♦♦♦♦♦♦♦♦روایاتی از زیارت امام حسین "علیه السلام"♦♦♦♦♦♦♦♦

*مریم*

کاربر ویژه
"بازنشسته"
www.ayehayeentezar.com_gallery_images_85428222839768672566.gif

امام صادق(ع):چهارهزار ملک آشفته حال در کنار حرم ابی عبدالله(ع) و برخورد آنان با زائران

راوی میگوید شنیدم که امام صادق علیه السّلام فرمودند: خداوند بر قبر امام حسین علیه السّلام چهار هزار فرشته ژولیده

موى و غبارآلود گمارده است که تا روز قیامت بر او مى ‏گریند.

و کسى که با شناخت حقش او را زیارت نماید، او را مشایعت مى‏ کنند تا به وطن خود برسد

و هنگامى که مریض شود، صبح و شام به عیادت او مى‏ روند.

و اگر بمیرد بر جنازه او حاضر شده و تا روز قیامت براى او استغفار مى‏ نمایند.

[کافی، ج‏4، ص: 581]

آخرین ویرایش:

*مریم*

کاربر ویژه
"بازنشسته"

اسحاق بن عمّار، از امام صادق علیه السّلام روایت می کند و می گوید:

از آن حضرت شنیدم که مى‏ فرمودند: هیچ فرشته‏اى در آسمان‏ها نیست مگر آنکه از خداوند عزّوجلّ در خواست دارد که حق تعالى به اواجازه

دهد که قبر حضرت حسین علیه السّلام را زیارت کند

لذا گروهی از آسمان به پائین آمده و به زیارت حضرت رفته و گروهی از زیارت برگشته و به آسمان عروج مى‏ کنند.

[کامل الزیارات ص 114]
:joda32:

آخرین ویرایش:

*مریم*

کاربر ویژه
"بازنشسته"
رسول خدا و ائمه علیهم السّلام در حق زائرین امام حسین علیه السّلام‏ دعا می کنند

معاویة بن وهب، از حضرت ابا عبد اللَّه علیه السّلام، نقل می کند که وی گفت:

امام صادق علیه السّلام به من فرمودند:

اى معاویه به جهت ترس و وحشت زیارت قبر حضرت امام حسین علیه السّلام را ترک مکن،

زیرا کسى که زیارت آن حضرت را ترک کند چنان حسرتى بخورد که آرزو نماید قبر آن حضرت نزد او باشد و بتواند زیاد به زیارتش

برود،

آیا دوست دارى که خدا تو را در زمره کسانى ببیند که حضرت رسول صلّى اللَّه علیه و آله و سلّم و حضرات على و فاطمه و ائمه علیهم

السّلام در حقشان دعاء فرموده‏اند.

/ [کامل الزیارات، النص، ص: 116]

آخرین ویرایش:

*مریم*

کاربر ویژه
"بازنشسته"
امام صادق(ع):رفت و آمد ملائکه بین حرم امام حسین علیه السّلام تا آسمان

امام صادق علیه السّلام فرمودند:

بین قبر امام حسین علیه السّلام تا آسمان ملائکه و فرشتگان در آمد و شد و نزول و صعود مى‏ باشند

[کامل الزیارات، ص: 114]

آخرین ویرایش:

*مریم*

کاربر ویژه
"بازنشسته"
زیارت حضرت موسی علیهالسلام به همراه هفتاد هزار فرشته

حسن بن عبد اللَّه، از پدرش، از حسن بن محبوب، از حسین بن بنت ابى حمزه الثّمالى، وى مى‏ گوید:

اواخر حکومت بنى مروان بود که من براى زیارت قبر حضرت حسین بن علىّ علیهما السّلام در حالى که از اهل شام پنهان مى ‏داشتم از شهر کوفه خارج شده تا به

کربلاء رسیدم.

پس در جایى مخفى شدم تا نیمى از شب گذشت سپس از مکان خود بیرون آمده و به طرف قبر رفتم و وقتى نزدیک شدم مردى به طرف من آمد و گفت:

برگرد که مأجور و مثاب مى‏ باشى و تو به قبر دسترسى ندارى.

پس نالان و با فزع و جزع برگشته تا نزدیک طلوع صبح شد سپس به طرف قبر بازگشته تا نزدیک آن شدم باز همان شخص به طرف من آمد و گفت:

اى شخص تو دسترسى به قبر ندارى.

به او گفتم: خدا سلامتت بدارد چرا من به قبر دست‏رسى ندارم؟ در حالى که من از کوفه به نیّت زیارت آن حضرت آمده ‏ام بنا بر این تقاضا دارم بین من و بین قبر

حائل نشوى تا زیارت کرده و سریع برگردم زیرا هراس دارم صبح شود و اهل شام من را در اینجا دیده و اقدام به کشتنم کنند.

