بفرمایید شام ! برنامه ای در خدمت اهداف فراماسونری یا صرفاً جهت سرگرمی ؟

یاسمین

کاربر تازه وارد
"منجی دوازدهمی"
بفرمایید شام ! برنامه ای در خدمت اهداف فراماسونری یا صرفاً جهت سرگرمی ؟

برنامه ای از شبکه من و تو ١ :
چهار شرکت کننده که تا به حال همدیگرو ندیدن (بعضی موقع ها هم دیدن) میان و توی چهار شب (هر شب خونه یکی) همدیگرو دعوت می کنن و اون سه تای دیگه مخفیانه به اون امتیاز میدن(از ١ تا ١٠) و شب اخر هر کی امتیاز بالاتری گرفته باشه برنده هزار پوند میشه
اول اینکه شرکت کننده ها ایرانی های مقیم لندن هستن دوم اینکه امکانش هست که هر چهار نفر خانم یا اقا یا دوتا خانم و دوتا اقا باشن و همچنین یک گوینده هم داره که بعدا در موردش بحث می کنیم
خوب این شرح این برنامه بود حالا می رسیم به کالبد شکافی : به نظر بسیاری از کارشناسان این برنامه به منظور تغییر فرهنگ غذایی و تا حدودی اداب مهمانی رفتن ایرانی های داخل ایران درست شده و شاید هم به منظور اهداف فراماسونری ( راجع به این مسئله و هدف هاش فقط بگم که خدای این گروه یعنی فراماسونرها شیطان هست و می خوان که همه یک آیین داشته باشند و همه تحت فرمان خودشان و به نوعی حکومتی جهانی تشکیل بدن )
دلایل زیادی هست که من میگم : ١.انتخاب اسم برنامه (بفرمایید شام) بسیار زیرکانه انجام شده اسمی پرکاربرد و جذاب که هر موقع این اسم را بیننده در جای دیگر می شنوه ناخودآگاه تداعی خاطرات و اتفاقات برنامه رو می کنه یعنی انقدر تکرار میشه ( اصل مداومت و تکرار در بحث ضمیر ناخودآگاه بسیار مهمه ) که ملکه ذهن بیننده میشه و حتی در ترانه اخر برنامه که گوینده ى خوش ذوق اون رو می خونه چندین و چند بار با ریتم خاصی ( بسیار مهمه توی نقش بستن در ذهن بیننده ) اون رو میگه و همزمان با اون چیزای دیگه رو به تماشاگر القا می کنه ( مثلا بیننده داره از فلان جا تا ... ) تا اون رو مهم جلوه بده
٢.نقش گوینده : گوینده در عین حال که بسیار شوخه ولی تیکه ها و کلماتی لابه لای صحبتاش میگه که جای تامل داره مثلا یک اقا می خواد بیاد خونه خانمی در رو که خانم باز میکنه گوینده میگه بوسش کن با توام اقا بوسش کن بعد اقا که اومد بشینه میگه بی فرهنگ ! یا میگه می خوای لباستو در بیار گرمه (به خانم) پس نقش گوینده بسیار مهمه در تغییر نگرش بیننده نسبت به رفتارها
٣.قبح زدایی : تو این برنامه به کرات دیده شده که وقتی کسی میره خونه یکی دیگه معمولا یک شیشه مشروب دستشه و میده بهش حالا هرکی مارک و برندش بهتر هدیش بهتره لابد و حتی اینا خونه کسی که مشروب نمی خوره هم مشروب با خودشون میبرن که نکنه بی مشروب بمونن و یا سر اینکه ظرفیت طرف چقدره کل می اندازن
قبح زدایی دیگه از روابط بین دختر و پسر هست که ازادانه با هم دست میدن باهم می رقصن (کم) و نوع پوشش که نشانه بارزشه
۴. بر انگیختن احساسات مردم محلی : مثلا طرف میگه من فلان چیز شیرازی رو که اون شب منزل اقای x خوردم به هیچ عنوان قبولش ندارم چون این اینطوریه و دستور پختشو دقیق (جزئیات مهمه) میگه حالا اون کسی که شیرازیه تو ایرانه فکر می کنه این اقا یکی مثل خودشه که رفته اونجا و برنامه أجرا میکنه اون بیننده هم شور شوقش بیشتر میشه هم به کسای دیگه برنامه رو معرفی میکنه !
این قسمت کمی بود از این ماجرا کسانی که منکر این قضیه هستن توجه کنن که همین الان بچه ی ۶ ساله داره کلماتی مثل main course starter و اصطلاحات برنامه رو تکرار می کنه و این تو ذهنش می مونه تا اینده
راستی یه چیز رو بگم اونم اینکه من خودم این شبکه و این برنامه رو می بینم (الان خیلی کم) ولی دلیلی بر طرفداری از این شبکه نمیشه
هشیار باشید و بیدار

بالا