندگی کنه حالا اصلا برای خودش هم نه برای یک لبخند پدرو مادر
برای کمک به بندگان خدا و... که بقول اون بنده خدا که چه قشنگ گفت "بخند بخاطر اونهایی که لبخندت خوشحالشون میکنه "
برای رفتن چه عجله داری خواهر من انقدر اون دنیا به خواب بریم که نگو کلا چند سال زنده ایم و چندین قرن خواب و بعد دوباره بیداری!

راز

داره دوست میشه
"منجی دوازدهمی"
من از مرگ میترسم برا اینکه کوله بارم اونقد مجهز نیست که منو تا اونور صراط برسونه.
من از مرگ میترسم برا اینکه تحمل چراهای خدای مهربون را ندارم .اگه ازم پرسید چرا خوب نبودی .....من چی بگم

ظلمت نفسی ،فاغفرلی

خدایا باهمه بدبودنم با ذره ذره وجودم به همه خوبی هایت اعتراف میکنم
خوب من منو ببخش وخودت راهنماییم کن تا سزاوار بندگیت شوم
امین یا رب العالمین

armin57ghazal

کاربر فعال
"منجی دوازدهمی"

بـــسیــجیــــ خط رهـــبریــ

کاربر فعال
"کاربر *ویژه*"
سلام جواب همه توی این داستان زیر هست
روزی از حضرت ابوذر علیه السلام پرسدین چرا آدم ها از مرگ میترسن حضرت گفتن:چون آنها دوست ندارند از آبادی به خرابی برن ولی آدم های درست کار از خرابی خوشحال میشن به آبادی برن

Mehrban

دوست خوب همه
"منجی دوازدهمی"
سلام
بعضی ها از مرگ میترسن چون مرگ رو پایان زندگی میدانند چون زندگی رو محدود به بعد مادی میدانند و میگن که اگه بمیریم خب دیگه تموم میشه میره چون انسان میل به جاودانگی داره
فک کنم به خاطر اینه که کمی ایمان به اخرت ضعیفه و شک وجود داره در رابطه با حیات در ان دنیا
و شاید ازین جهت میترسن که میگن اگه مردیم از کسایی که دوسشون داریم جدا میشیم اگه مردیم به خیلی از خواسته هامون نمیتونیم برسیم مثلا میگن من اگه بمیرم نمیتونم مثلا فلان شغل رو داشته باشم من دوست دارم ازدواج کنم یا اگه من بمیرم کی از بچه هام مراقبت میکنه کی میشه سرپرست خانوادم
اینجوری بگم که یه جور وابستگی به این دنیا میتونه باعث ترس از مرگ بشه.
و کسایی هم هستن که چون اعمالشون تو این دنیا صحیح نبوده ترس از قصاص در ان دنیا باعث ترس از مرگ میشه....

Sadra75

داره دوست میشه
"منجی دوازدهمی"
شماهام دلتون خوشه ها
مردم اگه از مرگ میترسیدن ک جامعه به این وضع تاسف بار در نمیومد

بالا