راوى مى‏ گوید:

آن شخص به من گفت: کمى صبر کن زیرا حضرت موسى بن عمران علیه السّلام از خداوند متعال درخواست نموده که به او اذن زیارت قبر حسین بن على علیهما

السّلام را بدهد و حقت عالى به وى اذن داده لذا وى با هفتاد هزار فرشته از آسمان به زیر آمده و هم اکنون در محضر امام علیه السّلام بوده و آن جناب را زیارت

کرده و انتظار مى‏ کشند صبح طلوع کرده تا به آسمان بروند.

راوى مى‏ گوید: به آن شخص گفتم:

خدا سلامتت بدارد کیستى؟

گفت: من از فرشتگانى هستم که مأمور حفاظت و حراست قبر حسین بن علىّ علیهما السّلام و طلب آمرزش براى زوّار آن جناب مى‏ باشند.

پس برگشتم و نزدیک بود بخاطر آنچه از او شنیده بودم عقلم بپرد.

راوى مى‏ گوید:

هنگامى که صبح طلوع کرد جلو رفته کسى حائل و مانع نشد پس نزدیک به قبر شده و سلام نمودم و کشنده‏ گان آن حضرت را نفرین کرده و در همان جا نماز

صبح را بجا آورده و به جهت خوف و هراسى که از اهل شام داشتم سریع برگشتم.

[کامل الزیارات، ص: 112]

:joda33:

آخرین ویرایش:

*مریم*

کاربر ویژه
"بازنشسته"
امام صادق(ع):درخواست همه پیامبران برای زیارت اباعبدالله علیهالسلام

حسن بن محبوب از اسحق بن عمّار روایت کرده که از امام صادق علیه السّلام شنیدم که مى‏ فرمودند:

هیچ پیغمبرى در آسمان‏ها و زمین نیست مگر آنکه از خداوند متعال درخواست دارند که به ایشان اجازه داده شود تا حضرت حسین بن على

علیهما السّلام را زیارت کنند؛لذا گروهی از آسمان فرود آمده و به زیارت آن حضرت رفته و گروهى پس از زیارت به آسمان مى‏روند.

[کامل الزیارات، ص: 111]

آخرین ویرایش:

*مریم*

کاربر ویژه
"بازنشسته"
امام صادق:زائر حسین(ع) بر سر سفره هایی از نور

از امام صادق(ع) روایت شده که حضرت فرمودند: کسى که دوست دارد بر سفره‏ه اى نور بنشیند در روز قیامت،پس باید از زوّار حضرت

حسین بن على(ع) باشد.

(کاملالزیارات ص:135)

آخرین ویرایش:

*مریم*

کاربر ویژه
"بازنشسته"
پیاده روی بالاترین عبادت

روایات پیاده روی برای سفر حج

1.خداوند متعال عبادت نشده است به کاری بالاتر و پر فضیلت تر از پیاده روی .

(تهذیب الأحکام ج‏5، ص: 12)امام صادق :علیه السلام: : مَا عُبِدَ اللَّهُ بِشَیْءٍ أَشَدَّ مِنَ الْمَشْیِ وَ لَا أَفْضَلَ.

2.هشام ابن سالم می گوید من و عنبسه و چند نفر از شیعیان بر امام صادق وارد شدیم و گفتیم : خدا ما را فدایی شما قرار دهد : کدام یک از این دو افضل

است:

پیاده روی یا سواره رفتن به زیارت ؟ حضرت فرمود : خداوند متعال عبادت نشده است به کاری پر فضیلت تر از پیاده روی .

(التهذیب 5 ص 12)هِشَامِ بْنِ سَالِمٍ می گوید: دَخَلْنَا عَلَى أَبِی عَبْدِ اللَّهِ ع أَنَا وَ عَنْبَسَةُ بْنُ مُصْعَبٍ وَ بِضْعَةَ عَشَرَ رَجُلًا مِنْ أَصْحَابِنَا فَقُلْنَا جَعَلَنَا اللَّهُ فِدَاکَ- أَیُّهُمَا أَفْضَلُ

الْمَشْیُ أَوِ الرُّکُوبُ- فَقَالَ مَا عُبِدَ اللَّهُ بِشَیْءٍ أَفْضَلَ مِنَ الْمَشْیِ الْحَدِیثَ.

آخرین ویرایش:

*مریم*

کاربر ویژه
"بازنشسته"
محبت امام حسین(ع) و زیارتش نشانه کسى که خداوند خیر را براى او اراده کرده باشد

امام صادق علیه السّلام، فرمودند:

کسى که خداوند خیر را براى او اراده کرده باشد در قلبش محبّت امام حسین :علیه السلام: را قرار داده و در دلش محبت زیارت آن جناب را

می ‏اندازد

و کسى که خداوند سوء و بدى را برایش بخواهد در قلبش بغض امام حسین :علیه السلام: قرار داده و در دلش بغض زیارت آن حضرت را

می ‏اندازد.

(وسائل الشیعة ج‏14 ص496)

:joda44:

آخرین ویرایش:
بالا