کلیپ رو ببینید و نظر شما چیه ؟ !!!

مفردمذکرغائب

کاربر فعال
"بازنشسته"
سلام دوستان
تا بحال شنیدین که سینما باید دینی باشه ؟
یا سینمای دینی ؟
سینمای دینی یعنی پایبند به موازین دینی و شرعی باشند !
یعنی پایبند به ارزشها باشند و...
شما این کلیپ رو ببینید و نظر خودتون رو بفرمایید .
اگر مردی خود را شبیه زن کند و یا بالعکس مشکل شرعی ندارد ؟

*مریم*

کاربر ویژه
"بازنشسته"
سلام
از من مشکل داشت دانلود کردم باز نشد ببینم چیه که نظر بذارم ولی در مورداین سوال شما!
"اگر مردی خود را شبیه زن کند و یا بالعکس مشکل شرعی ندارد؟"
یه جایی خونده بودم این حدیث روو میذارم دوستان هم استفاده کنند
پیامبر :«چهار گروه را خدا از رحمت خويش دور کرده است و خداو رسولش و ملائکه بر آنان لعن مي فرستند ...چهارم :زناني که خود را شبيه مردان مي کنند ».
(مستدرك ‏الوسائل - باب تحريم تشبه الرجال بالنساء )
رسول خدا فرمود:از ما نیست هر زنی که خود را شبیه مردان کند یا هر مردی که خود را شبیه زنان کند .
(میزان الحکمه، ج 5 ،ص 18)

وبا توجه به این حدیث صد در صد مشکل شرعی خواهد داشت!

ناجی دلها

معاون مدیریت
پرسنل مدیریت
"معاونت مدیران"
سلام
متاسفانه سینما همین یه مشکل شرعی رو نداره که گاهی کلکسیون میشه
نمیدونم معنای این انتخاب بازیگر چیه؟ به اسم آزادی و هنرمند هر جوری دوست دارن رفتار میکنن
اگه اعتراضی هم بشه میگن هنرمند آزادی نداره پیشرفت کنه
بارها بازیگران و کارگردانهای ما اعلام کردند به علت رعایت شرع فیلمهای ما نمیتونه پیشرفت کنه:|
یعنی اعمال غیر شرعی هست که جذابیت میده به یه فیلم؟ یا اصل اینه سوژه های اصلی برای فرهنگ سازی فراموش شده؟

~(neda)~

کاربر فعال
"بازنشسته"
چند سالیه این موضوع خیلی باب شده و یه جورایی هم پرستیژ شده
شخص بازیگر هم از اینکه میتونه در قالب جنس مخالف بازی کنه احساس غرور و رضایت میکنه :|
من نمیدونم چه معنی میده؟!
یعنی این همه بازیگر مرد و زن داریم ،نمیتونن خودش نقش جنس خودشون رو بازی کنن که از جنس مخالف کمک میشه
فقط شبیه شدن مرد به زن نیست
چند تا فیلم دیدم که زن هم در قالب مرد دراومده /:)

ناجی دلها

معاون مدیریت
پرسنل مدیریت
"معاونت مدیران"
چند سالیه این موضوع خیلی باب شده و یه جورایی هم پرستیژ شده
شخص بازیگر هم از اینکه میتونه در قالب جنس مخالف بازی کنه احساس غرور و رضایت میکنه :|
من نمیدونم چه معنی میده؟!
یعنی این همه بازیگر مرد و زن داریم ،نمیتونن خودش نقش جنس خودشون رو بازی کنن که از جنس مخالف کمک میشه
فقط شبیه شدن مرد به زن نیست
چند تا فیلم دیدم که زن هم در قالب مرد دراومده /:)

ندا جان من فکر میکنم گاهی بازیگر خانم رو چون نمیتونن با این شکل و حجاب بفرستن
فکر میکنن یه جور کلاه شرعی گذاشتنه :| بر عکس قبحش بیشتره به نظرم

~(neda)~

کاربر فعال
"بازنشسته"
ندا جان من فکر میکنم گاهی بازیگر خانم رو چون نمیتونن با این شکل و حجاب بفرستن
فکر میکنن یه جور کلاه شرعی گذاشتنه :| بر عکس قبحش بیشتره به نظرم

