احادیثی در مورد زنان از امامان وپیامبران

Mr Specific

دوست خوب همه
"کاربر *ویژه*"

پیامبر اکرم(ع):

هرزنی که نماز پنج گانه شبانه روزخود و روزه ماه رمضان رابگیرد وحج خانه خدا رابه جا اورد ومطیع شوهرش باشدوحق علی(ع) را نیز بداند،از هر درب بهشت که بخواهد وارد خواهد شد.

رسول خدا(ع):

بهترین زنان بهشت چهار زن هستند،خدیجه دخترخویلد،فاطمه دخترمحمد(ع)،مریم دختر عمرآن وآسیه دخترمزاحم.

رسول خدا(ع):

مصاحفه ودست دادن با اجنبیه موجب غضب خداوند است.

حضرت علی:

زن دست گل خوشبوست نه منبع قدرت ونیرویه جسمی.

حضرت علی:

زنان بزرگترین فتنه اند.

kyana

کاربر ویژه
"بازنشسته"
حضرت علی:

زنان بزرگترین فتنه اند.

فکر نمیکنم این حدیث مصداق همه خانمها باشه
لطفا دوستانیکه اطلاع کافی دارن بیان دراین مورد صحبت کنن

چون این حدیث شک و بدبینی ایجاد میکنه

مصباح

کاربر تازه وارد
"منجی دوازدهمی"
زنان فتنه اند؟ مطمنی این جعلی نیست؟ البته خب واقعا زن خوب کم پیدا میشه... زن هم زنهای قدیم...

mahdi gh

کاربر با تجربه
"بازنشسته"

پیامبر اکرم(ع):

هرزنی که نماز پنج گانه شبانه روزخود و روزه ماه رمضان رابگیرد وحج خانه خدا رابه جا اورد ومطیع شوهرش باشدوحق علی(ع) را نیز بداند،از هر درب بهشت که بخواهد وارد خواهد شد.

رسول خدا(ع):

بهترین زنان بهشت چهار زن هستند،خدیجه دخترخویلد،فاطمه دخترمحمد(ع)،مریم دختر عمرآن وآسیه دخترمزاحم.

رسول خدا(ع):

مصاحفه ودست دادن با اجنبیه موجب غضب خداوند است.

حضرت علی:

زن دست گل خوشبوست نه منبع قدرت ونیرویه جسمی.

حضرت علی:

زنان بزرگترین فتنه اند.
سلام
اقا سجاد لطفا سند معتبری از احادیث ذکر شده بیان کنید:53:

Mr Specific

دوست خوب همه
"کاربر *ویژه*"
من منبع شو زدم خدمتتون در ضمن اين احاديث حتما وجود دارن چون از سايت راسخون برگرفته شده و ايشون متن و منبعشونو نزدن نميدونم چرا؟البته من ايشونو ميشناسم و ميدونم از سايت راسخون برگرفته شده پس هيچ ترديدي در احاديث وجود نداره دوستان خيالتون راحت :53:

Mr Specific

دوست خوب همه
"کاربر *ویژه*"
حضرت علی:

زنان بزرگترین فتنه اند.

فکر نمیکنم این حدیث مصداق همه خانمها باشه
لطفا دوستانیکه اطلاع کافی دارن بیان دراین مورد صحبت کنن

چون این حدیث شک و بدبینی ایجاد میکنه

ميگيم آب ميتونه آدمو بكشه،درسته؟؟؟؟؟چه زماني؟زماني كه آلوده بشه به مواد سمي با اين بيان اون حديث حل ميشه

kyana

کاربر ویژه
"بازنشسته"
ميگيم آب ميتونه آدمو بكشه،درسته؟؟؟؟؟چه زماني؟زماني كه آلوده بشه به مواد سمي با اين بيان اون حديث حل ميشه

پس باید بگیم آب سمی میتونه آدمو بکشه
نه اینکه بگیم آب آدمو میکشه
:1:

درسته؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

mahdi gh

کاربر با تجربه
"بازنشسته"
من منبع شو زدم خدمتتون در ضمن اين احاديث حتما وجود دارن چون از سايت راسخون برگرفته شده و ايشون متن و منبعشونو نزدن نميدونم چرا؟البته من ايشونو ميشناسم و ميدونم از سايت راسخون برگرفته شده پس هيچ ترديدي در احاديث وجود نداره دوستان خيالتون راحت :53:

سلام برادر عزیزم اقا سجاد

بنده وارد سایت راسخون شدم ....تمامی احادیث ذکر شده در سایت راسخون دارای سند معتبر میباشند (اگر روی حدیث مورد نظر کلیک کنید منبع ذکر شده است)
اما هر چقدر دنبال احادیثی که شما در این تاپیک بیان کردید گشتم متاسفانه پیدا نکردم:53:

montazer

ناظر کل
پرسنل مدیریت
"ناظر کل"
با سلام به همه دوستان

با کسی اجازه از اقا مهدی لازمه مطالبی رو عرض کنم...

خیلی مهمه که حدیثی سندش بررسی بشه...بنده جستجویی انجام دادم و چنین حدیثی رو نتونستم پیدا کنم
باید توجه داشته باشیم که خیلی حدیث داریم که قبل و بعدش ویا نحوه بیانش و ....مشکل داره تا جایی که موارد زیادیش قابل بازگویی هم نیست...در ان زمینه علومی هست که با زحمت زیاد سند روایات رو بررسی میکنند...

