رضایت خدا در رضایت حضرت فاطمه(س) است

• نویسنده موضوع 818
  • تاریخ شروع

818

کاربر با تجربه
"کاربر *ویژه*"
رضایت خدا در رضایت فاطمه زهرا (سلام الله علیها)

کسی که فاطمه را دوست داشته باشد او با من در بهشت است و کسی که او را دشمنی کند پس او در آتش است. ای سلمان محبت به او در صد موقف، سود می بخشد که آسان ترین آن ها: مرگ قبر، میزان، برانگیخته شدن، صراط، محاسبه است.

میزان بودن فاطمه (سلام الله علیها)
از حضرت رسول الله (صلوات الله علیه و آله) نقل شده که فرموده اند: «یا سلمان! من أحب فاطمه، فهو فی الجنه معی و من أبغضها فهو فی النار یا سلمان! حُبّ فاطمه ینفع فی مائة من المواطن أیسر تلک المواطن الموت و القبر و المیزان و الحشر و الصراط و المحاسبه...؛ فمن رضِیَت عنه ابنتی رضیتُ عنه و من رضَیتُ عنه، رضی الله عنه و من غَضَبت علیه فاطمه، غضبتُ علیه و من غضبتُ علیه غضبت الله علیه و ویل لمن یظلمها و یظلم بعلها امیرالمؤمنین علی (علیهالسلام) و ویل لمن یظلم ذریتها و شیعتها!» ای سلمان! کسی که فاطمه را دوست داشته باشد او با من در بهشت است و کسی که او را دشمنی کند پس او در آتش است. ای سلمان محبت به او در صد موقف، سود می بخشد که آسان ترین آن ها: مرگ قبر، میزان، برانگیخته شدن، صراط، محاسبه است. پس کسی را که دخترم از او خوشنود باشد من از او راضی هستم، و کسی را که من از او راضی باشم خداوند از او خوشنود خواهد بود. و کسی را که فاطمه از او غضب ناک باشد من بر او خشمگین خواهم بود و هر که را من غضب کنم، خداوند بر او غضب کرده است و وای به حال کسی که بر او و بر شوهرش امیر مؤمنان علی (علیهالسلام) ستم کند و وای بر او که بر فرزندان و شیعیانش ظلم روا بدارد.
------------------
1. علامه مجلسی، بحار، ج 27، ص 116.

نورا

کاربر ویژه
"کاربر *ویژه*"
پاسخ : رضایت خدا در رضایت حضرت فاطمه(س) است

خداوند سبحان در سوره ي حشر ايه ي 7 مي فرمايد :انچه كه رسول به شما اورد و انچه كه او گفت ، به آن عمل كنيد و اطاعت كنيد . زيرا رسول اكرم صلي الله عليه واله وسلم از نزد خود سخني ندارد و هر انچه كه او مي گويد وحي است .و ما ينطق عن الهوي ان هو الا وحي يو حي (سوره نجم 3-4 )

قال رسول الله صلي الله عليه واله وسلم لفاطمه : ان الله يغضب لغضبك و يرضي لرضاك (1)

رسول خدا صلي الله عليه واله وسلم به فاطمه فرمود : همانا خداوند از غضب و خشم تو خشمگين و غضبناك ميشود و از رضايت و شادي تو شاد و خشنود ميشود.اين حديث از احاديث مورد اتفاق شيعه و عامه ( سني ) است . اين حديث از محكمترين احاديث از جهت سند ودلالت است كه علماء اهل تسنن بالاتفاق صحت اين حديث را پذيرفته اند .{در اينجا فقط به جهت اختصار ، تنها تعداد محدودي از كتب اهل سنت ذكر شده بنا بر اين اشاره اي به اسناد موجود در بقيه ي كتب اهل سنت و اسناد موجود در كتب علماء شيعه نشده است .

