درگیری لفظی جهنمیان با شیطان

رفیق امام زمان (عج)

کاربر فعال
"کاربر *ویژه*"
[URL="http://donyapasazmarg.blogfa.com/"]اهالی جهنم به اهالی بهشت می گویند : از آنچه خدا به شما داده است ، به ما هم بدهید که تشنه ایم و محتاج ! اهل بهشت می گویند : خوراکی های بهشتی بر شما حرام شده است و بنا بر این در وجود شما اثری مثبت ندارند.

درگیری لفظی جهنمیان با شیطان[/URL]

utkn_satan-sandwich-4901.jpg
جهنمیان در جهنم به شيطان و لشكريان او برمي خورند
و مي خواهند گناهان خود را به شيطان نسبت دهند ،
اما شيطان نيز گناهان آنان را بر عهده نگرفته مي گويد...

در حقيقت ، خدا به شما وعده ي راست داد و من به شما وعده ي دروغ دادم و مرا بر شما هيچ تسلطي نبود جز اينكه شما را دعوت كردم و اجابتم كرديد ، پس مرا ملامت نكنيد و خود را ملامت كنيد. من فريادرس شما نيستم و شما هم فريادرس من نيستيد. من به آنچه پيش از اين مرا در كار خدا شريك مي دانستيد كافرم.
(ابراهيم آیه22 )

l3dj_%DB%B8_%D8%B9%D8%B0%D8%A7%D8%A8_%D8%B1%D9%88%D8%AD%DB%8C_%D8%AC%D9%87%D9%86%D9%85%DB%8C%D8%A7%D9%86.jpg

جهنميان ترشرویي به جان يكديگر مي افتند و همان طور كه در دنيا با كسي سرسازگاري نداشتند ـ مگر اينكه در جهت منافع او باشد ـ درجهنم نيز هم ديگر را لعنت مي كنند و هر يك مي خواهند كه عذاب همه بيش از او باشد.
هر بار كه امتي در آتش [ درآيد ، هم كيشان خود را لعنت كند ، تا وقتي كه همگي در آن به هم پيوندند ، آن گاه پيروانشان درباره ي پيشوايانشان مي گويند : پروردگارا ! اينان ما را گمراه كردند ، پس دو برابر عذاب آتش به آنان بده.
خدا مي فرمايد : براي هر كدام عذاب دو چندان است ، ولي شما نمي دانيد.
پيشوايانشان به پيروانشان مي گويند : شما را بر ما امتيازي نيست ، پس به سزاي آنچه به دست مي آورديد عذاب را بچشيد.

(اعراف آیه 39 ـ 38 )

بهشت و جهنم

بالا