آخه این چه جور کلاه شرعیه
من زیاد نمیرم سینما یعنی تا حالا 2-3 بار بیشتر نرفتم
نمیتونم واسه 2 ساعت یه جا بشینم :D
یه فیلم هست فکر کنم کارگردانش هم جایزه گرفت
بابام گرفت و آورد خونه
دیدمش
محتوا که صفرِصفر
یکی از بازیگرای معروف در نقش خانم بود
یعنی یه حرکاتی میکرد که حالم من تا آخر فیلم اینجوری بود :31:

مفردمذکرغائب

کاربر فعال
"بازنشسته"
سینمای دینی چه مشخصه ای دارد ؟
حضرت ایت الله جوادی املی در این باره در درس تفسیر خود به بیان هنر اسلامی و هنر سرگرمی پرداختند و فرمودند :

یک وقت هنر سینما و فیلم است که از حس به خیال و از خیال به حس دور باطلی دارد، این هرگز هنر اسلامی نخواهد شد، این هنر نازل است و سرگرمی است، یک وقت هنرمندی معقولاتی عالیه دارد و این معقولات را در حوزه متخیله خود کارگردانی میکند، وقتی در حوزه متخیله کارگردانی شد خروجی آن را به عالم خیال میدهد، خیال آن را شفاف و گردگیری میکند و این میشود هنر اسلامی، یک وقت است که حرف، حرف نازل است مانند آنچه که در دیوان منوچهری دامغانی و امثال آن میبینید، کمتر کسی مثل ایشان بتواند بهاریه بیاورد، چندین طرح و درختها را در یک غزل ردیف میکند، اما وقتی به سراغ غزل حافظ میروید میبینید که این متنزل است و از جای دیگر آمده است، از شبزندهداری و از ملکوت خبر میدهد، از میخانه بهشت خبر میدهد، هنرمندانه آن معقول را به متخیله میآورد و بازسازی میکند و از متخیله به خیال میدهد و از خیال به حس میدهد، اگر سینما بخواهد و فیلم بخواهد اسلامی و عقلی شود ـ که شدنی است ـ اول باید آن معارف را هنرمند بداند که انسان از کجا آمده و به کجا میرود و اگر متخیله قوی ندارد وارد این کار نشود و اگر خیال سازنده ندارد وارد این کار نشود و اگر این دو را دارد لکن حس بازیگری خوبی ندارد وارد نشود، دستگاه متخیله همان است که صورت را از معنا میگیرد و صورت را از خیال میگیرد، این کاریکاتورها مال قوه متخیله است و بعد ورودی اش را میدهد به عالم خیال و از آنجا به عالم حس میدهد.

Star.Sky

کاربر تازه وارد
"منجی دوازدهمی"
متاسفانه انسان هر روز بیشتر و بیشتر به سمت مادیات دنیوی میره .

قطعا استفاده از اکبر عبدی در نقش زن میتونه فیلم رو خیلی خیلی پر فروش کنه . اصلا هدف همین بوده . تیزرهاش رو یادتونه ؟ عکس هایی که تو اینترنت قبل از اکران متتشر شد . هدف چی بوده ؟ فقط و فقط فروش ( مادیات )

اصلا یک سریالی بود به نام فکر میکنم ساختمان شماره ... یادمه یک آقایی رو چنان شکل خانم ها درست کرده بودن و نقش یک زن هرزه رو بهش داده بودن که آدم دهنش وا می موند .. طرف توی اتاق تنها کنار مرد دیگه عشوه گری های خانم قلابی و عشوه خری های مرد همسایه که دهنش بد آب افتاده بود اصلا خیلی صحنه ی داغونی بود . حالا اینها با خودشون میگند چون مرد داره مقابل مرد بازی میکنه و اون خانم هم خانم نیست اشکالی نداره کسی نمیتونه گیر بده . گندش و درآورده بودن . یادمه کنار مادرم و بقیه داشتیم اون قسمتش رو نگاه میکردیم رنگم قرمز شده بود از خجالت ./

ایرانی اسلامی

کاربر حرفه ای
"کاربر *ویژه*"
بسم الله الرحمن الرحیم
سلام.به نظر من هم این که یه زن به جای یه مرد و یا یه مرد به جای یه زن بازی کنه خیلی اشتباهه و کار درستی نیست
بعدشم طبق فتوای خودم این مشکل داره
:))=)):))=)):53:

ARKA

مدیر انجمن صندلی داغ
"بازنشسته"
حالا سینما ی جای مشخصیه و میشه ب مسئولان سینما اعتراض کرد ولی این چیزا تو بیرون از سینما وجود داره ...بنظرم این بدتره!!!گرچه نقش رسانه در این مورد زیاد بوده.

بالا