ایرانی ها طلایه دار ارسال پیامک!

abshar

کاربر با تجربه
"کاربر *ویژه*"
221164113523196415815914190148165412149.jpg
در کشوری که طبق آمار رسمی هر روز به طور متوسط 60 میلیون پیامك بین کاربران تلفن همراه اول رد و بدل میشود ـ در حالی که در انگلستان كه زادگاه پیامك است، روزانه حدود شش میلیون پیامك فرستاده میشود ـ بعید نیست در آیندهای نزدیک رتبه اول استفاده از سرویس پیام کوتاه در جهان را به خود اختصاص دهیم.

مرداد ماه سال 1381، اولین پیام كوتاه ارسالی در ایران به وسیله یک سیستم كاملاً ایرانی وابسته به دانشگاه صنعتی شریف آزمایش شد. اما این سرویس در سال 1991 در اروپا و در شبكه بیسیم به كارگرفته شده بود و از سال 1998 در جایگاه واقعی خود قرار گرفت.طبق آمارهای موجود روزانه به طور متوسط 60 میلیون پیامك فقط در بخش "همراه اول" در کشور رد و بدل میشود و اگر ارسالهای بلوتوث هم به آن اضافه كنیم، میبینیم كه آمار بسیار زیادی برای این موجود متولد شده در عصر ارتباطات در کشور خواهیم داشت...

اعضای هرخانواده ایرانی به طور متوسط 2 تلفن همراه دارند. بر اساس آمار شركت مخابرات ایران، هر مشترك تلفن همراه اپراتور اول ماهانه بیش از 120 پیام كوتاه رد و بدل میكند و این در حالی است که این شركت همچنین اعلام كرده است كه هر روز به طور متوسط 60 میلیون پیامك در ایران ارسال میشود.

استقبال و استفاده ایرانیان از سرویس پیام كوتاه نسبت به سایر كشورها رشد بسیار سریعتری داشته است به طوری که امروزه شاید در لیست بیشترین استفادهکننده های این سرویس جذاب اطلاعرسانی در جهان باشیم. به طوری که گفته میشود در انگلستان كه زادگاه پیامك است، روزانه حدود پنج میلیون و930 هزار پیامك فرستاده میشود كه بسیار كمتر از آمار مشابه در ایران است.

منبع : شبکه خبری برنا

Ali

مدیریت کل
پرسنل مدیریت
"مدیر کل"
بله دیگه
بقول پدری ام،
" با این گوشی ها چیریک چیریک صدا در بیارین و تو قلک همراه اول و سهامداراش پول چیریک چیریک بریزین " /:)

montazer

ناظر کل
پرسنل مدیریت
"ناظر کل"
اینکه ارسال پیامک پول میریزه تو جیب اپراتورها که علی آقا اشاره کردند مهم نیستali@

درسته تو هر چیزی افراط و تفریط وجود داره ولی نمیشه همه این امار رو زیر سوال برد و با دید منفی نگاه کرد
ایرانی ها خونگرمند و حتی با ارسال پیامک از حال همدیگه با خبر میشن و این با خبر شدن و به فکر همدیگه بود هیچیش بد نیست....

برای اونایی هم که مکالمه براشون گرون تموم میشه پیامک بهترین راهه
اگر همین پیامک نباشه خیلی هزینه ها بالاتر هم میره....

به نظرم پیامک خیلی مشکلات رو حل کرده و باید تبریک گفت که در این امر طلایه دار هستیم....

Ali

مدیریت کل
پرسنل مدیریت
"مدیر کل"
اینکه ارسال پیامک پول میریزه تو جیب اپراتورها که علی آقا اشاره کردند مهم نیستali@

درسته تو هر چیزی افراط و تفریط وجود داره ولی نمیشه همه این امار رو زیر سوال برد و با دید منفی نگاه کرد
ایرانی ها خونگرمند و حتی با ارسال پیامک از حال همدیگه با خبر میشن و این با خبر شدن و به فکر همدیگه بود هیچیش بد نیست....

برای اونایی هم که مکالمه براشون گرون تموم میشه پیامک بهترین راهه
اگر همین پیامک نباشه خیلی هزینه ها بالاتر هم میره....

به نظرم پیامک خیلی مشکلات رو حل کرده و باید تبریک گفت که در این امر طلایه دار هستیم....

