چرا چادر؟؟؟چرا مانتو؟؟؟مسئله اینست...

~(neda)~

کاربر فعال
"بازنشسته"
نه باران جان کسی ناراحت نمیشه
همین اجبارهاست که بعضی ها رو دین زده میکنه
چادر رو هم اگر مورد ابزاری یا تمسخر قرار نمیدادن الان جور دیگه بهش نگاه میشد
کسی که بعد از 24 سال چادری میشه قطعا با نگرش کاملتری حجاب رو نگاه میکنه@):-

behz@d

بی وفــا
چون اغلب ماها ایمانمون از بچگی ضعیف بوده وهست ،یادنگرفتیم ،از پایه واساس مشکل داشتیم،کم پیش میادکسی که نگاهش به چادر فرق داشته باشه!

نظر شمارو قبول ندارم.
ایمان از کودکی نیست.تفاوت میان جنسیت ها باعث میشه تا مشکلاتی بوجود بیاد.بیشتر دختر ها در این فکر هستند چرا نیمتونن مثل برادرشون راحت بیرون برن برای تفریح؟چرا مسافرت های چند روزه قدقا شده فقط برای اون ها؟چرا پوشش داداش موردی ندارهاما لاخ موی بیرون من مورد داره؟و خیلی چرا هایی که جوابش رو نمیگیرن و همین باعث میشه کم کم متنفر شن.زیادروی در هر کار و هر چیزی باعث ایجاد مشکل میشه.اگر شما آب نخورید خوب طبیعتا بنتون با مشکل مواجه میشه و اگر هم یک دفعه 5 لیتر آب بنوشید باز هم به مشکل میخورید!!
اما کسی این هارو درک نمیکنه و فقط تند روی که باعث بدتر شدن اوضاع میشه.
در برخی موارد به ضرب دختر ها هم کشیده میشه:53:

behz@d

بی وفــا
دالـــــــــــی :p

اینی که حرف منه حرف خودمه و دوست ندارم حرفم باعث بشه بعضیا فکر کنن که من دارم به اعتقاداتشون توهین میکنم

هر کسی یه نوع اعتقاداتی داره منم نظرم اینه

کلا من خودم به شدت با چادر مخالفم دلیلشم اینه احساس میکنم که چادری که میبینم سر میکنن نمادیه به نظر من اگه بحث حجابه که میشه با مانتو هم حجاب داشت

به نظر من بازم تاکیید میکنم به نظر من یه مسئله ی کاملا بیهوده هستش ( بازم میگم این نظر منه خواهشا کسی بهش بر نخوره )

یک سوال از شما دارم.اول سلام.
دروم میتونید برای من تحقیق کنید ببینید پوشش فاطمه زهرا(ع)و خانم خدیجه کبری اگر اسمشون رو درست نوشته باشم دقیقا چی بوده؟ممنون میشم.
:53:

و در مورد حرف شما...دقیقا موافقم.اگر بحث حجاب هست که با یک پوشش کاملا خوب میشه رعایت کرد و نیازی به چادر هم دیده نمیشه اما اگر بحث سر نماد هست و این که بگیم ما چادری هستیم!خوب جریان فرق داره.شما هم توهین نکردید!کاملا یک نظر هست:53::53:

kyana

کاربر ویژه
"بازنشسته"

سلام:53:
هرچیزی رو باید قلبا پذیرفت
فقط دراین صورته که همون چادر توی دمای 50 درجه تابستون هم واسه آدم لذت بخش میشه:x

این چادر را واین حجابم رادوست دارم!خودم دوست دارم،نه به اجبار پدر ونه به قانون مدرسه!من خود این چادر واین سیاهی تمام قد را دوست دارم وحاضرنیستم باتمام آرزوهای رنگارنگ دنیا وباتمام راحتی ها وتمام دنیایم عوضش کنم! حجابم مال من است.حق من است،چه درگرماهای آتش گونه وچه در سرماهای سوزناک...دست وپاگیر؟؟خب باید دست وپا را بگیرد از دست درازی ها وقدم های اشتباه…

چادرم را دوست دارم.
قلبا دوست دارم

باید قلبا دوست داشت....

gole yakh

کاربر با تجربه
"کاربر *ویژه*"
سلام
به نظر من مانتو پوشش خوبیه و یک حجاب محسوب میشه
البته چادر سر کردن خوبه اما باید حجاب زیر چادر را هم در نظر گرفت من خودم خیلس از خانم ها رو دیدم که از زیر چادر هر نوع لباسی رو که میخوان میپوشن و اهمیت نمیدن که چی بپوشن خوبه در حالی که اکثرا بلوز شلوار میپوشند و میگن ما که چادر سرمونه پس مشکلی نیست در جالی که این چادر را هم چند بار این و اون ور میکنند و بلوز شلوار کاملا دیده میشه پس مانتو ی مناسب بهتر از این چادر سر کردن نیست؟

BARAN

کاربر فعال
"بازنشسته"
دروم میتونید برای من تحقیق کنید ببینید پوشش فاطمه زهرا(ع)و خانم خدیجه کبری اگر اسمشون رو درست نوشته باشم دقیقا چی بوده؟ممنون میشم.