نورا

کاربر ویژه
"کاربر *ویژه*"

چرا رضایت فاطمه زهرا سلام الله علیها رضایت خداست و خشم او خشم خداست . ؟

فاطمه ي زهرا سلام الله عليها كسي بود كه در خدا فاني بود . و تمام افعل و رفتارو كردار او براي رضاي خدا بود . و هيچ كاري كه جز براي رضاي خدا نكرد و در تمام كارهايش خدا را در نظر گرفت .چنين شخصيتي كه به اين مقام ميرسد خشم و رضايت او به خاطر خداست . پس خداوند هم به خاطر خشم و غضب او خشمگين و غضبناك ميشود و به خاطر شادي و رضايت او شاد و راضي مي شود .

قال الله تعالي : ان الذين يؤذون الله و رسوله لعنهم الله في الدنيا و الاخره و اعد لهم عذابا مهينا ( احزاب _ 57 )

همانا كساني كه خدا و رسول او را اذيت ميكنند خداوند انان را در دنيا و اخرت لعن كرده و براي ايشان عذاب خوار كننده اي مهيا ساخته

.
قال رسول الله صلي الله عليه واله : انما فاطمه بضعه مني ما اذا ها يؤذوني

رسول خدا صلي الله عليه واله وسلم فرمودند : همانا فاطمه پاره اي از وجود من است انچه كه او را اذيت كند مرا اذيت كرده است.

انچه كه اورا ناراحت و خشمگين كند مرا ناراحت و خشمگين كرده است .كه بنابر ايه ي قبلي براي همچين كساني عذابي دردناك مهيا شده . و مطمئنا كسي كه خدا او را لعنت كند و در اتش جهنم بسوزاند از كافرين و مشركين است .اين حديث نيز از احاديث مورد اتفاق شيعه و سني است كه تمام علماءاهل سنت اين حديث را در كتب خوشي اورده اند و تاييد كرده اند .
يك سند تاريخي براي اينكه روشن بشود چه كسي حضرت زهرا سلام الله عليها را اذيت كرده و ازار داده است .

نورا

کاربر ویژه
"کاربر *ویژه*"

السلام علیک یا فاطمه الزهرا س

عمر در نامه اي به معاويه اينچنين مينويسد :

به فاطمه که پشت در بود گفتم : اگر عل یاز خانه بیرون نیاید(برای بیعت) هیزم فراوانی به اینجا بیاورم و ... آنگاه تازیانه قنفذ را گرفتم و فاطمه با آن زدم و به خالد بن ولید گفتم تو و مردان دیگر هیزم بیاورید و به فاطمه(س) گفتم خانه را به آتش می کشم ... همانطور دستش را بیرون آورد تا مرا از ورود به خانه باز دارد. من او را دور نمودم و با شدت در را فشار دادم و با تازیانه بر دستهای او زدم تا در را رها کند. از شدت درد تازیانه ناله کرد و گریست. ناله او به قدری جانکاه و جگرسوز بود که نزدیک بود دلم نرم شود و از آنجا منصرف گردم ولی به یاد کینه های علی و حرص او بر کشتن قریشیان (مشرک) افتادم با پای خود لگد بر در زدم ولی او همچنان در را محکم نگه داشته بود که باز نشود. وقتی که لگد بر در زدم صدای ناله فاطمه را شنیدم که گمان کردم این ناله مدینه را زیر و رو کرد ... در عین حال فشار دادم، در باز شد، وقتی وارد خانه فاطمه شدم با همان حال رو به روی من ایستاد. ولی شدت خشم من را به گونه ای کرده بود که گویی پرده ای در برابر چشمم افتاده است. چنان سیلی روی روپوش به صورت فاطمه زدم که به زمین افتاد . (3)

[FONT=%Bdr][/FONT][FONT=%Bdr] عوالم العلوم ص 599 [/FONT][FONT=%Bdr]نزهة الكلام و بستان العوام ج 1 ص 315 محمد بن حسين رازي [/FONT]

بالا