** حــــج در کلام ائمه اطهار(ع) **

گمنام

ناظر کل
پرسنل مدیریت
"ناظر کل"

قال علی :علیه السلام::الله الله فی بیت ربکم لا تخلوه ما بقیتم فانه ان ترک لم تناظروا.

علی(ع) فرمود:خدا را! درباره خانه پروردگارتان در نظر داشته باشید تا هستید، آن را خالی نگذارید. زیرا اگر حج متروک شود نظر رحمت خدا از شما قطع خواهد شد.

بحارالانوار ج 96 16

گمنام

ناظر کل
پرسنل مدیریت
"ناظر کل"

عن الرضا علیه السلام قال:ما رایت شیئا اسرع غنا و لا انفی للفقر من ادمان الحج

از امام رضا علیه السلام نقل شده که فرمود:هیچ چیزی را بیشتر از حج مداوم، در بی نیازی و فقر زدائی مؤثر ندیدم.

بحار الانوار، ج 74، ص 318

گمنام

ناظر کل
پرسنل مدیریت
"ناظر کل"

عن الباقر :علیه السلام: من نظر الی الکعبة لم یزل یکتب له حسنة و یمحی عنه سیئة حتی یصرف بصره عنها.

امام باقر -:علیه السلام:- فرمود:هر کس به کعبه نگاه کند. تا وقتی به آن می نگرد مدام کار نیک برایش نوشته می شود و گناهش پاک می شود تا وقتی دیده از آن برگرداند.

بحار الانوار ج 96 65

گمنام

ناظر کل
پرسنل مدیریت
"ناظر کل"

قال رسول الله صلی الله علیه و آله ماء زمزم شفاء لما شرب له

پیامبر اکرم -صلی الله علیه و آله- فرمود: آب زمزم به هر قصدی بنوشد برای آن شفاست.

بحار الانوار ج 96 245

گمنام

ناظر کل
پرسنل مدیریت
"ناظر کل"

قال علی بن الحسین -:علیه السلام:- فی حدیث له:اذا ذبح الحاج کان فداه من النار.

امام سجاد -:علیه السلام:- در ضمن یک حدیث فرمود:وقتی حاجی قربانی را ذبح کند در برابر آتش جهنم فدیه او خواهد بود.

بحار الانوار ج 96 288

ناجی دلها

معاون مدیریت
پرسنل مدیریت
"معاونت مدیران"
قال علی علیه السلام :
وَ فَرَضَ عَلَیْكُمْ حَجَّ بَیْتِهِ الَّذِى جَعَلَهُ قِبْلَهً لِلاءَنامِ یَرِدُونَهُ وُرُودَ الاَنْعامِ وَ یَاءْلَهُونَ الَیْهِ وُلوهَ الْحَمامِ

خداوند متعال حج بیت الله الحرام را بر شما واجب گردانید و آن را قبله مردم قرار داد ، آنجا محل آمدن مسلمین است
که مانند کبوتران به آن مکان پناه می برند .

نهج البلاغه خطبه اول

بالا