(بسم رب الشهداء والصدیقین ) گفته اند شرف المکان بالمکین

ندا66

کاربر با تجربه
"کاربر *ویژه*"
(بسم رب الشهداء والصدیقین )
گفته اند شرف المکان بالمکین … اعتبار مکان ها به انسانهائیست که در آنها زیسته اند وچه خوب گفته اند. اگر شهداء نبودند ، اگر چنین زیستن مقدسی نبود لیک جهان با این همه زیبایی در ماورای همیشه خود گم بود…
( شهید اهل قلم سید مرتضی آوینی)

avini1-150x150.jpg
بغض کردم غریب با سکوتی که دامنه‎هایش احساس جوانی را از من گرفت با غربتی که ریشه در اعماق وجودم داشت در هجم غلیظ بی‎کسی که بشر هیچگاه آنرا نمی تواند درک کند امروز غبار سنگینی از شروع یک فصل گمنام اما حقیقتا” خوشنام را به دوش می‎کشیم وقتی دیروز آتشبار و سربی، دیروز قناسه، دیروز وحشت و باروت با پیشانی بند صداقت یادگاری ماند برای نسل امروز …
شاید اگر دیروز را در کهنه صفحه‎های زندگانی می‎نگاشتم امروز مویه‎های دلتنگی اینقدر بی قرار لحظه‎های جاودانه عروج عزیزانمان نمی‎ساخت مویه‎های دلتنگی امروز روزنه‎ایی شده است که برآن می‎بالیم.
امروز طلوع خورشیدی را نظاره گر هستیم که دیروز غمگین غروب کرده بود و شاید همسفر جاده‎های شک شده بودیم ما میراث‎دار ارزشهاییم که امروز با افتخار برآن فخر می‎فروشیم شرافت، وطن، ولایت، رهبری، مردم، اخلاص، ایمان! و قامت خمیده ام حکایت درد مرا شاید بعدها …
صدها صدها نسخه چاپ و امان از درد فراق و درنگ که لحظه ایی به خود آمدم وقتی بچه‎های جنگ خدا قوت بچه‎های دعای شبانه امن یجیب …
یادش به خیر قمقمه‎های خشک و بی آب یا ابوالفضل العباس (ع) درود و صدهزار بدرود برشما سبز قامتان خاکی پوش خودمانی ،درود برشما که جانانه ره وصال گزیدید و عاشقانه نجوا کردید خدایا شهادت! من از نسل شمایم از نسل خاک خورده‎های غمگین هجر! از نسل پلاک‎های بی‎نشان سرافرازی با کوله بار یادگار خاکی صداقت!
آری با طوفانی از عطش همراهم وقتی با نام حضرت علی اصغر (ع ) زمزمه می‎کردید خدایا می‎شود ما را هم شهادت نصیب!؟ و آرزوی خالصانه اما غریب! و خدا استجابت می‎کرد لیاقت …
و ما ماندیم با خاطراتی با لحظه لحظه‎های درد که حتی تصورشان هم برایمان مقدور نبود. دنیوی بودیم ما ساکنان معصیت شدیم در روزگار هجر! اما حاجی شبانه در خواب صدایم زد: و اعتصموا بحبل الله جمیعا” ولا تفرقوا …
شاید تلنگری بود برمن که فراموشم نشود که چه دین بزرگی بر گردن داریم ما میراث دار ارزشهایی هستیم که هر لحظه تابلوهای رنگ شده کوچه‎های شهرمان شهادت می‎دهند وقتی گواهی این سند باشد.
در و دیوار شهرم خوب می دانند تمام اعتبار ما شهیدانند !!!
بچه‎های جنگ خدا قوت ! میراث داران حرمت در آستانه فصلی سرد، بچه‎های بی‎ریای با نشان درد، بچه‎های دیروز و نجوا پشت سیم خاردار در محاصره دشمن ! دیروز پلاک بی نشان …
بچه‎های خاکی جنگ سلام …
سلام برقامت خمیده اما استوارتان! بچه‎های ایستگاههای گریان خدا حافظی من از نسل مادرانی هستم که پیش از شیر دادن به کودکانشان زمزمه می‎کردند السلام علیک یا ابا عبدالله (ع) بچه‎های عطش بیرق داران محفل سبز بی‎ریایی یادش بخیر وقتی با انگشت‎های بریده بر سنگفرش تفتیده باروت نوشید ما اهل کوفه نیستیم ما پیرو ولایتیم …

images

بالا