فقط تغییرماندگاراست..........

رهایی

کاربر فعال
"کاربر *ویژه*"
همه چیز وهمه کس دستخوش تغییروتحول است.بنابراین این اگراهدافی رابرای اینده ای دوردرنظرگرفته اید،توجه داشته باشیدکه به هنگام دست یافتن به انها،اوضاع واحوال شماازنظرسنی،احساسی وجسمانی تغییرکرده است.کسی بودکه درحدودچهل سال ازعمرش میگذشت،اوپزشک امراض داخلی بودومدعیست که درحرفۀ خودبسیارموفق است وپول کلانی درمی اورد.اما بااین وجودکارش رادوست نداشت.گفتم پس چراطبابت میکنی؟گفت:برای اینکه سالها پیش حرفۀ پزشکی رابه عنوان یک هدف برگزیدم ودیگرنمیتوانم انراتغییردهم./اگرباکاری که درحال حاضرانجام می دهی راضی وخشنودنیستی،مجبورنیستی به اهدافی که سالها پیش تعیین کرده ای وفاداربمانی.تودرحقیقت قربانی وبازیچۀ اموزش قبلی خودهستی.تصمیماتی که دران زمان گرفته ای برای این دوره ارزش ندارد.عدۀ زادی ازمردم،علی رغم خواست خود،به اهدافی که ازپیش برگزیده اند میچسبندواغلب به این بهانه ها متوسل میشوند:اما من مسئولیتهایی دارم،اخرباخودم چنین عهدکرده ام./وقتی تدریس دانشگاه رارها کردم وازمزایاوامتیازات ان گذشتم وبه کارفعلی ام پرداختم،تقریباًتمام دوستان واشنایانم مرادیوانه خواندند.امامن به حرف هیچکس گوش ندادم وفقط به ندای باطنیم توجه کردموواردکاری شدم که به ان عشق میورزیدم.درنتیجه موفق شدم علت این موفقیت،شانس واقبال نبوده.فرصت تازه ای هم به دست نیاورده بودم بلکه دریافته بوداماگرانسان بااطمینان درجهت تحقق ارزوهایش گام برمیداردموفقیت به اشکال مختلف اورادنبال خواهندکرد.

بالا