سلام،
برادر، وقتی مصرف یه چیزی بالا میره باید {ارزان} تر بشه قاعدتاً درسته یا نه ؟
و متأسفانه در کشورهمه چیز برعکسه ... :|
و این یک حقیقته ...
حالا اپراتور، فروشگاه، شرکت، ... هر چیزی :53:

====================
برای صدا زدن بنده هم از این عبارت"@username;" باید استفاده کنید، مثلا من: [MENTION=1]Ali[/MENTION];
یا [MENTION=15]montazer[/MENTION];

montazer

ناظر کل
پرسنل مدیریت
"ناظر کل"
سلام،
برادر، وقتی مصرف یه چیزی بالا میره باید {ارزان} تر بشه قاعدتاً درسته یا نه ؟
و متأسفانه در کشورهمه چیز برعکسه ... :|
و این یک حقیقته ...
حالا اپراتور، فروشگاه، شرکت، ... هر چیزی :53:
علیک السلام
اینکه مصرف بالا بره و باید هزینه کم بشه مربوط به قوانین هست و ربطی به این نداره که ایرانی ها طلایه دار هستند.....
اگر هزینه پائینر بیاد کسی پیدا نمیشه که بگه من دوست ندارم هزینه کم بشه...ولی با همین بالا بودنش هم طلایه داریم .....دیگه کم هم بشه که امثال شما هم به اونایی میپیوندید که ارسالاتی دارند..و اونموقه شاید جواب پیامکای ما رو هم میدین.....:D

تاسف شما در اینکه همه چیز برعکسه رو قبول دارم..مثل همین الان..موضوع ارسال پیامک بالای ایرانی هاس و رکورد زدنشون.... شما مسئله هزینشو بیان میکنین...این همون برعکس بودنه که خودتون مطرح میکنید....

حقیقنی که فرمودین رو به صورت نسبی قبول دارم.

abshar

کاربر با تجربه
"کاربر *ویژه*"

بله این خبر الزاما به این معنی نیست که رتبه ی یک بودن ما تو این مساله یک امر منففی باشه !
اما بهرحال مثبت بودنش هم چندان معلوم نیست .
عواطف ایرانی سرجای خود و داشتن فرهنگ استفاده از امکانات و تکنولوژی هم سر جای خود .
من به چشم خودم دیدم که دوتا جوان فقط از سر کل کل حدود دوساعت اس ام اس میفرستادن برای اینکه ببینن کدوم یکی باصطلاح کم میاره !!!

در هرصورت ما طلایه داریم دیگه آقا با همه ی عواطف و با همه ی هزینه های مخابراتیمون .:67: بقول ارسطو ... حساس نشیم !!!
:p

Ali

مدیریت کل
پرسنل مدیریت
"مدیر کل"
علیک السلام
اینکه مصرف بالا بره و باید هزینه کم بشه مربوط به قوانین هست و ربطی به این نداره که ایرانی ها طلایه دار هستند.....
اگر هزینه پائینر بیاد کسی پیدا نمیشه که بگه من دوست ندارم هزینه کم بشه...ولی با همین بالا بودنش هم طلایه داریم .....دیگه کم هم بشه که امثال شما هم به اونایی میپیوندید که ارسالاتی دارند..و اونموقه شاید جواب پیامکای ما رو هم میدین.....:D

تاسف شما در اینکه همه چیز برعکسه رو قبول دارم..مثل همین الان..موضوع ارسال پیامک بالای ایرانی هاس و رکورد زدنشون.... شما مسئله هزینشو بیان میکنین...این همون برعکس بودنه که خودتون مطرح میکنید....

حقیقنی که فرمودین رو به صورت نسبی قبول دارم.

من منفی نگاه نکردم، ولی خیلی خدمات هست در سرتاسر دنیا با این قیمت ها ارایه میشه و شما نیازی ندارید عملا به اینکه واسه یه سلام چطوری و احوالپرسی اس ام اس ارسال کنید ...
همین بسته های پیامکی و ... 100 تایی و ... اینا هست واسه سلاطین اس ام اس اما خیلی فرق چندانی نداره چون اپراتور ها (مثل آب و ضد آب هستند :|)
هنوز "فرهنگ سازی" نشده
در مورد ایران هم، تولیدات بومی ما براساس "بیشتر خریدن، گرونترش کن" هستند. چی بشه که بیان تولید انبوه و قیمت ارزون بدن.
من پیامک هم خیلی میدم ... (خود شما بودی پیامک دادی داداش)

بالا