و در مورد حرف شما...دقیقا موافقم.اگر بحث حجاب هست که با یک پوشش کاملا خوب میشه رعایت کرد و نیازی به چادر هم دیده نمیشه اما اگر بحث سر نماد هست و این که بگیم ما چادری هستیم!خوب جریان فرق داره.شما هم توهین نکردید!کاملا یک نظر هست:53::53:

سلام بهزاد

من کلا نمیشناسم اینایی که گفتی رو فقط چند باری اسمشونو شنیدم

خب شما مثلا بگی آقا ما چادری هستیم خب چی میشه ؟ چه اتفاقی قراره بیفته ؟

*مریم*

کاربر ویژه
"بازنشسته"
نظر شمارو قبول ندارم.
ایمان از کودکی نیست.تفاوت میان جنسیت ها باعث میشه تا مشکلاتی بوجود بیاد.بیشتر دختر ها در این فکر هستند چرا نیمتونن مثل برادرشون راحت بیرون برن برای تفریح؟چرا مسافرت های چند روزه قدقا شده فقط برای اون ها؟چرا پوشش داداش موردی ندارهاما لاخ موی بیرون من مورد داره؟و خیلی چرا هایی که جوابش رو نمیگیرن و همین باعث میشه کم کم متنفر شن.زیادروی در هر کار و هر چیزی باعث ایجاد مشکل میشه.اگر شما آب نخورید خوب طبیعتا بنتون با مشکل مواجه میشه و اگر هم یک دفعه 5 لیتر آب بنوشید باز هم به مشکل میخورید!!
همین حرف شمام یه مشکل بزرگتر که قبول ندارین از بچگی ایمان باید باشه!
یعنی واقعا فک میکنید این چرا ها باعث میشه؟
چادر نپوشن یا به دین جور دیگه ای نگاه کنند؟

*مریم*

کاربر ویژه
"بازنشسته"

همه ما نظرامونو میدیم ومیدونیم چی داریم میگیم وته تهش یه چیزی هست خودمونم متوجهیم نمیخوایم قبول کنیم!
منم با حرف هر دوتون کاملا مخالفم!
آخه اکثرا دنبال چیزی هستن که مدو عرف جامعه میشه واگه تو بازار بگردیم اونی که بیشتر ازش تبلیغ میشه وارزونتره که بشه مدام هم عوض کردطرفدار هم بیشتر داره !اصلا چادر هیچی چن نفر افرادی که تو جامعه با مانتو هستن با حجابن به نظرتون؟هست واقعا؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
تو جامعه غربی اصلا حجاب معنی نداره ولی مثه اینجا نیست که طرف با مانتوش که بماند با صد قلم آرایش تو جامعه ظاهر میشه اصلا انگار شده یکی از واجبات زندگی!

آوا

دوست انجمن
"منجی دوازدهمی"
ممنونم از همتون بچه ها.
میخوام یه خاطره بگم براتون.من اول راهنمایی که بودم تازه چادر ملی ها اومده بود تو بازار.من خیلی چادر پوشیدنو از بچگی دوست داشتم وقتی وارد راهنمایی شدم با وجود اینکه قد بلندی نداشتم و چادرم برا بچه های اولی اجباری نبود ولی چادر خریدم یه چادر ملی خشکل که خیلی خیلی دوستش داشتم ومن اون سال همیشه چادر میپوشیدم و خیلی ها هم بهم طعنه میزدن که تو بچه ای هنوز،قدت بلند نیست،چادر که اجبار نیست،تو ریا کار هستی و...،حتی خیلی ها میگفتن به اجبار پدرت چادر میپوشی ومن هرروز باید جواب همشون رو میدادم.
آخر سال که شد به عنوان محجبه ترین دختر انتخاب شدم هم خودم هم خواهرم که اونموقع سوم راهنمایی بود.
اونموقع فهمیدم که چادرم ارزشش اونقدر زیاده که هرروز به خاطرش حاضرم جواب تمسخرا و حرفهای بقیه رو بدم.
هنوزم که هنوزه وقتی چادر سر میکنم با یه غرور خاص نگاهش میکنم.من چادرم رو از صمیم قلب دوست دارم.
تا حالا با چادر هرجا که رفتم هیچکس نتونسته حتی نگاه چپ بهم بندازه،انگار واقعا چادر محدودیته واسه نگاهای هرزه و نا پاک.من اینو به عینه دیدم.
من قبول دارم خیلی ها با مانتو حجاب کاملی دارن اما خب من همیشه میگم چادر حجاب برتره.
شما اگه برید به پیتزا فروشی وبخوایید از منوش یه پیتزا انتخاب کنید بین پیتزای مخصوص و مثلا یه پیتزای درجه2کدومشو انتخاب میکنید؟؟؟؟
(البته مقایسه خوبی نیست ولی خب ملموسه)
بنظرم نمیشه گفت چون بعضیا زیر چادر هزار کار میکنن پس چادر بده،یا همه ی چادری ها ریا کار هستن.!!!!!!!!
ممنون میشم بازم نظر بدید چون من قراره تابستون روی این موضوع به طور جدی تحقیق کنم،وشدیدا به نظرات شما دوستان نیاز دارم.
میخوام باز خورد این مسئله رو تو شهرای دیگه هم ببینم.

kyana

کاربر ویژه
"بازنشسته"
نظر شمارو قبول ندارم.

باعرض معذرت از نقل قول شما:53:
این حرفایی که شما بیان میکنید کاملا غیرقابل انکاره و واقعیت
چون داریم درزندگی واقعی میبینیم
اما ریشه یابی این مسئله خیلی مهمه
اصل قضیه اینه که اون دخترخانم واقعیت وجودی خودشو نشناخته
یعنی هویت واقعی خودشو نشناخته
یعنی ارزش وجودیشونشناخته
یعنی ظرافتهایی که خالقش بهش داده نشناخته
و........
اما علت این بحران هویت
فقط در آموزش و تربیت خانواده باید ریشه یابی بشه
در یک مقطعی خانواده وظیفه مهمی رو درمورد آگاه سازی فرزند به جنسیتش و خصوصیاتش دارند
اما این مرحله فقط زمینه سازیه
بقیه ماجرا به عهده خود اون فرزند هستش.....
پس همه چی به شناخت واقعیت وجودی خودمون برمیگرده

بالا