اما جدای از بحث سند بر فرض اینکه بگیم سند روایت موجوده بایدمطالبی رو مه جاهای دیگه نوشته بودند و من نخاستم دوباره تایپ کنم، رو میارم تا موضوع روشنتر بشه....

در قرآن كريم يك اصل معيار كمال است و همواره ساير كمالات را در پرتو آن اصل مي سنجند و آن تقرب به خداست كه از او به عنوان تقوا ياد شده است و به تعبير

حضرت آيت الله جوادي آملي(حفظه الله) كمالات انساني در سايه ي عبادت و اطاعت حق است و چون اطاعت و عبادت بين زن و مرد مشترك است، قهرا راه تكامل مشترك خواهد بود(1)

ونيز محي الدين عربي مقامات عرفاني را مختص مردان ندانسته و بلكه زنان را نيز در آن شريك مي داند و مي گويد چون غلبه با مردان بوده به اسم مردان ياد مي شود.

لذا از اين مطالب دانسته مي شود كه زن و مرد در همه امور از جمله دستيابي به كمالات برابري دارند و همچنين زن و مرد در دستيابي به ذلت هم برابر هستند و همان طور كه مرداني را در تاريخ مشاهده كرده ايم كه اعمال زشت و ناپسندي را مرتكب شده و در فتنه ها دخالت داشته اند،زناني هم همواره در تاريخ بوده اند كه پابه پاي مردان در فتنه ها شركت كرده و مرتكب اعمال زشت و ناپسندي شده و به نهايت پستي رسيده اند.

حديثي از مولاي متقيان امير مؤمنان علي(عليه
السلام) هست که از نظر سند صحیح و حدیث آینده نگری نموده است.

قال امير المؤمنين(عليه السلام):
«
يظهر في آخر الزمان و اقتراب الساعه و هو شر الأزمنه نسوه كاشفات عاريات متبرجات خارجات من الدين، داخلات في الفتن، مائلات الي الشهوات، مسرعات الي اللذات، مستحلات للمحرمات في جهنم خالدات-
در آخر الزمان و نزديك شدن زمان موعود(قيامت) كه بدترين زمانهاست (چون جهان از ظلم وستم پر شود) زناني ظاهر مي شوند كه بي حجاب و عريان بيرون آمده خودنمايي مي كنند، از دين خارج مي شوند(به احكام دين توجهي ندارند) در فتنه ها (آشوبها يا محافل عيش و شهوت) داخل مي شوند و به شهوتراني روي مي آورند، به لذات جوئيها شتابانند، حرامهاي الهي را حلال مي كنند و در جهنم هميشه خواهند ماند»(2)

بنابراين با توجه به مطالب ذكر شده بايد گفت كه زنان همواره نقشي مؤثر در فتنه ها داشته اند و لذا همان گونه كه تاريخ شاهد مشاركت سياسي مثبت زنان بوده-
مثل يادآوري امام صادق(عليه السلام) از پنجاه زن كه در زمره اصحاب خاص حضرت مهدي(عج) قرار دارند كه سيزده نفر از آنان در جنگها به درمان مجروحان و پرستاري بيماران مي پردازند و يا مثل حضور زنان به همراه امام حسين (عليه السلام) در قيام كربلا و تأييد اين عمل در كلام آن حضرت و يا مانند تمجيد و تأييد امام صادق(عليه السلام) از اعتراض آرام زنان بني هاشم به شهادت امام حسين (عليه السلام)، اين اعتراض بدين گونه واقع شد كه تمامي آن زنان جهت زنده نگه داشتن ياد سرور شهيدان، تا سالها از زينت استفاده ننمودند- خاطراتي فروان از تأثير منفي آنها نيز در متن خويش دارد.

مطالب دیگری را میتوان ملحق نمود که اثبات مدعای ما باشه.....حدیثی که گفته شده زنان فتنه اند باید قبل و بعد و مسائلی از این دست بررسی بشه....

bi20op.gif

پی نوشتها
1)- زن در آینه جلال و جمال ، آیت الله جوادی آملی ، ص 210 و 211

2)- من لا یحضره الفقیه ، شیخ صدوق (ره) ، ج 5 ، 21 ، کتاب النکاح ، حدیث 4374

Mr Specific

دوست خوب همه
"کاربر *ویژه*"
سلام برادر عزیزم اقا سجاد

بنده وارد سایت راسخون شدم ....تمامی احادیث ذکر شده در سایت راسخون دارای سند معتبر میباشند (اگر روی حدیث مورد نظر کلیک کنید منبع ذکر شده است)
اما هر چقدر دنبال احادیثی که شما در این تاپیک بیان کردید گشتم متاسفانه پیدا نکردم:53:

خيلي عاليه كه شما iمه خوب به اينا توجه كرديد ولي اگه به اينجا http://al-shia.org/html/far/books/hadith/mizanhkm/11/miz11_12.htm بريد ميتوني بعضي از اين احاديثو پيدا اينجا هم اين احاديث ذكر شده ولي منبع نزدن اينو من نميدونم چرا البته بگم آقا مدير اين تبليغ نيستا فقط دارم ميگم دوستان برن ببينن كه تو سايتاي معتبرم اينارو زدن.اگه واقعا منبعي پيدا نشد و نتونستم درستي اينارو پيدا كنم حتما تايپيك حذف ميشه دوستان:53:

بالا